Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Motoros "kaland" fórum

Motoros "kaland" (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Motoros "kaland"

26. Reza25
2011. nov. 25. 17:10

Sziasztok!!


Sajnos nagy igazság,hogy a motorost nem nézik semmibe az utakon, általánosítanak! Letolnak az útról, ha motorral mész, semmibe vesznek!

Sajnos rengeteg motoros barátot elvesztettem már, és 5 balesetből, 4-nél hibás az autós!

De kit kell meghurcolni azt aki meghalt, mert Ő már nem tudja megvédeni magát!

Mi a fenének kell kikanyarodni a motoros elé a kereszteződésben? Én személy szerint,ha látom, hogy motoros jön, még ha messze is van, megvárom inkább, hogy ne is kelljen fékeznie, hagyj menjen én attól nem leszek kevesebb,hogy 1 perccel többet várok a kereszteződésben, vagy esetleg lehúzódok az út szélére.

Sajnos a szüleim is motorbalesetet szenvedtek 97-ben, mert az autós nem látta a tükörben a mögötte reflektorral és kint lévő irányjelzővel érkező motorost.Aki hozzáteszem 80-nal ment(magyarul cseszett belenézni a tükörbe)és nekiállt előzni miközben már Apu is előzte őt.

Szóval fellökte a szüleimet akik szintén a szembe jövő sávban érkeztek meg. Hála a Jó Istennek nem jött autó, különben csúnya vége lett volna. Szomorú az volt az egészben mindkettőjüknek volt törés, durva zúzódások és a motor totálkáros.

Az autós pedig mint aki jól végezte dolgát kiszállt, na mi van köcsög nem látsz jelszóval és elhúzott a bánatba!(ügyvédi kamarában dolgozó emberke volt az illető)

Nincs emberség már az emberekben, komolyan ez a tapasztalatom nagyon sok esetben.

Volt olyan eset, amikor többen mentek motorosok az autós már kötözködött velük a benzinkúton, aztán mögé értek elkezdtek előzni és a legutolsó motorost fellökte aki a helyszínen meghalt.

Mit csinált a kedves autós?! Még ő kiabált és volt felháborodva, hogy majdnem letolta az útról a motoros és úgy kell remélem megdöglöttél stb...

De arra nem számított,hogy mindezt a mögötte jövő autós telefonnal rögzítette. Szóval még ő kiabált, mikor direkt szánt szándékkal fellökte a motorost aki meghalt és maga után hagyott két apró kisgyermeket!

Szomorú és igazságtalan ez a világ, remélem egyszer mindenki megbűnhődik a rosszért amit mással tett!

25. Reza25 (válaszként erre: 18. - 3cdd2cedd8)
2011. nov. 25. 16:51

Szia!


Neked is azt tudom írni amit az előbb írtam.

Kiérve a kanyarból szerintem senki nem számít arra,hogy ott valaki áll az út közepén az autóval!!

24. Reza25 (válaszként erre: 14. - E8707eeb00)
2011. nov. 25. 16:49

Kedveském!!


Olvasni kellene a sorok között nem csupán nézni a betűket és osztani az észt!

Ha belemész egy kanyarba és miután kiértél a kanyarból, ha a mafla megáll pont a kanyar végénél, honnan a bánatból látod,hogy ott áll valaki?

Azt már csak akkor látod mikor odaértél!!! Nem de bár??!!!

2008. máj. 22. 14:49
Sziasztok! én is csak igazolni tudom, hogy azok az autóvezetők, akik nem motoroznak, azok elég gyakran tudnak szemetek lenni a motorosokkal a tudatlanságuk miatt. ahogy írta mandarin egy kocsi sokkal gyorsabban meg tud állni mint egy motor. pár napja volt, hogy mentem a szélső sávban (motorral) és balról a mellettem lévő sávból átjött egy autó index nélkül, tehát még csak nem is tudtam rá számítani, és megállt hirtelen az út szélén úgy hogy kb 3 méter volt köztem és a kocsi között. tudtam hogy megállni nem fogok tudni úgyhogy autómatikusan megkerültem balról és az volt a szerencsém hogy nem jött a másik sávban semi nagyobb jármű mert akkor tuti, most nem tudnám ezt leírni. de nem egy ilyesmi eset volt már. irtó seggfejek tudnak lenni néha az autósok. tény hogy a motorosok között is vannak hülyék de én biztos vagyok abban, hogy a motorosok nagyobb százaléka vezet körültekintően, a kressz szabályait betartva, mint az autósok.
2008. máj. 13. 16:18
Nekem ugyanilyen balesetem volt 2007.05.20.-án.A párommal éppen Szegedre tartottunk,amikor egy előttünk haladó hirtelen állóra fékezte az autóját,mi pedig beledurrantunk.Estünk,csúsztunk át a szembejövő sávba.És tudjátok hiába a követési távolság,négy kerék pillanatok alatt megáll,de kettő nem.Főleg kanyarban.Durva volt,de túléltük!
21. 0a6ce1d48d (válaszként erre: 20. - 2461055afa)
2008. jan. 2. 09:53

Bizony ez így igaz.

A váratlan fékezéshez meg csak annyít:

aztán van e valaki előtte, vagy nem, az egy hirtelen rosszullét esetében mindegy.

Egy teljesen egésséges valaki is lehet hirtelen rosszul.

2008. jan. 2. 08:54
Sziasztok. Ha a féktávolságot betartották volna akkor megtudott volna állni a motoros. Mert mit ir a kresz? Ugy kell haladni egy jármű után ,hogy annak hirtelen megállása esetén is megtudj állni.
19. Ancsi8
2007. dec. 26. 22:06
Sziasztok Hát igen ebben a témában nem is érdemes vitatkozni....merthogy ahogy már sokan leírtátok nem lehet általánosítani hogy a motorosok veszélyesek. Az autósok közt is vannak sajna olyan sofőrök akik magasról tesznek a kressz szabályaira és a többi közlekedőre . Nekünk is volt egy balasetünk tavaly szeptemberben ahol nekem nyílt lábszártörésem volt és még a mai napig vas van a lábamba aférjemnek pedig egy nagy lyuk van a lábaszárán és mindez azért mert egy hülye kikanyarodott elébünk utánfutóval ...és persze minket hurcoltak meg.
18. 3cdd2cedd8 (válaszként erre: 16. - D809c1fa7f)
2007. dec. 18. 15:00

Nem vitatkozni akarok, tudom, hogy az autósok sok esetben szemét módon bánnak a motorosokkal, mintha azok nem is lennének ott, de...

A cikkben az író azt írja, "Nem mi voltunk a hibásak!" A KRESZ pedig azt írja, hogy a helyes követési távolság az, ahol még az előtted haladó hirtelen fékezése esetén is meg tudsz állni. Az tök mindegy, hogy ő miért fékezett, hogy azért-e mert hülye és ki akarja csinálni a motorost, vagy azért mert valaki ki akart lépni elé vagy bármi...

2007. dec. 4. 18:59

Sziasztok!

Erre a motoros balesetekre csak annyit tudok mondani hogy ha megtörtént megtörtént legtöbször nem a motoros a hibás ha igen azok nem élik túl de ha meg kell halni akkor teljesen mindegy hogy a járdárol lelépve ütnek el vagy éppen motoron vagy vagy kocsiban ülsz mindenki hibás ha úgy vezet ahogy nem kellene.!

2007. nov. 28. 07:24

Megjegyzem, hogy a cikkben nincs szó arról, hogy ki volt a hibás...

Gondolom, ezzel az írója is tisztában van.

15. d809c1fa7f (válaszként erre: 14. - E8707eeb00)
2007. nov. 28. 07:16

Ez is egy vélemény, mégha ostoba is.

A cikkből kiderül, hogy nem volt semmi és senki az úton, aki miatt megállt az az autó.

Legközelebb figyelmesebben olvasd el, mielőtt ítélkezel.

2007. nov. 28. 01:02

Mi az,hogy nem te voltál a hibás???!!Benne van a KRESZBEN hogy úgy kell vezetni,hogy mindig és minden körülmény között meg tudjál állni!Nem az előtted haladó autós volt a hibás,hisz ki tudja milyen ok miatt állt vagy lassított.(lehet bármi,ami miatt lassítania kell egy autónak!)

Akár hogy is nemtetszik,ebben a balesetben kizárólag TE voltál a hibás hogy nem tartottad be a követési távolságot!

2007. okt. 16. 11:22
Sziasztok.Mi is motorozunk a párommal.Sokan rossz véleménnyel vannak a motorosokról,pedig szerintem a nagytöbbség nagyobb rutinnal rendelkezik,mint egy autós.Persze vannak itt is kivételek,de az autósok között is.Nem gondoljátok?Ugyanúgy vannak örült,rutintalan,hozzá nem értő sofőrök autósok,motorosok között is.De ezért nem hiszem,hogy általánosítani kellene.
12. dobos
2007. okt. 15. 17:42

Én nem szeretek motorozni és nem is érzem magam biztonságban.Távol áll tőlem ez a fajta közlekedési

forma.Aki szereti ám robogjon.

11. évi75
2007. okt. 11. 21:00
Nekem is volt egy motoros barátom.Nem szeretek motorozni.Vagyis szeretek, csak nem tudok. hátul ülve mindig az ellenkezö irányba döltem, mint amerre kanyarodtunk.Tudom, hogy ez veszélyes meg minden, de én annyira féltem attól, hogy ha én is a soförrel dölök, akkor kicsúszik alólunk a motor.A sebesség az vonz, de a kanyarok, azok nem.
10. gpetra
2007. okt. 11. 18:11
Az én egyik ismerősömet egy autós nekiszorította egy busznak. Nagyon komoly sérüléseket szenvedett, hetekig altatták a kórházban, olyan erős fájdalmai voltak, és a mai napig nem heverte ki a történteket, pedig ennek már több éve.
2007. okt. 11. 18:10
Nekem az egyik barátom halt meg most egy hete motoros balesetben,de ott ő volt a hibás!210-el ment amikor egy autó kikanyarodott el akart menni mellette,de már szürkült,és hát volt a kocsi után még egy utánfutó!A baleset pillanatában már nem élt,szörnyethalt!A háta mögött ült egy srác még nem biztos,hogy túléli!Tudom,hogy nem szabad általánosítani,de azt hiszem engem az életben motorra nem ültet fel senki!
2007. okt. 10. 13:23

Sziasztok!

A párom is nagy motoros, vagyis csak volt... Már több mint 4 éve történt. Munkából ment haza, és egy autós nem adta meg neki az elsőbbséget. Hála a páromnak nem lett komolyabb baja, nem tört semmije, az égési sérülései viszont a mai napig látszik a karján és a térdén. A legdurvább az egészben, hogy a hibás minden szem rebbenés nélkül tovább hajtott. És tudjátok mi volt a büntetése? Ki kellett fizetnie 60 000 forintot! Ennyit ér egy élet?? A moci még a mai napig darabokban van...

2007. okt. 10. 08:40

Én is bementem a munkahelyemre az "eset" után.

A biztonsági őr kísért át a Péterffy utcai kórházba kötözésre, tetanusra.

A máig a karomon viselem az égés nyomát és van egy horpadás a combomon is.

:(

A férjemnek "csak" a lábán maradtak nyomok.

2007. okt. 9. 16:55

Sziasztok!

Nekem is volt egy balesetem robogóval, de nekem nem autó hibájából, egy nő rohant ki pontosan elem vagyis inkább szinte elütőtt! Pont a kormányomnak futott neki! Kb 40-nel mentem! Az esés nekem is nagyon lassúnak tünt viszont nekem nagyon is fájt, csúsztam és gurultam a betonon és sajnos rövid ujjú ingben voltam! Szinte olyan volt mint a filmekben, a motorom csúszott az oldalán és gurultam utánna, a cipőm szanaszét! Tisztán emlékszem ahogy többszőr nekicsapódik a fejem a járdaszegélyhez! Maradandó élmény volt! De megúsztam egy hatalmas horzsolással és egy lábujj töréssel, na meg persze fájt minden porcikám!

Viszont az egészben az volt a gusztustalan, hogy a nő aki kirohant elém el akart menni! Azt sem várta volna meg, hogy túl élem-e! A mellék utcából hozták vissza! Az ilyen szerintem nem is ember!

Viszont én még ott a helyszínen visszaültem a motorra és bementem a munkahelyemre, onnan még bemotoroztam a balesetibe és onnan már úgy vittek haza gipszben!

2007. okt. 9. 14:16

Sziasztok!

Nekünk is volt motorosbalesetben részünk,ahol nem mi voltunk a hibásak,de mi lettünk meghurcolva. Én megúsztam horzsolásokkal,de a férjemet megkellet műteni.(Ínszalag szakadás a térdében)Midez 20 éve történt.Nekem ennyi idő kellett ahhoz hogy újra motorra üljek.Ebben az évben ültem fel mögé elöször,és mentem vele motorostalálkozóra.

2007. okt. 9. 14:04

Egyetértek veletek és nem győzöm hangsúlyozni, hogy nem szabad általánosítani.

A férjemmel a mai napig úgy közlekedünk, hogyha látjuk a sorok között a motorost, akkor inkább arrábbhúzódunk, hogy elférjen.

Némelyek inkább közelebb mennek a másikhoz, hogy véletlenül se férjen el a motorral.

Ez a temperamentum lassan általános a magyar autósokra nézve.

Sajnos.

2007. okt. 9. 13:27

Sziasztok!

Én is imádok motorozni, ráadásul egy mociboltban melózok :D Igaz mostmár lettetem a kétkerekűt, mivel 20 hetes kismama vagyok..

Sajnos anekem is szinte csak rossz tapasztalatom van a motors közlekedéssel kapcsolatban. Hihetetlen de mikor motorral megyek, gyakorlatilag úgy érzem, hogy a forgalom többi résztvevője számára egész egyszerűen láthatatlan vagyok :( Simán megelőznek sávon belül, letolnak ha kell, sőt sok bunkó nem átall kikanyarodni elém mikor 10-20 méterre vagyok és mondjuk jövök 80-90km/h-val. És utána a következő utcán meg be is kanyarodik. Hát mikor ilyesmi történik én is ordítnai tudnék.

Autóval is sokat közlekedek (mostanában csak azzal) de igyekszem a lehető legjobban félrehúzódni ha motoros jön. Már csak azért is, mert egy pl. Yamaha R1-el igencsak gyorsabban halad mint én...

Sajna az autósok semmibe veszik a motorosokat, mert ugye azok állatok, élő donorok..stb. Skatulya van minden kétkeréken közlekedőn és ezen nem tudunk változtatni. Az autós társadalom szemléletén kéne változtatni és elhitetni hogy aki motorral közelekedik az ugyanolyan ember ráadásul nincs körülötte kaszni ami megvédené, és bőven elég egy kicsit meglökni hátulról, hogy akár meghaljon ott az út közepén :((

Ezt viszont nagyon kevesen akarják megérteni...

2007. okt. 9. 13:19
Szia! Mi is motorozunk, immár 7 éve. Sajnos nekünk is voltak hasonló élményünk, bár ennyire durva nem. Sajnos tényleg sokan általánosítanak. Pedig valójában a motoros kevesebb esetben hibázik, mint az autós. A köztudatban kialakult egy olyan vélemény, miszerint, a motorosok, "állatok" és úgy is kell bánni velük. Sokszor tapasztaltam, hogy amikor előznek bennünket, hiába van szembejövő forgalom, úgy vannak vele, hogy majd lehúzódik a motoros. Csak a baj akkor jön, amikor már elfogyott az út széle, és az autó csak egyre tol, tol, és tol. Már nem egyszer megjártuk az útszélét, és a szitáló hátsókerék élménye bennem is élénken él. Nem lehet elfelejteni.
2007. okt. 3. 09:35
Ez a "cikk" egy olyan élményről szól, amit nem sokan tudnak megemészteni.
Lehet, hogy már közületek átélt valaki hasonlót, ezért ő biztosan érzett már így.
Az események olyan gyorsan történnek és az ember mégis úgy érzi, mintha lassított felvételt látna.
Ez egy történet. A balesetünk története.

Ugrás a teljes írásra: Motoros "kaland"

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook