Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mivel lehet a duzzanatot csökkenteni? Hozzáértem a tűzhelyhez és a láng megégette az ujjamat. Megdagadt eléggé, de már nem vörös fórum

Mivel lehet a duzzanatot csökkenteni? Hozzáértem a tűzhelyhez és a láng megégette az ujjamat. Megdagadt eléggé, de már nem vörös (tudásbázis kérdés)


2017. okt. 30. 21:35
First folyamatosan.
10. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Ba1d42e95e)
2017. okt. 30. 20:00

Minden égési sérülést azonnal hűteni kell.

Folyó víz alatt, vagy mélyhűtött bármi. Lehet kapni a gyógyszertárban zselét, amit nem árt minden háztartásban tartani a fagyasztóban, égésre, ütésre, bármitől kialakult duzzanatra kiváló.

Panthenol spray jó külsőleges alkalmazásra, sebek, égési sérülések, hámsérült bőr helyi kezelésére. Ahogy fújjuk a bőrre hűt is.

Ha ne múlik a fájdalom, menj el sebészetre, hogy speciális ellátásban részesítsenek, olyan krémet, gélt spray-t írjon fel, ami a sebedre jó.

Mielőbbi gyógyulást!

9. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Ba1d42e95e)
2017. okt. 30. 19:26

Azonnali hutes, folyo /hideg/viz alatt, min.1 perc, ill.szerezz be egy u.n.burnjel nevu zselet, oltari hatasos! Soxorosara csokkenti a szovetkarosodast!

Gyogyulast

2017. okt. 30. 19:24
És nálam szokott lenni itthon egy patikai kenőcs, kiválóan hűsíti az égett bőrt (miután vízzel hútöttük), Unguentum refrigerens a neve. Napégésre is, de szappanozás után kicsit húzódó bőrre is jó.
7. Guruljka (válaszként erre: 1. - Ba1d42e95e)
2017. okt. 30. 19:23

Ha énrám tennének paradicsomot, én is gyulladnék.


Azt mondom, amit a többiek, meg az orvosok. Hűteni.

2017. okt. 30. 18:24
Hűteni kell, hideg vízzel,vagy jéggel,ha van otthon fagyasztód abból fagyasztott valamit rátenni.
2017. okt. 30. 18:19
Aloe vera. Igénytelen, el van egy cserépben. Saját tapasztalat: azonnal bekenni azzal a zselé szerű anyaggal ami a levélből jön ha levágod a tőről. Nem hólyagosodott fel, kicsit látszott a helye de nem fájt. Ugyan ilyen jó hatása van ha elvágod a kezed, vagy zúzódásra, véraláfutásra is.
4. ba1d42e95e (válaszként erre: 2. - Forrest2010)
2017. okt. 30. 18:08
igen többször is
2017. okt. 30. 18:06
Az égést azonnal hideg víz alá kell tenni.Addig,amíg a fájdalom el nem múlik.Ha nem akarod folyatni a vizet,akkor tedd egy nagy bögre hideg vízbe és cserélgesd rajta a vizet,h hideg maradjon. Még most is lehetne.Azután az Irix spay nagyon jó rá.Gyakran befújva.Remélhetőleg ennyi idő után is javulás érhető el.
2017. okt. 30. 18:05
engedtél rá hideg vizet legalább egy jó darabig ? azonnal hűteni kellett volna .....
2017. okt. 30. 17:59
paradicsomot tegnap este rátettem dunsztban, de még mindig gyulladt

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook