Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Most akkor mit szabad és mit nem? fórum

Most akkor mit szabad és mit nem? (beszélgetős fórum)


1 2
21. anyuccci (válaszként erre: 20. - Ylush)
2010. szept. 16. 20:09
Szerintem hagyd!Okosak a babák,tudják mi a ja Nekik!:)
20. Ylush (válaszként erre: 12. - Anyuccci)
2010. szept. 16. 20:07

Persze, nekem is ez volt az első kérdésem, hogy akkor korlátozzam le, egész nap azzal legyek elfoglalva, hogy fektessem vissza a földre, ha feláll, és hallgassam ahogy sír?

Szerintem erre senki nem képes...

19. c95c921ae7 (válaszként erre: 18. - Hedi13)
2010. szept. 16. 20:07
Lehet persze..de az inkább csak feltételezés. Az hogy az elemi mozgásminták az agy mely területeit "érlelik", kapcsolják össze, bizonyított folyamatok.
18. Hedi13 (válaszként erre: 16. - C95c921ae7)
2010. szept. 16. 20:03

Arra gondolok, hogy annyi információhoz lehet manapság hozzájutni, hogy ezekbe zavarodik néha bele az ember!


.. egyet értek Veled. Édesanyám középiskolában tanít nagyon régóta és mindig mondja, hogy évről-évre butábbak a gyerekek, alapvető dolgokat nem tudnak, sok a magatartás zavaros.

.. sok minden mástól is lehet a tanulási zavar... pl. az oltások mellékhatásaitól is lehet bizony

2010. szept. 16. 20:02
amit magától csinál lehet nem verseny
16. c95c921ae7 (válaszként erre: 14. - Hedi13)
2010. szept. 16. 19:58
Azért nem ugyan az. Nem véletlenül van ennyi értelmes, de tanulási zavarokkal küzdő gyerek az iskolákban. Sajnos.
2010. szept. 16. 19:57

Ha a gyerkőc magától csinál meg vmit és abban nincs semmi szülői ösztöke, akkor az nem árthat. De az tényleg nem jó, ha kimarad egy egy mozgásforma..pl. mászás. Ezeknek ugyanis az agy érésében döntő szerepük van..hiányuk nem azonnal, hanem később, az iskolában jelentkezhet. Nyilván nem mindenképpen.

A kompot én sem ajánlom, de napi fél óra nem árthat, csak ne felejtsük benne a gyereket egy pár órára.

14. Hedi13
2010. szept. 16. 19:54
Az is lehet, hogy ez a téma is túl van dimenzionálva, mint a hozzátáplálás. :)
13. 04e95f637a (válaszként erre: 11. - Ylush)
2010. szept. 16. 19:51
a gerincferdülésről csak annyit,hogy szerencsétlen kisiskolások reggelente akkora táskával járnak,hogy az orruk a földet veri!Erről,miért nem beszél egy orvos sem?Erről sem a szülő tehet!Ha érted mire gondolok?
2010. szept. 16. 19:50

Szia!

Nekem három gyermekem van.Egyiknél sem hallgattam a "jó" tanácsokra,hagytam hogy mindent a gyerek magától csináljon.A két nagy egy éves korára ment.Semmi gondjuk a nagyobbik hat és fél éves és tökéletesen jár a fiam nem különben.A legkisebb most hó végén lesz egy éves és már két hónapja magától áll és egy hónapja totyog egyik bútortól a másikig!Neki sincs semmi baja és szerintem nem is lesz.

A kompról csak annyit hogy a lányom imádta és mint már mondtam semmi baja...

Szóval hagyd hogy mindent ő csináljon úgy ahogy akar...Babákról beszélünk nem bábukról...Ha túl korán fel áll lenyomod???Neked lenne szíved ehhez...Azért,mert kicsik nem hülyék!Úgy is azt csinálják ami Nekik jó.Ha elfárad a lábuk leülnek...Nem kell mindent elhinni a gyógytornásznak meg az okosoknak!

11. Ylush
2010. szept. 16. 19:46

Én is ettől tartok... ha elkezdem akadályozni dolgokban, akkor lehet, hogy visszaesik a fejlődésben, nem akarja majd az új dolgokat felfedezni.

Nem tudom tényleg mi a megoldás, az orvosok se véletlenül tanácsolják azt, amit... plussz hallani a rengeteg gerinc- és tartási problémákról, az ólábról, a helytelen menésről.

Szörnyű, hogy mindig van min aggódni. Ha túl gyorsan fejlődik az a baj, ha túl lassan, akkor meg az...

2010. szept. 16. 19:40

Az enyém már 5 hónaposan akarta, hogy állva tartsuk amíg ő kapaszkodik. 8 hónaposan egyedül állt, 11 hónaposan elindult.

Az égegyadta világon semmi baja, és olyan egyenes háttal is ül, hogy mindig megcsodálom.

2010. szept. 16. 19:36

Nekem a nagyobbik lányom magától felkapaszkodott a kiságyban és felállt és kiváncsian nézelődött olyan boldog volt, mert így jobban látott engemet, meg mást is a lakásban ő mikor betöltötte az egyévet hirtelen szépen lépegetett kitette biztonsági okokból két kis kezét és attól kezdve megtanult járni. Ez különösebb problémát nem okozott.

Üdv.Ágnes

8. 04e95f637a (válaszként erre: 7. - Ylush)
2010. szept. 16. 19:36
Én csak onnan jöttem rá,hogy végignéztem ahogy anyám a tesómat traktálta a dolgaival!Össze vissza beszéltek neki,olvasott mindent,addig még bele nem zavarodott!Nem hallgatott senkire!A gyerek makk egészséges,gyönyörűen beszél,egész mondatokat,egyenes a lába,erős az immunrendszere,szóval... :)))
7. Ylush (válaszként erre: 2. - 04e95f637a)
2010. szept. 16. 19:34

Arra hallgatok, eddig semmit nem "tiltottam, akadályoztam" meg neki...

De nem akarom azt sem, hogy esetleg a későbbiekben valami baja legyen...

Ezért kérdeztem a tapasztalatokat! :)

6. Orsy27 (válaszként erre: 4. - Orsy27)
2010. szept. 16. 19:33
Mondjuk látok felénk olyan gyerekeket, akik nagyon korán álltak és mentek, és bizony ólábuk lett, legalábbis most elég csúnyán mennek. De persze ez nem törvényszerű...
5. Ylush (válaszként erre: 4. - Orsy27)
2010. szept. 16. 19:33

Igen, én is úgy tudtam... hogy amit magától csinál az nem árthat, mert nem erőltetve van.

De az orvosok szerint akkor ez mégsem így van.

2010. szept. 16. 19:31
Nekünk azt mondta a védőnő, hogy amit magától, egyedül csinál a gyermek, azt szabad hagyni. Ha feláll, mint pl az én 8 hónapos kislányom, akkor úgysem tudok mit tenni, habár nekem még ez is korainak tűnik.
2010. szept. 16. 19:30
Szia. Nekem csak tapasztalataim vannak: első fiamnál mindenben orvosra,védőnőre hallgattam. Nincs bébikomp stb. Eredmény: fiam 20(!) hónapos korában kezdett járni. Második fiammal lázadtam, eredmény: 1 éves és totyog lassan. Pedig volt komp. Nem tudom, mit kell tenni,de így jártam.
2010. szept. 16. 19:30
Szia!Figyelj,nekem nincs gyerekem,de én azt mondom:hagyd a mit szabad,és mit nem szabad "elveket"!Figyeld meg,tapasztald ki,hogy a te babádnak,mi a jó,és mi a nem!Úgy is rájössz,felesleges olvasgatnod,csak bezavar!Hallgass az ösztöneidre! :)))
2010. szept. 16. 19:26

Kedvenc naplóim egyikében olvastam egy pár érdekes dolgot, amikről szeretnék véleményeket kérni!


Magunkról annyit, hogy kisfiam 7 hónapos lesz 22-én, forog, kúszik, mászik, több, mint két hete kapaszkodva áll, és oldalazva lépeget a megfogott bútorok mellett, valamint pár napja térdelő pózban leengedi a popsiját a két térde közé.


Kérdésem az lenne, hogy mit szabad ennyi idősen és mit nem? Mit hagyhatunk, és mit nem?


Részletek a naplóból:


„Mondta a gyógytornász, hogy nem tudja mi van a mai gyerekekkel, hogy ennyire korán húzódzkodnának fel... és nagyon nem jó, hogy ilyen korán akarnak állni! Túl picik hozzá, inkább a mászást kell segíteni.

Persze mászni sem akart, ha meg mászott, nem a szokásos módon, hogy előre a kéz, láb térden. Hanem a drágám minden egyes lépésnél lerakta a talpát. Ez sem jó, nem szabad hagyni.

Megkérdeztem a BÉBIKOMPRÓL is, NEM AJÁNLOTTA! Azt mondta, eszünkbe ne jusson ilyenbe belerakni!, mert lábujjhegyen járhat a baba, lassabban tanul meg járni, nyeklik-nyaklik benne, eldeformálódhat a csípő, gerinc.

Még az állásról annyit, hogy nem szabad erőltetni.

Azt pedig nem szabad hagyni, hogy a két térde közé üljön be, mert meglazulnak a szalagok.”


Remélem nem haragszol meg Edina, hogy kimásoltam… :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook