Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Modern stílusú önéletrajz tippek, tanácsok fórum

Modern stílusú önéletrajz tippek, tanácsok (beszélgetős fórum)

1 2 3
16. tiata (válaszként erre: 10. - Krisztina22)
2010. jan. 29. 19:18
Fénykép igazolványkép szerű,nem egész alakos,meg nem személyes persze,szóval ne kiskutyával stb.Pont párhete egyik haverom,aki embereket is vesz fel,azon röhögtek órákon keresztül,hogy hozzájuk egy srác bicepcét mutogatva küldött be önéletrajzot.És nem edzőnek jelentkezett,ha nem mérnöknek:):):).Szóval ,meglátták a képet,ezek után esélye nem volt még egy állásinterjúra sem.
15. 07c4794583 (válaszként erre: 13. - Barát1)
2010. jan. 29. 19:15

igen, ezt mondtam én is

vagyis próbáltam

14. 07c4794583 (válaszként erre: 10. - Krisztina22)
2010. jan. 29. 19:14

Ns még egyszer megpróbálkozom.


[link]


1. itt van többféle minta

2. itt találod a következő linkeket is.



Tanácsok, tippek


* Az önéletrajz készítés 13 mesterfogása

* Gyakori hibák az önéletrajzban

* Legyünk képben! Milyen fotót csatoljuk az önéletrajzhoz?

* Hogyan írjunk angol nyelvű önéletrajzot?



És mint említettem, első találat a google-ben, de vannak más oldalak is a találatok között hasonló hasznos infóval...

2010. jan. 29. 19:13

Europass az amire gondolsz? Itt megtalálod csak az adataidat kell beleírnod ez nem fényképes, van másik is válaszd ki, hogy melyik kell.


[link]

12. tiata (válaszként erre: 8. - Krisztina22)
2010. jan. 29. 19:10
Kell kísérő levél,ha kérik ,ha nem.:)
11. tiata
2010. jan. 29. 19:08

Szia Krisztina22!

Europass a legjobb,mostanában azt kérik legtöbb helyen.Szerintem attól is függ milyen állásra gondoltál.Nem mindegy,ha olyanra jeletkezel,amiben még nem dolgoztál(ide az amerikai is jó lehet),vagy olyanra amiben igen.Mert,ott azt kell kidomborítani,hogy miben vagy jó,mit csináltál eddig.Kutyát nem fogja érdekelni,mit hányban végeztél,meg az oda nem passzoló képzések stb.Pl,én műszaki területen dolgoztam 6 évet,most ha hasonló állást keresek,akkor nem fogom bele írni,hogy de van még ruhaipari végzettségem is,meg ilyen olyan trégningem,aminek semmi köze a műszaki területhez,mert semmi köze hozzá,de a logisztikát beleírom,mert az átfogó dolog ugye ,diplomámamt akkor is ha,nem műszaki.



És illik kísérő levelet írni,vagy inkább motivációs levelet(ez megint attól függ,milyen állásra jeleltkezel.Sokszor a motivációs levél a kulcs.


Ha ,csak felsorolod,dátummal,hogy ezt meg ezt végezted,ekkor,meg itt ,meg itt dolgoztál,ekkor meg ekkor,akkor abszolut nem olvassák el,mert minek.??Nem statisztikát készítenek a HResek.

Az érdekli őket mit akarsz csinálni,miért,és Te miért értesz ahhoz.

Nem az a lényeg hány oldal,persze hosszú se legyen,de azér tbizonyos szakmai tapasztalatok után egy oldal már kevés,átlátható legyen,lényegre törő,és Rólad megfelelő információk legyenek.


Ha kell szívesen segítek priviben.Ilyen trgéningem is van,plusz két suliban is tanultam ilyeneket:):):)

2010. jan. 29. 19:03
A fénykép milyen legyen?
2010. jan. 29. 18:58
Eladói munka lenne,egy közepes Co.p bolt.
8. Krisztina22 (válaszként erre: 5. - Ildikó24)
2010. jan. 29. 18:57
Kísérőlevél nem kell,csak fényképes önéletrajz.
2010. jan. 29. 18:56
Születési adatok, szülők neve, iskolák -tól -ig. Legjobb az ún. sűrű sorköz, a bal oldali margó 4,5-5 cm, jobb oldali 3 cm körül. Egy-egy szakaszhoz 2 sorközt emelni, a nyomtatási képnél azért nem árt ellenőrizni, hogy formás legyen.
6. Krisztina22 (válaszként erre: 4. - Giga455)
2010. jan. 29. 18:55

Igen arra.

Én is egy oldalasra gondoltam.Hallottam már olyanról is,hogy valaki 2 oldalasat adott be és a 2. oldalt el se olvasták:D

2010. jan. 29. 18:54
nekem egy munkaügyis ajánlotta, hogy europass-os legyen, és a kísérőlevél is max 8-10 soros.
4. giga455 (válaszként erre: 1. - Krisztina22)
2010. jan. 29. 18:52

Az amerikaira gondoltál?

Egyébként a legjobb, ha ráfér 1 oldalra. Akkor áttekinthető, és esélyes hogy végigolvassák.

2010. jan. 29. 18:49
www.europass.hu Európai Unióban általánosan elfogadott norma.
2010. jan. 29. 18:48
Beírtad már a Google-ba, hogy minta önéletrajz, és megnézted a találatokat?
2010. jan. 29. 18:46
Sziasztok.Önéletrajzot kell írnom,fényképes kell.Modern tipusúra gondoltam,mert az könnyen áttekinthető.Milyen legyen a terjedelme?De bármilyen segítséget,tanácsot szivesen fogadok!:)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook