Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mohó 3 éves fuldoklik fórum

Mohó 3 éves fuldoklik (beszélgetős fórum)


2016. márc. 1. 16:39
Azóta a mohó 3 éves 5 éves lett. Jár óvodába, ahol még mindig nagyon figyelnek rá, de szerencsére nem volt semmi gond az evéssel. Voltunk még anno szakorvosnál is, kivizsgálták, minden rendben volt vele, azt javasolta a doki, hogy ha nagyon fal, tömi magába az ételt egyszerűen vegyem el tőle. Ezt párszor eljátszottuk és megtanulta, hogy nem lehet így enni.
2013. nov. 13. 12:02

Nem a testvérétől félti a kajáját, mert Ő alig eszik, mindig a fiam eszi meg az övét is. Beszéltem ma reggel a lányom ovónőjével, oda fog járni a fiam is, és azt mondta hogy ez előfordul, nagyon mohó, nem hinné hogy szervi baja lenne. Megnyugtatott hogy majd nagyon odafigyelnek rá. Ettől függetlenül a gyerekorvossal is fogok beszélni.

Az egyik nagy ellenség a kifli, azzal mindig baj van (már le is van tiltva róla), viszont az ovian szinte minden reggelire és uzsonnára kifli van. Nem tudom mi lesz, de nagyon aggódom...

13. pzm3
2013. nov. 13. 11:39
Az én fiam most lesz 3 éves,és hasonló a helyzet.Tömi magába az ételt.Hatalmas falatokat tesz a szájába.Az érdekes a dologban,hogy eddig kb. egy két alkalommal volt,hogy kicsit megakadt az étel.Mondjuk neki mindig,hogy kicsi falatokat vegyen be,és akkor már csak azért is mégjobban tömi.Már próbáltam,hogy kicsi falatokra vágom a szendvicsét,de az összes falatot betömi.Én is árgus szemekkel figyelem ha eszik.
2013. nov. 13. 04:35

De aranyos lehet:)

Persze veszélyes is.:(

Igen, szerintem is egy rossz szokás. Fogalmam sincs, hogy lehetne leszoktatni róla, de valamit ki kell találni. Januárig mindenképp jobban oda kell figyelni rá. Sokat mondani neki, hogy lassabban, kisebb falatokat, jól rágd meg, stb. Esetleg te is etethetnéd néhány napig, hogy szokja a kisebb falatot, és a ritmust.

Orvoshoz elvinném, de ha pszichológust ajánlanak a kapkodása miatt, akkor itt abba hagynám a vizsgálatot, mert a vége valami nyugtató lenne.

Remélem sikerül valami megoldást találnod!

11. 91d4989ab9 (válaszként erre: 10. - LiliAle)
2013. nov. 12. 23:06
írod, hogy van tesója... nem fél hogy megeszi más a kajáját előle ha nem siet?
2013. nov. 12. 22:29
Hivatalosan orvos még ezzel nem vizsgálta, ez lesz a következő lépés. Szerintem egyszerűen csak imád enni és mohó. Nagyon jóízűen eszik, szereti az izeket és mindent megeszik, nem válogat. A beszéde tiszta, időszakosan dadog, de nem vészes. Szerintem is ez egy rossz szokás, de majd meglátjuk mit mond a szakorvos. A testvérével sosem volt ilyen gond, Ő teljesen normálisan eszik.
2013. nov. 12. 22:17
Ez szerintem rossz szokás.
2013. nov. 12. 22:13
Bár ez nem magyarázza azt, hogy miért tömi magába az ételt.
2013. nov. 12. 22:12
Nekem is az lenne akkor a következő ami az eszembe jut, hogy nincs e nyelőcső szűkülete?
2013. nov. 12. 22:11

Fogai rendben vannak?

Írod, hogy folyékonyan beszél. Hibásan vagy érthetően?

2013. nov. 12. 22:10
Nekem a 20 hónaposom eszik néha így! Nem tudom,a te fiad hogyan eszik (játékkal,vagy anélkül),de nálunk az vált be,hogy kihozhat az asztalhoz 2 játékot,vagy bekapcsolom neki a tv-t. Így elnyammog egy-egy falaton,nem kapkod annyira. Persze,ez sem egy hosszú távú megoldás,de nekem jobb nem jutott eszembe!
2013. nov. 12. 22:07
Orvos mit mondott erre? Nem lehet, hogy nyelőcső szűkülete van? Amikor baba volt, nem bukott sokat vissza, ha hanyatt fektettétek?
2013. nov. 12. 22:04
Nem az éhség miatt van ez. Sokat eszik és sokszor.
2013. nov. 12. 22:03

Milyen gyakran eszik 1 nap?

Annyira éhes lenne?

2013. nov. 12. 22:01
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni, hátha van valakinek tapasztalata. Kisfiam februárben lesz 3 éves és rendkívül mohón eszik. Tömi magát, szinte alig rág csak nyel. Sokszor fuldoklik, beáll a rengeteg kaja a torkában vagy túl nagy a falat és az nem megy le. Kizárólag szigorú felügyelet mellett adunk neki enni. Sokszor nekem kellett kihalászni a torkából az ételt. Ezt leszámítva teljesen normális a fejlődése, okos, folyékonyan beszél, szobatiszta, mozgékony és nem duci. Januártól mehetne oviba, de igy nem merem engedni, ott nem tudnak rá ennyire figyelni. Szerintetek?? Van valakinek hasonló tapasztalata?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook