Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mosógépszerelő véleményére lennék kíváncsi! SOS :-) fórum

Mosógépszerelő véleményére lennék kíváncsi! SOS :-) (beszélgetős fórum)


1 2 3
64. moonlight13 (válaszként erre: 63. - Gyöngyszemü)
2013. febr. 16. 14:39
Próbáld meg 60 v. 90 fokos mosással, mosóporral!
63. gyöngyszemü (válaszként erre: 61. - Moonlight13)
2013. febr. 16. 12:14
A csap alá van bekötve, nem hinném hogy ez lenne a baj, nincs is ilyen bűzelzárónk. Mindenesetre ma csinálunk egy üres mosást, amit por mosóporral kell, azt írja a használati. Mi többnyire csak a folyékony mosószert vettünk eddig, mivel az Inde..t nem szerette a port, mosószeres maradt a ruha tőle...
62. moonlight13 (válaszként erre: 60. - E2228b8123)
2013. febr. 16. 07:03
Hát igen, a jó öreg W..pool. De állítólag a maiak már nem olyanok ! Azzal csak a mosószer tartályával volt a gond, amit nem lehet kitisztítani.
61. moonlight13 (válaszként erre: 59. - Gyöngyszemü)
2013. febr. 16. 07:02
Hova van bekötve a gépetek? Nem a kád alá? Nekem ott van a bemenetnél egy golyó, az a bűzelzáró. Nem ilyen gond lehet?
2013. febr. 16. 05:06

Egyszer volt egy elméletem, hogy csak újat, garanciával...eredménye lett egy Fagor mosógép, ami a megvételtől számított 4 év múlva úgy nézett ki, mintha egy ház rádőlt volna. A burkolata több helyen átrohadt, valamint műszakilag is volt vele egy csomó baj. Végül egyszerűen kidobtam a szemétbe, és vettem a vateráról egy használt Whirlpool mosógépet, na az 5 éve hiba nélkül megy. Pedig ki tudja, előtte mennyit ment.

A disznóság az egészben az, hogy az a Fagor egyáltalán nem volt olcsó, kb egy árban volt egy új Whirlpoollal. Ha legalább szart gyárt valaki, legalább olyan árat kérjen már érte...

59. gyöngyszemü (válaszként erre: 56. - A0c1361e44)
2013. febr. 15. 23:09
Köszönöm! De sajna ma is az a szag fogadott! Őrület mi a s..ar lehet ez, iszonyú, mint valami erős lábszag, vagy nem is tudom beazonosítani de az egész lakásban érezni, a szobába száradnak a ruhák, a konvektor mellett az előtt a másikkal soha semmi ilyen nem volt, és ugyanazt a mosószert és öblítőt használjuk bele. :-( Ez elött finom illatúak voltak a ruhák....
2013. febr. 15. 18:19

Sziasztok ma végre ideért a szerelő.

Fűtő szál csere és dob tömítés kell.Mindennel együtt 16000ft.Azt mondta a szerelő hogy elégszép állapotban van más hiba nincs.Úgy döntöttünk megcsináltatjuk.Hétfőn jön is.

Így most megmaradt a pénz,úgy is kell másra szóval nagyon örülök. :-D

Addig meg szépen rakosgatunk össze pénzt hogy legyen rá ha kell.

57. moonlight13 (válaszként erre: 55. - Gyöngyszemü)
2013. febr. 15. 16:38
Én egy 60 fokos mosást csinálnék mosóporral, öblítő nélkül, ruha nélkül.
56. a0c1361e44 (válaszként erre: 55. - Gyöngyszemü)
2013. febr. 15. 11:52

Biztos nem:)

További jó mosást és hosszú, kiváló működést a gépednek:))))))

55. gyöngyszemü (válaszként erre: 54. - A0c1361e44)
2013. febr. 15. 10:16
Igazából a férjem csinálta míg én nem voltam otthon csak a büdösre értem haza, :-( és hát igen nem csinált üres mosást, és ki kell mosni a ruhákat újra. :-( Remélem többet nem csinál ilyet a gép. :-)
54. a0c1361e44 (válaszként erre: 53. - Gyöngyszemü)
2013. febr. 15. 08:35

Tisztító mosást nem csináltál?

Minden új gépet egy üres mosással kell indítani, hogy a gépszereléshez használt cuccokat kimossuk belőle.

Ez elvileg bele van írva a használati útmutatóba is.

Te most ezt ruhákkal végezted el:( Ez van. Mosd ki újra a ruhákat, már nem lesznek büdösek.

2013. febr. 14. 23:44

Tegnap megjött az új mosógép. 24 órát pihiztetni kellett. Ma beüzemelte a férjem egy mosás le is ment, a mosószer adagolóba beleöntöttük ami kell egyből ki is fojt. Kész volt a mosás, irdatlan büdösek voltak a ruhák, engem a jázmin rizs szagára emlékeztetett, majdnem hánytam tőle, nem tudom mi lehet a baj öblítő is volt benne az nem fojt ki egyből, ugyanazokat a ruhákat mostuk mint a régivel, és azzal soha nem volt büdös... :-(

Mi lehet a baj?????

52. a0c1361e44 (válaszként erre: 51. - A0c1361e44)
2013. febr. 13. 07:55

És nem írtam a 37 percest.

Én nem szeretem a rövid mosásokat.

51. a0c1361e44 (válaszként erre: 34. - Moonlight13)
2013. febr. 13. 07:51

Az enyémen van 15 perces is, na de az semmit nem ér.

66 perc a minden napi mosás, de a sötét ruhákban benne marad a mosószer, így azokhoz külön folyékonyat kell vennem, de azokat nem szeretem, mert turi szaguk van.

50. a0c1361e44 (válaszként erre: 31. - Andi6020)
2013. febr. 13. 07:50
Pontosan!
49. gyöngyszemü (válaszként erre: 38. - Moonlight13)
2013. febr. 12. 23:38
Igen azt láttam azért vettük meg, jónak tűnik de kell egy kis idő míg megszokom a kezelését. Holnap dél előtt hozzák.
2013. febr. 12. 20:33

Amúgy nyilván való legalább is számomra hogy a rövid program nem koszos,foltos ruháknak van kitalálva.Inkább egy öblítésnek gondolnám,pl.régóta a szekrényben állt ruha,pl.nyári ruhák elővétele frissíteni.Vagy egy pl.frissen foltos lett kényes ruha öblítésére szolgál,vagy hasonló.

Csodát azért ne várjunk :-D


Ha úgy veszem a mi whirlpoolunk is bírja hisz 6-7éves már,voltak hibái,bakik de elmegy..igaz most nagyon gáz volt nem tudom holnap mit mond a szerelő,de nagyon kíváncsi vagyok.

Van pár dolog amit észre vettem és ezért nem szeretnék ilyet megint.

2013. febr. 12. 20:16

Hát majd meglátjuk milyen lesz ha megvesszük,a Zanussiról nem hallottam hogy olyan...de azt is néztem nekem nem tetszett.Igazából nem szoktam egy két ruhát berakni.Azt meg ők sem fogják tudni :-D azt hiszen 4db ing van írva a rövid programhoz,az sem nehéz.

Igazából szerintem minden márkának van jó gépe.Kinek ez jó kinek az jó.Lehet ugyan az a gép nálam elmegy 5-7évig másnak megdöglik 1-3év alatt.


Amúgy a mosógépszerelőnél volt egy 1éves AEG és meghalt már másodszor vitte a tulaj javításra.Megcsinálták 80.0000.ft.ott hagyta a tulaj még egyszer szólnak neki ha nem jön érte eladják.Szóval ennyit a híper-szuper mosógépekről.Hiába nem mindig a drágább a jobb.

46. moonlight13 (válaszként erre: 45. - Zebracsikó)
2013. febr. 12. 19:07
Nekem is az volt 10 évig, és imádtam!
45. zebracsikó (válaszként erre: 41. - Moonlight13)
2013. febr. 12. 19:01

Whirlpool-om van ,5 éve pompásan működik


A legújabb mosógépeken már van 15 perces gyorsprogram is, na azért abban nem hiszek, hogy az mos is, meg még öblíteni is van ideje

44. moonlight13 (válaszként erre: 42. - Bea0124)
2013. febr. 12. 19:01

Igen, a Za..ssi, Ele...x és A..G mind egy család, ezt nekem is mondták.

Az enyém 900-as centris, de rosszabb, mint a régi 500-as volt! :(

43. moonlight13 (válaszként erre: 42. - Bea0124)
2013. febr. 12. 18:59

Ami most Neked annyira tetszik, az hasonló az enyémhez! :(

Bár az enyémen nincs 30 és 15 perces mosás. Azt azért kérdezd meg, hogy pl. 1 darabot is hajlandó-e kicentrizni, mert az enyém nem érzékeli a kevés ruha súlyát.

2013. febr. 12. 17:14

Sziasztok nos 4helyen néztünk gépet,hát mit ne mondjak vannak olyan márkák amiről még neten sem láttam...

Mivel utána jártam,elképzeléseim voltak az után mentem.

Voltunk mosógép szerelőnél is.1500ft jön ki,megnézni mi van.Mondom oké.Kérdeztem pár információt tőle mit ajánl stb.stb.

Voltak náluk is eladó használt gépek amiket ők vesznek meg és újítanak fel és garanciával adják.15-30ezer ft ért.igaz volt drágább is azt ott hagyták már rég 80ezer ft javítási költség. AEG electrolux. igen jól írtam ez a neve :-D

Ahogy én utána jártam igaz a legjobb a MIELE,AEG,ELECTROLUX,Bosch a szerelő szerint is.

Azt mondta hogy az electrolux ugyan olyan minőségű ugyan abból van építve mint az AEG.stb.

Amikor megláttam náluk az AEG Electrolux feliratot egy gépen csodálkoztam.Azt hittem hogy semmi közük egymáshoz.


Nos mi ugye néztük a gépeket.Az euronicsban találtam jót.

2gép között vacillálok de én őszintén szólva eldöntöttem.


Volt egy whirlpool mosógép 79ért de ugye whirlpool...ebből kapnánk 10%kedvezményt.

Ez is jónak tűnik de a másik elragadott :-D

Electrolux márka digitális kijelző,6kg ruha 1000centri,kiemelhető mosószer tartó!!! Amit egy mozdulattal ketté lehet szedni és könnyen ki lehet tisztítani.3-6-9órás késleltetés.Stb. Stb.ha valakit érdekel több infó róla. [link]


Azt hiszem ha veszünk ezt vesszük. Ára 89990ft de ebből is jöhet le 10%kedvezmény.

Néztem neten ott 81től van.


Előbb írtam a ha szót.

Hazajött apu és mondtam neki...erre hogy bütykölt rajta valamit a hétvégén a kapcsoló részén van kopás be is fújta szilikonnal és kétszer végig ment a gép.Hát kíváncsi vagyok.Minden esetre megvárom a szerelő mit mond vagy ma vagy holnap jönnek.És az alapján fogok dönteni hogy most meg-e vesszük a gépet.


Mégis ő a szakember megkérdem mennyi lenne a kapcsolónál a csere ha kell.Meg hát miért jön vagyis szivárog allul víz.

Tudjátok jó lenne ha esetleg megmaradna most az a pénz ,de ha muszály muszály.Akkor holnap elmegyünk érte.

Ha Meg még bírja most akkor pár hónapon belül veszünk újat.A lényeg már tudom milyet.Remélem tetszeni fog használat közben is.ja és ezen van 30perces program is. Sőt nem tudom ennél-e de láttam olyan gépet amin volt 15perces gyors program.


Azt hiszem ennyi.

Igazán szeretnék új gépet mert ez tényleg tutinak tűnik :-D

41. moonlight13 (válaszként erre: 40. - Zebracsikó)
2013. febr. 12. 13:59
Melyik típushoz van 30 perces mosás? Sajnos én is azt hittem, hogy a gyorsmosás 30 perces lesz, és nem 1 órás.
2013. febr. 12. 13:38

Mosógépet a mosási szokások alapján kell választani.

Én gyakran használom a 30 perces 30 fokos gyorsmosás programot, ami fél adag ruhát bír.

Van 1 órás 40 fokos program, ezt a fehérekhez szoktam, szintén 3 kiló ruhát bír.


A hosszú programokat alig-alig használom. Nem szeretem megtömni gépet.


SZóval a programkínálatot kell összevetni a szokásokkal s azok közül a legjobbat kiválasztani, amik ezen a rostán fennmaradtak

39. zebracsikó (válaszként erre: 31. - Andi6020)
2013. febr. 12. 13:35
Folyékony mosószerrel használva jó az! Amúgy meg ugyanannyiszor öblít a gyorsmosás is.
38. moonlight13 (válaszként erre: 35. - Gyöngyszemü)
2013. febr. 12. 13:19
A bolt honlapján videó mutatja be a kezelésüket.
37. moonlight13 (válaszként erre: 35. - Gyöngyszemü)
2013. febr. 12. 13:11
Megvetted?
36. moonlight13 (válaszként erre: 35. - Gyöngyszemü)
2013. febr. 12. 13:11
Az enyémen szinte bármelyik rövid program 1 óra. Mindet kipróbáltam. :(
35. gyöngyszemü (válaszként erre: 34. - Moonlight13)
2013. febr. 12. 11:40

Az Inde..temen a gyorsmosás fél óra volt bőven jó volt, hiszen nem foltos olajos cuccokat mostam, szinte mindenhez azt használtam kivéve a fehérekhez az viszont másfél órás volt.

Ezen az újon AeG-n állítólag a mosási időt bármelyik programon bármikor lecsökkenthetem tetszőlegesen. Remélem könnyű lesz a kezelése mert hüle vagyok az ilyenekhez.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook