Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Motivációs levél fórum

Motivációs levél (beszélgetős fórum)

13. virus2008 (válaszként erre: 1. - Magyarok Istene)
2012. jún. 15. 16:20

Se túl sok ne legyél,se kevés.Tudom könnyű mondani.De valahol az aranyközépút.


Írj a jövőbeli terveidről, illetve arról miért szeretnél velük dolgozni stb.Mi a motivációd alapja.


De semmiképp ne sarazd a volt munkahelyeidet,munkatársat, ne beszélj rossz anyagi körülményeikről, kapcsolatokról se levélben se interjún.És persze nem kamuzni, mert az úgyis kiderül...És készülj fel ciki kérdésekre is.

12. Hoxa
2012. jún. 15. 15:53

Kicsit kell magadat fényezni, tapasztalatok, készségek, tulajdonságok terén.

Kicsit kell az ő cégükről is írni, hogy mi jót tudsz róluk és miért mennél hozzájuk.

Írhatsz magadról is valami extrát, egyedit.

Láttam már olyat is, ahol a háttér volt extra, vagy a levél oldalán volt díszítés, az is emlékezetes volt kicsit, de lehet, hogy multiknál pl. ezt nem tartják előnyösnek, nem tudom.

11. Hoxa (válaszként erre: 9. - Magyarok Istene)
2012. jún. 15. 15:47

Pedig ha ezt írnád, tuti emlékeznének rád egy ideig :DD


Viccet félretéve, a gerillásat nem ismerem, a sablonokat viszont igen. Én csak egyszer írtam ilyet és fel is vettek, de több, mint ezret olvastam.


Az sem mindegy, hogy kicsi a cég, vagy multi, hogy a cégvezető olvassa, vagy a HR-es.

2012. jún. 15. 15:43

Sziasztok!


Ezek szerint az országban van a sablonos semmmitmondó meg a gerilla önéletrajzos? :)

9. Magyarok Istene (válaszként erre: 8. - Hoxa)
2012. jún. 15. 15:37
Semmiképp se akarok tucatlevelet írni, de azt mégsem írhatom, hogy a jelenlegi rosszul fizető cég helyett azért választom őket, mert az a hír járja, az övék egy aranybánya.
8. Hoxa
2012. jún. 15. 14:28

Ha a sablon leveleket használod, akkor biztosan nem fognak rád emlékezni, mivel a jelentkezők igen nagy százaléka azt használja és a munkáltatónak folyamatosan az az érzése, hogy ezt a levelet már olvasta...

Semmiképpen se írd le az önéletrajzod szöveges formában, mert arra sincs szükség.


Ami lényeges, hogy az állás betöltésének feltételeinél leírt tulajdonságokat, készségeket végigvedd, hogy ezekkel miért rendelkezel, hogyan, miként szereztél ezeken a területeken tapasztalatot.


Írd le, hogy miért szeretnél náluk dolgozni, lássák, hogy utánanéztél, milyen céghez jelentkeztél, nem csak tucatlevelet küldesz.


Semmiképp ne írd oda a végére, hogy azért jelentkezel, hogy hozzájárulj ezzel a cég sikereihez... ez egy semmitmondó, sablonos mondat...

2012. jún. 14. 20:27

Egy okleveles gerilla önélerajzíró blogja


[link]

2012. jún. 14. 20:26
5. 36a26f5226 (válaszként erre: 4. - 36a26f5226)
2012. jún. 14. 20:26

Egy gerilla önéletrajz és motivációs levél kulisszatitkai


Gerilla Önéletrajz


Ákos elmeséli, hogyan szerkesztette át az önéletrajzát és kísérőlevelét a Gerilla Önéletrajz Módszerek szerint, és hogyan talált állást ezt követően.

2012. jún. 14. 20:25
2012. jún. 14. 20:25

[link]



[link]


ÍRD BE A GOOGLE-BA, EGY SORBA, HOGY:



GERILLA ÖNÉLETRAJZ, MOTÍVÁCIÓS LEVÉL, ÉS EGY RAKÁSSAL KIDOB...

2012. jún. 14. 20:21
Csináld úgy, mint Dr. Szöszi: rózsaszín és illatos. Biztos egyedi lesz:) Erre a kérdésre, gondolom, jópáran keressük a választ.
2012. jún. 14. 20:12

Sziasztok!

Hogy lehet azt szépen megfogalmazni egy motivációs levélben, hogy amikor x munkakörbe keresnek munkatársat, rögtön az én önéletrajzom ugorjon be nekik?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook