Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mivel tudok segíteni a kisfiamon? fórum

Mivel tudok segíteni a kisfiamon? (tudásbázis kérdés)


1 2
34. e705905164 (válaszként erre: 5. - Szakalyadri)
2011. máj. 9. 09:06
ez így van:((((
33. f758a7200f (válaszként erre: 31. - Baby0309)
2011. máj. 9. 09:05
:D
32. e705905164 (válaszként erre: 1. - Baby0309)
2011. máj. 9. 09:03
Szerintem az érzéstelenítés a jobb!
2011. máj. 8. 21:25

Képzeljétek sikerült kijönnie a smegmának,szerencsére nem kell menni "műtétre" :)))

Tényleg hatott a meleg víz alatt a huzogatás,mert napról-napra jobb lett a helyzet!

Remélem most már nem lesz ilyen gondunk! :)))

30. f758a7200f (válaszként erre: 29. - Sajert)
2011. máj. 3. 08:57

Ezt nekünk is mondta a doki, az én fiamnál is 2x kézzel hátrahúzták érzéstelenítésben, és mindkét alkalom után pár napra rá visszatapadt, pedig tisztán tartottuk, kenegettük. 3-adszorra elvittük egy dokihoz aki ilyen körülmetélés-műtéteket csinál és a doki (nagyon őszinte és segítőkész, mert nem a pénzt nézte), visszautasította azzal, hogy minden 4-5 év életévvel lecsökken 20%-al a fitymaszűkület, tehát van akinek csak 16 éves korában húzódik teljesen hátra, és ez normális, de persze, hogy az 1éves, 2éves korban még a gyerekek 80%-ának le van tapadva.


Ez természetes egyébként, de mégis a tudatlan embereket kihasználva sok doki rögtön azt mondja, hogy operálni kell (és ismerek rengeteg ilyen esetet). Sőt, ez a doki még kézzel sem húzta neki hátra, azt mondta, hogy békén hagyja inkább, és majd a gyerek egyedül "felfedezi" magát, és az esetek nagy részében kamaszkorban magától helyreáll.


Az én fiam is sokáig dokihoz menéskor mindig kérdezgette, hogy reméli nem ilyen kukicsupaszítás lesz megint:)))

29. sajert
2011. ápr. 29. 22:16

A fiamnak egyszer a gyerekorvos csinálta, egyszer meg urológus, utána megint gyerekorvos. Mindhárom után, a gyerek FÉLT pisilni, a fürdéstől rettegett (mert ugye ott húztam fel neki, miután kiázott). A harmadik visszatapadás után (egy picit van csak visszatapadva), miután rémálommá vált az egész ügy, húzom, amíg engedi, de nem erőszakolom meg. Nekünk fél évig tartott ez az ügy. Aztán egyre több helyről hallottam, hogy majd ha máskor nem, kiskamasz korban megoldódik, mikor örömet szeretne magának szerezni :-). Így nem tudom, jól döntöttünk-e, de mi egyenlőre jegeljük a kérdést. 1 éve történt (akkor volt két éves), és a mai napig ha dokihoz kell menni, hangosan sír, hogy fájni fog a kukim! Akkor nyugszik meg, ha mondom, hogy nem fogja a kukidat nézni a doktornéni.


Neki is volt alatta váladék, amit a feltépéseknél kiszedtek. Most már nincs alatta váladék, mivel tényleg csak egy pötty helyen van visszatapadva.


Libabőrözök még a témától is.

28. Baby0309 (válaszként erre: 27. - SaliorMoon;))
2011. ápr. 29. 19:02

:) Ez is jó hír.

Igazából én sem bántanám neki,de megijesztettek ezzel,hogy ettől begyulladhat. Nagyobb a letapadt rész,mint ami már jönne fel és nem tudom,hogy mennyi esélye van annak,hogy hátha kiürül,ahogy Te is írtad.

Bár a gyerekorvosom azt mondta,az esti meleg vizes fürdés alatt van esély rá,hogy szép lassan feljön annyira,hogy kiürüljön. Egyébként pont ott van ez a kis váladék,ahol már 1-2 mm lenne,hogy kijöjjön....már ha engedné a letapadás.

2011. ápr. 29. 18:46

Sziasztok!


Nekünk is volt ilyen fehér folt a letapadás alatt!Mivel em akartam a dokihoz fordulni,mert nem akartam hogy fájdalmat okozzanak neki,így mi minden este húzgáltuk a bőrt neki és egyik nap szépen kipattant a ahogy megfeszítettem neki a bőrt!

2011. ápr. 29. 18:43

A kisfiamnak én is egy hónapos kora óta huzogatom a fitymáját, mégis van alatta ilyen váladék. Igaz, hogy nem jön hátra 100%-ban, de a gyerekorvos szerint nagyon jó állapotban van, az ilyen korú gyerekekéhez képest. Szerinte csak akkor van baj, ha a pisilésben akadályozza a bőr, és a váladék is normális -> ha majd hátra lehet húzni teljesen, akkor kijön az is.


Most viszont megijesztettetek!!!


Egyébként a védőnő szerint egy éves koráig hozzá sem szabadott volna nyúlni. Még jó, hogy a szülésznőre halgattam...

25. Baby0309 (válaszként erre: 23. - Eb11a53b33)
2011. ápr. 29. 18:38

Mármint amiatt vitted,hogy váladék gyülemlett fel nekik is alatta? És utána nem volt semmi gond?

Na hát ez jó hír :)

24. mona180 (válaszként erre: 23. - Eb11a53b33)
2011. ápr. 29. 18:32
szerintem is ez a legjobb megoldás ott nincs viszakoz és hamar túl vagy rajta
23. eb11a53b33 (válaszként erre: 1. - Baby0309)
2011. ápr. 29. 18:29

Nekem mind a két fiamnak egy mozdulattal csinálta a doki úgy, hogy nem is közölte mit készül tenni.

Akkor taxival vittem haza őket a Heim Pálból, és azóta semmi gond.

Amúgy emiatt vittem őket a gyerek sebészetre, és tényleg egy pillanat alatt meg volt oldva minden nélkül.

Ők sem tudták, hogy mi fog történni és én sem, és ez így volt a legjobb.

2011. ápr. 29. 18:29
egyébként nagyon sajnálom azokat a gyerekeket akiknek ilyen kicsi korban átt kell esni ilyenen pl a klubbunkban van egy kisfiú akinek az egész kukiját operálják és plasztikázzák mert olyan születési rendellenességgel születet hogy csúnya neki meg hát a hugycsöve is elzáródhat 3 órás műtétje lesz nem irigylem se őt sem a szüleit 1000-ből 1 fiunál van ilyen
2011. ápr. 29. 18:28
Fel sem merült az érzéstelenítés.Biztos a gyulladás miatt,fogalmam sincs.Nem volt 14 hónapos még.
20. Baby0309 (válaszként erre: 18. - Mona180)
2011. ápr. 29. 18:25
Lehet,hogy igazad van...ez eszembe se jutott.
19. Baby0309 (válaszként erre: 17. - Mona180)
2011. ápr. 29. 18:24

Elhiszem,hogy nagyon sok kisgyermeknek kell sebészetre menni,és sokat kell várni...ez is oké,de többet vártam ettől,hogy vagy altatás vagy érzéstelenítés,döntsük el a férjemmel és menjünk vissza...kérdéseim lettek volna,nem órákig akartam bent lenni,de nem is fél percig.

Hát ez van....meglátjuk.

18. mona180 (válaszként erre: 16. - Baby0309)
2011. ápr. 29. 18:23
szerintem azért nem kapott érzéstelenítőt mert ha be van gyulladva akkor nem ér semmit így egy fájdalommal kevesebb gondolom én mert ugye a fogorvos sem nyul hozzá a fogunkhoz ha be van gyulladva
17. mona180 (válaszként erre: 15. - Baby0309)
2011. ápr. 29. 18:20
igen és ez a baj hogy pesten még annyit sem foglalkoznak az emberrel mint itt vidéken ez szégyen
16. Baby0309 (válaszként erre: 14. - Borsi :-))
2011. ápr. 29. 18:20

Nem értem miért nem kapott érzéstelenítőt,hisz amúgy is fáj,mint az állat,ha be van gyulladva,nem beszélve a beavatkozásról...szegénykém.

Mennyi idős volt akkor?

15. Baby0309 (válaszként erre: 13. - Mona180)
2011. ápr. 29. 18:18

Tudom,minden orvos más véleményen van....csak semmiképp nem szeretnék a fiamnak rosszat,ha az a módja,h ezt meg kell csinálni,akkor legyen,inkább,minthogy rohanni kelljen az ügyeletre.

Csak olyan csalódott vagyok,2 órát ültem a Madarászba és fél perc alatt letudott a doki,kérdéseket se nagyon tudtam feltenni,mert már tessékelt ki,hogy jöjjön a következő.

Nem érzem felvilágosítottnak magam és kicsit dühös vagyok ezért. Tényleg fél perc alatt lerendezett...

2011. ápr. 29. 18:15

Én már csak azt vettem észre,h fogdossa a pelust és sír.Kibontottam és nagyon piros volt.Persze péntek délután volt,de fogadott a doki és még akkor érzéstelenítés nélkül megcsinálta.Az összes genny rám spriccelt...

Pont előtte egy-két nappal beszéltünk erről az orvossal és nem is sokat váratott magára.

Én is húzogattam neki,de nem erőltettem soha.

13. mona180 (válaszként erre: 10. - Baby0309)
2011. ápr. 29. 18:13
bocs ha félre érthető volt nem téged kritizáltalak csk mindenki mást mond nálunk pl a doki meg sem nézte neki még hogy minden rendben van e és persze vannak kivédhetetelen dolgok ami ellen nem tehetünk
12. Baby0309 (válaszként erre: 6. - Borsi :-))
2011. ápr. 29. 18:11

Nem is kapott érzéstelenítőt sem?

Mennyi idő telt el,hogy észre vetted,hogy ott a váladék és a begyulladás között kb?

2011. ápr. 29. 18:10
Néhány perc volt nekünk,de soknak tűnt akkor.
10. Baby0309 (válaszként erre: 8. - Mona180)
2011. ápr. 29. 18:09

ÉN PÁR HÓNAPOS KORA ÓTA HUZIGÁLOM NEKI MINDENNAP,DE TÉNYLEG CSAK ADDIG,AMÍG ENGEDI.

AZTÁN 3 HETE ÉSZRE VETTEM,HOGY FEHÉR KIS FOLT VAN A LETAPADÁS ALATT :(((((((

2011. ápr. 29. 18:07

Én is az altatás ellen vagyok,bár nagyon erősen tud kapálozni,ugrálni..

jó lenne,ha lenne valami alternatív mód,hogy esetleg magától kijönne ez a smegma és akkor nem kéne bántani.

Attól félek,hogy ezt most megcsinálják és utána újra letapad stb...sok ilyet olvastam.

MENNYI IDEIG TART EZ A BEAVATKOZÁS,MÍG FELSZEDI A BŐRT A SEBÉSZ?

2011. ápr. 29. 18:06
én azt gondolom az altatásról hogy még egy felnőtt nek sem kellemes sőt akár trauma is lehet akkor egy gyereknek mekkora trauma lehet egy altatás szerintem nagyobb mint az egész beavatkozás maga. én a fiamnak az első naptól húzogatom és eddig semmi baj nem volt a sógornőm nem húzkodta a gyerekének meg is lett az eredménye erről meg ennyit.
2011. ápr. 29. 18:02
Átgondoltam...inkább az érzéstelenítés! :o)
2011. ápr. 29. 17:59

Szia,

az én kisfiamnak begyulladt és gennyes is lett.Altatás nélkül csinálta az orvos,nagyon fájt neki,és a mai napig egy kényes pont a fürdetésnél,bár semmire nem emlékszik a beavatkozásból(4 és fél éve tört.).Utána két-három napig visszahordtam és az orvos húzgálta neki,aztán otthon kezeltük.Ketten lefogták,én meg kenegettem.Nem túl jó emlék...Az altatást én ellenzem,de ebben az esetben talán átgondolnám.

2011. ápr. 29. 17:59
Én láttam a gyerekem mandulaműtét után altatásból ébredni.Ne kívánd se neki,se magadnak.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook