Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mivel lehet eltávolítani a csempéről a festék és -gondolom legalábbis hogy az van rajta- fugázó maradványokat? fórum

Mivel lehet eltávolítani a csempéről a festék és -gondolom legalábbis hogy az van rajta- fugázó maradványokat? (tudásbázis kérdés)


2009. febr. 6. 22:12

A fugát nem nehéz eltávolítani én majd minden hónapban szenvedek valahol.

Gress lapnál ha kemény a máz akkor 120 as smirgli papír (nem karcolja nyugi)

a gyengébb mázas lapoknál sósav kis ecset a fugamaradvány ráken ahova kell vár picit és letöröl.

Hameg a fuga rossz kitüremkedik vagy csak csúnyán van fugázva és zavar 120 smirgli és kicsit megcsiszol amíg jó nem lessz

13. Yudy
2008. dec. 6. 23:00
A folt biztosan fugázószer maradvány, a Bau.x-ban lehetett kapni speciális eltávolító anyagot.
2008. márc. 10. 19:54
a penészt azzal a gőzölővel nagyon szépen le lehet szedni
2007. okt. 10. 16:37

nagynyomású víz :)


SF

10. janita
2007. jún. 12. 19:18
Próbáld meg acetonnal, biztosan leviszi.
2007. máj. 27. 15:36
sziasztok!A fürdőben a csempe fugájában található penészre is tudtok valami tanácsot adni, hogy hogyan lehet eltüntetni? Már töbféle "vegyszerrel" próbálkoztam!
2007. máj. 27. 14:06
Lehet még kapni, nyeles pengével ellátott kaparót, mellyel az ablakról lehet a koszt eltávolítani. A csempére is lehet alkalmazni.
2007. máj. 27. 09:59
Bocsika időközben elolvastam amit feljebb írtál. Ha padló itt fára gondolok akkor az kicsit gáz, ha csempe akkor próbálozhatsz még nitrohigítóval ami szintén büdös de nem tesz kárt benne, viszont az csak oldószeres festékre jó, diszperzitre bő víz majd ha kellőképpen megszívta magát viszonylag könnyen letörölhető. Mészre vagy mész alapú festékekre, fugázóra stb ezekben mindben van mész mínt írtam lejjebb az ecet.
6. Teráz (válaszként erre: 4. - 09d65bf33d)
2007. máj. 27. 09:56
Igen a Lidl-ben vettem,régen csak műanyagban láttam,az nem jó!Ehhez még súrolószert sem kell használni,nagyon szeretem.Olyan égett szennyeződéseket lehoz ami ezer éve eltüntethetelen !!!
2007. máj. 27. 09:54
Én a dörzsit hanyagolnám mivel nem írtad milyen felületű a csempe. Ha mázas akkor bizony nagyon megkarcolja még a legfinomabb súroló eszköz is, ráadáshépp ha ragasztó akkor abban még homok is van! Azt sem írtad mennyi ideje van rajta /mennyire száraz/. Kicsit büdös ugyan, de amivel biztosan nem teszel kárt semmiben az az ecet.
4. 09d65bf33d (válaszként erre: 3. - Teráz)
2007. máj. 27. 09:28
Milyen fajta dörzsi? A fémes?
2007. máj. 27. 09:23

Nekem van a mosogatáshoz használt fém dörzsim,nagyon hatékony.Először félve próbálkoztam,de nem okozott kárt a csempémen.

Előtte sok pézt költöttem vegyi anyagokra,kár volt.Nekem ez a módszer bevált!!!

2007. máj. 27. 09:22
Most költöztünk új lakásba, és a padlólap tele van festék és egyéb festékhez hasonló fehér foltokkal. Késsel nem jön le, mert túl vékony (különben is már egy helyen sajnos teljesen összekarcoltam padlólapot, ennek eltüntetésére is javasoljatok valamit, ha tudtok), se mosószerrel, se súrolószerrel, se benzinnel. Mit tegyek? Nagyon ronda így.
2007. máj. 27. 09:19
Mivel lehet eltávolítani a csempéről a festék és -gondolom legalábbis hogy az van rajta- fugázó maradványokat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook