Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mosogatógépes tapasztalatok fórum

Mosogatógépes tapasztalatok (beszélgetős fórum)


18. epreke
2017. febr. 5. 07:42

Nekem is Bosch m.gépem van, immáron kb 10 éve..eddig 1 alkalommal kellett szerelőt hívni... kb 10.000.- Ft volt a javíttatás...egy alapgép...3 hőfok egy áztató program és kész... annak idején nem akartam igazán ...de mára már megváltozott a véleményem...

Mosószer: DM saját márkás tabletta, géptisztító és só.

Az ecetet itt olvastam lehet kipróbálom.

17. Imisz
2017. febr. 2. 16:00

Én nem írom miket használok mert egyénfüggő, kinek mi vált be.

Még egy tanács: késeket (és általában amit élezni kell / lehet nem teszem be, e forró víz elveszi az élét. Én is csak a szalvétával lekotrom az ételmaradékot, rizsszemet stb. nem öblögetek semmit, és ha egy nap kimarad akkor sem indítok öblítő programot. Eddig mindig tiszták és csillogók lettek enélkül is a cuccok. Mosogatás végén kinyitom kicsit az ajtót, hamarabb szárad pl. a műanyag, amit ugye -a teflonnal együtt- nem tud teljesen megszárítani a gép.

Második gépet nyúzom, elsőt használtan vettem és az is bírta 8 évig még, ezt a másodikat 3. éve használom, hiba nélkül. (kopp-kopp) Áldom a nevét aki feltalálta :)

Bár érdekes a különbség, az első gépnél az alsó kosarának a rácsozata sűrűbb volt, ezáltal számomra pakolhatóbb volt, egy-egy kis helyre még be tudtam súvasztani pl. egy bögrét, poharat, míg a mostani -és ahogy néztem ez az új dizájn- olyan nagy lyukak vannak, hogy simán beesik egy pohár. Ezért párom egy nem használatos hűtő rácsot beleszerkesztett nekem alulról. :)

2017. febr. 2. 13:12
Én Finish Quantum-ot használok. Olykor sót is, de öblítőt nem.
2017. febr. 2. 13:07

A só használata fontos, az öblítőé felesleges. Nekem nincs benne. A komplex tabletták tartalmazzák azt is. Amúgy meg azért sem öblítőzöm, mert valahogy úgy érzem, az rajtamarad az edényeken.

Havonta egyszer mosogatógéptisztítóval átmosatom. A FINISH-é jó, azt üres géppel , nagy hőfokon kell használni.

A SOmat-núak van most olyan géptisztító tablettája, amit mosogatás közben használhatsz, tehát nem kell egy üres programot indítanod vele.

Én azt a tablettát veszem, ami a legakciósabb és mindig a gigapackot, 110-120 darabost. Mivel én mindent belepakolok (12 terítékes) fazekat, lábast, kisebb tepsit, ezért naponta egyszer általában használom. Amúgy meg gyűjtögetem benne, ha nincs sok, nem büdösödik be, ha egy nap kimarad és áll benne a koszos edény.

Darabos ételmaradék ne legyen az edényeken, de másra nem kell ügyelni.

Nagyon szépen mosogat. 65 fokot használok.


Szeretni fogod,. bátran pakold tele mindennel egymás hegyére-hátára :)

2017. febr. 2. 13:04

Egyébként én még soha nem öblítettem le semmit előtte. A darabokat elég lekaparni, ha vannak, de nem kell előre öblögetni ...


Nem azért van mosogatógépe az embernek.


A zselékapszula itthon is kapható, pl. Jar vagy egy olasz márka, már nem emlékszem. Ezek nem tudják karcolni a poharakat, de a nem kemény tabletták sem. Ilyen pl. az olyanok, amiket már nem kell kicsomagolni.

13. darkangel69 (válaszként erre: 10. - Pengő Gyöngyi)
2017. febr. 2. 13:02
Ah, köszi! Nekem beszűkűlt a látóköröm a mosogatótablettára. Az ecetet is ki fogom próbálni, tényleg nekem is túl "illatosak" az edényeim az öblítőtől.
12. gribedli*** (válaszként erre: 11. - Pengő Gyöngyi)
2017. febr. 2. 11:53

Pril gel caps


De ha nem akciós, olyankor a sajátmárkás zselés mosogatószert használom. Nincs nagy különbség mert a sajátmárkás 26 alkalomra elég, a pril meg 22-re, de amikor akciós, egy árban van egy flakon sajátmárkással.

11. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 9. - Gribedli***)
2017. febr. 2. 11:35

Zselétablettát én még nem láttam itthon, én folyékony Somat-ot használok, és szép fényesek a poharaim.

Ha találnék ilyen zseléset, biztos kipróbálnám.

10. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 8. - Darkangel69)
2017. febr. 2. 11:30
Ugyanoda, ahová a tablettát.
9. gribedli*** (válaszként erre: 7. - Pengő Gyöngyi)
2017. febr. 2. 11:17

Egy csomó embert ismerek,aki a poharakat emiatt mossa külön,merthogy karcolódnak. És szokták is mondani, hogy na, biztos a gyönyörű poharaimat nem ott mosom, milyen szépek. Azt válaszolom, hogy de, és csak lesnek. Mert a többség port használ. Nyilván magas hőfokon, erős szennyeződésre hosszú programokhoz jó is a por, de ettől a poharak tönkremennek.


Én meg eleve nem rakok be olyan koszosat, amihez ilyen magas hőfok kell, alacsony hőfokon, rövid programon pedig nem oldódik jól a por sem (pláne a tablettàk, mert azt vagy szétmorzsolod, vagy egyben megtalálod a végén...), szóval nem tudom miért, talán még az elején kipróbáltam 1 csomag erejéig a tabikat, hát annyira nem volt jó, hogy azonnal a zseléket kezdtem el használni. Még jók a zselétabletták is, ha valakinek az adagolás ezzel egyszerűbb. És azok a folyékony mosószerek is karcolnak, amelyikek fehérek, mert az sem zselé, hanem a por van valahogy felhigítva,anyósom azt a fajtát használja, de a poharakat kézzel.


Rendre karcosak az üveg èteltartó dobozai is, azokat a gépbe rakja, ha hoz kaját, egyből megismerem, hogy melyik a mienk (egyforma van ezekből nekünk is): karcos=anyósé, szép=enyém:DDD

8. darkangel69 (válaszként erre: 7. - Pengő Gyöngyi)
2017. febr. 2. 11:16
A folyadékot hova kell rakni?
7. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 4. - Gribedli***)
2017. febr. 2. 11:01
Én is folyékonyat használok. Ezerszer jobb, mint a tabletta. Úgy van, ahogy mondod, a poharak összekarcolódtak a tablettától, ezt meg tudom erősíteni. Sőt az ecetes megoldást is, mert jártam már úgy, hogy elfogyott az öblítőm, és az ecet tökéletes volt helyette.
6. Karott (válaszként erre: 1. - Tuszimanó)
2017. febr. 2. 08:48

Drogériák saját márkás tablettáját használom, aminek a közepén nincs golyócska, s csak felet. Nem spórolás volt a fő cél vele, hanem hogy néha vegyszerszagúak maradtak a poharak. De ugyanúgy szép tiszták lesznek az edények is.

Az elején érdemes a lapátjait megforgatni indítás előtt, mert ha megakad, akkor nem mossa el rendesen. Utána majd megtanulod, mire kell figyelni. Annyi még, hogy ha mégis marad rajta valami, akkor könnyebb lemosni, ha frissen kiszeded, mikor lejár a mosogatógép. Viszont nekem pattogott le egy-egy kis koccanásra is a bögre és a tányér széle, ezért én mindig megvárom, míg teljesen kihűl.

2017. febr. 2. 08:45
Mi kötöttünk rá plusz biztosítást. Egyszer volt egy alkatrészcsere. Most 11 éves de hála a törődésnek (rendszeresen tisztítom, alacsony hőfokokat használok, nem rakok bele csurig koszos eszközöket), amikor 5-6 éves volt és költöztünk, mikor ki kellett venni a helyéről, megdicsértek, hogy úgy néz ki mint egy új:)
4. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Tuszimanó)
2017. febr. 2. 08:42

Én mindig zselés mosogatószert használok bele,így a poharak nem karcolódnak. Vannak ilyen 4 ,az egyben termékek, ez só, vízlágyító, fényesítő és mosogatószer egyben.


A fényesítő rekeszbe tehetsz ecetet is. Aztán fontos, hogy ne tegyél bele olyan koszos cuccot, amin még ételmaradék van, mert az fel fog verődni a többire, szóval mielőtt beteszed a cuccokat, csak hideg vízzel egy öblítés gyorsan. Ha nem használtok olyan sok cuccot, ami 1 nap alatt feltölti és így mondjuk csak 2 naponta kerül sor, akkor ajánlok előtte egy gyors áztató programot. Ez csak 2-3 literrel megy, szóval nem pazarolja a vizet.


Még a poharak, stb védelmében, én 60fok alatti programokat használok mert a vízkő 60 fok felett csapódik ki. És 60 fok alatt energiatakarékosabb is. Fakanalat, vágódeszkát pedig ne nagyon tegyél belr, mert szétázik, a fakanál elgörbül, szóval általában nem tanácsolják.

2017. febr. 2. 08:38
Én is hasonlóan járok el, akciós mosogató tabletta, öblítő helyett ecet, (nekem túl illatos volt a másik éreztem az ennivalókon) só a normál ami akciós és biztosítást nem érdemes kötni. Az első 5 évig volt jó, a mostani 3 éves elmúlt, nem volt még hibás.
2017. febr. 2. 08:32

A szereket akcióban szerezd be. Nincs különösebben különbség közöttük, főleg a reklámozottak között.


Öblítő helyett én ecetet teszek bele, amióta gépem van, ez többhasznú. Lemossa a vegyszereket, fertőtlenít és csillogást is biztosít.


Pluszbiztosítást soha nem kötök. Olyan gépeim vannak általában, melyekre a gyártó biztosít kiterjesztett, öt év garanciát.

2017. febr. 2. 07:52

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Megvettem életem első mosogatógépét (Bosch, elől digitális kijelzővel, 12 terítékes) ☺

Mivel nincs tapasztalatom ezen a téren, kíváncsi lennék a ti tapasztalatotokra a géppel, mosogatással kapcsolatban. Milyen szereket vegyek bele és hol olcsóbb? Van valami bevált tanács a géppel kapcsolatban? Mire figyeljek oda?

Ti kötöttetek rá a boltban + pénzért biztosítást?

Várom a tapasztalatokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook