Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mondott már fel valaki gyes alatt? fórum

Mondott már fel valaki gyes alatt? (beszélgetős fórum)


11. kszk
2014. okt. 1. 22:01
Közös megegyezéssel gondoltam, mert nem szeretnék felmondási időt ledolgozni, úgy néz ki van másik munkahely. :D
10. youlcsi (válaszként erre: 3. - Kszk)
2014. szept. 11. 14:22

a bérmegtartás kötelező. nem tehetik meg, hogy kevesebb legyen a kereseted.


amúgy simán felmondhatsz, de az új helyen akkor már nem vagy védett a gyerek 3 éves koráig.


miért nem mész vissza gyesre, és keresel közben munkát?

2014. szept. 9. 23:02
Én úgy tudom, hogy ha nem tudnak visszavenni az eredeti helyedre, ajánlaniuk kell egy másikat, viszont annak a bérezése nem lehet alacsonyabb az eredeti fizetésednél. Szóval itt nagyon hibázik valami. Én ezen a vonalon is elindulnék mindenképp!!
2014. szept. 9. 22:14

Míg nem találsz új munkahelyet, addig nem mondanék fel, akármi és akárki is lenne a főnököm - akkor is csak közös megegyezéssel!

...szerintem év közben is be lehet szoktatni a picit a bölcsikébe...- vagy bölcsi válogatja?

2014. szept. 9. 15:58
Az a baj, hogy szerintem munkanélküli mellett nem jár a gyes... Mondjuk fogalmam nincs, lehet a munkanélkülien kellene megkérdezni... De amúgy lehet jobb lett volna, ha majd akkor mész vissza szabikat tölteni, hogy a szabik vége nagyjából a gyes vége legyen, vagy évközben nem lehet a gyerkőcöt bölcsibe vinni?
6. kszk
2014. szept. 9. 15:05

Október közepéig szabi.

a Gyes március végén jár le.

5. 2cc786c515 (válaszként erre: 3. - Kszk)
2014. szept. 9. 15:04
meddig vagy szabin?...
2014. szept. 9. 14:49

Hmmm, érdekes szitu... Nekem is volt ilyen lehetőség, de végül nem mondtam fel (csak akkor mondtam volna fel, ha van helyette másik).

Meddig tart a GYES-ed?

3. kszk
2014. szept. 9. 14:40

Lányommal most kezdtük a bölcsit, elvileg most a szabadságomat töltöm, mi van, ha közben találnék jobb állást (mert ami most van az nem jó)?

Az a gond, hogy nem vesznek vissza a régi pozícióba,csak jóval kevesebb bérért, és elvileg az lenne a főnököm, akinek előtte én voltam...

Ha ezt mondták volna előbb, akkor nem vetetem fel a gyereket a bölcsibe, és márciusig meg csak találtam volna valamit, ami megfelel. Most meg szorít az idő, hogy találjak új helyet.

Mert ha nincs munkahelyem, akkor vagy nem mehet a gyerek bölcsibe, vagy csak ellátósba, az meg annyiba kerül hogy... Ha véletlenül mégis felmondok, akkor be kell jelentkeznem a munkanélkülibe?

2014. szept. 9. 14:38
Miért?
1. kszk
2014. szept. 9. 14:32
Mondott már fel valaki Gyes alatt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook