Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mivel mossam a törölközőket? fórum

Mivel mossam a törölközőket? (tudásbázis kérdés)


2021. ápr. 9. 13:22

És most valamit kipróbáltam, mert talán ez nem túl drága és könnyen pakolható.


Nekem van egy lidls (silvercrest) ruhsgőzölőm. Ettől is puha lesz a törölköző!!!!

14. Channa* (válaszként erre: 13. - Selyemmaki)
2021. ápr. 9. 11:23
Külön én se vettem volna, de mosó-szárítógépet vettem, mert kellett mosógép, így elfér az előző helyén;)
13. Selyemmaki (válaszként erre: 11. - Channa*)
2021. ápr. 9. 11:12
Elhiszem hogy jó, de nincs hely hozzá.
12. Selyemmaki (válaszként erre: 10. - Loch ness)
2021. ápr. 9. 10:36

Az én mosógépemen nincs ilyen promram. :(

LG- Direktdrive AAA+ 2017.

2021. ápr. 8. 15:37

Semmi nem segít, csak is egyedül a szárítógép.


Én nem ezért vettem, de nagyon örültem, hogy ezt tette a törölközőkkel:D

2021. ápr. 8. 14:01
Esetleg ha olyan programon tudod mosni őket, ahol több vizet adhatsz hozzá. Igaz, 60 fokon nem biztos, hogy nagy a programválaszték, és a törölközőt úgy kell mosni, hogy fertőtlenítsd. Mindenesetre nekem a farmerjaim azóta puhák, mióta farmerprogramon mosom őket, ami több vizet használ, mint a sima mosás. Hátha ez beválna a törölközőknél is.
2021. ápr. 8. 13:15
Ha kemény a víz akkor elaőaorban vízlágyító. De nekem is csak szárítógép oldotta ezt meg.
8. Mirrmurr2 (válaszként erre: 6. - Selyemmaki)
2021. ápr. 8. 13:08

Nem, nem teszi tönkre.

Szárazon vasalom őket.


Én nem szeretem a nagyon kemény törölközőket használni és kicsit ugyan felpuhulnak a víztől, amit letörlök velük, de nem kellemes használni őket:-)


A legjobb valóban, ahogy Sziszi mondta, a szárítógép. Télen, ősszel én is azt használom. Nyáron és tavasszal kinn szárítom a törölközőket a napon, utána vasalom.


Ha nem akarsz szárítógépet, szerintem használj kevés jó minőségű öblítőt (nem veszi el a törölközők nedvszívó képességét :-) ) és vasald át őket szárazon.

7. Guruljka (válaszként erre: 1. - Selyemmaki)
2021. ápr. 8. 12:44

Én a törülközőket 60 fokon, mosószódával mosom, kevés mosószert is adok a főmosáshoz.

Nem muszáj, hogy puha legyen egy törülköző fogása, amint nedvesség éri, felpuhul.

Az öblítőket törülközőkkel reklámozni csacsiság. Tényleg elveszik a nedvszívó képességét.

6. Selyemmaki (válaszként erre: 2. - Mirrmurr2)
2021. ápr. 8. 11:54
Vasalás? Nem teszi tönkre az anyagot? Vizesen vagy szárazon vasalod?
5. Selyemmaki (válaszként erre: 3. - Sziszi0528)
2021. ápr. 8. 11:52

Csak a törölközők miatt nem veszek szárírógépet. Sem helyem sem pénzem nincs erre... :/

Próbáltam már ezeket az öblítőket is, sajnos nem segített.

4. a97b9a4e4e (válaszként erre: 1. - Selyemmaki)
2021. ápr. 8. 11:52
Folyekony mososzer. Az Arieles nagyon jo, mi olyat hasznalunk. Meg extra mennyisegu oblitot. Fogy mint az apjaf*sza :D Nem győzöm folyton pótolni.
2021. ápr. 8. 11:37
60°-os mosás és Lenor/Coccolino, amiket én használok, de ami a végleges megoldást nyújtotta, tudom nem olcsó, de a szárítógép. Évekig szenvedtem ezzel a problémával, mióta megvan azóta illatos és puha, még a régiek is, amiket azóta többször átmostam-szárítottam.
2021. ápr. 8. 11:36

Vagy öblítőt használok, de úgy vettem észre, hogy attól a nedvszívó képessége nem az igazi.


Vagy kivasalom mosás után, az szépen megpuhítja.

2021. ápr. 8. 11:04

Amikor mosás utn megszáradnak a törölközők , az anyaga nagyon durva, érdes!

Öblítéshez használtam már ecetet, mert azt olvastam hogy attól lesz puha, de ez sem segített. Mit javasoltok??

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook