Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mozgáskorlátozottként hogyan igényelhetek kedvezményes könyvtári belépőt? fórum

Mozgáskorlátozottként hogyan igényelhetek kedvezményes könyvtári belépőt? (tudásbázis kérdés)

2014. márc. 20. 19:32

Ez sem biztos, igen.

Jobb érzés lenne tudni, hogy a személyes okmányaival simán beiratkozhat.

11. mmacus (válaszként erre: 10. - Guruljka)
2014. márc. 20. 19:31
Jó, nem próbálkozom tovább a meggyőzéssel, a könyvtár soha nem éjszaka van nyitva, ezt írtam kb hárommal lentebb. Nem biztos egyébként, hogy más városban is van ilyen akció.
2014. márc. 20. 19:17
Járni persze, de a Múzeumok éjszakája-beli ingyenes beiratkozás nem nagyon megy valószínűleg.
9. mmacus (válaszként erre: 8. - Guruljka)
2014. márc. 20. 19:14
Hát valahogyan csak akar könyvtárba járni Ildikó, ha egyszer be akar iratkozni...
8. Guruljka (válaszként erre: 7. - Mmacus)
2014. márc. 20. 19:00

Tudom, értem én, de akkor egyszer is oda kell menni.

Nem ismerem Ildikót, nem tudom, ki lehetne a segítője.

7. mmacus (válaszként erre: 5. - Guruljka)
2014. márc. 20. 18:52
Nem éjszaka szokott nyitva lenni a könyvtár, hanem azon a napon van nálunk ez az akció, amikor a múzeumok éjszakája van. Múzeumba sem éjszaka szoktunk menni, aznap egész nap ingyenes, csak éjjel is nyitva van, ha valakinek úgy tetszik, akkor is mehet.
6. Living Dead (válaszként erre: 2. - Ildikó29)
2014. márc. 20. 17:44

Melyik könyvtár ez, ha megkérdezhetem? (ha privátban válaszolnál azt is megköszönném).


Esetleg az adott könyvtár vezetőségét is érdemes lenne megkérdezni, hátha annyira mégsem macerás ez az egész.

5. Guruljka (válaszként erre: 3. - Mmacus)
2014. márc. 20. 16:13

Nem tudom, van-e Ildikó közekében múzeum, és lehetőség, de kerekesszékkel nem szerencsét ötlet egyedül sötétben közlekedni.

Még kísérővel is nagyon nehéz. Tudom, mert a férjem kerekesszékes volt.

2014. márc. 20. 16:12

Én még az éjszaka próbáltam egyértelmű adatot találni, hogy konkrétan mi szükséges a beiratkozáshoz, de nem találtam ilyet.

Ha én lennék könyvtáros, egy kerekesszékkel beguruló embernek igyekeznék minél inkább megkönnyíteni mindent, nem még akadályozni.

Mivel előírás nincs, csak magyar személyes okmányokat említenek, szerintem a mozgáskorlátozott igazolvány bőven elegendő a tagdíjkedvezmény igénybevételéhez.

Ha bárki azt feltételezi, hogy egy kerekesszékes ember jogosulatlan előnyökre pályázik, akkor...jaj, le se írom, amire gondoltam, nem szabad.

2014. márc. 20. 10:39
Nálunk a Múzeumok éjszakáján szokott lenni Könyvtári nap is, akkor ingyenes a beíratkozás egy évre. Mindenféle jogosultság nélkül. Talán máshol is van ilyen lehetőség.
2014. márc. 20. 09:20
Szerintem meg a legjobb, ha az Egyenlő Bánásmód Hatósághoz fordulsz panasz ügyben, mert nekik ez a dolguk, hogy ilyen ügyekben segítsenek: [link] Érdemes szétnézni a weboldalukon.
2014. márc. 20. 07:32

Akár az ombudsmanhoz is írhatsz a panaszoddal, mert ez a diszkrimináció csúcsa! Biztosítaniuk kell a beiratkozáshoz szükséges papírokat, lehetőséget kell biztosítani a bejutáshoz és segítséget kell kapnod a kölcsönzéshez, a válogatáshoz is.

Szóval ne hagyd annyiban!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook