Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mosogatási praktikák, avagy hogyan spórolhatnék a vízzel? fórum

Mosogatási praktikák, avagy hogyan spórolhatnék a vízzel? (tudásbázis kérdés)

21. kori54 (válaszként erre: 1. - Trixikeee)
2012. febr. 26. 14:06

A zsíros edényeket először mindig kitörlöm papírtörlővel.

Egyik edénybe nagyon forró vizet és mosogatószert adok. Egymás után mosom az edényeket -a víz addig nem folyik- csak a szivacsot mártom a vízbe és a végén egyszerre nagyon ALAPOSAN öblítek.

20. kori54 (válaszként erre: 18. - M0ncsa)
2012. febr. 26. 13:46
Úristen, akkor az nem öblíti le a vegyszert rendesen!!!! És abban főznek meg esznek utána???
19. M0ncsa (válaszként erre: 18. - M0ncsa)
2012. febr. 14. 23:15

*rengeteg*

*tudom*


najo, asszem megyek aludni :D

18. M0ncsa
2012. febr. 14. 23:14

en is csak alatamasztani tudom mosogatogepes kolleganoim hozzaszolasait. nem csak vizet, de rendeteg idot is sporolsz vele.

en spec nem tablettat hasznalok, hanem folyadekot; a tabletta keseru mellekizt hagyott maga utan az edenyeken. azt meg nem tudo, hany teritekes, amolyan kozepes :)))) ketten vagyunk ra, 2-3 naponta kapcsolom be; ha otthon vagyunk, es sutok-fozok, minden nap.

17. zebracsikó (válaszként erre: 14. - Trixikeee)
2012. febr. 13. 17:11

mi ketten vagyunk, de az előző meg a mostani lakásomba is 12 terítékest vettem

(előtte szüleimnél laktam, hárman laktunk , 9 terítékese van anyumnak, és nem volt praktikus, mert kicsi)


szóval én azt javaslom, hogy 12 terítékest végy, egyrészt lehet, hogy csak kétnaponta kell bekapcsolnod (mint nekem), ha meg nagy főzésben vagy, belerakhatod közben a fazekat, vágódeszkát minden egyebet, és mikor megtelt , bekapcsolod.


Ezzel lehet spórolni.

A tabletta nem drága bele.

16. 888efd6baf (válaszként erre: 14. - Trixikeee)
2012. febr. 13. 17:07

:-)

9 terítékes a legkisebb, azt simán ki tudnád használni, hiszen nem csak tányérok kerülnek bele, hanem a főzőedények stb.

Nálunk kettőnkre van 12 terítékes és azt is ki tudjuk használni. De a 9 terítékes is jó.

2012. febr. 13. 17:07
mosogatógéppel.
14. Trixikeee (válaszként erre: 13. - 888efd6baf)
2012. febr. 13. 16:53
Mekkora ezekből a legkisebb (hány terítékes)? Mert mi csak hárman vagyunk ugye. Elég lenne egy kisebb is. A Hűtőnk és a mosogépünk is A++ os, úgyhogy tudom, hogy ezt fontos figyelni!:)
13. 888efd6baf (válaszként erre: 11. - Trixikeee)
2012. febr. 13. 16:49
Arra figyelj oda, hogy ne legyen magas energiafogyasztása a gépnek, legyen A-s minimum. Áldani fogod a napot, amikor megvetted :-)
2012. febr. 13. 16:48

Én is folyó vízben mosogatok (nekem is karos van), és ha nagyon meg kell sikálni valamelyik edényt, addig elzárom a vizet. Ha újra kell, úgyis egy mozdulattal ki tudom nyitni, ugyanolyan melegségűre.


Ugyanez a fogmosásnál is működik: ameddig a fogamat sikálom, addig nem folytom a vizet.


Mosogatáshoz még: túl sok mosogatószert sem szabad tenni, mert akkor tovább kell öblögetni, hogy lejöjjön róla a vegyszer.


Evőeszközt szerintem úgy lehetne még, hogy egy kisebb lavórba vagy edénybe teszed őket elmosogatás után, és utána egyszerre öblíted le őket a folyó víz alatt.


Az is jó, ha elég közel van a szárító, nem kell sokat nyúkálni odáig, mert addig se megy pocsékba a víz.


Most hirtelen ennyi praktika jutott eszembe.

11. Trixikeee (válaszként erre: 9. - 888efd6baf)
2012. febr. 13. 16:48
Ebben igazad van. Tényleg utána kell néznem, hogy hol, mennyiért tudnék beszerezni egy kisebb gépet.
10. 888efd6baf (válaszként erre: 5. - Trixikeee)
2012. febr. 13. 16:47
Általában a tisztálkodás visz el rengeteg vizet egy háztartásban. Nálatok fürdés van vagy zuhanyzás? Mennyi ideig tartó zuhanyzás?
9. 888efd6baf (válaszként erre: 7. - Trixikeee)
2012. febr. 13. 16:45
Egy mosogatógép telepakolva, 12 terítékkel 7-12 liter fogyaszt egy mosogatáshoz. Azt kézzel nem oldod meg ekkora mennyiségű vízben.
2012. febr. 13. 16:43
Ja, és 1 "tálas" mosogatónk van.
7. Trixikeee (válaszként erre: 4. - Andi6020)
2012. febr. 13. 16:42

Ezt komolyan mondod? Nem vagyok otthon a témában, de én úgy tudtam, hogy az sokat fogyaszt. Vagy lehet, hogy bálam nem többet?:)

Nektek van? Mennyi vizet fogyasztotok havi szinten?

6. Trixikeee (válaszként erre: 2. - Loch ness)
2012. febr. 13. 16:41
A "karos" van, azt tudom jobbra - balra fordítani.
2012. febr. 13. 16:40

Érdekelne, hogy ki hogy tud spórolni a vizzel?

Mi hárman lakunk, panelban. Havonta 15 m3 vizet fizetünk (átalány van) és tegnap kijött egy 13 ezres számla, azaz még ennyit kell ráfizetnünk az előző évre.:((( Igen mélyen érintett, főképpen, hogy eddig minden évben visszakaptunk. Tény, hogy folyó vízzel mosogatok és elég rendesen átöblítem a dolgokat a mosogatószer után, nehogy egy pici is rajta maradjon. De ez korábban is így volt, mégsem kellett ráfizetnünk. A havi 15 m3 - t már nem szeretném felemeltetni, mert ez is elég sok, ezért nem marad más választásom, mint a vízhasználatunkon módosítani.

Érdekelne, hogy ki mennyit fogyaszt havonta? (Hány m3)

És, hogy miképpen mosogattok pl, mert tuti, hogy nálunk azzal megy a legtöbb víz pluszba.

4. andi6020 (válaszként erre: 1. - Trixikeee)
2012. febr. 13. 16:38
Használj mosogatógépet.
2012. febr. 13. 16:37
Már bocs, de jobban nem tudtam kifejezni magam :)
2012. febr. 13. 16:37
Milyen csapod van? Két tekerős, vagy az az egyetlen kar, amit ha mozgatsz, szabályozod vele a víz hőmérsékletét?
2012. febr. 13. 16:34
Mosogatási praktikák, avagy hogyan spórolhatnék a vízzel?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook