Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mosási gondok fórum

Mosási gondok (beszélgetős fórum)


24. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 23. - Moonlight13)
2016. dec. 31. 19:45
igen valószínű nem rossz a márka többi gépe csak nagyon kifogtam. most elviszik bevizsgálni addig kapok cseregépet és ha bevizsgálták véglegesen lecserélik. remélem sikerül valahogy jól kijönnöm ebből.
23. moonlight13 (válaszként erre: 22. - 35d45e2ed1)
2016. dec. 31. 19:41
Lehet, hogy márkán belül sem lenne gond egy másik géppel, de próbáld meg inkább egy másik típusra cserélni.
22. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 21. - Guruljka)
2016. dec. 31. 19:04
Hát ez a víztakarékos nekem sokkal szimpatikusabb mint az enyém, mert az enyémet pld. nem lehet félig csak 3/4-ig vagy egészen pakolni. Nekem van 40 fokon 51 perces, 30 fokon fél órás (kímélő)illetve 60 fokon 1 órás, illetve gyapjú és cotton stb programok. Hát nem tudom mire lesz lehetőségem kicserélni ha bevizsgálták, gondolom csak márkán belül cserélhetek majd.
21. Guruljka (válaszként erre: 20. - 35d45e2ed1)
2016. dec. 31. 18:11

A víztakarékosnál nem lehet időt beállítani. Bepakolod, elindítod, a gép elkezdi a dobot mozgatni, matekozik. Utána enged a ruhára annyi vizet, amennyi kell a súlyához és a beállított anyagféleséghez képest. Nem csak fél meg egész töltetet lehet beletenni, hanem a max meg a nulla között bármennyit, ezért az idő a mennyiségtől és a kellő vízmennyiségtől függ.

Viszont van fél órás (gyors) program is, de az 40 fokon mos.

20. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 19. - Guruljka)
2016. dec. 31. 15:13
Értem persze, csak éppen ez az, hogy a vékony kis pamutfelsőimet pamut fehérneműket,pólókat esetleg csipkecuccokat stb nyújtotta a legjobban, bár nyújtott az mindent még a farmert is. De most már eljutottam odáig, hogy elviszik tesztelésre és helyette addig adnak egy cseregépet és ha a teszten is nyújtani fog végleg kicserélik. Hát én nagyon csalódtam a Samsungban, bár a telefonjaikból kiindulva amire szintén nagyon sok panaszt hallani lehetett volna több eszem is. És abban is igazad van, hogy nem kell nem tudom hány és milyen bonyolult program, a lényeg hogy 30 foktól 60 fokig variálható legyen a hőfok, a centrifordulat menjen mondjuk 600-től 1000-ig és az idő állítható legyen. Hát remélem végül eljutok odáig ezzel az egésszel, hogy lesz egy használható mosógépem a halom pénzért amit kiadtunk érte.
19. Guruljka (válaszként erre: 18. - 35d45e2ed1)
2016. dec. 30. 23:36

A lányomékat jó pár éve kisorsolták a néhány család közé, akik egy éves kipróbálásra kaptak egy Samsung mosógépet, az akkor legújabbat. Kötelesek voltak időnként fogadni a mérnökcsapatot, aki jegyzeteltek. (Az év lejárta után megkapták a gépet 5 ezer forintért, de pár hónap elteltével a gép elromlott. Valószínűleg csak a teszt erejéig volt gyártva...) Na a lényeg: a koreai mérnökök csodálkoztak, hogy ruhaszárítók vannak használatban, és több órán át szárad a ruha. Fogalmuk sem volt az itteni éghajlatról. Az a gép minden kutyafülét kiírt a kis kijelzőjére. Ha pl több kisebb holmi között egy nagyobb, nehezebb "félrehúzta" a dobot, már jelzett és leállt. Gondolom, Koreában a vékonyabb holmik ezt indokolják.


A Fagor spanyol gyártmány, ha jól tudom.


Érted, mit akarok magyarázni? Hogy egy távoli kultúrában gyártott akármi nem a mi (ideg)rendszerünkkel kompatíbilis.

18. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 17. - Guruljka)
2016. dec. 29. 20:55
igen és szerintem ezek a lényegesek ami neked jó is a gépeden tisztára mos, nem nyújt, centrifokozatok is vannak és víztakarékos. nekem is ez lenne a lényeg de hát mint írtam sajnos nagyon befürödtem a géppel. azt most már 100 % tudom, hogy nem az volt a gond hogy rosszul választottam programot mert 40 fokon 1000-es fordulattal sem szabadna nyújtani, nekem meg 30 fokon 600 centrin is nyújt. ma volt kint a szerviz annyit tudtam intézni, hogy elviszik bevizsgálásra ha valóban nyújt e (naná hogy nyújt) és ha igen kicserélik, addig meg amíg bevizsgálják hoznak cseregépet. hát remélem valami értelmesen fog végződni mert tényleg kiborító
2016. dec. 29. 01:31

Nekem egy 3 éves FAGOR gépem van, nem nagyon informatív, mert csak előmos---mos/öblít---kész , ez a három lámpa van rajta, mosóválasztó tekerőgomb és a centri fordulat állító, a nem csavar és a 900 között 8 fokozat.

Soha semmi nem nyúlt még ki benne, még a régi pólók sem. Szép tisztán mos. Hogy mennyi ideig, azt sosem mérem, mert függ a mennyiségtől is.

Víztakarékos egyébként. (És felültöltős, mert nem szeretek térden csúszni egy kosár ruhával...)

Ha ez elromlik, megint ilyet szeretnék, mert nem csicsás, de nincs vele semmi baj.

16. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 12. - Pengő Gyöngyi)
2016. dec. 27. 07:54
persze hogy nem kéne nyújtani. de azért jó hogy írtátok ti is, mert bár 30 éve mosok és ilyen még soha nem volt, de már azt hittem én csinálok valamit rosszul de ezek szerint nem. hát m ost mosok kímélőn amíg ki nem cserélik a gépet de nem lesz könnyű menet mert a Samsung gyakorlatilag semmit nem intéz hetek óta, ritka szemét egy cég.
15. Bichter1 (válaszként erre: 14. - 35d45e2ed1)
2016. dec. 27. 07:54
Remélem sikerül dűlőre jutni velük. Most sajnos gondolom náluk is pangás" van, de hátha a héten vagy a jövőhéten már emberedre találsz, aki segítségedre lesz :)
14. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 11. - Bichter1)
2016. dec. 27. 07:50
szia, lehet szabályozni, 200-tól 1100-ig, de az egyetlen amin nem nyújt most amit tegnap kipróbáltam amit írtál a kimélő programon a 400. mi is tele vagyunk pamutcuccokkal és tönkre is tette szinte mindet. sajnos 100 % hogy rossz a gép, csak hetek óta kűzdök a céggel és semmi.
13. Channa* (válaszként erre: 8. - Moonlight13)
2016. dec. 27. 05:33

Persze, hogy nem szabadna.

Nekem a legrövidebb program 1 órás, utána 1,5-3 órásig. Nem nyúlnak a ruháink.

12. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 8. - Moonlight13)
2016. dec. 26. 21:47
Az enyémen se, és nem nyúlnak ki a ruhák.
11. Bichter1 (válaszként erre: 9. - 35d45e2ed1)
2016. dec. 26. 21:21

Jesszusom!!

Tényleg nem az mosási időn múlik, deee... én még sosem tapasztaltam, hogy bármelyik póló (gyerekem tele van pamut cuccal) is kinyúlt volna.


A centri fordulatját nem lehet szabályozni a gépen? A 400 tényleg alacsony, sőt...esetleg függönyöknek való.

10. moonlight13 (válaszként erre: 9. - 35d45e2ed1)
2016. dec. 26. 21:18
:(
9. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 8. - Moonlight13)
2016. dec. 26. 13:23
igen sajnos ezzel én is tisztában vagyok, hogy nem jó a gép. egyébként vadi új Samsung de szerintem dobhibás. most kűzdök a visszacserélésért de ritka szemét egy cég, még a szervizt sem hajlandóak kiküldeni csak több hetes cirkusz után, már totál idegbeteg vagyok emiatt. de addig is használom a kimélő programot amit most javasoltak és ne tudd meg, hogy már a ruhatárunk nagy részét tönkrevágta. de hát az önmarcangolással nem sokra megyek.
8. moonlight13 (válaszként erre: 1. - 35d45e2ed1)
2016. dec. 26. 12:20
Amúgy akkor sem kéne nyújtani a ruhákat, ha 1 órát mosod. Az én gépemen nincs fél órás program, mégsem nyújtja a ruhákat.
7. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 6. - Bichter1)
2016. dec. 26. 10:54
most kipróbáltam a kézi mosás (kímélő mosás) programot, 31 perces, 30 fokon 400-as centrivel. mondjuk elég vizesek maradtak a ruhák de van ideje megszáradni. Hála az égnek nem nyújt, úgyhogy nagyon örülök neki. remélem tiszták is lesznek a ruhák, gondolom igen, pólók pulcsik stb. szerintem ezeket át tudta mosni 30 fokon fél óra alatt.
6. Bichter1 (válaszként erre: 5. - 35d45e2ed1)
2016. dec. 26. 08:10

Próbáld ki, melyik egyszerűbb :) (a fél órás mosással vizet is spórolok... persze kérdés mennyire szennyezett a ruha, vagy csak rajtad volt egy napig)


Boldog karácsonyt kívánok neked is :)

5. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 4. - Bichter1)
2016. dec. 25. 20:04
ó köszönöm akkor azt hiszem ez a válasz végre megoldotta a gondomat, ezek szerint az volt a gond, hogy én a ruhák nagy részét a átlagprogramon mostam ahogy írtam is. akkor ezek után a farmerek stb-n kívül én is a kézi- finom mosás programot fogom használni. szia, szép napot kívánok neked :)
4. Bichter1 (válaszként erre: 1. - 35d45e2ed1)
2016. dec. 25. 18:45
A legtöbb ruhánkat csak kézi/finom mosási (fél órás) programmal mosom. Kivéve a farmereket, alsóneműket, ágyneműket.
3. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 2. - Bichi)
2016. dec. 25. 18:36
szia, nem. csak amikor először kiírtam, akkor nem is találtam a fórumok között azt hittem valamiért törölte a hoxa azért írtam ki újra. egyébként valóban reménykedem valamilyen válaszban ami ötletet adna, de hát nem.
2. Bichi (válaszként erre: 1. - 35d45e2ed1)
2016. dec. 25. 18:27
gondolod, ha többször írod ki ugyanazt a témát, akkor okosabb választ kapsz? :)
2016. dec. 25. 17:37
sziasztok. gondban vagyok a mosással, az új mosógépen nyújtja azokat a ruhákat amelyek pamut tartalmúak (fehérneműk pólók stb.) vagy az van ráírva, hogy cotton. sok program van a gépen én ezeket a ruhákat is az átlagprogramon (800 fordulat 1 óra 10 perc 40 fok) mostam, a ruhákon rajta van, hogy 40 fokon is mosható, szétnyújtotta a ruhákat. ti ha pamutot vagy cottont (általában a pulcsikra is ez van írva) olyan programon mosnátok amelyre kifejezetten az van írva, hogy "Cotton", vagy pedig mossam a "kézi mosás" programon vagy hogy csináljam hogy ne nyújtsa ki a ruháimat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook