Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mosópor és öblítő váltás volt nálunk sensitivre, mégis a kisfiamon kiütések lettek... fórum

Mosópor és öblítő váltás volt nálunk sensitivre, mégis a kisfiamon kiütések lettek... (beszélgetős fórum)


1 2
14. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Baby0309)
2014. ápr. 26. 22:16

Engem pl. Minden kiut a. Kis hableanyon kivul :)

Viszont gyerkocnek en tomi babyt (folyekony) hasznalok es feher lenort. Normalis mennyisegben :)

13. Molyka (válaszként erre: 12. - Highlander73)
2014. ápr. 26. 22:15

Próbáltam csak egy icipicit, aztán próbáltam bátran, ahogy kolléganőm javasolta, de mindegyik ecetes lett. Béna vagyok. Amúgy kolléganőm nem bűzlik az ecettől. :)


Milyen parfümöt használsz? Milyen illatok vannak?

12. Highlander73 (válaszként erre: 11. - Molyka)
2014. ápr. 26. 22:09
Nem tudom mennyi ecetet teszel?Én csak egy löttyintést az öblítőtartályba és hozzá csöpögtetem a mosóparfümöt.Soha nem ecetszagú a ruha!
11. Molyka (válaszként erre: 10. - A0c1361e44)
2014. ápr. 26. 22:07
De akkor másnak miért nem? :)
10. a0c1361e44 (válaszként erre: 9. - Molyka)
2014. ápr. 26. 22:00
Perszehogy az.
2014. ápr. 26. 22:00
Nekem mindig ecetszagú!
2014. ápr. 26. 22:00

Elhagyni azért nem kell sem a mosószert, sem az öblítőt, hanem ki kell tapasztalni, hogy melyik az ami nem irritálja a bőrét. Nekem a szenzitivek általában igen, ezért kerülöm őket nagyívben.

Általában az olcsóbb kategória válik be, mert azokból kispórolják a drága cuccokat szerencsére, mert azok a legallergénebb szerek.

Jelenleg a lidl-ben veszek MAX mosóport, illetve folyékony mosószert és öblítőt is nagyot(fehéret).

Ezektől semmi bajom, de az összes többi drága persil, ariel, silan, dreft és társai mind irritálják a bőrömet és előjön az ekcémám.

Tusfürdőt nem váltottatok?

Ja, térj vissza a régihez, ha az jó volt.

2014. ápr. 26. 21:54
Mosószódával mosok és tömény 20%-os ecettel öblítek amihez teszek 1-2 csepp teafa olajat. A fiaimnak azóta nincsenek bőrproblémáik és a ruhák friss illatúak. Ecet szag sehol. Ja és nem utolsó sorban jó a mosógépnek is.
6. Highlander73 (válaszként erre: 5. - Baby0309)
2014. ápr. 26. 21:51
Ekcémás a fiam pici korától,de mióta elhagytam az öblítőt,mosóport stb...semmi baja.Mosószóda,mosódió,kevés ecet+mosóparfüm.Nem lesz ecetszagú a ruha!
2014. ápr. 26. 21:48
Hu, ez fura mert eddig nem volt gond. Mosogolyoval is szoktam mosni. De nem lesz büdi a kis ecettől is a ruha?
2014. ápr. 26. 21:45
Dreft babyre és a Macis öblitőre váltottam (fehér,sensitiv) és pár napra rá a két éves fiam egyik alkarja tele lett apró pici pattanas szerű kiütésekkel...nem vakarja. Már eltelt harom nap de nem javul. Voltunk orvosnal is de szerintem nem tudja mitől lehet :(sok okosat sajnos nem tudott mondani(fenistil csepp stb) Szerintetek okozhatja ez a váltás???
2014. ápr. 26. 21:43

Nekem a persil is kiüti a lányom. Öblítőt felejsd el.

Mosószoda és kevés ecet az öblítő helyére. Sokat ne tegyél, mert rettentő ecetszagú lesz minden ruha. Plusz vasald is ki a rucikat, mert az fertőtlenít.

2014. ápr. 26. 21:39

Öblítő nem is kell, jó az ecet is.

Tudom, bizarr, de egy próbát megér.

Ja meg a P---l mosópor.

2014. ápr. 26. 21:38
Mosópor és öblítő váltás volt nálunk sensitivre, mégis a kisfiamon kiütések lettek...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook