Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Most ki a hibás? fórum

Most ki a hibás? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Most ki a hibás?

1 2 3 4
76. 7c1de072c3 (válaszként erre: 74. - 07c4794583)
2010. ápr. 26. 18:56
köszi! legalább valaki...most bocsi, de aki nagyon azt írja, hogy nem lehet változtatni, mert "tedd vagy ne tedd de ne próbáld" jelszóval lehet csak élni, az, vagy azok hogyan alkalmazkodtak új környezethez? Nem visszavágni akarok, meg türöm a kritikát, nem arról van szó! De egyik napról a másikra egy már berögzült szokást nem egyszerü levetközni...mikor ezt a cikket írtam, nem most volt...2 hónapja...és azóta nagyjából minden rendben van köztünk...persze, hogy egyedül érzem magam, ha az összes barátom otthon van, és itt, a faluban ahol élek nem tudtam barátokat szerezni. Amúgy aki írta, hogy kicsiként könnyebb volt integrálódnia, és azt hiszi, nekem is olyan könnyü...teljesen igazad van, ez volt a probléma gyökere...hogy elvárta tölem azt, hogy én is olyan piszok gyorsan illeszkedjek be, mint ö tette...és nem áthidalhatatlan köztünk a nyelv, csak néhány erdélyi szó van, amit nem teljesen értek, különben elég perfekt az anyanyelvéböl...nem, tényleg, az nem opció, hogy az elsö gödörbe beleléptünk, nosza rajta, dobjuk szét a babaruhát, aztán ki jobbra, ki balra...fiatal vagyok még a gyerekhez is, ráérünk még összecsiszolódni...látom, hogy ö sem akar elveszíteni, de leírtam már, neki más az emberi értékrendje, mint nekem, mert ö mindent megkapott, mindent megoldottak helyette, épp csak a kaját meg nem rágta anyósom neki...most meg itt van egy olyan növel, aki nem az anyja...közelsem...de ettöl még bízom benne, hogy jobbrafordul...ha mégse így lenne, szólni fogok, hogy igazatok volt...de valóban: nem fekete, nem fehér és föként nem rózsaszín a világ!
2010. ápr. 26. 18:54

Szerintem itt nem kulturális különbségekről van szó,hanem arról,hogy a férjed egyszerűen egy iszonyat nagy tahó.Bocsánat,de a leírásod alapján ez van.Nem tisztel Téged,azt hiszi bárhogyan viselkedhet veled.Azt gondolom számba vetted magadtól is,ha Te költözöl oda,akkor neked kell az országhoz alkalmazkodni.De a párod kicsit sem könnyíti meg a dolgodat,pedig ennek természetesnek kellene lennie.Ha velem a férjem így merne viselkedni,fel is út le is út,nem tűrném el tőle!Ha a kommentjeidet is olvasom,hogy elfelejtette honnan jött,de téged szinte lenéz...hát menjen a fenébe az ilyen pasas.Neki is tisztában kellett volna lennie a rád váró nehézségekkel,és megköszönnie neked,hogy ennek ellenére Őt választottad,és vele élsz.Vagy ha ennyire nem számítasz neki,akkor mi a fenéért vett el?Számomra nagyon felháborító a viselkedése.

Anyuci meg,na az élje a saját életét...

74. 07c4794583 (válaszként erre: 70. - Nyuszihopp)
2010. ápr. 26. 17:34
ez teljesen így van, csak nagyban bólogatni tudok!
2010. ápr. 26. 16:46

Ja és az, hogy ő román származású lehet, hogy nem segít neked. A gyerekek még olyan könnyen és gyorsan integrálódnak bármilyen új közösségbe. Lehet, hogy azt hiszi, neked is olyan könnyű, mint neki volt 10 évesen, pedig ez összehasonlíthatlan.

Én is találkoztam Ukrajnából jött német sráccal, aki 14 éves kora óta volt Németországban. Ő is egészen azonosult a németekkel, nem mondtam volna meg róla, hogy nem született német.

72. nyuszihopp (válaszként erre: 57. - 7c1de072c3)
2010. ápr. 26. 16:30

Nem tudom, hol éltek, de egy csomó városban van ún. Volkshochschule, én is ilyenbe jártam nyelviskolába. Az itteni órák sokkal olcsóbbak, mint a privát nyelviskolák. Nálunk voltak mindenféle szabadidős kurzusok is.

Abban a városban, ahol én éltem minden kedden este a helyi művház szerű nonprofit intézmény kocsmájában egy ingyenes idegen nyelvű beszélgető est. Én ide jártam a német tudásomat fejleszteni (de más nyelveken is lehetett volna beszélni) és nagyon hasznos volt. Nézz utána, hátha nálatok is van ilyen.

71. c95c921ae7 (válaszként erre: 69. - Nyuszihopp)
2010. ápr. 26. 16:25
Igazad van. De ez a fickó nem tűnik megértőnek.
70. nyuszihopp (válaszként erre: 31. - Csapoari)
2010. ápr. 26. 16:19

Azért a német kultúra nem áll olyan áthidalhatatlanul messze a magyartól, nem valami egzotikus sziget törzsi kultúrájáról van szó. Lehet, hogy te csak ilyen németekkel találkoztál, de én nagyon kedves, nyitott németekkel találkoztam, fiatalokkal és idősebbekkel is. A németországi mentorom pl rajong Magyarországért, egy német barátnője ide költözött, minden évben ide jár nyaralni a családjával, és Németországban is van egy nagyon kedves magyar barátnője, aki német férfihez ment feleségül.


Semmi sem fekete-fehér. A németekre nem a felsőbbrendűség tudat, hanem a kollektív lelkiismertetfurdalás a jellemző a második világháború óta. A kelet-európai népekkel szemben meg sajnos a legtöbb nyugtainak van negatív előítélete. Kb úgy mint a magyaroknak a románokkal, ukránokkal szemben... Ez nem itt sem jelenti hogy minden agyar lenézné őket szerencsére.

69. nyuszihopp (válaszként erre: 30. - C95c921ae7)
2010. ápr. 26. 16:10

Bocs, de én nem párkapcsolatéra értettem a nagyszerű felfedezőutat, hanem arra, hogy egy idegen kultúrába csöppent.

Én is éltem Németországban, egyedül mentem teljesen, nem ismertem senkit. Nekem meg volt az az előnyöm, hogy kicsit beszéltem németül, de több olyan fiatal lányt is megismertem aki nulla némettudással jött ki, és megtalálta a helyét, úgy hogy senkije nem volt. Nekünkmunkánk volt és senki ismerősünk, vagy barátunk. Neki nincs munkája, de van egy német férje, aki rengeteget segíthet.

Tudom, hogy nehéz egy idegen országban, de sok nagyszerű dolgot tanulhat az ember.

Ami a párjával van az tényleg elég rosszul néz ki, de ezt kívülről nagyon nehéz megítélni. Gondolom, ha ennyi mindent feladott, akkor nem akar csapot papot otthagyni küzdelem nélkül. Ezért én arra a kérdésre koncentráltam, hogy a gyakorlati problémákat hogy lehet megoldani. Azt gondolom, hogy a párkapcsolati problémáikban nem tudok kívülről segíteni, hülyeségeket mondani meg nem akarok.

Nyilvánvaló hogy eltérő elvárásaik vannak, és ezt tisztázniuk kell. Ebben a nyelv nem akadály szerintem. Az összes többi azon múlik, hogy mennyire tudják megérteni és segíteni a másikat.

68. c95c921ae7 (válaszként erre: 67. - A284cbe523)
2010. ápr. 26. 14:58
Ja ..igen , persze, ez így van.
67. a284cbe523 (válaszként erre: 66. - C95c921ae7)
2010. ápr. 26. 14:56

Úgy értettem, hogy nem is tudják mit akarnak. Egyikük sem. Olyan nincsen, hogy majd megváltozik. És mondja a cikkíró, hogy ő is próbál.


Megváltozni nem lehet próbálni. Vagy megteszem, vagy nem. Kevés ember teszi meg. Mert miután valaki megváltozik, másképpen gondolkodik bizonyos dolgokról. De a változást önmagunkért tesszük, soha nem másért. Mert felfedezünk, kimondunk, beismerünk egy hibát. Magunkban és vagyunk annyira bátrak, hogy bevalljuk, hogy ezt eddig rosszul csináltam és sok mindent elszúrtam emiatt.


Szerintem csak beszélnek róla, aztán minden megy tovább. Vak vezet világtalant. Nem látják a fától az erdőt. Ilyesmire gondoltam.

66. c95c921ae7 (válaszként erre: 65. - A284cbe523)
2010. ápr. 26. 14:45
???
65. a284cbe523 (válaszként erre: 64. - C95c921ae7)
2010. ápr. 26. 14:40
Vak vezet világtalant?
64. c95c921ae7 (válaszként erre: 39. - A284cbe523)
2010. ápr. 26. 14:31
Abban egyet értünk, hogy senki nem fog megváltozni. Abban is, hogy meg kell normálisan beszélni. Én csak azt mondom, ha már most ez a helyzet, minek erőltetni. Minek egymást boldogtalanná tenni. Ha lenne gyereke, azt mondanám valahogy oldja meg. De nincs. Még megtalálhatják a boldogságot mással-mind a ketten.
63. 274c9996b8 (válaszként erre: 61. - 7c1de072c3)
2010. ápr. 26. 14:28

En most olyan hazasagok fenbomlasarol irtam ahol harmonikus volt minden !

A nevelesi szokasok,a beidegzett kultura törvenyei + az adott rokonsag stb nagyon nagy urak ! Raadasul kikerulsz teljessen idegen nep köze,idegen szokasokkal szoval mindez rendkivul megterhelö az ember idegrendszerenek ! A turökepesseg egyre rövidul es a konfliktusok szaporodnak..... aztan robban...

62. B-Ari
2010. ápr. 26. 14:18

Bár már szinte mindent leírtak pro és kontra is, ez a történet hasonlít a családomban történtekre. A nő Svédországba ment ki egy kint élő magyar férfihez,aki - később - nagyon önzőnek bizonyult, itthon egymás szomszédságában laktak egy ideig,a negyedik(!) felesége lett.Már 40-en felül volt, nem bírta megszokni az "átültetést",

az "üvegkalitkát" - ahogy ő nevezte. Kint mindene megvolt (ami fizikailag szükséges),de lelkileg nagyon kevés, itthoniaknak panaszkodott, sírt, hiába tanulta meg a svéd nyelvet és tanfolyamokon vett részt és helyezkedett el évek múltán dolgozni (mosogatás, takarítás, pedig itthon ennél azért többre vitte). Összeszedett egy szép nagy gyomorfekélyt. Nem bírta tovább 4 évnél és hazaszökött...Ebből az lett, hogy kis idő múlva a férje is utánajött, de eléggé botrányos körülmények között történt mindez, nem volt ilyen egyszerű, a nő családját hibáztatta,hogy "hazacsalták" őt.Most már nyugdíjasok,nem mondom, hogy kevésbé önző az "úr" azóta, de legalább nyugalom van. Megérte, nem érte, ki tudja? Inkább az utóbbira szavazok, mint véleményre.Az urat itthon sem szeretik sokan a pökhendisége miatt, az asszony szinte mindent eltűr neki. Most már kénytelen... Nagyon meg kell gondolni, még akkor is, ha fiatal vagy, nem szabad mindent felégetni magunk mögött. Igen, nyelvet kell tanulni és legyen SAJÁT kis életed.Nehéz megtalálni az ismerősöket, barátokat, de nem lehetetlen, időt kell rászánni. Ez az, ami a fentiekben szereplő nőnek kimaradt.

Orvoshoz sem vitte el kint, amikor a nő bajban volt...baleset érte....jó ember, nem???

2010. ápr. 26. 14:16
ja, bizonyára igazad van...csak egyszer valaki írta, hogy az emberek manapság sokkal kisebb dolgokért elválnak, mint régebben...és mi azt mondtuk, örökké. ehhez a legutoló esélyig tartani is akarjuk magunkat apelláta nélkül...ö is és én is! és azért, mert ö 1000 kmrel arrébb nevelkedett fel egy másik értékrendben, nem fogom beadni a válópert a fene nagy önérzetemre vonatkozóan...ezt átbeszéltük vele, ö is tisztában van vele, miben kell változnunk...
2010. ápr. 26. 14:05
En 38-eve kulföldön elek es a statisztika rendkivul nagy %-ot mutat a bevandorolt emberek magas valasi aranyairol ! Ezert irtam ill valaszoltam neked ugy , ahogy.
2010. ápr. 26. 14:00
hát, nem tudom...attól, hogy nem vagyunk egyformák, még nem biztos, hogy nem illünk össze. szerintem hollywoodon kívül mindenhol vannak problémák, ki így, ki úgy oldja meg, dolgozza fel...minden ember más és más. Mivel két csontig eltérö neveltetést kaptunk, mindkettönknek meg kell tanulni az értékest belevinni ebbe a házasságba és ami a másiknak a hátrányát szolgálja, azt kívül hagyni. én is kaptam a szüleimtöl olyan tulajdonságokat, ami itt majdnem felesleges, párom is megkapta a szüleitöl mindazt, ami számomra nem értékrendbe sorolható. Ettöl még szerethetjük egymást...miért lettem a felesége? mert szeretem...mindenkinél jobban! és mert mielött összeházasodtunk, ezt az arcát egyszer sem mutatta a 3 év alatt...de hiszem, hogy ezen ö is tud változtatni, meg én is magamon...nekem sem könnyü, én pont, mikor megismertem, költöztem el a szüleimtöl, teljesen függetlenül éltem a kis életemet...és nem lustaságból szorulok rá a segítségére, hanem mert elég szar úgy elmenni egy irodába, hogy hülyén néznek rád, mert te ott állsz izzadó tenyérrel és próbálod elmondani a magadét...hamár erröl van szó, egyátalán nem ítélkezni akarok, de mennyien csináltátok volna ezt utánam? Nem mondom, hogy perfekt volt, amit tettem...de bátor húzás volt, ezt a mai napig vallom. és nem bántam meg! egy percig se! Csak nehéz az együttélés, annyi....nektek nem volt az az elsö idöben?
2010. ápr. 26. 13:15
kb ugyanazt irhatnam mint a 10-es sz. beiras, kar eröltetni azt ami nem muködik !
2010. ápr. 26. 13:06
köszi, azt már elvégeztem...6 kurzus volt, vizsgázni is fogok májusban...sajnos többet nem támogat az állam, a többit nekem kell zsebböl fizetnem...ami nem olcsó...most épp arra spórolunk, hogy a nyáron elkezdhessem megint a haladó szinten...a szakmámhoz anyanyelvi (C2) szint kellene, de nekem egyelöre egy beszélös kurzus kéne, mert a nyelvtan perfekt, csakhát valaki beszélhetne velem, az nem sok, hogy a tévének dumálok vissza
56. Khatif (válaszként erre: 55. - 7c1de072c3)
2010. ápr. 26. 13:00

A legtobb europai orszagban van allam altal tamogatott nyelvtanfolyam azoknak, akik az adott orszagban kivannak letelepedni.


Esetleg kerdezz ra az onkormanyzatnal, ha meg nem tetted meg.

55. 7c1de072c3 (válaszként erre: 53. - 07c4794583)
2010. ápr. 26. 12:43
ez jó ötletnek is tünik...és igaz, ami igaz, nagyon egymás nyakán lógunk, hisz ö sem minden nap dolgozik...de mikor a cikket írtam, suliba jártam minden nap, gyakorlatilag én többet voltam házon kívül, mint ö. Azóta meg én is itthon vagyok...nekem se jó ez, el is akarok menni újra nyelvtanfolyamra, még tanulni szeretnék, de az is mind pénz...nehéz basszus, de ez van
54. Talian35 (válaszként erre: 52. - 7c1de072c3)
2010. ápr. 26. 12:15
Tartja a bölcs mondás, "ha változást akarsz, Neked kell változnod!" - bizony ez igy van! :-)
53. 07c4794583 (válaszként erre: 52. - 7c1de072c3)
2010. ápr. 26. 12:12
lehet, kicsit megfullasztod.. szerintem próbálj olyan elfoglaltságot találni délután-esténként, hogy pl ne legyél otthon, amikor hazamegy. hogy egy kicsit elszöszölhessen egyedül is, és várhasson téged. és ha hazamész se vesd rá magad. érezze, hogy neki kell téged kérdezgetni, kényeztetni, stb. hogy újra férfi lehessen, te meg a meghódítandó nő. nálunk működött, én becipzároztam a szám (hát elgé nehezemre esett:D) és el-eltűntem. mindjárt lett nagy érdeklődés :))
2010. ápr. 26. 12:05
ahogy mondod...a negatív tulajdonságokat egy bizonyos szintig el lehet türni...ö is tür tölem elegt, ezt tudom...de érdekes, hogy a házasság elött nem volt ilyen...akkor meg lehetett vele beszélni, hogyha probléma volt. épp ezért mentem hozzá feleségül. egy csoda volt, amit a 3 év alatt töle kaptam...és félrértés ne essék: nem szeretem kevésbé, mint akkor! Söt! épp ezért próbálok rá megoldást találni, mert bánt...
51. 07c4794583 (válaszként erre: 49. - 7c1de072c3)
2010. ápr. 26. 11:58
na, ezt jól ismerem, az én barátom is bizonyos dolgokért nem szeret felelősséget vállalni, félig gyerek maradt.. igaz, ez olyan dolgokkal is jár a személyiségében, amit meg nagyon szeretek. mondjuk az ordenáréságot nem tűrném, kettőnk közül inkább én vagyok hajlamos rá. azt hiszem, egy pontig el tudja fogadni az ember a másik negatív tulajdonságait, kérdés, mit csinálsz akkor, ha odajutsz, hogy "ezt már nem bírom elviselni"? meg lehet változtatni a másikat? mert szerintem maximum szakemberrel, terapeutával, és vérrel és verítékkel.
2010. ápr. 26. 11:57
ja, ami az érdekesség: ö 10évesen került ki dojcslandba romániából! Szóval tudja ö, milyen a kelet-európai éra, csak anyuci jól elnyomta benne "felejtsük el, honnan jöttünk, nincs ttöbb kenyérért sorban állás, juhéj!" Amit meg elfelejtenek, hogy már azóta ott sincs...de érdekes, hogy megragadt bennük ez...anyósommal például nagyon sokáig nem tudtam elhitetni, hogy nem olcsóbb az élet otthon...egészen a múlt télig én voltam a hülye, miért mondom, hogy otthon is ugyanazok az árak vannak, mint itt...aztán haza ment, és láss csodát! tisztára le volt fagyva, mikor hazajött, hogy jé, akkor az emberek hogy élnek ott meg...na igen...talán úgy, hogy nem dobálják a szemétbe a felvágottat, meg a kenyeret...
2010. ápr. 26. 11:50
hát igen...tegnap beszélgettem vele arról, hogy az nem járja, hogy ketten szeretünk egyet (én is, ö is öt szeretjük), megígérte, hogy próbál változtatni...amit már sokadszorra tesz, de mindig látszik egy pici javulás...az anyukája itt a legnagyobb baj....el van kényesztetve, de rohadtul, és fingja nincs arról, milyen felelösséget vállani a tetteiért (ha gyerkként rossz volt, mindig kihúzták a szarból), a szavaiért...ha megbánt, tudjon bocsánatot kérni...mondtam neki, hogy ok, ilyen, agresszív, rendben van, semmi baj...de legalább, ha megbánt vele, tudjon már bocsánatot kérni érte, ne nekem kelljen már, amiért felk*tam az agyát...meg ami a baja, hogy ha valami szar, az azért van úgy, mert én voltam...olyan, hogy ö, vagy mi, az nem létezik. Akkor csak én...na ez volt nekem azon az estén a bajom, mikor ezt a cikket megírtam...
48. 07c4794583 (válaszként erre: 46. - 7c1de072c3)
2010. ápr. 26. 11:05

na ez kezdetnek jó!

az ordenáréságot ne tűrd, szóltál már neki, hogy fejezze be? vagy az a válasz, hogy "ilyen vagyok és kész" (na ez az, amitől a falnak megyek amúgy)?

47. 07c4794583 (válaszként erre: 44. - 7c1de072c3)
2010. ápr. 26. 11:04

na és mi a pálya?

annyi okosságot írtunk már, hogy egy évfolyamnyi ballagónak elég lenne :o)

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook