Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mononukleózis gyerekkorban fórum

Mononukleózis gyerekkorban (beszélgetős fórum)


13. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Csanett)
2012. dec. 8. 13:35
Azért a lép és máj megnagyobbodása miatt vigyázzatok szerintem a nagy rohangálásokkal (már ha lehet ebben a korban)! Úgyis visszarendelnek majd, és akkor megnézik tapintással, hogy visszaállt-e a rend a gyermekben belül.
12. moonlight13 (válaszként erre: 7. - Csanett)
2012. dec. 8. 13:33
Szegény! Ilyen pici korban megkapni! Én úgy hallottam, többnyire a tinik kapják meg, és úgy tűnt, hogy a fiúkon jön ki durvább formában.
11. moonlight13 (válaszként erre: 9. - Csanett)
2012. dec. 8. 13:32

Szia!

Az én fiam is kb. 19 éves korában kapta el. 3 hétig tartott, ebből legalább 2 hétig folyamatosan majdnem 40 fokos láza volt. Nem vitte le szinte semmi. Mája és lépe is megnagyobbodott. Miután megállapították, hogy mi ez, ahogy a neten le van írva, minden úgy zajlott. Fokozatosan csökkent a láz, és kb. 3 hét alatt lett vége.

Antibiotikum tilos! Nekünk is felírták, és én ösztönösen nem adtam be, mondván, hogy semmi nincs a gyerekben, csak lázcsillapító, akkor hogy adjam be még a penicillint is? Kiderült, hogy még jó, hogy az ösztöneim szerint cselekedtem, mert a penicillintől még rosszabbul lett volna.

Jobbulást Nektek is!

10. rinike (válaszként erre: 9. - Csanett)
2012. dec. 4. 14:34
Minden renben vele, 20 éves és hivatásos sportoló.
9. csanett (válaszként erre: 8. - Rinike)
2012. dec. 4. 13:53
Köszönöm kedves vagy!Mája lépe szépen visszaállt eredeti helyzetbe???
8. rinike (válaszként erre: 1. - Csanett)
2012. dec. 4. 13:42
10 nap magas (majdnem 40 fokos/ lázzal járt. 2-3 éves lehetett akkoriban a fiam. A dokink azt mondta, ha hiszek neki, nem kerül kórházba a gyerek. AMit el kellett hinnem, az a következő volt: a mononeuklózis kb. 10 napig tartó magas lázzal jár, és nem szabad türelmetlenné válni, hogy még a 8-9. napon is magas a láz, nem létszik javulás. A kórházban is a lázat csillapítanák, és megfigyelnék a gyereket. Egyébként a gyerekem lefogyott ezalatt, és még hónapokig gyengébb volt. Jobbulást!
7. csanett (válaszként erre: 4. - Kincses89)
2012. dec. 4. 13:21

A láz után mi történ?Emlékszel rá,menny iidő volt a felépülés és hogyan zajlott nálad!Az én kisfiam még csak 26 hónapos!

Nagy valószínűséggel a bölcsibe kapta el!

6. csanett (válaszként erre: 3. - C9f9b53798)
2012. dec. 4. 13:19

Igen,szerencsére az én kisfiam mintha tudta volna ,hogy erre nem szabad semmi antibiotikumot kapni,kihányta az elsőt adagot amit a doki felírt!

Bevittük a kórházba,egy tündéri adjunktusnő egyből rávágta ,hogy mononukleózis szerinte!Vettek vért ,ultrahang,minden jel arra utal ,hogy az,viszont a pontos eredmény majd csak hétfőn lesz meg!

Ma 2. napja nem lázas,viszont nagyon fáradékony és ma reggel kicsit fájlalta a térdeit!Ez láz után normális?

2012. dec. 4. 13:14

Szia! Halványak az emlékek ugyan,de nekem volt 12 éve,akkor voltam 15 és a háziorvos mandulagyulladást állapított meg,amire kaptam antibiotikumot,amitől még rosszabbul lettem,így beutalt a László Kórházba és ott derült ki,h a vérképemen a fehérvérsejt és a májenzimek száma a többszörösei a határértéknek.De szerencsére csak 2 napot kellett bent lenni (1 éjszakát. (arra viszont már nem emlékszem,h milyen gyógyszert kaptam) Az egészből a legrosszabb az izomfájdalom volt és hogy a torkom annyira be volt dagadva,hogy még a levegővétel is fájt,de szerintem 2 hétnél tovább nem tartott a dolog. Pont a karácsonyi szünetben volt,így a suliból sem lógtam...sajnos :D

Mielőbbi gyógyulást kívánok nektek.

Ha még valami kérdésed,szívesen segítek,ha tudok.

2012. dec. 4. 13:10
Nekem 17 evesen volt mononukleozisom,11 napot voltam korhazba, de azelott is 4 napig kaptam itthon az injekciot,de csak rosszabb lett es azert fektettek be.
2012. dec. 4. 13:09
akkor emiatt lázas a Kisfiad? kiderítették végre? hogy viseli?
2. Marott (válaszként erre: 1. - Csanett)
2012. dec. 4. 13:08
Az én fiam, igaz nem gyerekkorban, hanem gimnazistaként...
2012. dec. 4. 12:49
Volt már valaki akinek átesett ezen a betegségen a gyermeke?Kinek mennyi ideig tartott a gyógyulás,felépülés?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook