Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mosópor és öblítő készítése otthon, ami a baba- és felnőtt ruhákhoz is megfelelő fórum

Mosópor és öblítő készítése otthon, ami a baba- és felnőtt ruhákhoz is megfelelő (beszélgetős fórum)


15. Guruljka (válaszként erre: 13. - AppIe)
2019. ápr. 12. 00:54
Kösz, akkor nem veszek. Én talán valami WC-tiszítóról őrzök nem meggyőző emléket.
14. Guruljka (válaszként erre: 12. - AppIe)
2019. ápr. 12. 00:53

A vasalást a valahai Anyák Könyvében is ajánlották, ami általános egészségügyi felvilágosító könyv is volt, nyilván akkoriban szükség volt erre.


Megvallom, én csak az első egy-két héten vasaltam a kisingeket... Nyilván külön kezeltem a baba holmiját, és még inkább külön a pelenkákat, de a ruháit nem fertőtlenítettem.

Ha nyílt seb vagy hólyagocska lett volna rajta, akkor azt fertőtlenítem, és lefedem steril kötéssel.


Magamon is, ha ilyen lenne rajtam - farmert nem húznék sebes bőrre.

13. AppIe (válaszként erre: 11. - Guruljka)
2019. ápr. 12. 00:52
Szerintem a Frosch egy nagyon rossz marka.Mar vagy 10+ eve probaltam oket, nem is tudom, akkor voktak-e mar itthon kaphatoak, de indokolatlanul dragak, nem voltak hatekonyak, es budosek. Mrg. Narancsos padlo tisztot ajanllottak jarolapra, es attol a rendszeres hasznalat mellett matt lesz a fenyes felulet.
12. AppIe (válaszként erre: 10. - Guruljka)
2019. ápr. 12. 00:48

Ujrafertozodik, de nem mindegy, honnan. A levego csirai nem azonosak a kaksimaradekkal. Es a vasalas "hagymanya" innen a valahai mosogepek, mososzerek idejebol.


Persze, persze, nem a pelenka miatt, de nekem 8-bol 6 nott fel, a masik agon 5/3 arannyal a nagyszuleimnel.

Amugy meg csak annyit a nem fertozorol, hogy ma a fertotlenites utan visszavettem a tegnapi nadragom, es delutanra nem csak kiterjedt, holyagosan gennyezo lett egy sebem, mert dorzsolte a farmer, hanem az egesz terdem majd keszakad, es ketszereste duzzadt.

Egy babnak nincs kifejlidott immunredszere, ha egy kicsi sebbel erintkezik, gyorsan elfertozodhet. Es tegsuk hozza, mindent osszexarnak-hanynak (boriznek) folyton.

Szolval az, hogy legalabb a mosanal sterilizaljunk(vqgy redukaljunk), nem hulyeseg, mert a bakteriumok hatvanyozodva szaporodnak.

2019. ápr. 12. 00:33
A DM-ből a Frosch (ÖKO-család) mosószert még nem próbáltam, az elvileg jó lehet.
2019. ápr. 12. 00:31

Én sem értettem sosem, miért kellene fertőtleníteni a babaholmit, hisz nem műtétre készül az ember. A szobalevegőn úgyis azonnal újra "fertőződik".

Amúgy meg honnan szedje össze az immunrendszerét, ha mindenét lehetőleg sterilen tartjuk?


A jó öblíthetőség fontos. A nagylányom textilpelenkáiból (még 76-77-ben) képtelenség volt nyomtalanul kiöblíteni a Biopon családot, lett szegénynek olyan sebes a feneke, hogy csak nagy sokára sikerült kikezelni, olyan babakrémmel, ami mint a vakolat, a bőrén maradt és megvédte a pisitől.

A doktornő tanácsára flóraszeptben mostam utána, az kiöblítődött. Ma már a modern pelenkákkal ez nem gond.

Amikor a fiam volt pici, még nem jártam DM-be (vagy nem is volt, nem tudom), de általános és kevésbé illatos mosószerrel mostam a kis holmiját. Már akkor automata gépben, 40 fokon. Sosem volt baja, és a holmija is szép maradt.

9. AppIe (válaszként erre: 1. - Dreamer*.*)
2019. ápr. 12. 00:16

En ket honapig nem dolgiztam, es valakoltam ilyenekkel ismerosok (akik csinaltak korabban)tqpasztalatait felhasznalva. Az idod kidobhatod.

Babakent, kisgyerekkent, fentottkent pocsek a borom.

A DM-es, olcso mososzerek tok jok, oblito minek, a babacuccot ha atvasalod, puha lesz.

A port kerulni kell, mert femet tartalmazhatnak, ami allergis reakciot valthatnak ki.

8. cicaaa65 (válaszként erre: 7. - Levarosbukta)
2019. ápr. 11. 18:53
Ott a pont..
2019. ápr. 11. 17:52
Első babájukat váró szülők szeretik túlspilázni a dolgokat. Az égadta egy világon semmi baja nem lesz a kicsinek ha a ruháját boltban kapható bármilyen mosóporral kimosod, rendesen kiöblítve.
6. Tüsszy (válaszként erre: 5. - Algea)
2019. ápr. 11. 15:45

Egyetértek. Bár a környezetvédelem is fontos szempont.


Annyit tennék hozzá, hogy fontos ht feledat a mosás. Lehet áztatgatni 2-3 órákat...stb. De! 3 óránként szoptatni kell, gyerekkel foglalkozni, kaját csinálni a családnak, gyereknek, takarítani, stb. Sokat PIHEnNI. Maggammal is foglalkozni...


Mosás? Jól kiöblíteni vízzel, és csók Anyu.

5. algea (válaszként erre: 1. - Dreamer*.*)
2019. ápr. 11. 15:25

Első gyermekemnél én is ugyanígy gondolkodtam, készítettem mosószert reszelt bio mosószappanból, mosószódából, nátruóium perkarbonátból. De. A gyerek bőrét ezek is irritálják, ha nincs rendesen kiöblítve a mosószer az anyagból és egyébként érzékeny rá a gyerek bőre. Arra akarok kilyukadni, hogy a hagyományos - lehetőleg azért illatmentes - mosószerek se okoznak semmi gondot, amennyiben a megfelelő ideig, hőfokon és megfelelő öblítőprogrammal mos az ember. A bio mosószerek nem feltétlenül gyengédebbek (a mosószódát vagy 20%-os ecetet ugyanúgy nem érdemes a bőrbe dörzsölni vagy lenyelni, mint az Arielt), cak a környezet szempontjából kímélőbbek. Ez is fontos szempont, de most nem ez volt a kérdésedben.


Öblítő: modern mosógéepknek van speckó programja babaruhákra, ami 40 fokon öblít, többször és intenzíven. Ez többet ér, mint az ecet. Mert az rendben van, hogy az ecet közömbösíti a mosószer lúgosságát, de nem az a fél dl-nyi, amit a kb. 40 liter vízbe belemegy az öblítőtartályból. A pár csepp teafaolaj, mint fertőtlenítőszer ugyancsak 30-40 liter vízhez pedig egyenesen vicc kategória.


Én nem ajánlom ezt a módszert.

2019. ápr. 11. 14:04

Nos, én régebben foglalkoztam háztartás vegyiparral , és többek között mosóporral is. Amiket itt házi módszerrel gyártotok, azok megfelelőek, de néhány dolgot még adhattok hozzá. Ha akartok persze. Pl van olyan anyag aminek a neve CMC. /Carboxi metil cellulóz/ Nem kell megijedni a vegyi névtől, nem veszélyes vegyszer, más néven tapéta ragasztóként is használják. Egy egy pelyhes anyag, és megakadályozza, hogy a már leoldódott piszkot "megfogja" és nem rakódik vissza a ruhára. Vagy más szóval nem fog szürkülni. A bőrre sem veszélyes. A másik anyag ami jól jöhet, az fehérítő. Ez lehet akár szódabikarbóna is. Persze ezt inkább a fehér ruhákhoz jobb használni, bár a színes ruhákat sem fakítja nagyon.

Vannak még más dolgok is, a mosószerekben, de azok már inkább vegyszer kategóriába tartoznak.

2019. ápr. 11. 13:30
Késztettem mosógélt: mosószóda+mosószappan reszelve+felforralt, majd lehűtött víz. Tapasztalatom szerint hatásos, de színes ruháknál inkább óvatosan. Öblítőtartályba ecetet öntök. Nem illatoznak a ruhák, de olyan "tiszta" illatuk van. Hogy mi jött ki a mosógépből, elképedtem. Olajos ruhával nincs tapasztalatom, de makacs foltokat (kávé/vörösbor) 2-3 órás áztatás után a mosószóda eltüntette.
2019. ápr. 11. 13:17
Most, hogy még újak a rucik, elég lehet ez a megoldás. A foltok, amik majd a használattal jönnek, már szerintem gyenge. Ez vonatkozik az olajos ruhára. Oda kell a kraft.
2019. ápr. 11. 13:11

Sziasztok!

Első kisbabánkat várjuk :) és kezdeném a babarucik kimosását. Itt megakadt a tudomány, elvesztem a sensitive feliratú mosószerek, öblítők hatalmas világában. Egy kis kutatás után rátaláltam a mosószappan+mosószóda kombóra. Jó lehet? Rengeteg "receptet" találtam az alkalmazásukra, ám hozzátok szeretnék fordulni tanácsért: készítettetek ilyen házi mosószert? Kinek mi a bevált recept? Mennyire hatékony? (a férjem olajos munkásruháira is jó lehet?) Ha nem muszáj, nem főzőcskéznék mosógélt, sorry :)

Öblítésre is jó lehet a standard reci: ecet+víz+illóolaj? A sensitive öblítőknek finom babaillatuk van, de kételkedem a bőrbarátságukban.

Nagyon szépen köszönöm előre is a segítségeteket, hozzászólásokat! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook