Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mivel lehet eltünetni ruhából a méretmatrica miatti ragacsot? fórum

Mivel lehet eltünetni ruhából a méretmatrica miatti ragacsot? (tudásbázis kérdés)


20. gizus58 (válaszként erre: 19. - Channa*)
2017. febr. 5. 10:25
Nem, a seb benzin nem olajos, nem hagy foltot.Az alkohol nem minden ragacsot old.
19. Channa* (válaszként erre: 15. - Gizus58)
2017. febr. 5. 09:43

A sebbenzin nem olajos?

Én ezzel nem próbálnám ki, inkább az alkohol vagy a körömlakk lemosó.


És igen, egy próba egy viselésnél nem látható részen a színe miatt.



Nem tudom milyen ruha ez (póló, pulcsi?), és mennyibe került. Én nem biztos, hogy visszavinném, ha nem drága....

18. zebracsikó (válaszként erre: 13. - Túrógombócka)
2017. febr. 4. 23:24
azért tesznek rá ilyet, mert amikor 20 póló/nadrág/pulcsi van egymás tetejére téve összehajtva, akkor ez megkönnyíti a keresett méret kiválasztását. Nem kell az összeset széttúrni és a nyaki címkéket vagy derékrész-címkéket keresni, mert a kupacra ránézve is tudod már, hogy melyik a keresett méret
2017. febr. 4. 22:54
Megpróbálhatod esetleg tiszta benzinnel vagy alkohollal kiszedni.(a szellőztetésre és nyílt lángra ilyenkor figyelni kell) Talán a körömlakk lemosó is szóba jöhet bár azok között van olajos, azzal vigyázz, mert nyomot hagy.
16. globus
2017. febr. 4. 19:08
Gyakran ragasztanak színes matricákat gyárilag is műanyag, bőr, műbőr termékekre, amit nem szabad oldószerezni. Megtörtént már, hogy bekentem benzinnel, keletkezett a helyén egy kifakult folt, vásárlás napján sikerült tönkretenni. Még mosószer, finomsúroló sem jöhet számításba minden anyagnál.
2017. febr. 4. 17:09
A patikában kapható seb benzin kiveszi a ragacsot, és nem fakítja a ruhát..
2017. febr. 4. 17:03
Nekem farmeren volt ilyen, de ledörzsöltem. Szerencsére az vastagabb anyag, jól bírta. Pamutnál ez jóval nehezebb. Én alkohollal próbálnám, de tényleg kétesélyes, ha színes.
2017. febr. 4. 16:07

én leárazva láttam olyan pólót, amiben ott volt az ilyen matrica nyoma...(nem vettem meg, hátha nem jön ki, pedig amúgy tetszett volna)

nem is értem, minek raknak ilyet rá, a nyaki résznél úgyis bele van varrva a méret.

12. zebracsikó (válaszként erre: 11. - Kolibri)
2017. febr. 4. 15:10
írd meg az eredményt, tényleg érdekel, mi a fenéért ilyen ragacsot használtak
11. Kolibri (válaszként erre: 10. - Zebracsikó)
2017. febr. 4. 15:02

Jó ötlet, Köszi. Külföldi bolt....Centerpoint.

Még is fogom próbálni, koszi a batoritast! Csak pont ez volt a bajom, hogy levágott a címkét, kimostam már....erre puff

10. zebracsikó (válaszként erre: 8. - Kolibri)
2017. febr. 4. 14:50

de bosszantó, hol vetted??

A C&A-ben csík szokott lenni a mérettel a ruhán, de még sose volt vele bajom.


Én visszavinném, így is, hogy már kimostad, mert joggal hihetted, hogy a címke nem tesz kárt aruhában és jóhiszeműen leszedted, kimostad a holmit.

Ha meg valamilyen speciális szerrel va ráragasztva, akkor meg legyenek szívesek mellékelni valami oldószert is talán. (persze, ez utóbbi hülyeség, de érvnek elvileg megállja ahelyét.


A ruhát így nem tudod rendeltetésszerűen használni.


Amúgy én úgy csinálnám, hogy visszamennék és egy ugyanolyan holmit odavinnék a pénztároshoz, hogy vegye le róla a címkét. S utána megmutatnám a saját darabot, ami ragacsos maradt.

9. Kolibri (válaszként erre: 7. - Zebracsikó)
2017. febr. 4. 14:37
Pamut
8. Kolibri (válaszként erre: 6. - Linzerkarika)
2017. febr. 4. 14:33
Most azonnal nem tudok félteni képet, de kb pont a mell résznél az egyik oldalon elől rá volt ragasztva egy kis kör átlátszó matrica,hogy ez a darab S-es méret. A férfi nadrágokon egy egész csík ilyen ragasztó szokott lenni. Soha nem jártam még így, hogy leszek a matricát és ott maradt egy ugyanakkora kör, ami ragad,ha valami hozzáèr és olyan,mintha valami rácseppent volna....mert sötétebb ott a szín.
7. zebracsikó (válaszként erre: 5. - Kolibri)
2017. febr. 4. 14:19

milyen anyag? pamut? farmer? polár?


Alkohollal, körömlakklemosóval próbálnám oldani, de előtte ellenőrizd egy nem látható helyen, nem szívja-e ki a színét a ruhának

2017. febr. 4. 14:02
Képet tudsz tenni? Nem értem mi a probléma.
2017. febr. 4. 14:01
Mosás után ugyanígy látszik és még mindig ragad is. Olyan mérges vagyok!
4. Kolibri (válaszként erre: 3. - Zebracsikó)
2017. febr. 4. 14:00
Azzal nem jött ki
2017. febr. 4. 13:52
sima mosással
2017. febr. 4. 13:46
Én nem is értem, minek nyomnak ilyen matricákat a ruhákra. Persze a boltban nem vettem észre, hogy ilyen nyomot hagyott
2017. febr. 4. 13:45
Mivel lehet eltünetni ruhából a méretmatrica miatti ragacsot?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook