Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Most tanul majd járni a kislányom. Mezítláb vagy cipőben? fórum

Most tanul majd járni a kislányom. Mezítláb vagy cipőben? (beszélgetős fórum)


16. Bri*
2011. febr. 11. 13:39

Van olyan zokni, amelyiknek gumi a talpa. Odabentre nagyon jó, mert teljesen rugalmas és nem fázik benne a baba lába.

Cipőt meg majdnem mindegy, hogy milyet veszel. Persze legyen bőr és kényelmes, de ha lúdtalpa akar lenni, akkor azt a cipő nem tudja befolyásolni.

2011. febr. 11. 11:38
Köszi szépen a véleményeket!
2011. febr. 11. 09:46
Igen én is hallottam a Siestáról, nekünk suppy és Siesta volt felválltva, de 90%-ban mezítláb volt és van a gyerek. De nincs lúdtalpa szerencsére.
2011. febr. 11. 09:40
Lakásban "mezítláb", azaz harisnyában vagy zokniban. És nagyon hasznos, ha rendszeresen lábbujjhegyre "kell" állnia, nyújtozkodnia valamiért.
2011. febr. 11. 09:39

a legújabb kutatások szerint nem jó a babáknak a haránt emelős cipő, a siesta pedig tudtommal pont ilyen. én alaposan körbejártam anno a témát és a siestát azonnal kizártam, ugyanis az arra hajlamosaknál éppenhogy lúdtalpat okozhat.


őszintén szólva én kifejezetten rosszul vagyok, amikor azt látom, amikor egy 1 éves gyereken full merev talpú és nehéz cipő van, amiben nem is csoda hogy nem tanulnak meg túl hamar normálisan járni.

2011. febr. 11. 09:23
Nekem a nagyobbik lányom 4,5 éves koráig csak Siestát hordott és mégis lúdtalpas :(
2011. febr. 11. 08:55
Nálunk is úgy volt hogy benn mezítláb volt. Bár a mi kertünkben is sokat volt mezítláb de kinn általában cipő. Suppy vagy Siesta cipőt ajánlott a doki.
2011. febr. 11. 08:52

én is úgy tudom hogy otthon és kertben füvön mezítláb, az utcára meg cipő ügye, de az sem mindegy milyen...most jön a tavasz így neked egyszerű lesz olyat venni aminek puha a talpa ergo a cipőt összetudod hajtani :D és ez azért jó mert az én fiamra nem ilyet vettem és túl kemény talpazat miatt a kisebbik ív felé hajtja a lábát vagyis befelé jár.

Aztán persze ez sem mindegyik babára érvényes gondolom,mert régen nem voltak puhatalpasok.....de már vannak tanuló cipők, na kifejezetten ezért.

2011. febr. 11. 08:46
Sima talajon lakásban kell cipő. Nyáron viszont ha tudod valahol biztos talajon ahol nincs üvegszilánk, ilyesmi ott minél többet mezítláb. Pl az udvarban. Az egyenetlen talaj nagyon jól tornáztatja a talpizmokat, így megelőzhető a lúdtalp.
2011. febr. 11. 08:46
Nekem azt mondta a doktornő annó, hogy mezitláb. Ha nyár lesz, és biztonságos a talaj, akkor kint is sokat legyen mezítláb.
2011. febr. 11. 08:46
ha cipöben született akkor tanuljon cipöben járni ha nem akkor kizárásos alapon marad a mezitláb:)
2011. febr. 11. 08:45
Az én kislányom itthon mindig mezítláb van (parketta van a lakásban). 18 hónapos, a gyerekorvos szerint tökéletes a lába, a járása. Úgy tudom, az is nagyon hasznos, ha egyenetlen talajon (kavics, homok, fű) is járnak a babák mezítláb. Bár ez jó időre vonatkozik, és gondolom olyan gyerekre, aki már stabilan megy.
2011. febr. 11. 08:45

kemény talpút én semmiképp sem adnék rá. most járni tanuló babára csakis valami puha-rugalmas talpúban gondolkozz, abban sokkal hamarabb és szebben megtanul járni a kislányod.


Én elsőnek (meg másodiknak) Pedipedet vettem a kislányomnak, ma sem tennék másképp, tökéletesen bevált.


sztem a lakásban teljesen felesleges a cipő, hacsak nem túl hideg a padló.

2011. febr. 11. 08:39
A lakásban mezítláb, az udvaron cipőben. :)
2. vov
2011. febr. 11. 08:37

Sima talajon kell cipő-lakásban.

Egyenetlen talajon pedig mezítláb.

2011. febr. 11. 08:36
Azt hallottam, hogy inkább hagyjam, hagy tanuljon meg menni mezítláb, mert úgy jobban fejlődik az egyensúlyérzete. Viszont mások meg azt mondják, inkább adjak rá cipőt, valami jó kemény talpút. Most akkor hogy van ez?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook