Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mondjatok olyan munkaköröket, ami se nem ülő, se nem állómunka!! fórum

Mondjatok olyan munkaköröket, ami se nem ülő, se nem állómunka!! (beszélgetős fórum)

1 2 3
34. Channa* (válaszként erre: 31. - PöttyösPanka)
2017. dec. 1. 14:44

Köszönöm!

11 év szenvedés volt 22-33 éves korom között, és ha előbb mondja valaki, ha foglalkoztak volna úgy velem, ahogy kell, akkor nem lett volna ennyi. De szerencsére találtam egy dokit, aki értett a szakmájához, és a gyógytornászt nem is említem, mert ő meg igen csak szuper volt!


Én bárkinek elmondom, hogy velem mi, hogy történt, csak annyit mond, hogy te nem is voltál beteg. Persze, ők nem láttak abban a 11 évben, nem ők csinálták végig a fájdalmat, nem ők voltak, akik nem tudták felvenni a kisgyereküket, stb. De igazán nem érdekel. Én elmondom, aztán mindenki dönt magáról. Szerencsére nem az én testem, így mindenki csinál magával, amit akar....

33. Channa* (válaszként erre: 30. - Taylor_swift)
2017. dec. 1. 14:39

Leírhatom a többi tünetemet is, ha úgy hihetőbb számodra...

Tehát, nekem van egy születési rendellenességem, van egy plusz csigolyám, amit elég későn tudtam meg. Sportoltam, így sosem volt gondom, de a terhesség alatt az izomzat átalakulása miatt a gerincem instabilabb lett, így a szülés után kiderült, hogy lett egy porckorong sérvem. Nem tudtam egyenesen tartani magam és nagy fájdalmaim voltak. Mivel az orvosok szerint 22 évesen én még fiatal voltam az ilyen betegségekhez, nem igen foglalkoztak velem, így a férjem az urológusához hordott, aki a vizsgálatom után idegsebésszel konzultált és kezelt. Rövid időn belül a megfelelő kezelés hiányában kialakult még 4 porckorong sérv.


Tehát, lábba sugárzó fájdalom, köhögésnél, tüsszentésnél hasító, áramütésszerű fájdalom. Mindkét lábamba van egy-egy 5 cm-es érzéketlen sáv hátul, az egyik lábamon deréktól a lábujjamig, a másikon térdig. Volt, hogy nem tudtam, csak sántítva menni, volt, hogy a fájdalomtól összeestem, volt, hogy nem tudtam lábra sem állni, és még sorolhatnám, de nem teszem, hiszen biztos tudod, hogy milyen. Az orvosok csak aggódva kérdezgették, hogy hogy vagyok, hogy lehet, hogy tudok menni egyáltalán.

Nem, nem gyógyultam meg, csak az erős gerinc melletti izomzat olyan tartást és stabilitást adott a gerincemnek, hogy már nem kopik tovább, mert ha nem tornáznék, akkor minden egyes csigolyámnál sérvem lenne.

Nem rég voltam ortopédián vállfájdalom miatt, megvizsgálta a doki a derekamat is és azt mondta, hogy gratulál, ilyen elszánt beteggel nem igen találkozik.:)

Ja, és akkor azt mondta az orvosom, hogy tornázzak, mozogjak és ha azt érzem, hogy a combom belső fele el kezd zsibbadni, akkor futás az idegsebészhez, mert indul a bénulás.

Biztos vagyok benne, hogy sokan beszedtek annyi midetont, dolnalgint, reasolant mint én, illetve biztos vannak sokan, akik kaptak annyi szteroidos injekciót, különböző kezeléseket, de abban is, hogy sokan azt gondolják, hogy nekem nem volt semmi bajom, mert olyan nincs, hogy a torna meggyógyít. Ilyen valóban nincs! Nem meggyógyított, csak karbantart.


Ez pont olyan mint egy másik betegség. Most volt epekő műtétem, én a műtét után 6 órával már kiszálltam az ágyból, lefürödtem, átöltöztem és folyamatosan járkáltam, mert szerintem gyógyulni csak így lehet, azaz nem fekve, és igen! Dicsérgettek a dokik és az ápolónők, hogy mennyire ügyes vagyok, és engem hoztak fel példának azoknak a betegeknek, akik azt mondták nem tudnak felállni, nem bírnak járni, stb. Mert ők sem értik meg, hogy gyógyulni csak úgy lehet ha mozgunk, mert fekve az izomzat sorvadozik, egyre gyengébbek leszünk, tüdőgyulladást kapunk, stb.....

32. Mezei Virág (válaszként erre: 30. - Taylor_swift)
2017. dec. 1. 12:03

Műtét után voltál gyógytornán?

Mert az bizony a legfontosabb!

Channa nagyon jól leírta neked.

A hátizmokat kell erősíteni.

Gondolom amit belinkeltem, azt sem nézted meg, pedig jó tanácsok vannak ott.

Gyógytornász tanácsa a legfontosabb!

31. PöttyösPanka (válaszként erre: 29. - Channa*)
2017. dec. 1. 10:54

Jól tetted, hogy nem mentél bele a műtétbe. Fantasztikus az elszántságod. Örülök, hogy ezt így szinten tudod tartani.


Pár hónapja a főnököm elkezdett panaszkodni, hogy fáj a dereka. Mondtuk neki, hogy ez csak rosszabb lesz, keressen fel gyógytornászt. Addig nem tett semmit, amíg odáig nem jutott, hogy már úgy megy, mint egy öregember, csoszogva, és a derekát fogja. A fájdalom egészen a lábujjáig kisugárzik. Erre mit tett? Elkezdett inni valami étrend-kiegészítőt, ami állítólag erre jó. Persze csak romlik neki. Szerzett beutalót MRI-re, de TB időpont csak négy hónap múlva van, fizetni meg nem hajlandó. Hiába mondjuk neki, hogy a gerincsérv nem tréfadolog. Kíváncsian várom, hogy melyik nap nem jön majd dolgozni, mert nem bír felkelni az ágyból.

30. taylor_swift (válaszként erre: 29. - Channa*)
2017. dec. 1. 10:37
Ne haragudj, nem vitatkozásból írom, de ha neked 5 sérved van kiszakadva és úgy élsz, maga lehetsz a csoda. Nekem 1 volt, amit azonnal műtöttek. Nem csak fájdalmaim voltak, hanem egyéb gondok. És az már nem játék. De mindenesetre tényleg gratulálok hogy így kikezelted magad!! :)
29. Channa* (válaszként erre: 27. - Taylor_swift)
2017. dec. 1. 07:11

Nekem is súlyos volt és az jelenleg is, hiszen ebből nem gyógyulunk meg sosem. Gondolhatod, hogy 5 db kiszakadt sérv az nem enyhe, csak nem mertem belemenni a műtétbe, mert féltem a tolókocsitól.

A doktornőn látszott, hogy csak azért írja ki a gyógytornászt, hogy én megnyugodjak.

És láss csodát! Hatásos lett:D

Hetekig jártam a Sportkórházba gyógytornára reggel 7-8 ig, majd utána otthon csináltam hetekig, aztán egyszer csak észrevettem, hogy már nem minden nap fáj, aztán azt, hogy már csak nagyon ritkán.


Én tudom, hogy mindenki azt hiszi, hogy az ő fájdalma nagyobb a másiknál, meg súlyosabb a betegsége, stb. De nyugodtan hidd el, ha azt mondja a doki, hogy 5 műtét lesz, mert csak egyesével lehet operálni a sérveket, akkor nem lehet ez sem egyszerű.

11 éven keresztül szenvedtem, a férjem ölbe vitt le a kocsihoz majd vissza, ha orvoshoz vitt, volt, hogy napokig nem tudtam lábra állni, és olyan is, hogy nem tudtam bevenni a gyógyszert, mert nem tudtam bemenni a fürdőbe érte, ugyan is nem tudtam megemelni a lábamat annyira, hogy fellépjek a küszöbre.

Tehát, nem volt egyszerű, de végig csináltam a tornát, közben szedtem a szteroidos gyógyszereket és jobb lett.

11 évig a dokik azt szajkózták, hogy pihenjek, feküdjek, ne emeljek, ne hajoljak, stb. Közben meg pont a mozgás kellett volna. A speciális mozgás!!!! Amióta újra erősek a gerinc melletti izmaim, azóta megint jól vagyok.

tudom, hogy nem fogod elhinni, hiszen a nénikém is azt gondolja, hogy az ő 1 db porckorong sérve rosszabb. Hát higgyétek és szenvedjetek, ha nem hiszitek el, hogy nem az a megoldás, hogy innentől fekve éljétek az életeteket.

Természetesen nagyon kell vigyáznom, mert ha rosszul mozdulok vagy emelgetek ész nélkül, akkor nekem is fáj újra, de ezzel a betegséggel meg kell tanulni együtt élni.

Meg kell tanulni, hogy hogy kell felemelni dolgokat, hogy kell tartani magad, hogy kell lehajolni, mennyit kell mozogni, milyen mozdulatokat lehet csinálni, és a mozgásban nincs lazítás, folyamatosan karban kell tartani a gerincizomzatot, mert visszaesés a vége, ha még sem teszi az ember.

Mint írtam irodában dolgozok, én sokszor felállok, járkálok, akár még át is mozgatom a derekamat. Szerintem nem jó az a szék, amit úgy hirdetnek, hogy derékbetegeknek fejlesztették ki. Én ha ilyenen ülök, akkor utána 2 napig nem tudok menni, nem jó a gördülőtalpú cipő sem, mert az is rosszul terheli a gerincet. Ja, a cipő sarkát nagyon meg kell választani, meg azt is, hogy mennyire ruganyos a talpa. Nekem van egy magasság (3 cm), amitől ismét fáj a derekam, illetve, ha túl ruganyos a talp, akkor az szétrázza megint a csigolyáimat és fáj a derekam. Mindig azt írom, hogy a derekam fáj, de ez így nem igaz, mert nekem a lábaim fájnak. Kezdődik derékfájdalommal, majd lesugárzik a lábaimba.

Ja, figyelni kell a tartásunkra, arra, hogy ha lehajolok, akkor nem fordulok el közben, arra, hogy hogy ülök a kerékpáron, a széken. És! a fűzőt nem szabad sokat hordani, csak akkor, ha nehéz munkát végzünk, pl. porszívózás vagy mosogatás. Ez a kettő a legnehezebb házimunka.


Tehát, mozgás!!!!! És mellette mehet az irodai meló, csak arra kell figyelni, hogy naponta minimum 30 percig speciális deréktornát csinálj. Nekem nem vált be a manapság oly divatos mckenzie torna, attól fájdalmaim vannak. Nem torna közben, hanem utána.


Én jobbulást kívánok neked! És ha hiszed, ha nem ez a megoldás, nem az, hogy mindenre kifogásokat gyártunk.....

28. PöttyösPanka (válaszként erre: 26. - Taylor_swift)
2017. dec. 1. 06:52
Szerintem ezt mindenféleképpen tisztáznod kellene vele. Valamint ha már felépültél a műtétből, keress fel egy gyógytornászt, ő többet fog tudni mondani.
27. taylor_swift (válaszként erre: 20. - Channa*)
2017. dec. 1. 00:57
Nálam a műtét kötelező volt mert már súlyos tüneteim voltak.
26. taylor_swift (válaszként erre: 19. - PöttyösPanka)
2017. dec. 1. 00:55
Ezt nem fejtette ki. Lehetséges hogy pár hónapra gondolt?
2017. dec. 1. 00:53
Ezt mondta hogy milyen a munkaköröm? Mondtam hogy jelenleg irodában dolgozom. Mire azt felelte az ülő munkát el kell felejteni. Állósat meg amennyit bírok állni.Cipekedni és hajolni meg tilos.
24. Channa* (válaszként erre: 23. - 1c2bf7d42c)
2017. nov. 30. 17:52
Porckorong sérvvel? Ez népbetegség. Ezzel nem százalékolják le az embert. És hányan dolgoznak ilyen betegséggel. Ha ez igaz lenne, akkor csak minden második ember dolgozna.....
2017. nov. 30. 17:17
Szerintem ezzel a kifejezessel arra akart utalni, hogy a beteg sem allo, sem ulo munkakor betoltesere sem alkalmas.
22. Mezei Virág (válaszként erre: 21. - Mezei Virág)
2017. nov. 30. 15:26

Műtét után azért szakemberrel érdemes egyeztetni.

Akkor talán jobban tudnál magadnak munkahelyet is választani.

21. Mezei Virág (válaszként erre: 17. - Taylor_swift)
2017. nov. 30. 13:01

Torna!

[link]

20. Channa* (válaszként erre: 18. - Taylor_swift)
2017. nov. 30. 07:18

Azért a dokik tudnak butaságot mondani!

Amíg azt csináltam, amit ők ajánlottak (sok pihi, fekvés, terhelésmentesség, stb.), addig olyan fájdalmaim voltak, hogy sokszor lábra sem tudtam állni, aztán végre találtam egy jó orvos, aki ugyan 5 műtétet tervezett, de kértem más alternatívát, így elküldött egy gyógytornászhoz, aki nagyon kemény volt, és tulajdonképpen ő hozott rendbe. Azóta évente 1-2 alkalommal fáj a derekam vagy a lábam, de az is csak 1-2 napig tart és biztos, hogy köze van fronthoz.

Irodában dolgozok, azaz ülőmunkám van, illetve ezerrel pörgök. Torna, bicaj, itthoni serte-perte, stb.

A gerincbetegeknek az a legfontosabb, hogy a gerinc melletti izomzat erős legyen, ezért kell a torna, ha ez erős, akkor szinte gyógyultak vagyunk!

2017. nov. 30. 06:39
Nekem is csak olyan se nem álló, se nem ülő munkák jutnak eszembe, amik egyéb fizikai megterheléssel járnak, pl. nehéz dolgokat kell emelni. Ülő munkánál egy ergonomikus háttámla sokat segít, mert optimalizálja a gerincoszlop terhelését. A doktornő azt is mondta, hogy meddig felejtsd el az ülőmunkát? Örökre, vagy csak a lábadozás idejére?
2017. nov. 29. 22:51
Azt mondta a doktornő aki kezel hogy ülő munkát felejtsem el. Mert nem szabad terhelni a derekat.
17. taylor_swift (válaszként erre: 12. - L.luiselotte)
2017. nov. 29. 22:49
Gerincsérv.
16. Cucicsillag (válaszként erre: 14. - Channa*)
2017. nov. 29. 22:25
Tok igazad van! Egy honapja beallt a terdem, kicsit pihentettem, aztan elkezdtem terhelni, mert rajottem, hgy X mozdulatnal csak a masikat hasznalom es visszahuzta a helyere az izom a kalacsomat, szval, az edzettseg elengedhetetlen.
15. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Taylor_swift)
2017. nov. 29. 22:22
En titkarnokent se nem ultem, se nem alltam, de oltari hajtas volt!
2017. nov. 29. 22:13

Na ne már!

Nekem 5 porckorong sérvem van és mindent tudok csinálni, pedig nem mentem bele a műtétbe.

Irodai munkám van. Többször felállok és sétálgatok, és persze ami a legfontosabb: tornázok hetente több alkalommal!!!!

Ez a legfontosabb. Tessék kérni gyógytornára beutalót, majd otthon csinálni, aztán 1 év múlva mehet a női kondicionáló torna.

13. kisj
2017. nov. 29. 19:37
gerincsérved van?
2017. nov. 29. 18:41
azért egy irodai ülőmunkát sérvvel ki lehet birni ill. el lehet végezni. És ha nem titok, milyen sérved van ? köldöksérv ?
11. globus
2017. nov. 29. 18:28
Orvos.
2017. nov. 29. 17:41
Nekem a másodállásom egy dohánybolt,nagyon szeretem. Én derékfájós vagyok,mindig fáj, nincs olyan h nem. Ez a munka nagyon jó, pont azért mert ülni és állni is lehet/kell.
2017. nov. 29. 17:33
tanár. Csak ne tornatanár akarj lenni :)
2017. nov. 29. 17:01
A rúdtáncos sem nem ülő, sem nem álló, csak épp nem neked való.
2017. nov. 29. 16:52
Mi a végzettséged?
6. taylor_swift (válaszként erre: 2. - 124637ff9b)
2017. nov. 29. 16:50
De műtve vagyok csak sokat nem ülhetek állni meg nem bírok :(
2017. nov. 29. 16:40
Csak fekvo jut eszembe - bocs.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook