Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mosogatás géppel fórum

Mosogatás géppel (beszélgetős fórum)


29. angelic smile (válaszként erre: 28. - Zitabeata)
2014. szept. 9. 19:31
Nincs mit, szívesen. :)
28. zitabeata (válaszként erre: 27. - Angelic smile)
2014. szept. 9. 16:02
Még egyszer köszönöm a segítséged!!!
27. angelic smile (válaszként erre: 25. - Zitabeata)
2014. szept. 9. 12:26
Igen, mindenképpen érdemes a szűrőt átmosni és lehet, hogy a felső részhez tartozó kart is érdemes lenne megnézni, hogy a kis lyukak nincsenek-e eltömődve.
26. angelic smile (válaszként erre: 23. - Zitabeata)
2014. szept. 9. 12:24

Hogy mivel mosogass? Mindenkinek más válik be legalábbis a környezetemben. Én ezt használom: [link]

Öblítőt ezt teszek bele: [link]

Sót pedig ezt: [link]

25. zitabeata (válaszként erre: 24. - Angelic smile)
2014. szept. 9. 12:20
Köszönöm! És van olyan alkatrész, ami kiszedhető?
2014. szept. 9. 12:16

Mindenképpen először mosogass el teljes programon ezzel: [link]


Mielőtt beletennéd nyomj belőle egy vattakorongra és a nehezen elérhető helyeken fuss végig.

2014. szept. 9. 11:40
Sziasztok, mi most fogunk családi házba költözni, ahol a konyhában beépített (Electrolux) mosogatógép van. Eddig nekem nem volt, ezért kérnék egy kis segítséget, mire figyeljek, mivel mosogassak! Illetve belenézve iszonyat mocskos belül! Az eladók szerintem nem nagyon foglalkoztak a takarításával.Mit ajánlanátok első használat előtt?
22. gyöngyszemü (válaszként erre: 21. - Vacsa)
2014. szept. 7. 11:11
Ha nem is két perc na jó 5 perc és nem 1- másfél óra, nekem nem tetszik hogy ennyi ideig mos, meg a barátnőm amikor bekapcsolja még a gondolatomat sem hallom amikor ott ülünk a konyhában.. nem tetszik, pedig gyűlölök mosogatni, de inkább kézzel mint géppel!
21. vacsa (válaszként erre: 11. - Kisj)
2014. szept. 6. 19:28

Bepakolni két perc. Ha ennyi idő alatt elmosogatsz kézzel...

Gondolom a ruhákat is a patakban mosod.

2014. szept. 6. 18:53

majd' 20 éve használok gépet (költözések miatt 3 félét ismertem meg) , soha , de soha nem tapasztaltam büdöset, pedig én kétnaponta mosogatok vele általáéban, addig gyűlik-pakolom


öblítőt nem használok, csak tablettát


minden tökéletesen tiszta, sose volt se foltos, se maszatos, pedig én alaposan megrakom, dugig, több rétegben


Sose értettem, valaki miért idegenkedik tőle. Bepakolok, becsukom és vagy bekapcsolom, vagy még várok másnapig, de sok időt és munkát megtakarít. És sokkal szebben mosogat, úgy gondolom

19. angelic smile (válaszként erre: 18. - Andi6020)
2014. szept. 6. 16:18
Igazad van! Most látom, de este -félálomban- nem vettem észre. :D
18. andi6020 (válaszként erre: 14. - Angelic smile)
2014. szept. 6. 16:16
Írja, hogy mosógép...
17. Vivvv
2014. szept. 6. 14:51

Imádom a mosogatógépemet. Nagyon szépen mosogat és megkönnyíti a dolgomat. A koszos edényeket rögtön oda pakolom és ahogy megtelik, indítom. Az tényleg fontos, hogy ne legyen ételmaradékos és bizonyos időközönként tisztítani kell. Vannak egyébként külön erre a célra szánt termékek, azt ajánlatos beszerezni.


Ha meg nem ez a gond, akkor tényleg mélyebbre kell ásni, lehet hogy valahol leragadt valami aminek nem kellett volna ott lennie.

2014. szept. 6. 14:39
Már 8 éve van mosogatógépem, nem szokott gond lenni vele. Mármint nem szokott büdi lenni, max ha nem indítok nagytakarítást üresen benne.
15. angelic smile (válaszként erre: 1. - Guzmi)
2014. szept. 5. 23:06
Egyszer volt problémánk a mosogatógépünkkel. Arra nem emlékszem, hogy büdös lett volna, de nem mosogatott el rendesen. El volt dugulva a lefolyó (az 5 éves fiaim pakoltak be), amit azt hiszem só, szódabikarbóna és ecet keverékével megoldott a férjem. Nem lehet, hogy ott nem okés valami?
14. angelic smile (válaszként erre: 12. - Mkriszti81)
2014. szept. 5. 23:02
"segit megorizni a ruhak szineit"??? A mosogatógép? :D
2014. szept. 5. 22:57
Nekünk az őblítőtől volt büdös a tányér meg az edény egy alkalommal. Ecetet használunk mi is.
2014. szept. 5. 22:35

En ecetet hasznalok az oblito helyen. A gepet is tisztan tartja, s az edenyek is csillognak. Es nincs kellemetlen szag, es az edenyeknek ecetszaga sincs.


Aki irta, hogy a mosogep csoveben is sok a vizko: ott is minden mosasnal az oblito melle / vagy helyette egy kis ecet kell. Vizkomentesen tartja a gepet, segit megorizni a ruhak szineit is es nem lesz ecetszaguk... ;)

11. kisj (válaszként erre: 9. - Bowie)
2014. szept. 5. 22:31

Mindegy.

Nem jött meg a kedvem hozzá:)

Csak még egy kütyü, ami meghibásodhat:D

(ennyire azért nem vagyok a reklámok által zombisított fogyasztói társadalom híve)

2014. szept. 5. 22:27
Nekem a kamrában van a gép, mellette egy kis szemetes. Ahogy pakolom be, kotrom ki a tányérból ami nem odavaló. Nem kell 2x nekiállni semminek, még csak megfogni sem kell 2x.
9. bowie (válaszként erre: 7. - Kisj)
2014. szept. 5. 22:10
Ennek se kell. Ha van maradék, kukába kiborítod, tányért meg be a gépbe és kész.
2014. szept. 5. 22:10
Na, nekem évek óta van, büdöset sosem tapasztaltam. Próbáltál másfajta szert is használni, hogy mindegyikkel büdösnek érzed? ha igen, akkor vagy a szivattyúval lehet valami, vagy a csövekből nem jól ereszt le a gép, és esetleg a koszos víz megy vissza a gépbe öblíteni (jól van bekötve biztos?)..valami ilyesmire tudok tippelni.
7. kisj (válaszként erre: 6. - Bowie)
2014. szept. 5. 22:10
Nem öntöm le, de nem szeretek kétszer nekifutni semminek sem, ha már valami a kezemben van:)
6. bowie (válaszként erre: 5. - Kisj)
2014. szept. 5. 22:08
Nem kell kitakarítani. A kajamaradékot nem öntöd le a mosogatóba, ha kézzel mosogatsz sem, nem?:))
5. kisj (válaszként erre: 4. - 9b10f3d7ff)
2014. szept. 5. 22:07

Ha az edényeket kitakarítja az ember, akkor ennyi erővel már el is moshatja.


Engem mindig ez tartott vissza a mosogatógép vásárlástól.

4. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Guzmi)
2014. szept. 5. 22:04
Előtte az edényeket kitakarítod? Bocsánat, ha hülye kérdésnek tűnik, de egyik ismerősöm ételmaradékosan tette a mosogatógépbe a tányérokat, és attól volt büdös.
2014. szept. 5. 21:57

Nekem az a bajom a mosogatógéppel és azért is nem veszek, mert folyton mutatják, hogy milyen koszos marad belül és évente új szert dobnak a piacra, hogy majd az milyen jól mosogat.

Nah, azért, hogy két-három embernek, hétvégén van itt csak a család, mosogatás címén, idegességet vásároljak, a saját jószántamból, egyelőre nem akarok.


Ami azt illeti, azt mondta a mosógépszerelő, hogy a csövet is ki kell tisztítani pont annyiszor, mint a gépet magát. Megül benne a kosz és büdös lesz, Ilyen esetben öntök bele flóraszeptet, folyékonyat és alaposan felrázom a csövet, majd kiütögetem, borzalmas mennyiségű vízkő tud belőle kijönni, még akkor is, ha előtte vízkőoldóztam a gépet :(


Hát ez lehet a mosogatógéppel is, a csövében lerakodott valami.

2. kisj
2014. szept. 5. 21:51

Utálok mosogatni, de egy mosogatógépre nem bíznám.

Ddrága a cucc hozzá, osztán' csak az a sok probléma.....:D

2014. szept. 5. 21:46

Sziasztok!

Az a problémám, hogy mosogatógéppel mosogatok, és utána kellemetlen szaga van az edényeknek. Tisztítom a gépet megfelelően, minden szert kipróbáltam, elöblítem, és előmosogatást is használok. Egyszerűen nem értem mitől lehet, ha valaki tudja az okát segítsen!

Ja, sót és öblítőt is használok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook