Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mosogatógép vásárlás fórum

Mosogatógép vásárlás (beszélgetős fórum)


1 2 3
33. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Maya75)
2018. jan. 5. 08:33

Nekünk egy electrolux van és kapaszkodj meg, 12 éves:D 48cm széles vagy 46cm szóval kicsi, de a tepsik pont belefèrnek mert a sütőnk is ekkora.


Előtte kézzel mosogattam, de már hárman voltunk. Amíg 3-an voltunk, nem mindennap indítottam el, de van rajta rövid áztatóprogram, ha nem mindennap indítod, ez 2 liter hideg vizet hasznàl csak.


Most öten vagyunk, hètvégén napi 2x indítom naponta, hétközben egyszer. És egész mostanáig mindig a féltöltőst használtam vagy a rövid programot (féltöltős is az egész gépben mosogat), csak mivel digitális, ugye 12 éves gépnél már előfordul, hogy ennél a 2 programnál kiégett a szál ami vezèrli (mert mindig ezeket használom) ezèrt most a normál töltős 60fokost használom.


Mindenesetre én évekig csak 55fokost használtam, mert a vízkő 60 fokon keletkezik és ezèrt is van, hogy 12 évesen még jó, dicsèrték is a költözéskor pedig már akkor is 6 éves volt, mondták, hogy úgy néz ki, mintha új lenne, úgy csillog. Mondtam, hogy a hőfok miatt. Csak a havi tisztításkor megy az intenzív program.


Másik fontos dolog, hogy ne tegyél bele full koszos cuccokat, hanem hideg vízzel egy picit öblítsd el, mielőtt beleteszed, nem kell hozzá sok víz. Máskülönben a koszt átspriccelheti a tányérról a pohárra, stb. Sőt,90%a, akiket ismerek, poharat soha nem tesz a gépbe. Én igen, de mindent öblítek. Fa vágódeszkát nem teszek bele, kristálypoharakat sem.


Fogalmam sincs amúgy, hogy hány terítékes:DDD


A gép mindenkèppen kevesebb vizet használ és ötünkre kézzel háromnegyed óra lenne a mosogatás, ezt onnan tudom, hogy amikor ünnepi tányèrokat, stb-t mosogatok amit nem szabad belerakni, olyankor ennyi ideig tart. Szóval ennyi időt biztos, hogy spórolsz vele mert megtölteni max 5 perc, öblítéssel együtt.

32. Channa* (válaszként erre: 31. - Maya75)
2018. jan. 5. 06:20

Én is sokat gondolkodtam rajta, hogy szükséges e, és amióta meg van már tudom, hogy az.

Annyira jó, amikor ülök a TV vagy laptop előtt vagy mást csinálok és közben hallom, hogy a fürdőben mos a mosógép, a konyhában a mosogatógép, azaz megy a meló, én meg pihizek vagy tudok mást csinálni:DDDDD

Most épp egy robot porszívón gondolkodok, de azokról azt olvasom, hogy a szőnyeg gondot okoz nekik, így még csak gondolkodok....

31. maya75
2018. jan. 5. 04:55
Nagyon jó olvasni a aok pozitív írásaitokat,sosem gondoktam volna hogy ilyenre adom a fejem ..de látom nagyon sokan használjátok megkönnyitve ezzel az otthoni dolgokat, nem is értem eddig miért tiltakoztam ellene.kézzel folyóvizben mosogatok,ami biztos jóval több vizet jelent mint egy gépi mosogatásnàl.Bizony nekem is vannak nagyobb edényeim,tepsik stb...most már biztos hogy veszek egyet.Ha tényleg annyit számít mint egy mosógép akkor tuti megéri ,mert akkor csak bepakolom és van másra időm mellette...örülök hogy ennyien írtatok, igy könnyebb a döntés,nincs kétségem hogy megvegyem vagy nem. 😊😊
30. zebracsikó (válaszként erre: 29. - Lapbarna)
2018. jan. 4. 14:19
ha aktuálisan belefér, akkor én is, simán :)
29. lapbarna (válaszként erre: 27. - Zebracsikó)
2018. jan. 4. 14:18
Én még a legnagyobb tepsit is belerakom. ;D
2018. jan. 4. 13:51

a féltöltetet még sosem használtam, de mindegyik gépen van alacsonyabb hőmérsékletű program , ha pl. csak poharak, kényesebb holmi kerül bele a gépbe


bár nálunk ilyen nem fordult még elő.


én pakolom, míg tele nem lesz, aztán elindítom, általában napi egyszer megy.


van, hogy 2 napig gyűjtöm az edényt benne, nem szoktam félig töltve elindítani



szerintem pont annyira kell ez minden háztartásba, mint a mosógép

2018. jan. 4. 13:47

családdal vagy anélkül , mindenképp a 12 terítékest érdemes megvenni, ha van annak megfelelő hely.

Nem csak 3 terítéknyivel, hanem sokkal nagyobb, mint egy 8 vagy 9 terítékes gép!

Lábasokat, fazekakat is pakolok bele, valójában egyáltalán nem mosogatok kézzel, max sütőtepsit.

2018. jan. 4. 13:28
Most kaptam meg "CANDYT karácsonyra. Imádom! Ketten vagyunk. 9 terítékes. Csodálatosan mosogat.
2018. jan. 4. 09:23

Nekünk 1.5 éve van, ketten vagyunk a férjemmel. Kicsi hely miatt csak a 9 terítékes fért el, így is ki kellett szedni a szekrény egyik részét, mert csak így fért el. Nagyon akciósan vettük a mall.hu-ról, beépíthető, a férjem pedig csináltatott rá bútorlapból előlapot, és aljat, olyat, mint a szekrény színe, így jól néz ki.


A bekötést is ő csinálta, igaz a hozzávalók (nem tudom pontosan mik kellettek, de csap, meg ilyen fém alkatrészek még kb. 10.000Ft-ba kerültek) Nekünk kettőnknek is megtelik minden nap, ha befért volna,a nagyobbat vettük volna. Nekem van rajta gyors program, én csak azt használom, 35 perces, 65 fokos, és nagyon szépen elmossa az edényeket. Esküszöm előtte nem tudom hogy bírtam azt a rengeteg mosogatást. :)


A vízszámlánk nem lett több.

24. agis (válaszként erre: 16. - Excaliburné)
2018. jan. 4. 09:09
Mi is ketten vagyunk, 14 teritekest vettuk meg, a feltoltetet en a kristalypoharak mosogatasara hasznalom (amikor csak a felso kosarba pakolok)
23. aszparagusz (válaszként erre: 15. - Maya75)
2018. jan. 4. 08:06
Mindenképp megéri. Szebben mosogat,jóval kevesebb vízzel, mint a kézi mosogatásnál használsz. A 12 terítékes 60 cm széles, a 9 terítékes 45 cm széles. Mindenképp megéri (ha van hely) a nagyobbat venni, mert a lábasok, tepsik, tálak több helyet foglalnak el.
22. Imisz
2018. jan. 3. 21:26

Én is a nagyobb terítékesre szavazok. Már a másodikat nyúzom (na jó, vigyázok ám rá, elvégre helyettem dolgozik) az elsőt használtan vettük, imádtam, 9 évig szolgált. Sajnos egy vihar miatti hirtelen áramszünet (nem villámcsapás!) betett az elektronikájának. Ezt a mostanit 3 éve használom, ezt már újonnan vettük.

A mindenféle átszerelést (víz, pult, lefolyó) csak egyszer kell megcsináltatni és utána áldani fogod a nevét annak aki feltalálta a mosogatógépet! :)

21. Channa* (válaszként erre: 17. - Maya75)
2018. jan. 3. 21:17

Megéri! Pont annyira, mint a mosógép.

Én úgy gondoltam, hogy majd hétvégente használom, de nem így lett, mert minden nap elindítom:D

Folyóvízben mosogatok, ami sok víz, a gép nem használ annyit, azaz spórolok a vízfogyasztással:D

20. maya75 (válaszként erre: 19. - Excaliburné)
2018. jan. 3. 21:15

Jaaaaa...😁😁😁😁

Jolvan megértettem Köszönöm 😁😁

19. Excaliburné (válaszként erre: 18. - Maya75)
2018. jan. 3. 21:06

Lehet félreértettél.

A féltöltet funkciót bár van,de még soha nem használtuk.

Teljesen felesleges funkció,mint kiderült...

Valahogy mindig teli tudjuk rakni a gépet😀😀

18. maya75 (válaszként erre: 16. - Excaliburné)
2018. jan. 3. 20:47
Nem semmi 😀😀igy már tényleg megfogadom a tanácsaitokat és a nagyobbat nézem meg és akkor legyen rajta féltöltet.gondolom igy takarékosabb ha kevesebb a mosogatni való 😊😊
17. maya75 (válaszként erre: 14. - Channa*)
2018. jan. 3. 20:35
Uhhh...mi.is hárman vagyunk legtöbbször de van hogy a Nagyobb gyerkőceim is itt vannak vagy épp a tesóm a gyerekekkel...na igy már tényleg igazad van meg mindenkinek aki azt irta a nagyobbat vegyem ha ugy van.
16. Excaliburné (válaszként erre: 13. - Maya75)
2018. jan. 3. 20:33

Szia,

Nekünk 1 éve van.

Mi ketten vagyunk a férjemmel.

12 terítékesünk van és egyetértek kell ekkora(persze ez hely kérdése is).

Mi olyat vettünk ami tudja a féltöltet programot.Na ez az a funkció amit még soha nem használtunk a gépen...

15. maya75 (válaszként erre: 11. - Channa*)
2018. jan. 3. 20:31

Huha..akkor lesz vele munka mert a hely nem nagy de a szekrények variálhatók. .na meg a bekötés.Milyen szuper hogy van aki ért hozzá 😕😕 ha minden igaz nekünk is lenne hozzá segítség családon belül 😊

Megéri akkor mosogatógépet venni? Sosem hasznaltam inkabb kézzel mosogattam...de bizony sokszor igy belegondolva nem ártott volna ha mégis van.

14. Channa* (válaszként erre: 13. - Maya75)
2018. jan. 3. 20:28

Ha elfér, akkor inkább nagyobbat vegyél. Az enyémen van féltöltéses program is, de az elmúlt fél évben 2x használtam, mert mindennap telepakolom.

3-an vagyunk és így is kicsi sokszor.

13. maya75
2018. jan. 3. 20:25
Olvasom, írjátok hogy a nagyobb teríték számú jobb...család van természetesen :) nem is gondoltam volna hogy ez számít...Bár valamioor van.mit mosogatni igy tényleg elgondolkodtató. ..
12. Channa* (válaszként erre: 8. - Andi6020)
2018. jan. 3. 20:17
Ha nem volt előtte mosogatógép, akkor csak egy sima szifon van alul, illetve nincs csap a mosogató alatt, így azokat ki kell cserélni, esetleg cserélgetni is kell csöveket, stb., illetve a szekrényt is lehet, hogy át kell alakítani, ahogy nálunk is, mert ha csak be kellett volna tolni a pult alá, akkor nem lett volna nagy kaland, de így bonyolultabb volt.
11. Channa* (válaszként erre: 10. - Helene_)
2018. jan. 3. 20:15

Igen, kicsit át kellett alakítani a vizes cuccokat (lefolyó, vízcsap), illetve a szekrényt ketté kellett vágni, munkalapot kellett szerelni a mosogatógép tetejére.


Megkérdeztünk néhány embert, hogy mennyi lenne. A vizes azt mondta, hogy csak nekünk, baráti áron 35 ezer lenne a vízcsap és lefolyó szerelés. Az asztalos is ennyit kért volna, így a férjem megvette a csapot, a lefolyót és a munkalapot, majd neki esett a szekrénynek, elvágta, beszerelte a csapot és a lefolyót, helyére tolta a gépet, rácsatlakoztatta és már működött is:D

Spóroltunk 70 ezret. 63 ezer volt a gép.

10. helene_ (válaszként erre: 6. - Channa*)
2018. jan. 3. 20:06

Annó nekem is az ex, de nem volt egyszerű, mert vmi átalakítót vagy mit vett hozzá, mert nem fért a neki szánt helyére, de nem emlékszem pontosan, az a lényeg, h nekem nem menne :-P

(eleve nem férne a mostani konyhámba, csak a nappaliba, a víz meg hogy kerül oda, ahhoz szőke vagyok :-P )

9. simple (válaszként erre: 1. - Maya75)
2018. jan. 3. 19:57
Nekem Bosch van, csak ajánlani tudom. 6 éves de még sosem volt vele semmi gond. Az egyik bérelt lakásban ahol éltem, szintén Bosch volt, az 15 éve ment hiba nélkül... Mi ketten vagyunk, de sokszor még a 12 terítékes is kicsi, ha főzöl akkor a kicsi nagyon kicsi lesz.
8. andi6020 (válaszként erre: 4. - Helene_)
2018. jan. 3. 19:51
Mit kell azon beszerel(tet)ni?
2018. jan. 3. 19:46

Igen, én is nagyobbat vettem volna, de csak ekkora fért el. A kettes mosogató felét megszüntettük és oda lett beszerelve.

Nekem nem is a tányérok és poharak miatt lenne jobb a nagyobb, hanem az egyebek miatt. De most már ez lesz....

6. Channa* (válaszként erre: 4. - Helene_)
2018. jan. 3. 19:44

Azt nem tudom, mert a férjem szerelte be...

Nem kért érte semmit:DDDD

5. cimpi (válaszként erre: 1. - Maya75)
2018. jan. 3. 19:28
legnagyobb terítékest vedd, ha családod van..Én régóta használom,Elektrolux Real Life XXL- tipusú van... kb.7 éve megy.. Eddig semmi gond.. Igaz vigyázok is rá.. :)
4. helene_ (válaszként erre: 2. - Channa*)
2018. jan. 3. 19:27
Mennyiért szerelik be manapság?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook