Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mivel tisztithatom a bronz tárgyakat? fórum

Mivel tisztithatom a bronz tárgyakat? (tudásbázis kérdés)


2010. febr. 2. 12:55
Apu galambászott régen, és az egyik kis galamb (kb. 10 cm magas, gyönyörű kimunkálás) is bronzból van, én csak puha ronggyal dörzsikéztem idáig, de itt most kaptam ötleteket. köszi!
2007. jún. 15. 10:25
lehet kapni kimondottan bronz tisztítót is, bár lehet, hogy az alábbiakban ismertetett házi praktikák is éppen olyan jól beválnak
2007. jún. 15. 09:58

Nekünk a csillár darabjai berozsdásodtak a só-ecet keverékétől. Nem tudjuk biztosan, hogy bronz vagy réz, úgy kaptuk (kb 25 éves lehet).

Köszönöm a segítséget!!!

2007. jún. 10. 20:06

BRONZTÁRGYAK

A bronztárgyakat havonta egyszer óvatosan poroljuk le puha ruhával, félévenként viszont tanácsos lemosni szappanos vízzel. A mosóvízbe tegyünk egy evõkanál szalmiákszeszt. A lemosott tárgyakat puha ronggyal dörzsöljük szárazra. Súrolószert és kefét ne használjunk, mert megsértjük a bronz felületét.

A régi, patinás bronztárgyakat denaturált szeszbe vagy borecetben feloldott só oldatába (egy liter borecet, 3 evõkanál só) mártott vattával lehet tisztára dörzsölni. Langyos vízzel öblítsük, és szarvasbõrrel egészen szárazra töröljük.

Az egyszerû, régi bronztárgyakat száraz szódabikarbónával is tisztíthatjuk. Utána száraz flanelruhával fényesítsük.

A bronztárgyakat lakkal vagy viasszal óvhatjuk meg az oxidációtól. A védõréteget a tárgyakra vékonyan hordjuk fel.

2007. jún. 10. 14:02
Mivel tisztithatom a bronz tárgyakat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook