Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mivel lehet a megfázást gyógyítani néhány hetes terhesen? fórum

Mivel lehet a megfázást gyógyítani néhány hetes terhesen? (tudásbázis kérdés)


2016. okt. 22. 18:23
csipkebogyó tea hideg leöntéssel (azért ne forrázd mert kiöli a C vitamin tartalmat) ha nem tudsz eredeti cs.bogyót szerezni, a Herba házakban kapsz szárítottat. isteni vitaminbomba,segít a megfázáson is.
2016. szept. 29. 12:55
Voltam náthás én is terhesség alatt. Kaptam antibiotikumot is, mert a torkon is be volt gyulladva, meg lázasodni is kezdtem. Igaz hogy nekem ez már a 3. trimeszterben volt. De nem lett semmi baja a fiamnak :)
27. moonlight13 (válaszként erre: 17. - Sutoczkine)
2016. szept. 28. 21:12
Én nem ismerem a homeopátiás bogyókat, amikor én voltam beteg, nem mertem semmi bogyót beszedni. Tulajdonképpen hülyének is nézett a doki, mert abban az időben még nem tudták kimutatni az 5-6 hetes terhességet, de én már éreztem. Mondtam az orvosnak, hogy nem szednék gyógyszert, mert szerintem terhes vagyok.
26. moonlight13 (válaszként erre: 11. - Sutoczkine)
2016. szept. 28. 21:06
Nyugodj meg! Én még ennyi idős terhes sem voltam, csak kb. 5-6 hetes, amikor nagyon náthás lettem. Én is végig aggódtam, de nem lett semmi baja a babának!
25. c73db520ef (válaszként erre: 22. - Marcsyy87)
2016. szept. 28. 16:50
Citromos-gyomberes harsfa-csipkebogyo tea, grepfruit, savanyukaposzta, kiwi es fekves.
24. lapbarna (válaszként erre: 22. - Marcsyy87)
2016. szept. 28. 13:36

Szia!

Én mind a 3 terhességem alatt voltam beteg. Most a legutolsónál antibiotikumot is szedtem és hörgőtágító pipát is használtam. Ja, és orrsprayt (nasivin). Semmi baja nem lett a gyereknek, pont a 39-ik héten született.

Az orvos ítéli meg, mennyit árt az állapotodnak az esetleges gyógyszerszedés, de a szövődményeket el kell kerülni. Én asztmás vagyok. Ha nem kúrálnak ki, csak teáztatnak, akkor a köhögéstől beindulhatott volna a szülés. Nagyon hamar romlik az állapotom ilyen esetekben, ebben sajnos már tapasztalt vagyok, úgyhogy nekem pár napon belül el kellett kezdeni a ventolinozást.

Jobbulást kívánok!

2016. szept. 28. 13:04
Jobbulást!
2016. szept. 28. 13:02
16 hetes kismama vagyok,és aggódom, mert elért a nátha. Picit kapar a torkom is. Nem szoktam könnyen megbetegedni, de ez most váratlanul elért. Azt mondják, ilyenkor sérülékenyebb az ember. Mézes teával próbálom kúrálni magam, remélem, hamar túl leszek rajta.
2008. dec. 9. 19:56
Sajnos az én lányom is hasonló cipőben járt egy éve.Akkor Ő is babát várt.A nagyobbik kisfia hazavitte a bacikat az oviból,és mindent elkapott.Neki nagyon bevált a hársméz.Kanalanként ette,és ez csíllapitotta a köhögését.Próbáld ki,a Stodal neki sem használt.Vigyázz Magadra,és jobbulást.
20. GK
2008. dec. 9. 15:28
Sziasztok! Mindegyikötök tanácsát megfogadtam, én 12 hetes vagyok. A náthát elűzte az Ocillococcinum, az 1000mg-nyi c-vitamintól jobban lettem, szedtem Sinupret-et, Stodalt-t, de a köhögésem sajnos 4. hete szüntelenül tart. Száraz, görcsös, néha roham szerű. A doki és a védőnő nem segít. Egyik kiröhög a homeopátiás szerek miatt, a másik azt mondja, bármit lehet szedni terhesség alatt, csak rák gyógyszereket nem. Na, most légy okos. Segítsetek, kérlek benneteket, mert megfulladok!
2008. máj. 17. 18:10
GYÓGYTEÁVAL, ÉS SOK GYÜMÖLCCSEL!
18. belle
2008. jan. 17. 15:11
Nekem mikor 10 hetes terhesen beteg lettem azt mondta a doki, hogy mézes citromos tea napi 2-3 liter, és 1000 mg C-vitamin (5 napig). Nekem bevált.Ja veszélyeztett terhes voltam.
2007. dec. 28. 09:06

Sziasztok!

Voltam dokinál, írt fel 3 féle homeopátiás bogyót és azt mondta ezeknek segíteniük kell. Remélem úgy lesz. Mindenkinek jobbulást aki még rajtam kívül beteg!

2007. dec. 26. 18:27

Jobbulást kívánok én is a betegeknek.

Egyébként én óvatosan bánnék a kamillával, ugyanis valamikor mégbetegebbé tettem magam a kamillagőzzel amikor köhögtem.

Az orvosom azt mondta, hogy a gyógyfüvek nemcsak használni tudnak, hanem ártani is. Ugyanis nem mindegy, hogy az a köhögés száraz vagy nem száraz. Most nem jut eszembe, hogy melyikre jó, de csak az egyik köhögés tipusra jó a kamilla gőze.

2007. dec. 26. 12:53

Bocs hogy csak most írok, tegnap este bementünk az ügyeletre, sehogy sem ment le a lázam. Szurit kaptam és algopirint szedhetek.

Én megfázáskor szedtem homeopátiás tablettát, émelyegtem tőle

14. supin
2007. dec. 26. 11:42
Kamilla tea + Főzz héjas hagymát s tegyél bele mézet izesitőül.
2007. dec. 26. 10:03
Ha pedig köhögsz is, akkor vagy a hagymás-piritott cukros tea, ill, DR. Theiss féle lándszás útifű szirup, illetve sokan esküsznek a Stodal szirupra- ez szintén homeopátiás.
12. 7934d1ac97 (válaszként erre: 11. - Sutoczkine)
2007. dec. 26. 10:01

"Egy ismerősömet is hazaküldték, hogy jöjjön vissza, ha belázasodott" - na ezt a dokit ott rúgnám meg ahol épp kell az tuti!!! De bunkó!


Én is az osciloconniumra - vagy hogy kell írni - esküszöm, sztem se lesz baja a babádnak, és c- vitamint (Cetebe), meg tea, és ágynyugalom, meleg, pihenés. Ja! És ami még tuti nem fog megártani, az a kamillával való gőzölés, tudod, felforralod a vizet, és patikában vásárolt kamilla virágzatát raksz bele, de akkor már zárd le a gázt. És hagyd állni egy-két percig, utánna pléd alatt vedd csak le a fedelét, és majd 10 percig szájon és orron keresztül is jó mélyen szívd be és fújd ki a kamilla gőzét. kb. 30 cm távolságból.

Illetve még az infralámpázás is használ, hasonlóan mint a kamillánál. Az arcüregeket kell melegíteni és a homloküreget, ha náthás vagy.


Jobbulást!

2007. dec. 26. 09:38
Köszönöm a tanácsokat! Lázam szerencsére nincs. Nekünk ez lesz az első babánk és már volt 1 vetélésem ezért aggódom annyira. A teát mindenképpen kipróbálom igaz méz nélkül, mert arra sajnos allergiás vagyok. 1 csepp méztől is nagyon be tudok görcsölni :-(. Pedig imádom a mézet, vagyis imádtam. Én c vitaminos halls cukorkát vettem, de a gyógyszertárba azt mondták azt nem lehet csak a 4. hónaptól szedni. Orvoshoz sajnos most nem tudok menni, mert ilyenkor nincs rendelés az ügyeleten meg megfázással nem foglalkoznak, ha nincs lázam. Egy ismerősömet is hazaküldték, hogy jöjjön vissza, ha belázasodott.
2007. dec. 26. 08:52

Szióka!


OSCILLOCOCCINUM!!! A legjobb a megfázásra,influenzára stb.Én is ezt szedtem terhesség alatt(másnapra már rendbe is jöttem).Ez egy homeopátiás szer és bátran szedheted terhesség-,szoptatás alatt,sőt még csecsmőknek is adható!!!Ez tényleg egy csodaszer,próbáld ki!

Jobbulást kívánok:)

2007. dec. 25. 22:19

Szia.

Az én orvosom mindíg csak egyet mondott terhesség és szoptatás alatt ha megfázom stb...Algopyrint és c-vitamint szedhetek.

Én mindíg ezzel kúráltam magam.Jobbulást kívánok!

2007. dec. 25. 21:52
Megfázásra nekem a mézes strepsilst mondta a dokim
2007. dec. 25. 21:50
Szia . Én is most nyitottam egy fórumot, én 18 hetes vagyok és lázas. Nekem a rubophent ajánlották, de hívom az ügyeletet. Utána még írok
2007. dec. 25. 20:59
A meleg citromos, mézes tea és a malag págyikó még senkinek sem ártott meg. Ha lázad is van akkor feltétlen orvost ajánlanék, egyébként gyógyteákkal a megfázás megelőzhető és a babának sem hiszem, hogy ártana. Én a megfázást borsmenta, kamilla, csalán, hárs, és bodzavirágból forrázott, mézes teával szoktam megelőzni. Mindegyikből csak egy csipetet teszek kb.2 dl forró vízbe, leszűrés után mézzel ízesítem és amilyen melegen tudom inni, úgy megiszom, majd meleg ágyba fekszem és ezt 3-4 napig megismétlem. Nállam ez bevált módszer.
2007. dec. 25. 20:19

Amúgy sok vitamint, mézes hársfateát. Ha köhögsz, van olyan köptető, amit lehet, de csak a doki tudja melyiket. Amúgy sokat kibírnak a bébik mentolos cukor biztos nem árt, a Mebucaint, Neocitránt én se mertem megkockáztatni. Mézet egyél sokat, meg sok folyadékot kell inni, de azt úgyis tudod.

Én 12 hetesen lettem náthás, de elötte egy hónappal is az voltam, mert elkaptam a kisfiamtól, a másodiknak már többet kell kibírnia, mint az elsőnek. :) De persze én is aggódom, hogy nehogy baja legyen a babának.

2007. dec. 25. 20:15
Ha lázas vagy, mindenképp vegyél be gyógyszert, a láz többet árt a babának, mint a gyógyszer.
3. edek
2007. dec. 25. 20:11
Majd elmúlik..túl nagy dolog a babavárás, szerintem,ahhoz,hogy kockáztass..Mert a legtöbb szer tuti ártalmatlan lenne...csak mivan,ha mégse?
2007. dec. 25. 19:57
Én azt hallottam, hogy még mentolos cukorkát se lehet enni, hogy a légutakat szabaddá tegye. Ez tényleg igaz?
2007. dec. 25. 19:55
Mivel lehet a megfázást gyógyítani 8 hetes terhesen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook