Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Most akkor mit szabad és mit nem? fórum

Most akkor mit szabad és mit nem? (beszélgetős fórum)


1 2
51. c95c921ae7 (válaszként erre: 49. - C33bd8536b)
2010. szept. 17. 17:04
Nem azt írta, hogy ne engedd járni, hanem, hogy gond. És ez általában igaz.
50. egypt (válaszként erre: 49. - C33bd8536b)
2010. szept. 17. 15:46

Mármint mit hogy értettem?

Olvasd el, mire reagáltam. Ilyesmit egyáltalán nem gondoltam, mint amit írtál.

49. c33bd8536b (válaszként erre: 42. - Egypt)
2010. szept. 17. 15:28
Ne haragudj, de ezt hogy értetted? Hogy a gyerek már simán közlekedik, és te megkéred, hogy ne lábon járjon, hanem ereszkedjen négykézlábra?
48. egypt (válaszként erre: 45. - Jozsi.38)
2010. szept. 17. 13:15
Az a lényeg, hogy időben észrevettétek. Valószínűleg egy gyógytornász pár foglalkozás után megoldja. Komolyabb problémákat is sokszor 2 fogalkozás alatt sikerül nekik megoldani.
47. c95c921ae7 (válaszként erre: 39. - Ylush)
2010. szept. 17. 08:16
Előbb utóbb olvasni is megtanulnak..az is idő kérdése. De valahogy jobb ha 7 évesen, mintha 10-14 éves korára(sem tökéletes).
46. c95c921ae7 (válaszként erre: 39. - Ylush)
2010. szept. 17. 08:15
Nem csak az fontos, hogy 2-3 évesen tudja majd, hanem h legyen olyan időszak az életében, amikor ezt sokat, sokszor csinálja is. Legjobb ha babaként, a maga normális menetében.
2010. szept. 17. 08:02
kúszni egyik gyerekem se kúszott. a nagy előbb járni tanult meg és utána mászni. ha elfáradt és nem volt kedve menni akkor mászott. a kicsi 6-7 hónaposan tudott ülni,nem sokkal később állt. nemsokára 1éves lesz és már 2-3hónapja kézenfogva jár. mászik elég gyorsan és profi módon csak baj van a tehnikájával: nem használja a jobb lábát mászáshoz. a jövő héten viszem orvoshoz ez miatt, mert a gyerekorvosunk szerint nem támaszkodik rá a jobb lábára, ha áll és igaza van! csak én nem vettem edig észre basszus...
44. Nusika74 (válaszként erre: 15. - C95c921ae7)
2010. szept. 16. 23:45
Ez valóban így van ,ezt az óvodában hallotam amikor a gyerekek iskolaéretségi tesztjét értékelték a szülőknek.Az óviban mikor beírattuk a piciket egy lapot kellet kitölteni, ami a gyerekek fejlődéséről szólt pl:szüléskor volt-e probléma,mikor fordult át magától,mikor ült mászot,ment magától.Sok szülő nem a valóságot írta be ,és amikor a teszt nem sikerült ,rá kérdeztek hogy a gyerek nem maradt-e el valamilyen mozgássban ,és bizony kiderült hogy sok gyereknél hiányoságok voltak ,nem másztak,megtámasztva ültek még 1 évesen is ,szülésnél egy pici átmeneti oxigénhiány,nem tudtak váltott lábbal lépcsőzni stb.Sajnos később ebből nagyon sok probléma lehet....
43. egypt (válaszként erre: 38. - Hedi13)
2010. szept. 16. 22:33
Szerintem a kúszás nem olyan fontos, de azért kérdezd meg. Mindig a mászást mondják csak.
42. egypt (válaszként erre: 39. - Ylush)
2010. szept. 16. 22:32
Azért ha a mászás kimaradt, és rögtön járni kezd, az gond. Oké, hogy később tud mászni, ha megkéred rá.
41. c95c921ae7 (válaszként erre: 28. - Ylush)
2010. szept. 16. 22:26
Nem baj:)
40. c95c921ae7 (válaszként erre: 29. - Hedi13)
2010. szept. 16. 22:23
Pl. egy delacato tornával, gyógypedagógussal.
39. Ylush (válaszként erre: 38. - Hedi13)
2010. szept. 16. 21:36

Én úgy tudtam, hogy a kettő közül (mászás és kúszás) elég az egyiket csinálnia... Ha már megy az egyik, nem okoz a későbbiekben gondokat!


De belegondolva, nem nagyon látni olyan egészséges gyereket, aki pl 2-3 évesen nem tud ülni, mászni, kúszni, vagy állni. Szóval, előbb utóbb mindenre rájönnek csak idő kérdése... :)

38. Hedi13 (válaszként erre: 32. - Egypt)
2010. szept. 16. 20:47

Na, most kicsit megijedtem.


Mi járunk gyógytornászhoz, legközelebb rákérdezek, hogy mit lehet csinálni, ha egyből mászik és nem kúszott? Hátha pár hónap múlva fog...nem tudom.

37. homern
2010. szept. 16. 20:46

Tőlem is kérdezi a védőnő,hogy már forog-e minden irányba(6hónapos státuszra jött hozzánk).

Letettem a gyereket a földre,szépen négykézláb odament hozzá.(rá nemsokára meg fel is állt székbe/kanapéba megkapaszkodva)

Ő is azt mondta,hogy még nem kellene neki.Amikor megkérdeztem,hogy mit csináljak vele,arra nem volt ötlete.Hiába ültetem le,ha úgyis azonnal négykézlábra áll és elindul a legközelebbi bútor felé...

Azért remélem tényleg igaz,hogy amit magától kezd el csinálni,az nem árt neki,mert már érett rá a teste.

Én egyáltalán nem kúsztam vagy másztam egy percet sem,de hála az égnek semmi hátránya nem jelentkezett.

36. egypt (válaszként erre: 35. - Kund Abigél)
2010. szept. 16. 20:34
Persze, te nem tudod rávenni, de a gyógytornász igen.
2010. szept. 16. 20:32

Szerintem a komp kicsit ráerőlteti a gyerekre, hogy olyat csináljon, amit nem képes még. Plusz nem érzékeli a saját súlyát, nem fejlődik benne az izomzat. Ha meg már megy, akkor minek? Úgyis elesik előbb-utóbb.

Az én fiam előbb kúszott, aztán járt, kimaradt a mászás (persze most már jól tud mászni is). Mégis hogyan magyarázzam el egy kisgyereknek, hogy neked előbb másznod kell, majd csak utána járni? Hagyni kell a saját útját járni, segíteni, ha el akar valamit érni, de nem megcsinálni helyette, nem rávenni olyanra, amit még nem tud, csak azért, mert az orvosok, a védőnő, a szomszéd néni, vagy bárki azt mondja, hogy kellene. Persze vannak végső határok, amikor már tudnia kell egy-egy dolgot, de addig szabadon mozog, hogy ki mennyit sajátít el

34. egypt (válaszként erre: 33. - Nagyir)
2010. szept. 16. 20:26
Mondjuk ha a baba már tud egyedül járni, akkor nyugodtan kompozhat, nem árt, de előtte semmiképp sem.
33. Nagyir (válaszként erre: 32. - Egypt)
2010. szept. 16. 20:22
Nem véletlen, hogy nyugaton (a tapasztalat miatt) már a komp kitiltásán fáradoznak.
32. egypt (válaszként erre: 29. - Hedi13)
2010. szept. 16. 20:19

Gyógytornász tud csak segíteni. Mindenképp figyelni kell erre. Anyósom a nevelési tanácsadóban dolgozik, rengeteg problémát okoz, ha pl. a mászás kimarad (ez a leggyakoribb), és tényéleg sokszor iskolás korban jelentkeznek a hátrányok. Ha egy gyereket az iskolából nevelésibe küldenek, ott szereopel a kérdések között, hogy mászott -e.

De az szerintem is mindegy, hogy mit mennyi idősen csinál.

A bébikomp bizonyítottan káros.

31. Nagyir (válaszként erre: 29. - Hedi13)
2010. szept. 16. 20:15
Bocsi, hogy én is belecsacsogok :), de pl. úgy, hogy óvodás korban a gyógypedagógussal végzik azokat a gyakorlatokat, amelyek korábban kimaradtak.
30. anyuccci (válaszként erre: 19. - C95c921ae7)
2010. szept. 16. 20:15

Ez a mozgásos dolog igaz...

Mi voltunk idén Nevelésiben(a suli miatt muszáj)és ott kérdeztek ki,mit mikor csinált a lányom.Megkérdeztem hogy ez miért lényeg.Mondta a pszichológus hogy kell a menet hogy az idegek a fejlődésük során jól kapcsolódjanak.

Kell a kúszás,mászás,először csak kapaszkodással fel állás aztán egyedül,elindulás kapaszkodással aztán anélkül...Ha ezek közül valami kimarad akkor az az ideg ami azt irányítja lehet rossz helyre kapcsolódik és akkor kész a kavirc ami tanulási nehézségeket meg viselkedés zavarokat okozhat.Plusz gondoljatok bele hogy is mászik egy gyerek.Jobb kéz elől bal láb elől,bal kéz elől jobb láb elől.Olyan mintha menne.Járás közben is lengetjük a karunkat.Ez egy természetes mozdulat.

29. Hedi13 (válaszként erre: 24. - C95c921ae7)
2010. szept. 16. 20:12
Hogyan lehet pótolni később a kimaradt mozgás formát?
28. Ylush (válaszként erre: 24. - C95c921ae7)
2010. szept. 16. 20:11
Mindent csinál, forog, kúszik, négykézláb váltott kéz, váltott láb technikával mászik... egyedül ülni nem tud, csak úgy, ha térdelésből leengedi a popóját.
27. Nagyir
2010. szept. 16. 20:11
Szia! Bár nem vagyok szakember, én csak azt tudom tanácsolni, hogy arra figyelj, hogy ne akarj "kihagyatni" vele lépéseket. Most 7 hónapos, a forgás-gurulás időszakában van, ami fontos a későbbi mozgás- és értelmi fejlődése miatt is. Játék közben "gurultasd", ugyanakkor nem baj, hogy már magától kezd felállogatni, ha visszacsüccsen, a lábait sok gyerek jellemzően úgy helyezi, hogy előre az egyik, a másik meg maga alatt-comb mellett - viszonylag stabil, amely helyzetből kényelmesen tud nézelődni, anélkül, hogy felbukna. :)
26. Ylush
2010. szept. 16. 20:10
Én most megyek fürdetni, altatni, utána jövök, és olvasom a további hozzászólásokat! :)
25. Hedi13 (válaszként erre: 20. - Ylush)
2010. szept. 16. 20:10

Nem lehet korlátozni, így van. :)


Más, ha a gyógytorász mond valamit és az is, hogy hogyan tudjuk kivitelezni. Nem tudom, hogy konkrétan mit csinálna, ha saját gyerekéről lenne szó.

24. c95c921ae7 (válaszként erre: 20. - Ylush)
2010. szept. 16. 20:10
Nem..ne korlátozd semmiképp. Ha viszont egyáltalán nem mászik kúszik, később érdemes pótolni. Nem vicc.
23. Ylush (válaszként erre: 15. - C95c921ae7)
2010. szept. 16. 20:09

Én erről annyit hallottam, hogy a "mikor" mindegy, csak ne maradjon ki egy mozgásfejlődési lépcső sem.

Sokszor azon paráztatnak, hogy Bence még nem ül, és ennek bizony a későbbiekben hatása lesz.

Nem értem miért baj, ha egy 7 hónapos gyerek nem ül... rengeteg baba először áll, majd tanul meg ülni.

22. Hedi13
2010. szept. 16. 20:09

Igen, csak feltételezés. Talán évtizedek múlva derül ki.. ha kiderül.


Írtad a 15. hozzászólásban, hogy nem jó, ha kimarad egy-egy mozgás forma.

Nálunk teljesen kimaradt a kúszás. Egyből négykézlábra állt és mászik azóta is.

Hát, remélem nem lesz ebből gond később.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook