Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Moulinex robotgép negatív tapasztalat! fórum

Moulinex robotgép negatív tapasztalat! (beszélgetős fórum)


4. Gabesz (válaszként erre: 3. - Psycheee)
2011. febr. 17. 08:18

Igen, elég szánalmas, hogy ahány féle művelet annyi féle konyhai gépet kellene tartani a konyhában. Arról már nem is beszélve, hogy milyen a minőségük. A régi robotgépemet -a drága őskorit 15 évig használtam hiba nélkül. A mostanit meg legszívesebben most kidobnám 1 havi használat után.

A mosógépem amit 4 éve vettem az is szarakodik, a mosógépszerelő azt mondta hogy 5 évre vannak tervezve.Az előző bezzeg jó volt 12 évig. Kiérti ezt?

3. psycheee (válaszként erre: 1. - Gabesz)
2011. febr. 16. 13:59

Hát, ez pokoli bosszantó! Nekem nincs (és nem is lesz) ilyen gépem, de van másik vacak és egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy melyik az a robotgép, amelyikkel legalább 5 funkciót használhatnék. Mert állítólag mindegyik tud mindent, mégsem használhatóak.

Most abban a stádiumban vagyok, hogy egy Nileline-nal dagasztok, egy Tefal-lal keverem a krémeket és egy noname kézi habverővel pedig a habokat verem.

Csak a KitchenAid a megoldás? :o

2011. febr. 16. 13:58

Elképedve olvasom.:O

Régóta vágyom egy jó kis robotgépre,de a férjem ellenezte-ezért elhalasztottam a vételt.

Nem is gondolná az ember,hogy egy viszonylag jó márkájú,és nem olcsó gép ilyen vacak.

Úgy látszik a sorozatgyártás egyre silányabb:((

2011. febr. 16. 13:49

Csak azért mondom el a tapasztalatom, hogy aki robotgép vásárlása előtt áll és Moulinex masterchef 8000-est akar vennei az gondolja meg kétszer.

Én ugyanis nagy utánajárás után döntöttem -e mellett, más robotgépeel szemben a nagy teljesítménye és 27 funkciója miatt, és főleg mostanában rákaptam a dagasztásra és ezen akartam könnyíteni.

Jelzem 45.ooo.ft-os gépről van szó.

Ahogy megkaptam rögtön el is kezdtem dagasztani, de egyszerűen nem lehet vele, sőt kifolyik a meghajtóba a tészta.Azóta többször próbáltam a végeredmény az, hogy vagy kezd leégni a motor , mert nem bírja dagasztani, vagy kifolyik a félig összeállt tészta.Nem részletezem, hogy milyen szupi félig kelt tésztát az apró ketyerékből kitisztítani, a fél konyhám úszott a félig kelt tésztával.

Borzasztó a tálja, mert nem egy hagyományos tál, hanem egy fogantyúja van és középen egy lyuk amit a meghajtó karra kell tenni.

A fogantyú mivel üreges első használatnál belement a tészta és nem lehet kivenni. A használati utasítása minősíthetetlen, 4 oldalnyi rajzzal próbálja a működést lerajzolni, ami szerintem még egy jártas műszaki embernek is néha értelmezhetetlen.



Rögtön hívtam akitől vásároltam (ők még ilyen problémát nem hallottak) aki átírányított egy szervíbe (akik szintén csak vakargatták a fejüket), aki továbbirányított a forgalmazóhoz.

Ők nagyon szívéjesek voltak (nem hallotak még ilyen problémáról) de megmagyarázták nekem, hogy mivel egy dagasztó 8o e. forintnál kezdődik ettől a géptől csak ezt várhatom.


Ezt a kis szorit azért írom le, mert ezeknek a gépeknek a működése csak használat közben derül ki, és hátha tudok valakinek segíteni a választásban, aki ilyen gépen gondolkodik, mert én hiába próbáltam utánanézni, nincs igazán tapasztalat leírva róla.


Ha esetleg valaki használja a gépet, mi a tapsztalata róla, mert még bízakodó vagyok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook