Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Most akkor jobb vagy bal kezes? fórum

Most akkor jobb vagy bal kezes? (beszélgetős fórum)


18. tuskoledi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 15. 09:17

Szia!

Nem olvastam visszafelé.

Két fiam van, és úgy 4-5 éves koruk körül alakult ez ki folyamatosan. A nagyobb fiam egy ideig cserélgette rajz közben a ceruzát, át-átvette időnként egyik kezéből a másikba, próbálgatta, de akkor sem szóltam rá. Ahogy iskolába került, egyértelműen a jobb kezével kezdett írni.

Erőltetni semmiképp nem szabad, nincs partja annak, ha te azt szeretnéd, hogy jobb kezes legyen, mert pszichés problémát okozhat nála később. A bal kezet nem szabad "rendellenesnek" beállítani.

17. Ramcsika (válaszként erre: 2. - Imisz)
2021. jan. 14. 18:50
Nagyon igazad van! Nekem is ajándék, hogy mind két kezemet tudom használni szinte egyformán. Ha elfárad az egyik, kezdem a másikkal. Nem átszoktatott balkezes vagyok, csak úgy alakult, hogy mind két kezemet szinte egyformán tudom használni. Írni, enni jobb kézzel, kapálni, törölgetni stb. bal kézzel szoktam. Nekem ez természetes volt, mások kérdezték, hogy balkezes vagyok? Jó az ha mind két kezét egyformán tudja használni. A fiam is ilyen, meg úgy tűnik, hogy a 4,5 éves unoka is ilyen lesz.
16. 55Judit (válaszként erre: 15. - Birebora)
2021. jan. 14. 15:08
Én is. De úgy, hogy van amit csak jobb kézzel, van amit csak ballal tudok csinálni.
2021. jan. 14. 14:25
Az anyukám is két kezes:)
14. globus (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 14. 14:01
Semmi jelentősége nincs az életben, hogy melyik kezünket használjuk. Hagyd ügyesedni, amelyikkel szeretné :)
13. globus (válaszként erre: 3. - 9b10f3d7ff)
2021. jan. 14. 13:59
Én átszoktatott balkezes vagyok. Jobbal eszek, használom az ollót. Ezeket gyerekkoromban betanították. De ballal dobok, varrok, kapálok, iratot lapozok, minden pontosabb és erősebb munkát ballal csinálok. Amilyen folyamattal nem találkoztak, azt nem tudták átformálni.
12. Miss Angel (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 14. 13:38

sztem is két kezes lesz.És ez nem hátrány.:)

sőt...a lényeg,hagyd hogy használja amelyiket-v akár mindkettőt-érzi,hogy az neki úgy jó.

Én világéletemben balkezes voltam,szidtak miatta eleget ,mivel a kézírásom kifejezetten csúnya és fenyegettek,így meg úgy leszokatnak róla.

Aztán kiderült ,gyorsabban írok és tudok jegyzetelni az órákon ,mint bárki és sosem maradok le,sok szünetet töltöttem azzal,hogy osztálytársaimnak lediktáltam azt,amivel lemaradtak.Kölcsön nem tudtam adni,mivel nem tudták volna kiolvasni :)))))Úgyhogy idővel mindenki belenyugodott,hogy én már így vesztem :D

11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Csinita)
2021. jan. 14. 12:40
Ilyen annó nálunk is volt az osztályban.Nem is értem minek eröltetni olyannál,aki balkezes..
10. Csinita (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 14. 10:53

Pontosan, nem szabad megzavarni. Szerintem ez nagyon jo, hogy mindket kezevel ugyanolyan ugyes. :)

Emlekszem engem a tanar altalanosban mindig leszidott, hogy bal kezzel irok, meg attette a ceruzat a jobb kezembe, en meg mindig vissza. Aztan egyszer anyukam bement es megmondta a tanarnak, hogy a lanyom balkezes, ne merje meg egyszer rakenyszeriteni, hogy jobb kezzel irjon. Utana mar nem erolkodott tovabb.

2021. jan. 14. 10:09

Köszönöm a válaszokat.


Le tud rajzolni kis emberkét és tegnap a jobb és bal kezével is lerajzolta.Semmi eltérő nincs a 2rajz közt,így talán tényleg mindkét kezét ugyanúgy használni fogja a későbbiekben is.


Én jobb kezes vagyok,emlékszem mai napig,hogy a tanítónéni 2-3ik osztályban mindig letolt,mert balra döntöttem a betűket mikor írtam.Azóta több mint 20év eltelt és ugyanolyan stílusban írok.


Szerintem nem szabad megzavarni ebben,a magam gyerekkori példája is jó erre.

2021. jan. 14. 10:02

Kialakul, nem kell semmit sem erőltetni. Egyébként az évek során nagyon sok mindent meg lehet tanulni balkézzel is. Mondjuk az írást már nehezen tudom elképzelni, nekem biztos nem menne.


Leonardo da Vinci kétkezes volt, bal kézzel ugyanúgy tudott írni, meg rajzolni mint jobbal. Sőt, akár egyszerre is, úgy, hogy amit jobb kézzel rajzolt, annak a tükörképét rajzolta rögtön bal kézzel. Meg az írását is csak tükörből lehetett elolvasni, ha egy kicsit titkosítani akarta.


Jó a balkezes is. Csak ne kettő legyen belőle... :)))

2021. jan. 14. 09:51

Én nem tudok semmi tudományos magyarázatot adni az egészre, de azt tudom, hogy a kéz fejlődése nem fejeződik be 4 éves korra. Ilyenkor még a ceruzát sem biztos, hogy úgy tartja, ahogy kell.


Én csak magamból kiindulva, nem tartom nagy dolognak, érdekesnek, furának azt amit a kisfiad csinál, bár tudom, hogy sok pedagógus és pszichológus ezt teszi.


Nekem pont ez volt a bűnöm 5 évesen, el is küldtek pszichológushoz, hogy ő vizsgálja meg iskola érett vagyok e. A felmérő bizottságnak nem tetszett, hogy a házikó rajzolást bal kézzel kezdtem el és jobbal fejeztem be, de az nem érdekelte őket, hogy tudok olvasni és írni csak, csak ez utóbbit váltott kézzel teszem.


Ha a szakembereken múlt volna, akkor gyógypedagógiai iskolába kellett volna járnom. Szerencsére a szüleim észnél voltak;)


Tehát, nyugi! Majd alakul! Nincs min aggódnod!

2021. jan. 14. 09:29
Én is "kétkezes" vagyok,de a domináns kezem a jobb.Apai "örökség".
5. Csinita (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 14. 09:28

Szerintem ketkezes lesz, az nagyon elonyos. En is ketkezes fele vagyok, bar azert azt nem mondanam, hogy mindent meg tudok csinalni mindket kezemmel. Irni bal kezzel irok, de peldaul emlekszem, hogy anno az iskolaban a tablara jobb kezzel irtam. Bal kezemben a kes, amikor kenyeret vagok, de peldaul az ollo nem okozott gondot soha, azt jobb kezben tartom. Es meg sorolhatnam. De nekem a bal kez dominal, azzal ugyesebb vagyok.

Erdekes ez, hogy mind a ket kezevel ugyanolyan ugyes a kisfiad. O lehet, hogy igazi ketkezes lesz. De majd amikor elkezd irni, rendesen rajzolni, akkor eldol, hogy melyik keze a dominans. Mert tenyleg ennyi idosen altalaban mar eldol egy gyereknel, hogy jobb vagy bal kezes.

Nekem egypeteju ikreim vannak, az egyik bal kezes, a masik jobb. A balkezesnel mar 5-6 honapos koraban gondoltam, hogy az lesz, mert mindenert a bal kezevel nyult. Aztan kesobb a ceruzat, zsirkretat is mindig csak a bal kezeben fogta, nem mind a kettoben.

2021. jan. 14. 09:00

Passz. De szerintem a legfontosabb hogy véletlenül se próbáld erre vagy arra "billenteni". Ismerek olyat akit "billentettek" -- állítólag bizonytalan volt és azt hitte anyukája hogy ezzel majd biztosan a jó fele fog haladni, nyilván jószándékkal... hát, mindig is csúnya volt az írása, az biztos, nem vagyok benne tuti hogy akkor ott jó döntés született.


Olyat is ismerek aki írni ballal ír, de minden mást jobbal. (pont fordítva mint az átszoktatottak, pedig tök magától alakult így).


Egyszóval szerintem hagyd, majd kialakul, elég ha akkor veszed elô amikor gondok vannak az írással vagy ilyesmi. Amíg csak a homokozólapáttal küzd meg tökmindegy :)

3. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 14. 07:00

A lányomnál akkor dőlt el, amikor iskolába ment és írni a balkezét részesítette előnybe.

Erősebb munkát, mint ollóval vágás, késhasználat az balkézzel működik nála. Egyébként szinte egyformán használja mindkét kezét.

2021. jan. 14. 06:29

Szerintem 4 éves korra már eldől, melyik oldal a domináns. Legalábbis az én fiamnál már csecsemőkorban tudtam, hogy balkezes lesz mert mindent csak a bal kezében fogott. A lányoknál talán később, de 4 évesen már tudtuk.

Nem baj a "kétkezesség", számomra egy isteni ajándék ha valaki mindkét kezére egyformán ügyes.

2021. jan. 14. 05:01

Kisfiam lassan 4évet tölt,de még nem tudom eldönteni,hogy jobb vagy bal kezes e.Ugyanis mindkét kezével ugyanúgy boldogul,ugyanúgy lerajzol is dolgokat,evéshez is mikor melyiket használja.

Vagy ez majd csak a későbbiekben alakul ki igazán?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook