Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Most kéne abbahagyni....? fórum

Most kéne abbahagyni....? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
93. michelle.r (válaszként erre: 80. - B94b39b09f)
2012. jan. 6. 08:22

Én viszont nem hiszek abban, egy nő, aki ennyire magányos és boldog és kiegyensúlyozott lenne mint egyedül álló anyuka. A boldogság nem egy másik embertől függ, hanem bennünk van a képesség, vagy képesek vagyunk a boldogságra vagy nem. Az új párkapcsolat pedig pontosan ugyanolyan lesz, amilyen érzésekkel a régiből kimegyünk.


A történetbeli nőt sem értem. Ahelyett, hogy a párnáját sírná tele éjszakánként, magára és a gyerekére kellene koncentrálnia, éljen teljes életet, főzzön, mosson a fickóra, aztán élje a saját életét, tornázzon, táncoljon, járjon el a gyerekeivel ahelyett, hogy besavanyodik.

92. 02db590b2c (válaszként erre: 21. - Ee1dc9ba06)
2012. jan. 6. 07:28

Ezen nagyon megakadt a szemem.Most nem vagyok toppon,ugyhogy lehet izezni velem,de...

Egyreszt mi ez a "gyereknek a semmibol kezdeni..." dolog?Ha van apja,csak azert mert elvalnak meg lesz..es anyagilag is lesz,gyerektartas,orokseg had ne soroljam!

A masik,ez a no telesirja a parnajat dolog.Hat na,nem tudom kirol van szo,mindegy is,de alljon fel az a csaj a szekbol,es nyissa ki a szajat!Ha ez nem segit,akkor vegye be a lesz.rom tablettat,es elo a noiesseget!!!Nem kell hogy apanak tetszelegjen,csak ugy,onmaganak!Ez csodakra kepes.Es nem kell otthon ulni!Miaz?Ha van pasi megszunik a vilag?Es jon a borton???Hat elo a baratnokkel,havercsajokkal!Ki kell mozdulni,csinosan,nocisen otthonrol... Meg amugyis,naaa komolyan!Lazabban felfogni ezt az egeszet!Tudom nehez,de na.Ez elott a pasi elott is volt elet,majd utana is lesz!Igy vagy ugy...

91. 02db590b2c (válaszként erre: 90. - Ee1dc9ba06)
2012. jan. 6. 07:17

Azert en kerdeznek egyet(ha mar mas megtette,akkor bocs,olvasok csak most lasabban...)

Szoval,hogy alakult ki ez a helyzet es miert?

90. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 87. - Ec6e9cfd9f)
2012. jan. 6. 07:02
Miért, ha te egyből rohantál volna elválni?? Nem hiszem. Nyilván vár az ember, akár éveket is, hátha rendeződik a dolog. Pláne, hogy a pasas egyáltalán nem akart válni, és mindig ígérte, hogy jobb lesz a helyzet.
89. 02db590b2c (válaszként erre: 86. - Ee1dc9ba06)
2012. jan. 6. 07:01

Es ezt is...



de!amikor valaki ilyen altalanosan ezzel a "huuu de minden jo az uj akarkivel" szoveggel jon,az nekem gyanus/Mondom,nekem!Mert az emg azt jelenti az esetek tobbsegeben,hogy nem ismeri igazan,vagy nem oszinte.Mondom szerintem!En igy latom.Mert szerintem lehet azt irni/mondani tok mindegy,hogy a Gezaval jobb a szex,jobban meghallgat,segit bevasarolni,elhozza a gyereket az ovibol stb,es ebben jobb mint az elozo,vagy olyan amilyet en szeretnek...de ez meg ez a hibaja,pl horkol,de letojom mert engem nem zavar.Vagy ott hagyja a gatyajat/zoknijat a foldon,vagy turja az orrat,nem mosogat el,lusta vagy akarmi...vagy csak nem zarja kulcsra az ajtot,mert akkora szuperman,hogy amugy mindenben oke... ez igy szamomra hitelesebb egy ilyen forumon,mint ez az odalokott" az uj emberrel hu de f.sza minden,oszt valjal bazza,mer az jo"!hat ki tudja????Lehet nincs mindenkinek ekkora szerencseje,mert a next nem kopogtat ott az ajtoba...akar most se meg ugy vagy 5-6 evig se...szoval ez nehez ugy,meg nezo pont kerdese is!Sztem.


Es hogy tul lepjunk ezen az uj pasi/par kategorian,az ember akkor boldog igazan,ha egyedul is boldog tud lenni!Onnan mar scak egy lepes a parkapcsolat...amit jol meg kell gondolni,mert amennyi orommel jar,kb annyi lemondassal,es alkalmazkodassal is(ja persze nem a szuperwomenworld-ben:D)

88. 02db590b2c (válaszként erre: 85. - Ec6e9cfd9f)
2012. jan. 6. 06:53
Ezt alairom...
87. ec6e9cfd9f (válaszként erre: 84. - Ee1dc9ba06)
2012. jan. 6. 06:50
és előtte mit gondolt? azt amit csinált,hogy marad inkább ebben a helyzetben,vagy ment volna,csak nem tudta összeszedni magát az induláshoz?
86. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 82. - 02db590b2c)
2012. jan. 6. 06:49
Én hiszek abban, hogy ugyanabból az emberből képes valaki a legrosszabb, míg valaki más a legjobb tulajdonságait kihozni. Senki nem alapvetően rossz vagy jó.
85. ec6e9cfd9f (válaszként erre: 82. - 02db590b2c)
2012. jan. 6. 06:49

???

mért lenne mindegy,miylen az új ember??mért ne lehetne vele rögtön,és hosszabb távon is boldogabb? ha vele alapból sokkal jobban összeillenek:természteben,életfelfogásban,szabadidőben,szexben..akkor mért ne lehetne alapból jobb?? lehet,h az előző pár csak rossz választás volt.

84. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 70. - Ec6e9cfd9f)
2012. jan. 6. 06:47

Nem most kezdett el gondolkozni:)

De mindig van egy "utolsó csepp" a pohárban.

83. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 74. - A14deb9047)
2012. jan. 6. 06:43

Annyi hsz-odat olvastam, és sosem gondoltam, hogy ezt fogod írni:)) Megleptél.

Téged egy olyan igazi, finom úrinőnek gondollak, aki nem tűrné a megaláztatást (bocs, remélem, nem veszed személyeskedésnek).

82. 02db590b2c (válaszként erre: 81. - Fedo)
2012. jan. 6. 06:16

Elore leszogeznem,hogy ez most nem a te hasz-ed ellen szol!!!

De na,az ilyen "elvaltam es az uj parommal imadjuk egymast..."sz.rt ki a franc hiszi el????Konyorgom,mindannyian csak emberek vagyunk.Van rozsaszin felho,meg szep szerelem meg minden,de na...ne kabitsuk mar ilyenekkel egymast!

Igen,van akivel konnyebb,meg jobb egyutt elni,ezt alairom,de ez a nagy:lufi...huu de meg haa deee...

Ugyan mar!Amig egy ember nem valtoztat a sajat hibain,addig hiaba valaszt maganak uj tarsat.Mindegy milyen az uj ember,ugyan azokon a buktatokon fog atesni.Mert,miert is?Mert nem tanult meg az elozoekbol.Meg mert nem ismeri sajat magat elegge.Kb ennyi is a parkapcsolatok titka.Ismerd meg onmagad,a vagyaid,es utana valassz magadhoz tarsat!

ja es ne hidd el azt hogy van tokeletes! Mert nincs! Max olyan akivel konnyebb egyutt elni,vagy ha nagyon szereted,akkor konnyebb a hibait elnezni.


Lehet "az uj paroddal imadni egymast" meg egyeb boditasok...de az uj parod is csak emberbol lesz,es ha jot akarsz magadnak,akkor ezt szem elott tartod!Nem higyj az ilyen 2 soros belott valaszoknak.Ki tudja,hogy ott mi van a hatterben...ugynamar...

81. Fedo (válaszként erre: 5. - 18f139611b)
2012. jan. 6. 06:05
ez igy van. én is elváltam. ami nem megy, nem kell erőltetni. új életet kezdtem, nagyon boldog vagyok. új párom van akivel imádjuk egymást! :)
2012. jan. 6. 02:52

Én egyértelműen elválnék!

Menjen a fenébe az ilyen férfi.

Akárhogy is van, akárhogy kihűlt, jött jobb stb. minden körülmények között alap lenne megadni legalább annyi tiszteletet a másiknak, hogy nem nézzük levegőnek, és elmondjuk, hogy hányadán állunk hozzá.

Ez nagyon megalázó - évek óta hozzá sem nyúl?

Bár, ha a másik oldalról nézzük, én sem tudnám egy percig sem tisztelni úgy a páromat, ha mindent megenged nekem, bármit teszek is, de marad velem, kiszolgál - a pénzem miatt.

Én egyik fél helyében sem maradnék tovább ebben a kapcsolatban.

A másik, ami számomra a lényeg: úgy tudjak a gyermekem szemébe nézni, hogy ne érezzek lelkiismeret-furdalást. Felkapnám, összecsomagolnék és mennék.

Ki jelentheti ki, hogy egy anya egyedül nem tud megadni mindent a gyermekének? Lehet, hogy nem 3 Hello Kittys fogkefe lesz, csak egy, de ez tényleg tényező? Nem, szerintem itt az a tényező, hogy a nőnek sokkal nehezebb lenne, mert be kellene állnia a dolgozó nők sorába, és bizony a megszokott életvitel után nehéz lenne.

Az én szemszögemből az ilyen döntés kissé önző és gyengeségre utal. Hány és hány egyedülálló nő állt úgy talpra, hogy boldogabb volt, mint valaha. Ehhez kell egy férfi? Én szégyellném magam, ha egyedül nem tudnám boldoggá tenni a gyermekemet.

És egy gyermek mitől a legboldogabb? Attól, ha az anyukája ragyog, ha őszintén kacag, kinyílik, virágzik, boldog. Elhiszitek, hogy a kicsi érzi, hogy a mama szomorú? És elhiszitek, hogy ha lenne választási lehetősége, akkor lemondana a drága játékokról, annak fejében, hogy az anyukája boldog lehessen?

Kár, hogy az említett nőnek nincsen egy igaz barátnője, aki felrázná, és ráébresztené, hogy emelt fővel szedje össze végre magát, és mutassa meg, hogy nem kell gazdag férj a boldogságához.

Tudjátok, majd az utolsó percekben nem marad semmink, ami pénzbe került. Csak egy hálóing, alatta a csupasz testünk, és a lelkünk. Akkor fogjuk majd bánni a rossz döntéseinket, az elmulasztott boldog perceket.

Nagyon drukkolok a nőnek, hogy merjen végre kiállni magáért, és lépjen.

(Egyébként ha a férj látná, hogy ez most komoly, lehet, hogy észbekapna, még jól is elsülhetne a dolog. Csak így jóhogy nem tesz semmit, mert tudja, hogy úgyis vele maradnak, amíg lesz megfelelő egzisztencia.)

79. edibest (válaszként erre: 1. - Ee1dc9ba06)
2012. jan. 5. 23:00
Teljes mértékben ugyan ez a felállás nálunk az érzelmeket tekintve, csak annyi a különbség, hogy én maradok anyagi biztonságban. De ha fordítva lenne, akkor is elválnék, mert ebbe a "mű" házasságba bele lehet bolondulni. És ha a gyereket veszed figyelembe, akkor is jobb a válás, mert szerintem senki nem akar fagyos hangulatú szülőkkel nevelkedni.
2012. jan. 5. 19:44
Ez igy van tapasztalat..
77. 1dc16653d6 (válaszként erre: 76. - Crawley girl)
2012. jan. 5. 19:30
Sajnos sok pasinál előfordul,hogy amint van új nő,új család...szép lassan egyre kevésbé támogatja a volt családját....Mindenképpen a nő felelőssége lesz....az csak jó dolog,ha a volt férj normálisan és rendszeresen fizet,támogatja időben is a volt családját.
2012. jan. 5. 19:24
Azt viszont nem értem miért nem mennek szét kulturáltan,és fizet a pasi gyerektartást segiti a gyerekeket,Azt irta eggyik gyerek menne vele akkor már beszéltek erröl szerintem.
2012. jan. 5. 18:27
Én kapásból 3 ehhez hasonló házasságot tudnék a környezetmből felsorolni.Szerintem a mai világban az anyagi helyzet nem egy figyelmen kivül hagyható történet.Sajnos itt már nem csak arról van szó,hogy nem megy el az ember nyaralni..nincsenek márkás cuccok stb.Egy egyedülálló anya sokszor a napi megélhetésért küzd,hogy legyen kenyér,tej.Évekig ezt csinálni tested,lelket,pszichét kimerítő helyzet,melyben nem mindig az az ember legnagyobb problémája hogy szerelembe essen.Sok nő erre képtelen,ők azok akik inkább a pénzt választják..benen maradnak a házasságban és törvényszerűen felbukkan egy szerető.... és vannak a küzdők,akik küzdenek kilépnek és csinálják mennek előre,de ez korántsem hozza magával az áhított boldogságot,megnyugvást.Ez vagy sikerül vagy nem.....
2012. jan. 5. 15:25
Maradnék, max. kialakítanék egy kulturált, 3 lépés távolságot.
2012. jan. 5. 15:08
Egy szonak is száz a vége s kérdésed Most kéne abbahagyni a válasz egyszerü igen..Itt már nincs mire várni csak rosszabb lesz.
72. 00a194caf9 (válaszként erre: 1. - Ee1dc9ba06)
2012. jan. 5. 14:35

Ha szeretem még a páromat, akkor megpróbálnám vele megoldani valahogyan a problémákat.

Ha nem szeretem már, vagy nem tudjuk megoldani, akkor válnék.

Inkább csórón, de boldogan...

2012. jan. 5. 14:32

Amúgy:van akinek akkora létszükséglete a lelkének az anyagi biztonság(főleg manapság,érthető is valamelyest,hogy semmi bizonytalanabbat nem akar a biztonságosnál)),hogy teljesen pánikot kap tőle,akár belebetegszik,ha le kell mondania róla(idős emberekben láttam iylet,él még a nehéz idők emléke bennük,hogy még akkor is kuporgatnak,mikor már rég élhetnének kényelmesen-na ez kitérő volt-).Bár úgy gondolom,az iylen ember simán elviseli,ha nincsenek érzelmek,és iylesmi,mert a fő vágya teljesül.

Én lépnék,hacsak nincs vmi betegsége a gyereknek,ami miatt különlegesen sok pénzt kell rá költeni,és ezt az anya nem tudja megadni.

70. ec6e9cfd9f (válaszként erre: 36. - Csgybzs)
2012. jan. 5. 14:28
na ezt én sem értem,hogy ez már évek óta megy..és csak most kezd el gondolkozni?
69. Jasmine24 (válaszként erre: 64. - 9536810fa1)
2012. jan. 5. 13:23
Most mar ertelek.
68. michelle.r (válaszként erre: 61. - Ee1dc9ba06)
2012. jan. 5. 13:22

Ezért vagyok én eltántoríthatatlan híve a házassági szerződésnek.

Jól érzem, hogy a nő tulajdonképpen menne, mert már tulajdonképpen feladta, de nem mer kilépni a biztos anyagi háttérből?

2012. jan. 5. 13:13

nem válnék el.

de mindenképp meg akarnám oldani a helyzeztet

66. 9536810fa1 (válaszként erre: 63. - Ee1dc9ba06)
2012. jan. 5. 13:13
... a piszkálások és kritizálások az ember önbecsülését ássák alá rendesen, azt nem hagynám én sem.
65. 9536810fa1 (válaszként erre: 63. - Ee1dc9ba06)
2012. jan. 5. 13:09
..hja, piszkálást, kritizálást, aaaazt nem viselni! :) Pasi miért zárkózik el a szextől? :O ... még a félrejáró pasik is szexelnek otthon (is)!
64. 9536810fa1 (válaszként erre: 60. - Jasmine24)
2012. jan. 5. 13:07

Olvasd el a többit is! :) .... azt írtam, hogy egy Nő biztonságra vágyik (főleg, ha már van kisgyermeke), érzelmi és anyagi biztonságra, ha ebből bármelyik sérül, akkor még általában nem válnak el. Tehát ha érzelmileg mondjuk a férfi kileng a házasságból, de tolja haza talicskán a pénzt, az a házasság még általában fenntartható, és fordítva, ha nincs pénz, de óriási a szerelem, az is működőképes lehet még. Ha mindkettő dolog sérül, ott már válás van.


Kicsi gyermekkel annak idején valószínű nem váltam volna el, hogy a férjem félrejár, ha rendesen tolta volna haza a pénzt, viszont anyagilag se tudott biztonságot teremteni. Ekkor már úgy voltam, hogy ha minden az én feladatom, mindenért én felelek, akkor viszont hajrááá... egyedül, tehát igen, elváltam... azóta pedig már nem alkuszom. Képes vagyok anyagilag is önállóan élni, képes vagyok az örömre, boldogságra a hétköznapi életben.... tehát ehhez csak hozzátehet Valaki, ha elvenni akar, vagy csak elvenni tud, akkor lépek. :)

Munkahelyen ugyanez, nekem fontos, hogy úgy jöjjek be dolgozni, hogy kedvvel és lendülettel, ha nincs meg, akkor továbblépek. :)

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook