Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mosódió+fehérek! fórum

Mosódió+fehérek! (beszélgetős fórum)


2014. máj. 3. 07:49

Sziasztok!

Megvan a tökéletes megoldás, azt hiszem: mosódió felejtős a szürkésbarnás bevonat miatt, helyette:

folyékony mosószer (Adrienn nevezetű, olcsó)+mosószóda+trisó+szódabikarbóna+szuperfehérítő (ez a neve, 100 forintosban lehet kapni, egy zacsi=egy mosás és 140 forintba kerül. Ritkán van nálunk fehér mosás - heti 1x - úgyhogy ez még nem olyan drága)

De ki akarom próbálni a lidl-ben kapható folyékony formilt, hátha nem kellene ennyi minden a fehérekhez. Mikor még volt mosópora, azt nagyon szerettük, csak az már megszűnt és már csak gélt lehet kapni, de valószínű, hogy újraveszem, mert azt nagyon szerettem, olcsó is volt és szépen is mosott.

16. Kunigunda (válaszként erre: 15. - Fiúsmami)
2014. ápr. 23. 18:36

Én mosószódát használok + szódabikarbónát vagy mososzódát + nátrium perkarbonát.

fele fele arányban. És így elég olcsón megúszom a mosást.

2014. ápr. 23. 17:39
Bár a szódabikarbónából én lehet tényleg keveset tettem kb 1 evőkanálnyit
2014. ápr. 23. 17:38
igen,nekem szépek,elég szokott lenni a mosószappanos variáció,ecetet vagy teafa olajat azért teszek mellé mert fertőtlenít.Ha akiós a persil néha veszek,de elég ritkán használom,mert marha drága.
13. Kunigunda (válaszként erre: 12. - Fiúsmami)
2014. ápr. 23. 10:19
A fehér ruhákat mivel mosod? Az alább leírt dolgokkal?
12. Fiúsmami (válaszként erre: 11. - Kunigunda)
2014. ápr. 22. 22:56
lehet
11. Kunigunda (válaszként erre: 10. - Fiúsmami)
2014. ápr. 22. 18:12
Lehet, hogy nem jól adagoltad?
2014. ápr. 22. 15:08
5 kg ruhához lereszelek kb 1/5- 1/6 mosószappant,nekem csak a caola vált be,forró vízzel elkeverem,40 fokon mosok,esetleg eset vagy teafa olaj.A fehér ruhákon nekem nem dobott nagyot a szódabikarbóna.Arra figyelek,hogy nem veszek fehérből tiszta pamutot inkább kevertet.
2014. ápr. 22. 14:46

Megírtam privátban!


Kipróbáltad?

2014. ápr. 16. 19:01
És hol lehet olyat kapni?
7. Kunigunda (válaszként erre: 6. - Sziszi0528)
2014. ápr. 16. 15:42
a nátrium perkarbonát az tulajdonképpen nem káros fehérítő. Ha színes ruhákhoz használod akkor azokat kifakkítja.
2014. ápr. 16. 15:29

Sziasztok!


Nos a Clorox azért nem jó, mert vannak olyan cuccaim, amiben van egy kicsi minta és az megszívja, Cloroxot csak törlőrongyokhoz használok. A nátrium-perkarbonát miben különbözik a nátrium-karbonáttól (mosószóda)?

2014. ápr. 14. 10:13

Sziasztok én a fehéreket mosószódával és szódabikarbónával vagy mosószódával és nátrium perkarbonáttal mosom. Ragyognak.

Mosódiót én is csak színes ruhákhoz használom!

Mivel takarítotok?

2014. ápr. 14. 07:26
En natrium perkarbonatot teszek hozza citromsavval es ragyognak a feherek!
3. c38e379cec (válaszként erre: 1. - Sziszi0528)
2014. ápr. 14. 06:07
mosódiót csak színes ruhákhoz használok. A fehéreket hamulúggal és szódabikarbónával mosom. Ha hozzátudsz jutni fahamuhoz magad is elkészítheted, nem nagy kunszt. Receptet találsz hozzá a neten.
2014. ápr. 14. 05:38
En a fehereket Cloroxos vizbe is belerakom, majd mosodioval es szodabikarbonaval mosom. Jah es a napon szaritom. Anno azt olvastan, hogy a szodabikarbona a nap hatasara szaradas kozben feherit. Nekem feherek maradnak, de lehet hogy a Clorox miatt.
2014. ápr. 14. 05:18

Sziasztok!


Közel egy éve rátértem a mosódió használatára, nagyon-nagyon szeretem, finom puhák tőle a ruhák, viszonylag jól mos, stb nem ecsetelném most a pozitív tulajdonságait, de: a fehéreken észrevettem, hogy hagy egy szürkés "fátylat", szóval nem teljesen fehér az a fehér. Az alábbiakat már kipróbáltam, volt olyan, hogy egyszerre mindet:

-mosószóda (ezt alapból is hozzáteszem minden mosáshoz)

-mosódió por fehér ruhákhoz

-blink oxi-action white

-ecet és citromlé beleöntve a dobba

-szódabikarbóna


Most úgy mosom a fehéreket, hogy: mosószóda+szódabikarbóna+ecet+citromlé, de nem sok eredménnyel, illetve a ruhák tiszták, csak mégsem úgy ahogy én szeretném, nem igazi fehérek a fehérek. Várnám azok tanácsát és tapasztalatát, akik hasonló cipőben jártak és megtalálták a megoldást, köszönöm!!!


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook