Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » MPL-es kézbesítő aláírást hamisít! Mit csináljak? fórum

MPL-es kézbesítő aláírást hamisít! Mit csináljak? (tudásbázis kérdés)

2015. ápr. 28. 19:49

ÜDVÖZÖLLEK

a VALOVILÁG-BAN!

20. sylpriami (válaszként erre: 19. - Zsuzsi135)
2015. ápr. 27. 13:46
Köszi. Megpróbálom visszakapni a pénzem. A vaterán van egy ilyen lehetőség, ahol benyújthatok kártérítési panaszt is. Remélem lojálisak lesznek és kifizetik legalább a különbözetet. Én a mai napig nem térek magamhoz, hogy ilyen megtörténhetett.
2015. ápr. 23. 19:26

NA BRAVO!!!!

A telefonodban ugyis látszik hogy hivtad és beszéltetek


szurkolok hogy minden ok legyen

DE ne legyél meglepdve HA CSAK A BIZTOSITOTT öszzeget kapod vissza

ott meg a FELADOT szorongasd!!!!

2015. ápr. 22. 12:44
Szóval a következő történt: Megtettem a feljelentést tegnap. Egyenlőre szabálysértés keretein belül vizsgálják ki...sajnos.A kézbesítővel végül tudtam beszélni aki jól leszúrt, hogy miért nem elöbb jelentkeztem. Én elmondtam, hogy próbáltam, csak nem adták ki az elérhetőségét és csak egy másik reklamációs vonalon könyörültek meg rajtam, ahol közöltem, hogy nem várok a Posta kivizsgálására és a rendőrségen akarom őt feljelenteni. A kézbesítő persze habogott és mondta hogy ő már nem is emlékszik a címre stb. Szóval megigérte, hogy másnap a címen találkozunk és hátha eszébe jut, hogy melyik lakásba kézbesítette ki a csomagot. Aznap este kiderült, hogy a feladó csak a házszámot írta rá emelet és ajtószám nélkül. Ergó a kézbesítő nem is kézbesíthetett egy olyan csomagot egy sok lakásos házba, amin nincs em. és ajtószám. Szóval vártam a másnapi találkozást, de nem jelentkezett az illető. Sokadik hívásom után besokalltam és visszahívtam azt a hölgyet akitől a postás telószámát kaptam. Közöltem vele, hogy beszéljen a kollégájával, mert 2óra múlva a rendőrségen leszek és utána már nem lehet visszacsinálni a feljelentést. A kézbesítő tagadta, hogy megbeszélt velem egy találkozót... Szóval a tények alapján jól gondoltam, hogy ő nyúlta le a csomagot. Kiváncsi leszek, hogy milyen büntetést fognak rá kiszabni, hiszen a vak is láthatja, hogy nem adhatta be senkinek sem a csomagot...
17. kukamatyi (válaszként erre: 12. - Sylpriami)
2015. ápr. 16. 21:52

nem lehet,hogy valamelyik szomszéd nyúlta le?

hallottam már ilyesmit...

2015. ápr. 8. 03:27
Nem közlik ki volt a postás ugyanis személyes adatokat nem adhatnak ki. Ma még visszamegyek dél felé és megpróbálok a kézbesítők főnökével beszélni. Hátha el tudjuk ezt rendezni személyesen is. Nekem vagy a csomagom kell vagy a pénz. Ha nem megy, megyek a rendőrségre. Az aláírás hamisítást keményen büntetik, hiszen a postásnak ellenőriznie kell a személyi igazolványt átadásnál. De ez nem az én bajom lesz.
2015. ápr. 6. 20:06
Hol a csomag? Lehet valaki aláirta de ki? Mire emlékszik a kézbesitő kinek adta át? A biztositási összeg lehet azért volt kisebb, hogy kevesebbet kelljen a feladásért fizetni.Benne volt a megrendelt árú? Sok sok kérdés....van és még lehet ...
2015. ápr. 4. 18:22
Na Bravo!!!!!!!!!!!
13. f8db0709b8 (válaszként erre: 12. - Sylpriami)
2015. ápr. 4. 12:58
Feháborító!
12. sylpriami (válaszként erre: 11. - F8db0709b8)
2015. ápr. 4. 11:22
Hát hidd el én is vágtam egy fejet az már biztos. Azt sem tudtam, hogy hirtelen mit mondjak. Csak az tudott járni a fejembe, hogy ki ez a satnyadék, aki ilyet megmer csinálni. Soha nem volt problémám velük azon kívül, hogy némelyik lusta volt felhozni és inkább bedobott egy értesítőt.De hogy egy digitális aláírást oda merjen firkantani, ahhoz már pofa kell.
2015. ápr. 4. 06:32
Hogy mik vannak....le vagyok döbbenve...és akkor elvárják,hogy bízzunk a futárszolgálatokban...
2015. ápr. 3. 22:12
Csakhogy itt közrejátszik, hogy valaki aláírta a nevemet. Az viszont bukta lesz. Ha meg nem volt semmi a csomagban az a postás baja és jól megszívta. De én biztos vagyok benne, hogy benne volt az árú, mert az eladó 100%-os pozitív jelzést kapott a nagyon sok eladása után.
9. zsuzsi135 (válaszként erre: 8. - Sylpriami)
2015. ápr. 3. 22:06

Azhogy mi van benne abba nem lát bele senki sajnos...

tehát abban összegyürt ujságpapir is lehetett és azt biztosítod 5000re hallottam már hogy valaki drága kamerát vett vaterán elküldték postán- biztosítva is Volt- sujja is Volt- megközelítöleg annyi amennyinek lenni kellet............. ÁTVETTE A POSTÁSTOL

az elment- ö bement kibontotta 1 kgcukor Volt benne 2 csomag mazsola 10 sütöpor maradék ujságpapir gomboc MIVEL nem a postás elött bontotta ki éppen mehet amerre lát az elado állítja hogy benne Volt a Kamera ö állítja más Volt benne ti kinek adnátok igazat???? vagy 1 3személy???

Tisztelet ezuton minden RENDES-TISZTESSÉGES POSTÁSNAK

2015. ápr. 3. 20:19
Igen a csomagbiztosítást a feladó rontotta el. Viszont úgy gondolom, hogy a belső érték is számít, amit a banki átutalási feladóvevénnyel tudok bizonyítani. Azért gondoltam, hogy feljelentést teszek. plusz a hamis aláírás. Ezért is írtam ide, hogy jól gondolom e, ha a rendőrségre megyek.
2015. ápr. 3. 20:05

Azonnal az ünnepek után menj be

nekem is Volt hasonlo ügyem a postával én késön reagáltam

nállam is ÉN irtam alá csak nem az én irásom Volt

az ciki hogy 18.000az árud de csak 5000-re Volt biztosítva

Lehet-söt.... hogy a különbözetnek bucsut kell mondanod

sok sikert

2015. ápr. 3. 19:55
Nem vehette át és a család sem. Senkinek nem adtam meghatalmazást soha életemben. Annyit segítettek a Postán, hogy az én nevem szerepel az alárásnál. Szép mi? Én nem is értem, hogy volt mersze a dologhoz.
2015. ápr. 3. 19:45
A szomszéd nem vehette át helyetted?
4. b00d33e65c (válaszként erre: 3. - Sylpriami)
2015. ápr. 3. 19:36
Persze,hogy van!
3. sylpriami (válaszként erre: 2. - B00d33e65c)
2015. ápr. 3. 19:35
Köszönöm. Akkor jól gondoltam, hogy lesz alapja, ha feljelentést teszek.
2015. ápr. 3. 19:32

Az összeg szabálysértés,így nyugodtan mehetsz feljelentést tenni.De a hamisítás,ha valóban van aláírás az már lehet hogy komolyabb.

Menj tedd meg a feljelentést!

2015. ápr. 3. 19:27
Csomagot rendeltem a vaterán...többet is. Figyelmetlen voltam és nem néztem utána, hogy a küldő hogyan adja fel, csak annyit tudtam, hogy Postán keresztül érkezik. 4nap után lekérdeztem a csomagot neten keresztül és kiderült, hogy az MPL kézbesítette és már át is vettem. CSAK ÉN NEM TUDTAM RÓLA!!! Bementem a Verseny utcába (Budapest), ahol nagy nehezen felvették a reklamációt. A csomag 5000ft-ra lett biztosítva, viszont az áruért 18.000ft-ot fizettem. Szerintetek jól teszem, ha a rendőrségen is bejelentem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook