Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mivel lehet helyettesíteni a tejet? fórum

Mivel lehet helyettesíteni a tejet? (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

29. maya80 (válaszként erre: 23. - Csevegö)
2010. márc. 8. 12:16
És aztán elmúlt? Azt hittem, ez az érintett emberek egész életét végig kísérik.
28. Agicab
2007. júl. 27. 21:24
Diótej, szójatej.. elég sok dologból "készíthető" tej. A benne lévő tápanyagokat ugyan nem pótolja , de a feeling legalább megvan, és főzni is lehet velük. A borsóleves pl. nagyon tuti velük:D Nem vagyok profi ebben a témában, de van egy Bokor Katalin könyvem, amiben vannak jó tippek.
27. druida (válaszként erre: 24. - 9a2354601b)
2007. júl. 17. 03:00
Mivel nincs mit megérteni rajta, azért csak levizsgáztam belőle. Tanulni sem érdemes annak, aki nem csak egyfajta megközelítésének tekinti a testi jelenségek okaninak felismeréséhez. Ha a többi megközelítést is meg akarja ismerni, akkor érdemes vele foglalkozni, hiszen ismerni kell minden lehetséges adatot.
26. MARIMAMA (válaszként erre: 22. - Venes)
2007. máj. 18. 20:27
LAKTÓZ IS DE KIDERÜLT HOGY HA TÖBB SAJTOT VAGY TÖBBSZÖR VAJAST ESZEK VAGY ,TURÓT,JOGHURT FÉLÉKET MÁR EZEKET SEM BIRJA ELVISELNI A GYOMROM-VAGY INKÁBB A HASAM GÖRCSÖL NEMSOKKAL AZ EVÉS UTÁN,IGY ELHAGYTAM MIND EZEKET A KOSZTOMBÓL.ANNYI VAN HOGY A KÁVÉMBA REGGEL ÖNTÖK EGY PICI TEJET MERT EZ NÉLKÜL NEMTUDOM MEG INNI.DE EZ CSAK RITKÁN BÁNT MIVELHOGY PICI MENNYISÉGŰ.
2007. máj. 18. 19:35

Én 17 évesen lettem tejfehérje érzékeny!:(

Csalánkiütéses voltam 5 hónapon keresztül,jártam orvostól,orvosra,míg végül kiderült,hogy tejallergiám van!

Tej helyett szójatejet ittam.Nehéz volt megszokni,de nem volt vészes!Aztán kb fél év múlva elmúlt!Nem is értem.Ma már minden tejterméket fogyasztok.Lehet nem is ez volt a bajom,....

24. 9a2354601b (válaszként erre: 21. - Druida)
2007. máj. 18. 16:38
Látszik, hogy nem használt nálad az allergológia hallgatása. Próbálkoztál a megértésével és megtanulásával is?
23. csevegö (válaszként erre: 22. - Venes)
2007. máj. 18. 16:36
SZIASZTOK.A LÁNYOM TEJÉRZÉKENY VOT, HA BÁRMIJEN KÉRDÉSETEK LENNE VÁLASZOLOK. 6.5 ÉVIG VOLT ÉRZÉKENY.
22. Venes (válaszként erre: 18. - MARIMAMA)
2007. ápr. 6. 08:27
Laktóz érzékeny vagy, vagy tejfehérje érzékeny?
21. druida (válaszként erre: 20. - MARIMAMA)
2007. ápr. 4. 23:07

A tejallergia jelensége nagyon régóta ismert. De amíg az allergia kifejezést nem találták fel, addig másként hívták.

Hallgattam egy darabig allergológiát is. Mivel nem adott semmi használható ismeretet, így elkezdtem segíteni azokat, akik valódi megoldást kerestek. Erre is, másra is. Aztán amikor egyre többet találtunk, akkor itt maradtam. Később pedig druida is lett belőlem. (Ez nem kinevezés, ez állapot.)

2007. ápr. 4. 02:26
KÖSZI FOGOM NÉZNI A FEJLEMÉNYEKET, HÁTHA JÓLESSZ NÉKEM IS .BIZONY MÁR 30,-VE VAN EZ A PROBLÉMÁM, MÁR 17,-ÉVES KOROMTÓL NAGYON BETEG VOLTAM A TEJTŐL, ÉS ADDIG NEM IS TUDTUK HOGY MI OKOZZA A SZINTE MÉRGEZÉSI TÜNETEKET.HONNAN TUDÓL A DOLOGRÓL?? MAJD HA NEMFIGYELNÉM ÉRTESITS,KÉRLEK..KÖSZI.
19. druida (válaszként erre: 18. - MARIMAMA)
2007. ápr. 4. 02:00
Hamarosan elkészül egy részletesebb leírás, abból te is ki tudod választani azt a fajta tejet, amit otthon olcsón elkészíthetsz, és nincsen benne laktóz és más az emberi szervezet számára káros anyag. Addig kitartás, ha már eddig kibírtad. :)
2007. ápr. 4. 01:50
SAJNOS ÉN UGY ÉRZEM HOGY MINT TEJET NEMLEHET MÁSSAL PÓTOLNI. ÉN TEJ ÉRZÉKENY VAGYOK, ÉVEK ÓTA ,NEMTUDOK TEJET INNI. HIÁBA PRÓBÁLTAM A LAKTÓZSZEGÉNY TEJET,MÉGIS NÉHA HAPLÁN ÚGY RÁM JÖN AZ AZ ÉRZÉS, HOGY RÖGTÖN MEGHALOK, HA NEM IHATOK EGY KISPOHÁR TEJET,..DE TEHÉNTEJET ,MERT A BOLTI,CSAK VIZES SAVÓ.UTÁNNA PERSZE MENNEM KELL A WC-E, MERT UGYE MEGJÖTT A HATÁSA,DE NEM BÁNOM ,AKKOR IS KELL INNOM 1-HON,BAN LEG ,LÁBB 2,-MÉG HA EL IS KAP A HASM,.-VALAMIT NEM TUD BELŐLE PÓTOLNI SEMMI MÁS FEHÉRJE .ÉS EZÉRT KIVÁNOM.
17. druida (válaszként erre: 15. - Venes)
2007. ápr. 4. 01:39
Az is jó. Olcsó, és tényleg elkészíthető házilag.
2007. ápr. 3. 19:12
Semmivel.
15. Venes
2007. ápr. 3. 08:07

Helyettesíthető zab tejjel is.

Nagyon egészséges és házilag is elkészíthető.

A témát nem biztos, hogy megtalálom majd mégegyszer, szóval akit érdekel, nyugodtan írjon privát üzenetet.

14. druida (válaszként erre: 13. - 5e67f791bc)
2007. ápr. 2. 23:31

Igazad van mindenben. (Csak a tej nem tejporból készül.)

A szezámmag szuper, és a zöld teát is nagyon jó dolog fogyasztani. Erősen ajánlott.

2007. ápr. 2. 23:20
Az emberi szervezetnek nincs ra szuksege ket eves kor utan. El kell hagyni. A szezammagban pl. sokkal tobb a kalcium, mint a tejben. Tehat, hogy a legjobb kalciumforras ez kilove. A boltban egyebkent is csak feher italt arulnak tej neven. Pl.: a Reggeli ital, aminek mar a "tej" nevet sem merik adni. A legtobb tej csak tejporbol van. En nem iszom tejet. :) Inkabb zold teat.
12. druida (válaszként erre: 7. - Courage)
2007. ápr. 2. 23:15
Jó drágán.
11. druida (válaszként erre: 6. - Zazuka)
2007. ápr. 2. 23:15

Nem kell feltétlenül megvonni, de az utolsó 6 generációnak szinte a génjeibe is bekódolódott a tejfogyasztás. Sok más folyadék is van, ami sokkal finomabb. És egészségesebb.

Az a "kis" laktóz pedig akár maradhatna is - ismerve a rengeteg egyéb tejben lévő mesterséges mérget. Igaz, sokaknál az billenti át a mérleget. Azon a határon, amit az immunrendszerük még tolerálni tud.

10. druida (válaszként erre: 5. - Courage)
2007. ápr. 2. 23:11
A tacskó áruház nem arról híres, hogy minőségi termékeket árulnak. Ha ott is lehet kapni némely dolgot, az irányt mutat a minőségével kapcsolatban. Ez azt is jelenti, hogy ha máshol is lehet kapni, akkor az a hely is kerülendő. Pl. a tejtermékek estében. De jobb óvatosnak lenni a többi termékkel kapcsolatban is. Az nem igaz, hogy csak P--lat és más, itthon gyártott márkákat lehet a piacon kapni. Van sok olyan - nálunk nem forgalmazott - termék, aminek a minősége megfelelő. De tej sajnos nincs. A bio-minősítésű (vagy annak nevezett) egy-két fajtáé sem. Legfeljebb tejes ételekbe teheted, ha erős az immunrendszered.
2007. ápr. 2. 22:58

"Például kókusztejjel, ami meg a propagandával ellentétben nem káros, sõt nagyon is egészséges."


Nem mindegyik. A kókusz termőhelyétől és a kinyerési eljárástól függ. Kinyerési eljárást 4 félét ismerünk. Némileg hasonlít a növényolaj-kinyeréshez. Ugyanis a kókuszban nem csak a dió belsejében lévő folyadékot nevezik tejnek és nem csak azt nyerik ki. Függ még a konzerválási eljárástól. A pasztőrözés nem jó. Ebből kifolyólag mifelénk nem alternatíva a kókusztej.


"Szóba jöhet még a rizs-tej is."

Az is szóba jöhet. A basmati fajtából a legfinomabb, de azt nem lehet errefelé kapni. Viszont az amerikai és a hosszúszemű fajtáké elég kellemetlen ízű, többnyire csak takarmányozásra használják. De azért van, aki eladja. Jó drágán.


"De semmiképpen sem szója-tejjel, mert az is rendkívül káros."

Ez egy marhaság. A génmódosított szójatej valószínűleg káros (szinte biztos), de az európai szójaültetvények egy részéről származó egyáltalán nem az. (ahol nem génmódosított vetőanyagot használnak.) A kínaiakat is alaposan meg kell nézni. Azok között is van jó.

Ez a "káros" hiszti azért terjedt el, mert akinek szanaszét van az immunrendszere, neki még a kamillavirág illata is káros. Egészséges embernek remek ital a szójatej.


"Dr. Norman W. Walker szerint az újszülött csecsemõknél nyilvánvalóan csakis anyatejjel kell helyettesíteni. Ha ez semmiképpen sem megoldható, akkor egy hónapos korig adva a kecsketej ajánlatos, mert ez hasonlít még úgy-ahogy, de mégis legjobban az anyatejhez.

4 hetes kortól a tápital 1/4-e sárgarépa kicentrifugázott leve legyen és 3/4-e pedig kecsketej. Idõvel a sárgarépalé mennyiségét fokoza-tosan növelni kell. Csecsemõknek abszolút tilos szója italt adni."


Ha dr. Walker ismerné a tönkölybúzát és az abból készült leveket, pépeket, akkor nem állítana ilyen butaságot. Nyilvánvalóan a csecsemőknél anyatejet kell alkalmazni. Ha viszont nem lehet valami ok miatt, akkor elsősorban a tönkölybúza jön szóba. Mindenféle ízesítés nélkül. A felnőttek csak ízesítéssel isszák meg, de hát felnőtteknél gyakoribb az ízlésficam mint a csecsemőknél. A tönkölybúza az egész Földön megterem. nagyon könnyen és gazdaságosan állítható elő biominőségben.

Bármely állat tejét csak abban az esetben lehet csecsemőnek vagy kisgyermeknek adni különösebb kockázat nélkül, ha az az állat a saját portánkon él. Más esetben akár komoly kockázatal is járhat a tejének felhasználása. Ráadásul alaposan ismerni is kell a tejek felhasználási módjait. A kecsketejet például nem szabad fémedényben sem felfogni, sem felforralni. (Van rá módszer, de azt tanfolyamon tanítjuk. :) )

A kicentrifugázott levekkel csak az a baj, hogy szétválasztva tartalmazzák az adott gyümölcs/zöldség levét. Így lehet a legbiztosabban túladagolni a növény levének egyes amúgy ártalmatlan, sőt hasznos - összetevőit. Ami úgy-e nem cél, sőt kifejezetten kerülendő. (Erre is van veszélytelen módszer.)

A csecsemőnek anyatejen kívül lehetőleg semmilyen más ételt-italt nem szabad adni. Ha anyatej beszerzése kizárva (nem értem, hogy miért), akkor tönkölybúza-nyákot kell nekik adni. Nem lesznek emésztési problémáik, és a hasfájás is ismeretlen fogalom lesz számukra. És benne van minden számukra szükséges tápanyag.


"Hogyan lehet a csontokat kalciummal feltölteni?"


Rengeteg módszer létezik rá. De először azt kell elintézni, hogy a bevitt kalcium fel is tudjon szívódni. A magnéziummal társítás alapvető, de az arányok meglehetősen egyediek. Ha a széklet megvátozik (megjelenik benne a kalcium), akkor más arányt kell találni. figyelembe kell még venni sok más dolgot is. Például a nyirokrendszer állapotát, a nyirokfolyadék összetételét, az emésztési sajátosságokat (ezek meglehetősen egyéniek - ezért sem lehet kategorikusan kijelenteni, hogy mindekinél egyforma paraméterek szükségesek a kalcium felszívódásához), az idegi folyamatokat és még más paramétereket is. A legtöbb kideríthető orvosi adatnyerő-módszerekkel.


"1. - Fogyasszon csakis növényi eredetû kalcium-dús ételeket, ilyenek pl. zöld leveles növények, saláta-félék, (sótlan) mandula, szezám-magok vagy a belõle készült "tahini", dióbél, mogyorók (de kivéve a földi mogyorót), szárított füge, mazsola, spárgakel (brokkoli), hüvelyes termések (borsó, bab stb), narancs, szõlõ, karfiol, káposzta, retek, barna (hántolatlan) rizs, fõtt burgonya, paradicsom, bogyók, alma, eper stb. Mint látja, széles a választék."


Nem kell feltétlenül vegetáriánussá válni ahhoz, hogy a kalciumháztartását valaki rendbe tegye. (Én az vagyok, de ez magánügy.) Az ásványokban esetenként sokkal több kalcium található, mint a zöldségekben. Megfelelő módon a szervezetbe juttatva a test be is tudja építeni a csontrendszerbe.


"2. - Rendszeres mozgás kell, de az ne legyen leterhelõ él-sport."


Én az aerobiktól és a fitt-well-loch-nesstől is kiakadok. Két megállóval előbb leszállni a buszról, és kész! Az élsport amúgy sem egészséges dolog. Az egy szakma. Akárcsak a lakatos, vagy az ács.Csak azok esetében nem mondják be a rádióban az elkészült kerítések vagy tetőszerkezetek számát.


"3. - A kalcium megtartásához a szervezetnek szüksége van D vitaminra, ami egy kis napon való tartózkodásból képzõdik. Ha ez nem kivitelezhetõ, akkor tengeri halakkal, vagy D vitamint tartalmazó (lehetõleg organikus) gyógykivonatokkal kell pótolni."


Nem csak D-vitaminra van szükség a kalcium megtartásához. Még legalább 20 féle dologra. Többek között a hormonháztartás közelítően pontos működésre. Ami kizárt akkor, ha valaki csapvizet fogyaszt. De említhetném az izmok regenerálódási képességének megfelelő szinten tartását is. Egy kis napfényt egyébként mindig be lehet szerezni, csak oda kell rá figyelni. Semmilyen hal és organikus gyógykivonat nem pótolja a napfényt. Ráadásul a napfény olcsóbb is.


"4. - Minél kevesebb sót fogyasszon, mert az megnöveli a kalcium veszteséget, a vesék felingerlésén keresztül. A vesék tisztán tartása végett kerülje a kávét, üdítõitalokat és fogyasszon elegendõ mennyiségû tiszta vizet, gyümölcs-, zöldségleveket."


Jópofa kifejezés a "felingerlés". Ha egy vese fel van ingerelve, akkor többnyire tripla adag fájdalomcsillapító kell, hogy egyáltalán lélegzetet tudj venni. A gyors vizeletürítés nagyon sok anyagot kiürít a szervezetből. Ezek közül az egyik a kalcium. De nem ez ürül ki a legnagyobb mennyiségben ilyenkor.

A gabonakávét nem kell kerülni. Igaz hogy drágább mint a babkávé, de jobb is. Az íze pedig ugyanolyan. (Nem mindegyiké, de van olyan is.)

Az üdítőitalokat általában messzire kerülni kell, a többségük nagyon komoly mérgeket tartalmaz. Ráadásul ipari vízből készülnek, ami ugyancsak nagyon káros az egészségre. Esetleg az ásványvízből készültek jöhetnek szóba, ha nincs más.

Tiszta vizet már nagyon kis eséllyel lehet fogyasztani, mert kb. 15 éve nem lehet kinyerni könnyen hozzáférhető helyen. Minimum 300 méterre kell lefúrni, hogy iható minőségű vizet kapjon valaki. Tehát marad az ásványvíz.

A gyümölcs-és zöldségleveket nem mindegy hogy miként nyerik. A gyümölcscentrifuga kizárva, a boltban kapható dobozos/palackos változat ugyancsak. Kizárólag a házilag készült az egyetlen alternatíva. Azt is préselni kell.


"5. - Ne dohányozzon! A dohányzás 40%-al nagyobb rizikót is jelenthet a csontritkuláshoz."


Legalábbis ezt mondják. A marketingesek. Azok pedig nem sokat értenek ezekhez a dolgokhoz. Nálam pl. 0% ez az érték. De ha azt nézem hogy számomra mire jó, akkor -20 %.


A többi amit írtál jó. :)


Az ajánlott honlapon egyébként vannak átgondolásra érdemes tények is. A tehéntejről származó információk helytállóak. Az amerikai és nyugat-európai tejekre vonatkozóan. De nálunk kicsit más módszereket használnak és kicsit más szereket is. Ebből következően mások az arányok, de a végkövetkeztetés ugyanúgy igaz. Talán egy kicsit úgyabbul.


A tudományos kutatások erősen függenek az azokat finanszírozóktól. A számlát általában a gazdasági szféra szokta fizetni. Mifelénk a gazdasági szféra nem erős, így nem is fizetnek ilyesmit. Iparszerűen amúgy is csak betegségnek nevezett jelenséget lehet előállítani. Az egészség az saját hatáskörben intézendő/intézhető. Elég sok buta ember van ahhoz, hogy a hasznot megtermelje a befektetőknek. Az a néhány okos/okoskodó pedig hadd éljen!

Mi köszönjük, jól vagyunk. Egyre jobban! Főként a többséghez képest.


Az nem ártana, ha mielőtt átveszel valakitől egy írást, utánanéznél annak, hogy mi is a helyzet vele. Főleg ha külföldi adatokat tartalmaz. Akkor kötelező kiegészíteni a hazai vonatkozásokkal. Viszont a cikk címében feltett kérdésre nem adtál megfelelő választ. Leginkább semmilyet sem.

Mielőtt valaki azt mondaná, hogy "szokás szerint" csak a szám jár, én adok választ rá. A következő hozzászólásomban.

2007. ápr. 2. 20:21
Milyen tüneteitek voltak mielőtt kiderült, hogy laktoérzékenyek vagytok?
7. Courage (válaszként erre: 6. - Zazuka)
2006. ápr. 27. 17:56

De laktózérzékeny is vagyok:) Csak később döntöttem el, hogy akkor lemondok az állati eredetű tejekről.

Szerintem próbáld ki a rizstejet. Lehet kicsi dobozban is kapni!

6. zazuka (válaszként erre: 5. - Courage)
2006. ápr. 27. 15:25
Ó értem, akkor nem kimondottan laktózérzékenységről van szó, "csak" elhatározásról. Hát igen, én is a tejhiánytól szenvedek a legjobban, nem is hittem volna, amíg meg nem kellett vonni.
5. Courage (válaszként erre: 3. - Zazuka)
2006. ápr. 27. 14:27

Igen lehet kapni laktózmentest. Elméletileg azt ihatnám, de olyan sok rosszat olvastam a tejről...

Meg szeretnék visszaállni a vegetáriánus kosztra és többet nem elkallódni mint egykor..

Nekem az vált be.

Tescoba meg ilyenekben is kapsz!

4. Courage (válaszként erre: 2. - Christine)
2006. ápr. 27. 14:25

Igen van, én bioboltban szoktam venni meg néha dmben is lehet kapni. A kókusztej még finomabb, de ízesítetlent csak kétszer kaptam ennyit. Az ilyen aromásakat én meg személy szerint nem szeretem...

A tehéntejnél minden jobb. A kecsketejre mondják, hogy "hasonló", de csak kisbabáknak szokták adni ha muszáj.

Szeritem ha valakinek nagyon kell tej akkor kecsketejet vegyen, de a rizstej nagyon finom. Meg van ezer féle gabona"tej", meg kell őket kóstolni.

Én ezeket szoktam, de semmiféle állati eredetűt nem iszom.

Egy próbát megér:)

Ha felmész arra a címre amit megadtam elolvashatod a tejről meg szójáról szóló cikkeket! Érdemes!

2006. ápr. 27. 14:09

Hali

Én még Atkinsezős korszakomban vettem laktózmentes tejet. Ha jól emléxem, csak az Intersparban kaptam. Nem tudom, hogy érzékenység esetén szabad-e ilyet inni (mert ugye a cukormentes készítmények se mind fogyaszthatók a cukorbetegek számára), de a szénhidrátszegény diétában tökéletes volt.

2006. ápr. 27. 13:55

Szia!

Van olyan,hogy rizstej? Te már akkor ezek szerint kóstóltad? És a kókusztejet,na meg a szójatejet? Az utóbbi tényleg káros?Pedig én azt olvasgattam arról,hogy egészségesebb a tehéntejnél....

Sőt a kecsketej a legjobb és legfinomabb,de gondolom az is tele van laktózzal....bocsi,de nem vagyok otthon a témában....te hogyan pótolod a tejet?

Pussz

2006. ápr. 25. 15:28
Sokan vannak manapság laktózérzékenyek, ezért gondoltam feltenni ezt a rövidke kis segítséget.
(Én is az vagyok egyébként.)

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook