Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mononukleózis fórum

Mononukleózis (beszélgetős fórum)


6. DiamondAngel (válaszként erre: 5. - Veszter78)
2012. nov. 17. 09:37
Igazán nincs mit! Jobbulást kívánok! Gyógyulgass!:)
2012. nov. 17. 07:40

Köszönöm Mindenkinek!!

Sajnos tegnap éjjel még az ügyeleten kötöttem ki.Annyira hasogatott a fájdalom,és nem múlt el semmi hatására,hogy nem bírtam tovább,felhívtam őket,hogy bármit veszek be ,nem múlik el a fájdalom,azt hittem,hogy a bal fele a fejemnek egy az egyben szétszakad.Rendes doktornő volt,aki megvizsgált,igaz közben csillagokat láttam,és közölte ,hogy sajnos emellé a mononukleózis mellé,szépen lett egy tüszős mandulagyulladásom,azt mondta olyan a nyakam ,hogy az siralmas.Morgott 2 sort ,hogy a háziorvosom nem irt fel semmi antibiotikumot tegnapelőtt,azt mondja kellett volna.Ő irt fel,- 3 félét+ a normafloret .Csak azért nem utalt be a kórházba a fül orr gégészetre mert azt mondta sajnos hétvégén oda orvost riktán hívnak be csak ha valami tényleg óriási vész van.Hétfőn az első vérévétel eredményével kell jelentkeznem a fül orr gégészeten ha addig ez a gyógyszermennyiség sem segít enyhíteni a fájdalmat,és majd ők eldöntik hogyan merre tovább.Igyak ezerrel és ha lehet -bár tudja,hogy az most nehéz egyek is valammit mert kikészítik a gyógyszerek a gyomromat...

ez van...mégegyszer köszönöm nektek,hogy hozzászóltatok!

2012. nov. 16. 23:13

A mononukleózis egy nehezen megelőzhető betegség, amelynek megnyilvánulása hasonlít a közönséges magfázáshoz, azonban annál sokkal súlyosabb szövődményekkel jár.



A mononukleózis (mirigyláz, csókláz, Pfeiffer-féle mirigyláznak, mononucleosis infectiosa) egy fertőző betegség, amelyet az Epstein-Bar vírus okoz, és amely leggyakrabban serdülőkorban és fiatalkorban fordul elő. A betegség cseppfertőzős útján terjed, köhögéssel, tüsszentéssel vagy csókkal. A lappangási idő általában hat hét.


A mononukleózis tünetei és jelei

A mononukleózis tünetei a következők: láz, torokfájás, duzzadt mandulák, nyaki-, lágyéki-, és hónalji nyirokmirigy duzzanatok. A gyermek kedvetlen lesz, fáradtságra, étvágytalanságra és hányingerre panaszkodik. Egyes estekben az egész testet beborító vörös színű bőrkiütés kíséri a betegséget.


Babák esetében a tünetek nem súlyosak, akár el is maradhatnak. A betegség a megfázáshoz hasonlít, láz, orrfolyás, fáradtság és étvágytalanság kíséri.


Szövődmények

A betegség szövődményekkel járhat. A torokfájás és a mandulák duzzanata nehézkessé teszi a folyadékbevitelt, ami kiszáradáshoz vezethet. Ilyen esetekben kórházi kezelés során intravénás folyadékpótlás szükségeltetik.


A betegség néha májnagyobbodást, sárgaságot is okoz, mely hányingerrel, hányással, étvágytalansággal társul. A lépet, amely a hasüreg jobb oldalán helyezkedik el, szintén érinthet a betegség. Megduzzadhat, és ki is hasadhat, belső vérzést okozva.


Ritkább esetekben ugyanez a vírus agyhártyagyulladást, perifériás arcidegbénulást, izomgyulladást és vérszegénységet okozhat.


A betegség megelőzése

A mononukleózist nehéz megelőzni. A helyes kézhigiénia, akárcsak a többi betegségek esetében, segíthet a fertőzések megfékezésében.

Nem létezik mononukleózis elleni védőoltás, azonban ha a gyerek átesik a betegségen, életre szóló immunitást kap.

3. DiamondAngel (válaszként erre: 1. - Veszter78)
2012. nov. 16. 22:44
Én anno kórházba kerültem vele. 17 évesen kaptam el. Először csak tipikusan mandulagyulladásos tüneteim voltak, azzal otthon voltam 2 hetet. Aztán nem javultam és beküldtek a sürgősségire, ahol vért vettek és azonnal fektettek is be további 3 hétre. Infúziókat kaptam, szteroidokat vénásan és minden egyes reggel további vérvétel. Utána még otthon maradtam 2 hetet (ennyi volt még a nyári szünetig). Nekem főleg a hányinger jött elő. Folyamatosan szédültem és émelyegtem, aztán az otthon töltött idő után az is elmúlt. Kitartás! Nem olyan vészes az! És nekem kifejezetten azt mondták, hogy ez kamaszkorban megszokott és náluk fertőz. Szóval szerintem nem lehet gond a picinél. Remélem segítettem!:)
2. 5146e98818 (válaszként erre: 1. - Veszter78)
2012. nov. 16. 21:17

Csak közvetlen nyállal fertőz, ezért is nevezik csókbetegségnek.

Úgy néz ki túlélhető, nem fél év legfeljebb pár hét alatt.

2012. nov. 16. 20:53

Szép estét Mindenkinek!!

Tegnap a háziorvosom mononukleózist dignosztizált nálam ,ma volt vérvétel,eredmények majd jövő héten , a szerológiai pedig másfél hét múlva.Azt mondja meg van nagyobbodva a májam és a lépem is.Szigorú fekvés,nem emelhetek,nem hajolhatok...és szerinte 2 hét táppénz.

Mindenféle oldalakon jártam ,utánaolvastam,na el is keseredtem,volt aki fél év felépülésről beszél,és kórházi kezelésről.

Igazából kérdéseim lenne felétek,aki tud esetleg segítene??

Elsősorban az érdekel,hogy 5 és fél éves kisfiam-akit szinte hermetikusan elzártak előlem-mekkora esélye van ,hogy lefertőzöm?? Azt olvastam,hogy tüssszentéssel,köhögéssel nem fertőz,csak nyállal.Igaz??

A másik:MEGŐRÜLÖÖÖÖÖÖÖÖK a fájadalamtól,ahogy a nyirokcsomóim megduzzanása miatt nyelni sem tudok!!!Ahogy nyelek belehasít a torkomba, a fülembe, a fejembe!Tudok ezen a fájdalmon valamivel esetleg enyhíteni???Algopyrin nem használ :((Esküszöm ennyi nyálam az elmúlt 30 valahány év alatt nem termelődött mióta megszüleettem,mint amennyi most van..és ez a fájdalom,hát ez valami "fergeteges" :(

A lázat elviselem,de a fej-fül-torok,nyirokcsomó fájdalom bevallom becsületesen sokszor megrikat.

Ez meddig fog még így fájni??És időben tényleg hónapokról van szó?Kereskedelemben dolgozom,hát nem hiszem,hogy állva tapsolnának fél év táppénznek :((

Előre köszönöm a válaszokat!!!


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook