Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Most tanulok korcsolyázni.Jó tanácsok? fórum

Most tanulok korcsolyázni.Jó tanácsok? (beszélgetős fórum)


2011. jan. 4. 14:21

Sziasztok!


Kislányom (8 éves) most tanul korizni, egy Roces RX Due egycsatos korival.Egész ügyesen megy neki,de persze még elesik sokszor.Ezzel kapcsolatos lenne a kérdésem.Normális az,hogy eséskor "kiold"a kori csatja?Olyan ez mint a sínél?Ez védi meg az esetleges lábtöréstől?

2010. jan. 4. 17:04

helló!görkoriba szeritnem érdemesebb beruházni, hozzá maximum szerintem egy csuklóvédő, ami elengedhetetlen.A többi védőfelszerelés annyira nem szükséges.Legalábbis szerintem.Védők nélkül simán megtanultam gurulni, igaz egyszer-kétszer estem is, de védők nélkül is ki lehet bírni.

Jégkorit nemhiszem, hogy megérné venni, amíg tanulsz, mert az elég szezonális.Bérelni is lehet szinte minden pályánál.

19. 083c00e999 (válaszként erre: 11. - Re87)
2009. dec. 13. 20:37

Gyakorlat teszi a mestert:) Szokták mondani.

Mennél többet vagy a jégen, annál jobban fog menni. A védő felszerlést pedig hagyd a csudába, mer teljesen felesleges-a palánk az elég:)

2009. dec. 13. 18:08

Az én jó tanácsom: Ha már veszel egy jégkorit, ne sajnáld hozzá a védőcuccot. Egy közepes-jó minőségű szett 5000 Ft. (Térd, könyök, és tenyér-csukló védő.) Az elején mindenki egy csomót esik. Görkorival is. A párom görkorizni tanult idén. Először leüvöltötte a fejemet, hogy nem veszi fel a védőcuccot, de már a lépcsőházban akkorát esett, hogy nagyon örült, hogy rajta van. Nem ciki, hanem kell. Én is mindig hordom korihoz, pedig én tudok korizni. De elég egy óvatlan pillanat, és elesel. És nagyon fájhat, főként előre esel, és a tenyeredet csapod le, rengeteget számít a csukló-tenyér védő, ill. a térdvédő is. Megkíméled vele magadat egy csomó felesleges fájdalomtól, mert főként az elején mindenki sokat esik. Ráadásul ha van rajtad védőcucc, akkor nem fáj, úgyhogy sokkal bátrabban mész neki újra. Mert ha nincs rajtad, és fáj az esés, akkor félsz, hogy megint elesel. Így meg tudod, hogy ha ismét esel, szinte meg sem érzed. :)

Egyébként szuper a jég és a görkori is. Én százszor jobban szeretem, mint a biciklit. Észre sem veszed, hogy a lábadon van, és csak úgy suhansz. :) Nagyon jó érzés.

És még egy tanács, csak olyan korit vegyél meg, amit a boltban kényelmesnek érzel. Ha már ott kényelmetlen, sosem fog úgy betörni, hogy valóban kényelmes legyen. :)

2009. dec. 13. 13:46
Sziasztok! Néztem egy korit roces rxdue-t, ez egy egy csatos.Rosszabb e azért ,mert egy csatos? És hogy mi a külömbség , hogy magasított a sarka vagy nem? Melyiket ajánljátok?Köszi.
2009. dec. 13. 13:15
Hátra ne ess, az borzasztó, inkább hasra, ezért hajolj előre!
15. Yulcsy
2009. dec. 13. 12:49

1 jó tanács: ne hoki korit vegyél először.Én is kezdő vagyok, és eléggé rossz döntés volt olyat venni.Sokkal nehezebb benne menni, mint az egyenes végűekkel.Én a palánk mellett mentem sokáig, mert nekem plusz biztonságot jelentett, hogy bármikor meg tudok kapaszkodni. Most már nem kell kapkodnom a palánk felé, szépen tudok kerülgetni másokat is.De ismerve a saját korlátaimat, én sajnos soha nem leszek ügyes koris.Ezt gyerekkorban kellett volna elkezdeni, mert a gyerekek fantasztikusan ügyesek és nincs félelemérzetük.

Azért csak ügyesen!

14. 3f09b36c49 (válaszként erre: 12. - Re87)
2009. dec. 13. 12:44
A szezon elején vagyunk, nyugodtan vehetsz egyet, közép kategóriásat, ki fogod tudni használni.
13. Re87
2009. dec. 13. 12:30
Jó hülye vagyok,a másik is az én nikem,csak elfelejtettem visszajelentkezni:)
12. Re87 (válaszként erre: 10. - 3f09b36c49)
2009. dec. 13. 12:29
Nem veszek magamnak korit,amíg nem tanulok meg rendesen.Addig csak bérlek.A párom méregdrága hoki korcsolyáját meg nem akarom elcseszni:).
11. Re87
2009. dec. 13. 12:27
Mások azt mondják,hogy lesőnek egész jó volt.Próbáltam nem tötyörögni,hanem menni,mint állat:),de ott szúrtam el sztem,hogy fogtam a palánkot.
10. 3f09b36c49 (válaszként erre: 2. - Fd8e423e9e)
2009. dec. 13. 12:27
Jó ötlet, hogy gyakorolj otthon koriban, csak vigyázz a korid élére, életlennel nehezebben megy a jégen.
9. fd8e423e9e (válaszként erre: 7. - Xyzé87)
2009. dec. 13. 12:22
ez érdekes, mert aki tud görizni, az szerintem tud jégen is korizni, szerintem ilyen előképzettséggel simán fog menni
2009. dec. 13. 12:21
Gondoltam már rá,hogy legközelebb megiszok két jégert korizás előtt,hogy bátrabb legyek:).
7. xyzé87 (válaszként erre: 4. - 3f09b36c49)
2009. dec. 13. 12:19

Láttam tegnap a kicsik hoki edzését,nagyon durván nyomták.5-6éves srácok,meg csajszik,de vadállatok,estek,keltek végig.Én is a hoki miatt akarok megtanulni,bár a csapatba már öreg vagyok,de játszani azért hobbyból még lehet.

Görkorizni tudok,de a jégen csetlek,botlok.

2009. dec. 13. 12:15

Jó tanács???Jól párnázd ki a hátsód!:D:D:D

Én is palánk mellett tanulgattam,aztán egyszer barátnőkkel voltunk csúszkálni és ők bevittek a pálya közepére és ott hagytak,onnantól kezdtem kicsit bátrabb lenni:)Meg kell találni a közép utat ebben is,először óvatosan:)

5. ec882cfc9f (válaszként erre: 1. - Xyzé87)
2009. dec. 13. 12:15

Ezt majd megtapasztalod, hogy mi válik be jobban neked.

Egy jó tanács: Mindig legyen rajtad kesztyű! Lehetőleg vastagabb. Aki elcsúszik és leteszi a kezét a jégre, kockáztatja, hogy átmennek rajta korival, ami éles és vág ugyebár. Nem egy mindennapos, gyakori baleset, nyugi, de az óvatosságból még nem volt gond.

2009. dec. 13. 12:13
A gyerekemet (5 éves) úgy tanították meg (hokey edző), hogy közölték vele: menjen 1 kört a palánk mellett, de ne kapaszkodjon aztán vissza. Kb fél óra alatt ért körbe. Leginkább lépkedett, de sikerült, amitől nagyon boldog volt. Amikor ezen túl volt jött egy edző, aki a bot végével húzta, majd megtanította esni. Elég fura volt látni, hogy az én kicsikém, teljesen magára hagyva megoldja a problémát. Bukósisak lehet, hogy jó még felnőtteknek is, meg egy olyan nadrág ami kivan párnázva. Csak azért, ha elesel ne sérülj meg.
2009. dec. 13. 12:10

őőőő...első korcsolyás élményem:

álltam a korlátba kapaszkodva, és visítottam:

b@ccátok meg, ez csúúúúszik :D

na én ott abba is hagytam :D nekem túl instabil volt :P

neked jobb tanulást :))

2009. dec. 13. 12:06

én kisgyerekként tanultam meg, gyakorlatilag ment elsőre, de azt mondom, hogy először palánk mellett szokd a jeget - ha felnőttként esel egyet, sokkal fájdalmasabb mint kisgyerekként, mi már nem vagyunk olyan rugalmasak, ha tudsz görkorcsolyázni, akkor nem lesz gond.

otthon előtte egy próbálj meg egyensúlyozni, féllábon állni, ilyenek, ha ezeket meg tudod csinálni, szerintem sikerélményed lesz

2009. dec. 13. 12:03
Hogy csináljam?Először csak palánk mellett?Vagy jobb,ha nem kapaszkodok?Vadállat módjára könnyebb megtanulni,mint óvatosan?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook