Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mivel mossam a 22 hónapos (még nincs 2 éves) kislányom fejét ha korpás? fórum

Mivel mossam a 22 hónapos (még nincs 2 éves) kislányom fejét ha korpás? (tudásbázis kérdés)


2009. júl. 31. 22:33
Én csak azért írtam az Alverdéset, mert arról tudom, hogy nincs benne ásványi olaj. Lehet, hogy jobb lenne valami illatmentes, mint pl. a 100%os napraforgóolaj. :)
12. Pné Veronika (válaszként erre: 7. - Hableány24)
2009. júl. 31. 22:13

Az én kislányomnak még a szemöldöke is koszmós volt, olyan volt, mintha korpa lenne, ezzel egy időben mindenhol tele lett tejkiütéssel is. Igaz akkor még csak 3 hetes volt, így a patikai 100%-os napraforgó olajjal, majd később babaolajjal rendbe tudtam hozni.

Úgy csináltam, hogy minden nap a fürdés előtt 1/2 - 1 órával lekentem olajjal, kis sapit húztam rá, majd megomstam a haját, fürdés közben pedig törölközővel ledörzsöltem a felázott koszmót.

Sajna ez ilyen csúf, de ártalmatlan dolog.

11. Sylvia81 (válaszként erre: 9. - Hableány24)
2009. júl. 31. 10:05

Amúgy szerintem nem fenyőszaga van... :) dmben lehet venni, szerintem menj be, szagizd meg, aztán még mindig kijöhetsz, ha nem tetszik az illata... :)

Mi próbáltuk a Babe-tól a koszmó-ellenit, hát, szerintem nem volt hatása... Nem nagyon kísérleteztem, de végül elmúlt neki. :) Ez kiskori sajátosság. :)

2009. júl. 31. 09:43
Gyógyszertári kénes sampon!!!
2009. júl. 31. 01:19
Az már azért annyira nemjó mert én nembirom a fenyő illatot még karácsonykor sem. :(
2009. júl. 31. 00:21
Ja, azt azért írtam, mert elég intenzív az illata, belengi a szobát. :)
2009. júl. 31. 00:15
Hát lehet,hogy koszmó. Nem az a lényeg,hogy fenyőfa illata van-e vagy nem csak használjon. :)
2009. júl. 30. 23:37

Szia!

Nem lehet, hogy az koszmó, nem pedig korpa?

Az én lányomnak is volt, semmi sem használt. Viszont a gyerekem megtálta a hajmosást... Kb. 1 éve volt, azóta is mindig ordít... :(

Sajnos nagyon nehéz kimosni a hajból az olajat, bár én vesztemre paraffinolajjal próbáltam. Na, azt neee!!! Sőt, semmi olyat, amiben paraffinolaj (paraffinum liquidum) van. Legjobb lenne, ha az Alverde Baby Haut- und Badeöl terméket választanád. Nincs benne sem ásványi olaj, se mesterséges cucc. Bár a férjem szerint fenyőfa-szaga van, de én is azt használom testápolóként...

S hogy paraffinolajat miért ne? Ásványi eredetű, a kőolajfeldolgozás végén marad meg. Az ásványi olajok nem szívódnak fel, viszont mivel nem oldódnak vízben sem, a bőrön maradnak és vékony réteget képeznek. Eltömítik a pórusokat, nem hagyják levegőzni a bőrt, sokszor súlyosbítva ezzel az alapproblémát...:( Sokáig én se tudtam, de most már tapasztalom a különbséget...

2009. júl. 30. 23:13
Ok akkor veszek olajat. Melyik a legjobb?
2009. júl. 30. 23:12

Hát neki elég nagy haja van. Úgy is született.

Nem szoktam száritani a haját csak törölközővel megtörlöm. De ha megfázott a fejbőre akkor mit lehet tenni?

2009. júl. 30. 23:10
Babaolajjal kend be, akkor feljön neki, majd simán babasamponnal mosd meg.
2009. júl. 30. 23:08

Szerintem bármilyen babasampon jó!

Nem is hallottam még ilyet, hogy korpásodjon egy ekkora gyerek haja! :S Nem lehetséges, hogy most ezekben a melegekben esetleg pancsolás után nem szárítottad meg neki a haját és megfázhatott a fejbőre?

2009. júl. 30. 23:06
Az ugye fontos,hogy ne csípje a szemét,meg neki érzékeny a bőre is.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook