Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mivel kezeljem a lábujjam? fórum

Mivel kezeljem a lábujjam? (tudásbázis kérdés)


20. d1b337c628 (válaszként erre: 19. - Baba73b)
2017. júl. 22. 15:11

Jó, hogy írtál és jó, hogy meggyógyultál.


Azért a nép nevében :) még egyszer elismétlem (lehet olyan helyzet, hogy nincs antibiotikum, doki, viszont van víz, vatta és nejlonzacsi), hogy a dunszt kötés minden helyzetben elérhető, ha mondjuk hajlamosak vagytok a körömágyatoknál a bőrdarabkákat letépni, vagy a lábkörmötöknél ügyetlenül vágtok az ollóval. (Nem beszélve arról, hogy rendkívül fájdalmas és komoly gyulladást le lehetett vele húzni pár nap leforgása alatt. Ilyen volt a szőrtüszőgyulladásom. A térdemen azóta is ott a heg, a gyulladás ideje alatt olyan fájdalmaim voltak, mintha egy égő cigarettát nyomtak volna a térdembe.)

2017. júl. 22. 10:06
Kösönöm szépen mindenkinek.Orvos lett a vége,BACTROBAN nevű antibiotiumos krémet kaptam.Az segített.
18. elemző (válaszként erre: 1. - Baba73b)
2017. júl. 18. 08:04
Szia! Ilyenkor érdemes bekenni az aloe vera levelének kocsonyás belső részével, vagy fújni az aloe first spray-el.
17. Guruljka (válaszként erre: 16. - Bnedora)
2017. júl. 15. 19:26
Szombat lévén, már mindegy. :D
16. bnedora (válaszként erre: 9. - Guruljka)
2017. júl. 15. 19:12
Nem tudni mennyire komoly a baj. Nem biztos, hogy érdemes 2-3 órát várakozni egy sebészeten, egy kisebb problémával. A hagyma lehúzza a gyulladást, nem csinál vele rosszat az ember. Természetesen, ha 1-2 nap múlva csúnyább lesz a seb, feltétlen orvoshoz kell vele menni.
15. d1b337c628 (válaszként erre: 14. - Cippora)
2017. júl. 15. 16:41
Ha a húsba vágott, akkor nem tudom, hogy mi a teendő, ha a körömágy sérült meg, akkor dunszt. Ezt nekem ügyeleten mondták és jó párszor "életmentő" volt.
2017. júl. 15. 11:15

betadine es tetran.

de mibe nyírt bele pontosan? A bőrödet vágta meg? Vagy a körmödbe vágott bele,mert akkor simán beletörhetett a köröm oldalt,és az gyulladhatott be,volt már ilyenben részem,és azon csak sebész segített.

13. d1b337c628 (válaszként erre: 3. - D1b337c628)
2017. júl. 14. 15:10

jav. szőrtüszőgyulladásra


Amúgy a dokik sem mindenhatók mint tudjuk, nekem a sebészeten belepiszkáltak a sebbe és a gyulladás így még sokkal rosszabb lett, a traumatológián meg belém döftek egy tetanuszt és ROSSZUL elmondták, hogy hogyan tegyek rá dunsztkötést.

Az ügyeleten végre egy jó doktornénihez kerültem, aki antibiotikumot adott és JÓL elmondta, hogy hogyan dunsztoljak. Elképesztő volt látni már egy nap után a javulás mértékét.

2017. júl. 14. 13:20

Én is tudok fertőtlenítőt, de az nem gyógyítja a gyulladást. Inkább orvoshoz kellene menni, ha lüktet.

Kitisztítani nincs mit,ha a pedikűrös belevágott vagy megsértett valamit.


Fertőtlenítővel is csak a sérülés után minél hamarabb kell, utána már nincs értelme.

Amúgy a pedikűrös mit szól az esethez? Én felhívtam volna. Még az is lehet, hogy ad valami tanácsot. (Ha meg marhaságokat beszél, akkor még inkább lecserélem.)

2017. júl. 14. 13:05
Betadine a legjobb szerintem is. És jó még a Bepanthen Plus.
2017. júl. 14. 12:27
Ha nem akarsz elmenni a dokihoz,akkor neomagnolos vizzel kell kitisztititanod.De inkább szerintem is menj orvoshoz,mert az ördög nem alszik....
9. Guruljka (válaszként erre: 2. - Bnedora)
2017. júl. 14. 12:24

Én inkább elbicegnék a sebészetre minél előbb, mert jön a hétvége.

Addig nem kenegetném hagymával, mert a sebész előtt röstellném, hogy otthon kuruzsolgattam.

2017. júl. 14. 12:20
Patikában recept nélkül - bocs, elírtam.
2017. júl. 14. 12:20
Tetran kenőcs. Patikábam repept nélkül is kapható, ilyesmire príma.
2017. júl. 14. 11:52
Betadin + Árnika krém
2017. júl. 14. 11:37
Betadine kenőcs
4. 2104cc91e8 (válaszként erre: 1. - Baba73b)
2017. júl. 14. 11:35

szerintem menj el az első patikába, mutasd meg és adnak rá gyulladáscsökkentő krémet vagy valami hasonlót ami segít

(ők mégiscsak jobban értenek hozzá)

2017. júl. 14. 11:21
Nem tudom, hogy erre jó-e a dunsztkötés, nekem nagyon csúnya szőrtüszőgyulladást (amire antibiotikumot is kaptam, meg tetanuszt, egy egyforintosnyi heg maradt utána) kellett dunsztkötést tenni napokon keresztül, állandóan. A lényeg, hogy nedves, akár vizes vattát ráteszel a GONDOSAN LEFERTŐTLENÍTETT sebre, és nejlonzacskóval vagy folpack-kal légmentesen lezárod. Egy idő után szinte kellemetlenül meleg, forró lehet, az nem baj. Megismétlem, amit az elején írtam, nem tudom, hogy erre jó-e a dunsztkötés.
2017. júl. 14. 10:57
Először is azonnal fertőtleníteni kellett volna (bár lehet, hogy meg is tetted). Valaki paradicsomot, én inkább vöröshagymát szoktam begyulladt sebre tenni. Amennyiben nem gyógyul, a baleseti sebészetet nem árt felkeresni.
2017. júl. 14. 10:24
Sziasztok.A műkörmös tegnap belenyírt a lábujjamba.Most reggelre már lüktet, alig tudok lépni.Mivel lehetne kenni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook