Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » MLM cég létrehozása fórum

MLM cég létrehozása (beszélgetős fórum)

23. Pepeti
2016. aug. 20. 14:39
Hello goldboys,sikerült összehoznod a tervedet? Megvalósúlt az álmod?
22. ha7jqk (válaszként erre: 19. - 5df06e74bb)
2014. jún. 10. 13:12

IGEN, de ha mégis van termék akkor az "Made in China"


:-)

21. ha7jqk (válaszként erre: 1. - 5df06e74bb)
2014. jún. 10. 13:11
NINCS! Kár vele próbálkozni! Másfél év múlva VÉGE!
2012. jan. 2. 12:18

Szia!


Szerintem így általánosságban nem fogod megtudni, h. melyik a legjobb marketing terv, mert mindnek van előnye, és hátránya.

Egy adott típusú marketing terven belül is nagy különbségek lehetnek a bónuszoktól függően.

Nem mindegy, hogy milyen terméket adsz el, olyat amit rendszeresen vásárolnak, vagy olyat amit ritkán. Fontos, h. mit szeretnél támogatni, inkább az értékesítést, vagy inkább a hálózatépítést. Ezekhez kell igazítani a marketing tervet.

Néhány sorban nem lehet kitalálni milyen a megfelelő marketing terv, de ha gondolod írj nekem egy üzit, és beszélhetünk róla részletesebben is.

Van tapasztalatom is, mert MLM hálózatoknak nyújtunk szoftver megoldásokat.


Üdv.

2011. dec. 30. 16:28

Akkor most konkrétabban leírok egy példát.


Létrehozok egy céget, nevezzük mlm-nek vagy bárminek. Lesz egy angliai LTD-m. Adózás, tevékenységi kör és eu-s cég szempontjából is kiváló, nem utolsó sorban a működési költségek és ezer más egyéb szempontból is.

Sok ilyen cég van, ma is működnek, Angliában fog adózni, stb... Attól még online működhet.

Tehát, a cég megvan, telephely, iroda, raktár, minden, ami kell.

Kell egy weboldal, vagy webshop. Teljesen mindegy, ezt x 100 ezer ft-ért (de mivel válság van, 50%-os áron is simán) megcsinálják. Az informatikai háttér is szükséges, ami kezdő cégnél nem milliós tétel. Kezdetben a költségek minimalizálásán kell gondolkodni, szinte 0-ból működtetni az egészet.

Hogy nem lehetséges? Persze hogy mindenki ezt mondja, de épp úgy lehetséges, mint webkonferenciát ingyen tartani, video e-mailt ingyen küldeni, stb.. AMit ugyebár mások borsos áron is eladnak...

Nem azt mondtam, hogy ingyen működik, mert én is éhen halok kaja nélkül, de válság van, egyesek örülnek, ha munkát kapnak, alacsonyan lehet tartani a költségeket, legalább a kezdetekkor.

Erre lehet azt mondani, hogy kizsákmányolás, de azt is, hogy legalább valakinek minimális bevételt is biztosítok. Az elején nincsenek nagy elvárások, túl bonyolult folyamatok.


A marketing terv kérdéses, még mindig, de ehhez a terméket is ismerni kell.


Termék.

Ez lehet törvénybe ütközik, nem tudom. Kell nekem saját termék? Kell egyáltalán leszerződnöm cégekkel?

Létrehozok egy kompenzációs tervet, mely állampapír népszerűsítéséért fizet.

Belépési díj csak 1x. Ezért kap mindenki egy 10.000ft névértékű állampapírt (vagy csak tárolja a cég!) és egy kereseti lehetőséget. Ezt a kereseti lehetőséget kell úgy megalkotni, hogy vonzó legyen. Mert az állampapírt csak akkor reklámozzák, ha jól járnak vele, akkor szállnak be a folyamatba. A belépési díj tartalmaz 1db 10.000Ft névértékű állampapírt + marketing költségeket, fenntartási költségeket. Ez legyen 17000Ft. De lehet akár 1kg só is 5000ft-ért, viszont az haszontalan, ugyan csak, mint az ebook.

Ebből a fennmaradó 7000Ft-ból osztom szét a jutalékot és minimális költségen működtetem a céget. Kapzsi emberekre nincs szükség a cégben, nem leszünk holnap milliomosak, vagy ki tudja... De olyat nem csinálhatunk, mint általánosságban, hogy van egy 5000Ft-os termék és 30 ezerbe kerül belépni, megkapod az 5000ft-os löttyöt és kb itt meg is állt a sztori.. Mert pénzt nem látsz belőle.

Azt hiszem, eddig tartott az eszmefuttatásom.


Mi van, ha becsődöl a cég? Mivel állampapírban van minden, ezért a 10.000ft névértékű állampapírt megkapja mindenki és félig boldog. De jóval boldogabb, mintha 5000ft-os löttyöt megitta volna 30.000ft-ért és itt vége.

Különben pedig miért csődölne be, ha működik? Épp ezért nem lesznek benne kapzsi, pénzéhes emberek.


Az állampapír egy példa volt csak.

18. ancsapancsa76 (válaszként erre: 1. - 5df06e74bb)
2011. dec. 30. 15:47
Tapasztalatom van ilyen téren, de úgy gondolom, hogy ennek a megosztása hosszabb beszélgetést igényel annál, hogy itt a fórumon leírjam. Én is január-február tájékán szeretnék beindítani egy hasonló vállalkozást. Priviben ha elérhetőséget küldesz, beszélhetünk róla.
2011. dec. 30. 14:32

Attól, hogy nincs pénze az embereknek nem dőlhetett be sem az mlm - es sem pedig bármilyen más vállalkozás. Azért már inkább, mert nem vagy, voltál naprakész. Mindez a naprakészség úgy a tudás, mint a marketing szempontjából érdekes. Ma nem lehet a tegnapi módszerekkel boldogulni, csak a maiakkal.


Sajnos az átlagember csak panaszkodni tud, és nem jön rá, hogy avval nem jut előbbre.

2011. dec. 30. 13:28

Csak a marketing tervről. Nem kötök senkinek az orrára semmit.

Már leírtam a sémát, amire épült szar könyveket árusító mlm.

Mondjuk a marketing tervről. A többire megvan a válasz.

Az engem nem érdekel, hogy ki cége mennyi idő után dől be, sőt, semmi. Ha minden vállalkozó ezt nézné, nem lenne semmi sehol.

A termék az lényegtelen, mert az megvan és nem hülye tápkieg, és a többi, amit lehetetlen eladni..

Elmondom én nektek, ha csak egy pdf árusító céget hoznék létre, ahol jól járnak az emberek (ami pénzmosás igazából), heteken belül több ezer tagom lenne, akik fizetnek. Ha világ szintűre csinálnám, akkor több tízezer. Szóval, maradjunk ennél az alapnál, csak én pénzmosást nem csinálok és hülyeségeket sem fogok értékesíteni.


Melyik marketing tervvel járnak a legjobban? Hol lehet marketing tervet venni vagy számolni vagy hogy mondjam? Mert a bináris tuti bukó, a sima jutalékos is bukó... Eleve olyan rendszerre gondoltam, ahol nincs havi aktivitás, egyszer befizet és kész. Van a forgó mátrix és ezer másik... De hol tudok ezek közt szétnézni, hogy vajon melyik nyújtaná a legjobbat?

15. michelle.r (válaszként erre: 12. - 5df06e74bb)
2011. dec. 30. 10:43

Látod, erről beszéltem. Egy megállapítás, ami még csak negatív sem volt, csak ténymegállapított.

És te kikeltél magadból s sorokon keresztül csak fújtatsz.


Az hogy nincs pénzük az embereknek szerintem sem igaz így általánosan. Mindenkinek az igényszintje szerint van. Nekem pl. nincs cigire, chipszre, esténként méregdrága koktélok iszogatására füstös és divatos szórakozóhelyeken. De van utazásra, cipőre, a saját és családom egészségére.


Még mindig nem tudjuk - konkrétumok nélkül - hogy tulajdonképpen mit szeretnél.

Miről akarsz beszélgetni?

14. michelle.r (válaszként erre: 11. - 5df06e74bb)
2011. dec. 30. 10:40

Senki nem fog megkövezni, dicséretesek a célok. De amit leírtál, abból nekem nem sugárzik az évszázad ötlete. És ezt nem gúnyosan írom, hanem láttam sok cég szerkezetét, látom, mik a buktatók. És láttam jó néhány cég bukását.


"Van az a séma, ahol online könyveket és hasonló baromságokat árulnak. Persze, nem piramis, mert mögé tettek valami szart, aki senkinek nem kell, de beszállnak az üzlet kedvéért. Még hogy beszállnak, egy hét alatt több ezren, ha nem több tízezren. "


Feltételezem, ők is ugyanígy hittek a saját vállalkozásukban.


Ha nem titok, mi az a termék, amiknek mindenki a hasznát veszi?


Igen, senki nem volt profi, amikor kezdte, de csak azokból lett nagyvállalat, akikben volt elég kitartás, elszántság. Akkor is tovább hitt benne amikor mindenki hülyének nézte, kirakták a lakásából mert nem tudta fizetni, elhagyta a felesége, stb. Benned megvannak ezek?

13. 91d4989ab9 (válaszként erre: 12. - 5df06e74bb)
2011. dec. 30. 09:25
édes vagy de nem általánositottam hanem emiatt dölt be egy mlmes 7éve futo vállalkozásom az idén:D de azért cuki vagy:D
12. 5df06e74bb (válaszként erre: 10. - 91d4989ab9)
2011. dec. 30. 09:23

Persze...

Nincs pénz, szar minden, csak az akadályokat látjuk.


Szerintem ennyi erővel dögöljünk meg, minek gondolkodunk bármiben is...

Nincs, és nem is lesz, ilyen hozzáállással.


Különben pedig megsúgom, VAN pénzük az embereknek, el lehetne már felejteni ezt a mindenre negatívan reagálást. Bár nem tudom, ki hol él, viéken nincs pénz, DE VÁLASZTÁSI LEHETŐSÉGE MINDENKINEK VAN, nem kell se általánosítani se negatívan reagálni mindenre... Mert ez az általános itthon..

Minden szar, hülye vagy, ha kitalálsz valamit és tenni akarsz a jövődért.

Kérdem én: Akkor mit csináljak???? Dögöljek meg????? Forduljak fel?????

És ha nagyon nincs pénz, akkor mi van? Attól jobb lesz, ha mindenki ezt hangoztatja.

Van pénz, tudok nem 1 olyan mlm rendszerről, ahová több 100 ezerrel szállnak be ezrével emberek... Tényleg, valóban nincs pénz!

De mindegy is, ez az év volt az utolsó, hogy ilyen hülyeségeken mérgelem magam.

11. 5df06e74bb (válaszként erre: 9. - Michelle.r)
2011. dec. 29. 18:27

Én teljesen másban gondolkodok.

Van az a séma, ahol online könyveket és hasonló baromságokat árulnak. Persze, nem piramis, mert mögé tettek valami szart, aki senkinek nem kell, de beszállnak az üzlet kedvéért. Még hogy beszállnak, egy hét alatt több ezren, ha nem több tízezren.

Szóval, én olyanban gondolkodom, ahol nincs aktivitás, egyszer beszáll, mint a könyvesbe pl. A marketinget pedig úgy lenne legideálisabban megépíteni, hogy mindenki jól járjon. Láttam már olyat, amelyik munka nélkül is jó keresetet ígért, kérdés, ez mennyire kiszámolt/működő marketing rendszer.


Viszont itt leszögezném, hogy én nem hülyeséget akarok mögé tenni, hanem olyan terméket, aminek mindenki hasznát veszi! És nem akarok lehúzni senkit sem! Tehát, olyan rendszert szeretnék, ahová egyszer úgymond befektet az ember, amivel már önmagában sem bukik és jövedelmezővé válhat...

Mert a tápkieget is csak azért veszik meg, mert pénzt látnak belőle/mögötte.. Mármint a legtöbben...


És meg lehet kövezni emiatt, de én tenni akarok valamit a saját és sok ember jövője érdekében. Senki sem volt profi, mikor az ipart kezdte.

2011. dec. 29. 17:37
nagyon nincs pénze az embereknek
9. michelle.r (válaszként erre: 7. - 5df06e74bb)
2011. dec. 29. 17:26

Sok cég marketingrendszerét elemeztem egyszer egy megbízás alapján. Az a tapasztalat, hogy akkor működik korrektül és hosszútávon, ha max. 8 szinten van jutalék, nem végtelen mélységben és egyenlő mértékben.

Mondok példát: A kezdő kedvét elveszi, ha a felső szint az ő munkájával lényegesen többet keres mint ő maga. A felső szintet ez nem is motiválja, hogy segítsen.


A másik végleg, amikor az első mélyésgben 1/4 %-ot kapsz az alattad lévőkből, a 8. mélyésbben pedig 7%-ot. Ez jónak hangzik, csak nem jut el addig, hogy 8 mélység dolgozzon alatta, ha az elején mogyorókat keres.


Mi a biztosíték arra, hogy amikor megvannak a megrendelések a beszállítód teljesíteni tud?

8. 91d4989ab9 (válaszként erre: 7. - 5df06e74bb)
2011. dec. 29. 17:17
de mi a garancia hogy nálad veszik meg? olcsobban tudod adni?
7. 5df06e74bb (válaszként erre: 6. - Michelle.r)
2011. dec. 29. 17:15

Én nem ilyenekre gondolok....

Termék már van, létező termék. Mögé egy marketing, a terméket pedig a cégem akkor veszi meg, mikor jönnek a rendelések. Nincs semmilyen raktározás és felhalmozás.

Hogy mindenki jól jár-e? Igen... Mivel olyan marketing rendszert kell köré felhúzni. Ez a húzós... Egyvonalas? Vagy forgó mátrix? Vagy talán más, egy teljesen új? ...

6. michelle.r (válaszként erre: 1. - 5df06e74bb)
2011. dec. 29. 14:53

Először is nagyon jó, exkluzív terméknek, vagy szolgáltatnak kell lennie. Össze fogják hasonlítani a kereskedelmi forgalomban kaphatóakkal.

Másrészt kérdés, mennyi pénzed van, hogy elindítsd a céget? A halálom, ha a munkatársak képzetlenek, fogalmuk sincs arról, hogy mit szolgáltatnak. Nem terméket akarok venni, ha vásárolok, hanem az igényeimet akarom kielégíteni. A rajta lévő információt én is el tudom olvasni.

Ha nem te gyártod a terméket, kell egy jókora raktárkészlet, amit meg kell finanszíroznod, tárolnod. A képzéseket szintén neked kell finanszíroznod.

Kell egy jól felépített adminisztratív és bitang erős, megbízható informatikai háttér.


És olyannal lépj piacra, ami még nincs, mert a huszonhatodik táplálékkiegészítő már senkit sem érdekel.


Végül, van-e elég kitartásod, elég tőkéd, hogy akár fél évig is veszteségesen működj? Mi van, ha egy évig sincs haszon, bírni fogod?

5. 1560f47887 (válaszként erre: 3. - 91d4989ab9)
2011. dec. 29. 14:33
Gondolom azért MLM. Ha nem lenne termék, vagy csak látszat termék lenne, akkor máris piramisjáték lenne.
2011. dec. 29. 14:27
vagy szolgáltatás?
3. 91d4989ab9 (válaszként erre: 1. - 5df06e74bb)
2011. dec. 29. 14:26
van valós termék mögötte?
2. 1560f47887 (válaszként erre: 1. - 5df06e74bb)
2011. dec. 29. 14:24
Írd le a séma lényegét, és meglátjuk hogy tényleg mindenki jól járhat-e vele!
2011. dec. 29. 09:46

Sziasztok!


Valakinek van tapasztalata mlm cég létrehozásával kapcsolatban? Kitaláltam valamit, amit itt most nem osztok meg, de akit érdekel az üzleti élet, vele megosztom. Persze, nem kiforrott még, de szeretném 2012-ben elindítani (nem jan 1-el!)

Bármilyen tapasztalatot szívesen fogadok.


A kifogások, hogy piramis, átverés és a többi nem érdekelnek. Hasznos hozzászólásokat várok, nem hülyeségeket. Hülyeséget írni bárki tud.

És még mielőtt átverésről lenne szó, pont abban gondolkodok, olyanban, amivel mindenki jól jár, aki tesz egy picit is érte, nem csak a felső 5%. Nem vagyok én sem hülye, átverni főleg nem fogok embereket. Szóval, hajrá!:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook