Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Molylepkék a panelban! Van valami jó ötletetek ellenük? fórum

Molylepkék a panelban! Van valami jó ötletetek ellenük? (tudásbázis kérdés)


2011. ápr. 9. 15:35

Sziasztok!

Mi van akkor ha én nem szitáltam át a molylepkés zsemlemorzsát?

De leszedtem a pók hálós darabokat, a tetejét pedig leöntöttem a kukába.

2011. jan. 12. 10:29
Alaposan átnézni, felderíteni, hol laknak. Különben sosem lesz vége. Összefoghatod őket akármivel, de a fészküket kell megszüntetni.
2009. dec. 17. 14:42

Nálunk is egy csomó volt!

Nem tudom hány kiló lisztet, grízt és zsemlemorzsát kellett kidobnom:(

Még a tepsiben is találtam hernyókat, nagyon undorító volt:S


A diót, mákot mi a mélyhűtőben tartjuk,ott sokáig eláll és a molyok sem eszik meg.

2009. dec. 17. 14:39
Ezért van a szita... a szekrénybe diófalevél v. pipadohány, levendula. Nyáron néhány órára mindent kirakni, kiszellőztetni. 1-2 mindig előfordul. Akkor tapsolunk...:-))
2009. aug. 23. 07:34

A lisztet én azonnal át szoktam önteni a tartódobozába. Ha már fertőzötten hozom el a boltból, akkor ez rögtön kiderül, és már landol is a kukában.

Egyébként nagyon helyes kis tároló dobozokat lehet kapni. Mindenfélét. Jól is mutatnak. Azért is szeretem még ezeket, mert nekem kicsi a helyem és így sokkal jobban átlátom a polcokat, mintha a gyári kis tasakokat dobozokat tárolnám.

23. Katinkaboszi (válaszként erre: 22. - Szuszika)
2009. aug. 22. 20:32

én is most akarok áttérni erre, de mi van akkor, ha már eleve fertőzött a liszt, vagy a többi?

mikor hazahozom a boltból, meg még ott is, jól átnézem, ha van egy kis luk rajta, akkor teszem le.

Vittem már én is úgy haza lisztet, hogy a szájánál már ott volt begubózva :(

fúúúúúújjjj

2009. aug. 22. 11:32
Én minden fűszert, alapanyagot(liszt, zsemlemorzsa, stb.)jól záródó tartókban tárolok. A papírtasakot a kis mocskok átfúrják, ezért az ilyeneket műanyag, lezárható dobozokban tartom.
21. zebracsikó (válaszként erre: 8. - Borbelya)
2009. aug. 19. 11:07

én is így tudom!


Nekem egyszer a hűtőszekrény mögött volt a telepük, azt hittem, elájulok, kikor megláttam, annyira gusztustalan volt!

Nagyon körül kell nézni, minden zugban!

20. borbelya (válaszként erre: 18. - Diagonalt)
2009. aug. 19. 07:05
Ez jó ötlet, köszi. A molyirtó semmit nem ér. :(
19. diagonalt (válaszként erre: 8. - Borbelya)
2009. aug. 19. 06:49
Élelmiszer molyra is jó.
2009. aug. 19. 06:48

Sok-sok jó levendula.Az majd kiűzi őket.Esetleg mosáskor cseppents pár csepp levendula illóolajat az öblítőbe.Ne félj hamar eltakarodnak majd,főleg,ha a függönyeidet is ezzel a módszerrel mosod.

Levendula virágokat pedig a ruhás és kajás szekrényekbe tedd.Minden éveben cseréld őket.Így vissza sem fognak térni.

2009. aug. 18. 23:55
a pókok csodát művelnek
2009. aug. 18. 23:47
levendula - szerintem segít.
2009. máj. 13. 11:15

Van a ruhamoly és az élelmiszermoly...de ahogy olvastam máshol is lehetnek, így ki tudja milyen fajták vannak még.

Nálunk sajnos mindkettő van, hiába keresem őket. A leglehetetlenebb helyekre is bekerülnek. A múltkor az új, bontatlan liszttel került (volna) haza egy újabb adag...de kidobtam.

A ruhamolyok a férjem öltönyeit nagyon szeretik, hiába van levendula és egyéb molyírtó ( ragacs, moly elleni illatosító) is a szekrényben :(.

2009. máj. 12. 11:10
fülia=fólia.
2009. máj. 12. 11:10
Nekem is voltak évekig. Akkor szűntek meg, amikor szó szerint darabonként átválogattam mindent, ami a lakásban volt. A legelképesztőbb helyeken tudnak megbújni. Pl. két egymásra helyezett papírlap KÖZÜL repült ki egy (nem hittem a szememnek). A másik hihetetlen hely: gyárilag lefóliázott mosogatószivacsoknál találtam a fülia ALATT. Hiába néztem, egy gombostűnyi lukat sem láttam, ahol sérült lett volna a csomagolás. De ezután eltűntek, sikerült kiirtani őket. De ezek nem élelmiszermolyok voltak ebből ítélve.
2009. máj. 12. 10:12

Sziasztok!


Nálam is van egy csomó manapság... és nem panel... nálam csak a konyhában repkednek, de ha nem ütöttem le vagy 20 at akkor 1 et sem... találtam egy fészket a mazsolában (!) de nem csak ott fészkelhetnek, mert azóta is van néhány...

Én is küzdöm ellenük... :(

11. borbelya (válaszként erre: 10. - Erika25)
2009. máj. 12. 10:12
Ez az ezt használom!!!
2009. máj. 12. 10:06

Így néz ki:

[link]

2009. máj. 12. 10:05

Ha hazaviszel a Tescoból vagy bárhonnan egy lisztet egy rizst, máris bevitted őket a lakásodba.

Lehet kapni ilyen molylepkefogót a DM-ben meg biztos máshol is. Én ott szoktam venni. Össze kell hajtogatni, a belső felülete lezs a ragacsos és arra rá fognak ragadni a kis piszkok.

8. borbelya (válaszként erre: 5. - Cicaanya)
2009. máj. 12. 09:57
Én úgy tudom, hogy a levendula csak a ruhamolyra jó, a élelmiszermolyra nem!
7. borbelya (válaszként erre: 4. - Cicaanya)
2009. máj. 12. 09:56

Áááá én is ettől félek, a fene vigye el. Idén kifestettünk, mindent átsuvickoltam, és mégis!

Átkutattam mindent, és egyszerűen nem találom a forrást. :(

2009. máj. 12. 09:56
Szárazvirágok? Abban szeretnek megbújni és lepetézni!
2009. máj. 12. 09:55

Levendula:

molylepke, légy erre jó

2009. máj. 12. 09:55

keresd meg a forrást honét jönnek!

lehet dió,vagy valami olyan élelmiszer ahol meg bújnak!

nálam is van!volt,meg találtam a forrását!

amúgy meg panel szűrön keresztül is bejön azaz át jön! más lakótól!

2009. máj. 12. 09:55
Levendula virág!!!
2009. máj. 12. 09:54

Tavaly jelentek meg nálunk, és sok ismerősömnél egyaránt. Hogy lehet őket elpusztítani? Van valami jó ötletetek?

Bio molyírtót használok.

2009. máj. 12. 09:53
Molylepkék a panelban! Van valami jó ötletetek ellenük?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook