Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mozgásfejlődés lemaradása fórum

Mozgásfejlődés lemaradása (beszélgetős fórum)


17. delbuk (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 25. 13:41

Szerintem is erdemes mielobb elmenni Devenyre, ott nagyon szamit az ido, minel fiatalabb korban kezdik, annal hatekonyabb.

Es igen, nem buli a gyereknek, es sokszor az anyanak sem vegignezni, de nagyon latvanyos a fejlodes tole. En vegig azt mantraztam, hogy most utalja, es engem is, de kesobb halas lesz erte. 🥴

16. Léna123 (válaszként erre: 15. - Ágio8405)
2022. márc. 24. 14:33
Egyetértek. Ráadásul több hét bejutni az első felmérésre, legalábbis nálunk. Egy időpont kérést mindenképp megér, addig lehet járni a sima gyógytornára, meg otthon tornáztatni. De mindenképp megnézetném dévényessel.
15. Ágio8405 (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 24. 14:19
Szerintem ne várj tovább. Menjetek el egy dèvènyes felmérésre. Tök más a kettő. A devenyes a maszirozassal sokat tud javítani a gondokon. Nem csak tornáztatnak.
14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Delbuk)
2022. márc. 24. 13:13
Ő sem igazán tartotta a fejét eleinte, de kb 4hónapos korában minden kritériumnak megfelelt. Így nem mentünk sehová, de utólag visszagondolva pedig nem ártott volna. Mindenesetre ez sajnos így alakult, nagyon várom, hogy elkezdje.
13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Delbuk)
2022. márc. 24. 13:10
Bízom benne, hogy a maga 9hónapjával még képesek leszünk behozni. De olyan rossz látni, hogy akárhogy próbálkozott nem ment neki. Most voltunk 6-dik alkalommal a sima gyógytornán, nem tudom még hány alkalom de nagyon remélem, hogy menni fog neki ezzel. Ha nem, akkor Dévényezni kezdünk.
12. delbuk
2022. márc. 24. 07:45

Nalunk is volt lemaradas, bar pont s kuszas idoben volt. Refluxos volt a kisfiam, es mar par hetesen gond volt, nem lehetett hasra tenni, nem tartotta a fejet (nagyon nagy baba volt). A reflux miatt neurologus kovette/koveti, mert olyan tunettel jelentkezett, es irto mazlistak voltunk, mert mar 10 hetes koraban elkuldott minket tornara (Heim Pal, devenyes vegzettseggel). 10 honaposan felallt/lepkedett, 11 honaposan ult, de maszni csak 13 honaposan kezdett. Egyedul menni meg 19 honaposan.

Most 2 mult, konduktorhoz jarunk meg, hogy a koordinacioja tokeletesedjen, de kulso szemlelo mar nem mondja meg a lemaradast.

Nem o a jatszoter legugyesebbje, cserebe nagyon okos, es a beszedfejlodese folyamatosan joval a korosztalyanal elorebb volt es van.

11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Léna123)
2022. márc. 23. 16:30
Igen, ugyanezzel a módszerrel, hogy kúszatom. De nem valami sikeresen 😕
10. Léna123 (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 23. 14:46
Persze próbálnak ők ellenkezni. Ha ügyes a tornász, akkor ő ezt megoldja. Otthon is kell tornáztatnod?
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Léna123)
2022. márc. 23. 14:34
Mármint a nem tetszését úgy értem, hogy tornáztatják (jobb láb előre nyomva majd bal) így halad előre. Viszont ő megfogja és befeszíti a lábait, hogy ne tudjuk behajlítani.
2022. márc. 23. 14:32
Mondjuk a gyerekorvos egyszer nézett rá, semmit nem vett észre. 😕 fogalmam sincs, én örültem volna ha több tájékoztatást kapok terhesség alatt, hogy ilyen is van… nem tudom ezt miért hagyják ki.
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Léna123)
2022. márc. 23. 14:29
De igen javasolta a védőnőnk, de tipikusan eleinte azoknak hittem, aki azt mondta csinálni fogja, nincs baj stb. Meg eleinte nem voltam tisztába ezekkel, hogy könyöktámasz-tenyértámasz stb. Meg volt nála egy státusz ahol mindent rendbe találtak és ezért is bizakodtam.
6. Léna123 (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 23. 14:15
Tetszeni nem igazán szokott nekik. Nálunk is volt sírás bőven, bár olyan is amikor meg tök ügyesen csinálta hang nélkül. Attól függ mikor melyik részét, és mennyire dolgozta meg a tornász. És arra is nagyon figyelt, hogy ne maradjon ki folyamat. Tehát meglegyen mindenképp a kúszás, majd a mászás, és megvan, hogy a mászás után mennyi idővel kell elindulnia. Úgy is volt. A gyerekorvosnak és a védőnőnek is észre kellett volna vennie a lemaradást, nem javasolták korábban, hogy megnézesd? De szomorú ne legyél, ha nincs komoly ok a lemaradás mögött, akkor a tornától biztos szépen megindul a fejlődése.
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Léna123)
2022. márc. 23. 14:06
Igen, a gyógytornászunk is javasolta, hogy folytatja még pár alkalommal ha nem látunk fejlődést dévényre kell mennünk. Azt még megvárom. 🙂 látszik a picuron, hogy nem jön be neki a kúszatás. Ráadásul abba is elvagyunk maradva, hogy csak a könyökén támaszkodik és nem nyújtott tenyérrel. Olyan szomorú vagyok, bár első babás fiatal anyaként nem tudhattam, hogy gond van. Akkor előbb elkezdtük volna.
4. Léna123 (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 23. 13:57
Mi is jártunk fejlődés neurológiára a koraszületés miatt. Ott mindig mindent rendben talált a doktornő. Pedig hát mozgásfejlődésben egyértelmű kicsit későbbre volt. Aztán mi voltunk másik helyen is, ahol nézték őket, otthoni tornáztatást javasoltak, amit próbáltam csinálni nekik, ahogy tudtam, de ekkor döntöttem, hogy elviszem őket dévényeshez. Ő egyértelműen megmondta, hogy egyikőjük nagyon szépen fejlődik a saját tempójában, másik lány viszont nagyon kötött izomzatú, ebből ered a lemaradás. Nem tudom a sima gyógytorna milyen, biztos az is jó, de ha megteheted, vidd el dévényeshez, ők nagyon profin fejlesztik ezeket a kicsi babákat.
3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Léna123)
2022. márc. 23. 13:42
Sima gyógytornára járunk egyenlőre ahol kúszatják kb egy hónapja heti 2x mi is későn jutottunk el. Fejlődés neurológiai vizsgálat- aztán utána mehettünk tornára, különösebb okot nem mondtak, vagy csak nem ismerték fel. Kislányom nagyon ellenkezik, befeszíti már a lábát. Nem engedi, hogy tolják előre. Szóval szerintem a sima gyógytornáról hamarosan Dévényre kell mennünk.
2. Léna123 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 23. 13:23
Dévény tornára jártok? Mi az oka az elmaradásnak? Az én lányaim (ikrek) koraszülöttek voltak, csak egyikőjüknek kellett torna, mert nagyon kötöttek voltak az izmai. Elég későn, 7 hónaposan kezdtük el, már nem emlékszem pontosan, de 8-9 hónap között kezdett el kúszni, de mint a gép, 11 hónapos kora körül kezdett mászni, (én azt hittem azt már kihagyja, de mondta a dévényes, hogy nem fogja) és 15 hónaposan kezdett önállóan járni. Kb 1 éves koráig jártunk, onnan fejlődött a saját tempójában, teljesen rendben van azóta is minden vele.
2022. márc. 23. 13:13
Sziasztok! Kislányom 9hónapos, nem kúszik nem mászik, tornára járunk. Szívesen beszélgetnék olyan anyukákkal akiknek levolt maradva a babájuk, mi történt velük a későbbiekben.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook