Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mivel védjem ki az óvodába, hogy ne kapjon el a gyerek élősködöket.(tetű stb) fórum

Mivel védjem ki az óvodába, hogy ne kapjon el a gyerek élősködöket.(tetű stb) (tudásbázis kérdés)


2010. febr. 9. 12:17

Nyírfakéreg sampon, a patkikákban kapható: távoltatrtásra nagyon jó.


A rendszeres Nyttiforos és Pedexes kezelést nagyon nem ajánlom, mert tönkremegy a gyerek fejbőre, hajhagymája!!!

2010. febr. 8. 22:45
Én kéthetente hajmosás után bekenem a fejbőrüket Nittiforral. Eddig hatott, remélem később sem lesz gondunk.
2009. jan. 14. 15:42
szkafander?
2009. jan. 14. 15:32

nagyon nehéz kivédeni,de mikor a mi ovinkban tetű járvány volt, a gyerek fejét minden hajmosásnál lekentem tetűirtóval

így egy darabig védve volt,mert a szaga benne maradt a hajában

2009. jan. 14. 14:56

Sziasztok.


Ma szóltak az oviban,hogy élősködőt találtak az egyik csoportban.


Ti hogyan használjátok a pedexet(csak megelőzésre)

Nekem valaki azt mondta,hogy csak a tarkóhoz,kell egy cseppet raknom.Ez így tényleg jó??????

17. megryan (válaszként erre: 10. - Lufi)
2009. jan. 12. 14:58
Lehet hogy tetves nem volt, de hogy büdös az ecettől az biztos...
2008. szept. 21. 15:33
Nittiforral mosd meg egy hónapban egyszer a haját.
2008. szept. 21. 14:39
Na én minden hajmosás után pedex-el kezelem le a lányom haját, mielőtt hazahoz valami háziállatot!!!
14. Éfi
2008. aug. 23. 12:59
Sziasztok.Azt nem tudom,hogy kell kivédeni,de azt igen,hogy amikor már ott van hogy kell kiírtani.Nem muszály vegyszer hozzá,csak hajbalzsamra van szükség jó sokra és egy sűrű fogu fésűre.Jó sok balzsamot teszel a hajra és tincsenként átfésülöd.Ugyanis a balzsamtól elkábul a kis"aranyos".Ja,és minden tincs átfésülése után egy papírtörlőhöz kened a fésűt,így eltünnek a tetvek.
2008. aug. 23. 12:36
Minden hajmosáskor ecetes vízzel kell leöblíteni a hajat.
12. contu (válaszként erre: 11. - A9e1c02a7b)
2008. jún. 16. 11:06
A Neemoxanban van teafa olaj.
2008. jún. 16. 10:05
Állítólag jó a teafaolaj és a rozmaringolaj is. Sampon is létezik ezekkel az illóolajokkal.
10. lufi
2008. jún. 15. 07:40
A húgom, a lányának minden hajmosás után leöntötte a haját ecetes vízzel. Eddig még egyszer sem volt tetves.
9. contu (válaszként erre: 8. - Monika1225)
2008. jún. 15. 01:09
A Nittiforra tényleg azok. Vagy a gyerekorvos mondta, vagy a neten olvastam.
2008. jún. 14. 20:44
A lányomnál a PEDEXEXTRA névre hallgató tetüírtó szer vállt be, sajnos rendszeresen hazahordta az iskolából az idén , ezzel 1 kezelés kiirtotta az egészet , utána még 2-3 normál samponos hajmosásig védettséget ad! kb 670 ft és a derékig érő hajárahónapokig elég volt 1 doboz! a gyogyszertárban a nittifort ajánják de szerintem arra már imuninsak a dögök!
2008. jún. 14. 20:41
Utána néztem a készítményeknek, amikor a fiam ovis társainál is találtak tetűt. A legbarátságosabbnak egy növényi olaj tartalmú készítmény tűnt, a neve: Neemoxan. A gyerekorvos is ezt ajánlotta. Miatyánkcserje olajat, teafa olajat és levendulaolajat tartalmaz. A levendulaolaj rovarriasztó hatású, így megelőzésre is jó. Mostanában három alkalommal is volt teves gyerek az oviban, de a fiam eddig szerencsére megúszta. Ezt még asztmások és terhesek is használhatják, sőt 6 hónapnál idősebb babáknál is lehet alkalmazni.
2008. jún. 14. 20:27
Amikor a gyerekem ovis csoportjában előfordult, akkor megelőzés gyanánt NiX-et ajánlottak. Nem olcsó, de kb. 3-4. hajmosásig védettséget nyújt. Mi azóta ezt használjuk, ha kell ha nem, mert a "hordozó" gyerekben már én is láttam, az ovónő is szólt, de védőnéni csak ritkán jár a csop-ban.
5. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 4. - F7cbe21b45)
2008. jún. 14. 20:12
azthiszem pont azt mondják megelőzésre is,valami samponféle és nem megy talán bele...nem tudom,de nálunk használják,főle hosszú haju kislányok szülei.
2008. jún. 14. 20:04
Kivédeni nem lehet, figyelni kell, ha megtalálod, akkor Nyx - nem vagyok biztos benne, hogy így kell írni, hálistennek régen volt már- és egy hajmosással ki lehet nyírni őket. Persze akkor én is bepánikoltam... de tényleg nem kell.
2008. jún. 14. 19:59
van megelőzésre is használatos tetűírtó,a neve nem ugrik be pedig valahol irtam már...gyógyszertárban bizti tudják....mi nem használtuk végül de csoportársainknak bejött.
2008. jún. 14. 19:58
Van valami szer,amit ha rákenek a hajára nem fog belemenni tetű stb.
2008. jún. 14. 19:57
Mivel védjem ki az óvodába, hogy ne kapjon el a gyerek élősködöket.(tetű stb)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook