Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mivel játszik gyerkőcöd szivesen, és te mit játszol vele?Mik az ideális játékok 18hósnak? fórum

Mivel játszik gyerkőcöd szivesen, és te mit játszol vele?Mik az ideális játékok 18hósnak? (tudásbázis kérdés)


2009. jún. 4. 16:02
Nálunk az autók a sláger, de ezen kívül szeret formabedobós játékkal játszani, hintázni, mesekönyvet nézegetni.
13. ében11 (válaszként erre: 12. - 39ff6fe670)
2009. jún. 3. 16:04

:)

Én már pár doboz babajátékot össze is csomagoltam, mert mindig van valami új.Azért most már eljátszik velük, van egy két plüssfigura autó kamion és pár kisvonat pályával meg az építőkocka.Ha leülök vele akkor mesekönyv, vagy festünk.A csipeszeimből meg már alig maradt, addig játszik velük még el tört szinte az összes :)

12. 39ff6fe670 (válaszként erre: 10. - Ében11)
2009. jún. 3. 15:58

Ez olyan mókás, az enyém is fejére teszi és tetszik neki, hogy semmit nem lát, úgy szalad.. én meg frászt kapok. :)

Na, mi megvettünk neki annyi mindent, de csak mi értékeltük, ő elvolt a dobozával. Tök ilyen az én fiam is mint a te gyerkőcöd: a mama csipeszei a szárítón, a papa szerszámai, a kábelek.. stb.. ezek érdekesek

2009. jún. 3. 15:55

Hát ez én fiamat a játékok nem nagyon hozák még lázba, a dobozukkal viszont nagyon elvan. Az autók érdelkik, a kicsiket tologatja meg azokat is amire rá lehet ülni, de nem nagyon ül rájuk. Viszont az igazi autókért, motorokért megőrül, és ha ajtót, kaput lát az nagyon lefoglalja, azon át kell jutni.. :D


A szájába ő is bevesz mindent amit csak lehet.


Egyenlőre a játszótér is csak a sok gyerek miatt érdekes.

10. ében11 (válaszként erre: 8. - Drnéni)
2009. jún. 3. 15:44

az enyém mindent megevett(papír,műanyag kirakós,zsírkréta stb.):) nálunk a cipőfűző és a kábelek is menők voltak persze felügyelettel és áram nélkül.ja meg szeretett a fejére tenni egy takarót, és úgy togyogott a szobába :)

Annyi mindenből csinált játékot, eszembe se jut hirtelen.Ilyen korban mi sem vettünk semmi fejlesztő csodát, egyszerű játékai voltak, amit lehetett dobálni tologatni és nem tudta szétrágni, szétszedni,nem szúrta meg magát vele.

2009. jún. 3. 15:36
Mi énekelni, mondókázni szeretünk nagyon. Persze sok mindent is de ez a kedvenc, mind ketten nagyon élvezzük. Olyan édes ahogy ritmusra tapsol táncol, döcög, van vagy hogy rázza a popóját. Nagyon édes én úgy imádom, ő meg imádja hogy én imádom. :D
8. drnéni (válaszként erre: 5. - OlíviaAnna)
2009. jún. 3. 15:32
Szerintem a legtöbb gyereknek nem jó ebben a korban a gyurma, hajlamosak megenni (az enyém is). Az én lányom most két éves és 3 hós, és arra jutottam, hogy a legtöbb játék tök felesleges, úgyis legjobban egy PET-palackkal, zacskóval, lyukas harisnyazoknikkal vannak el. Ami jó, az a ceruza (bátrabbaknak zsírkréta), aszfaltkréta, homokozós cuccok, kádba való vízborigatós játékok. A sok drága "fejlesztő" izé az én lányomat kb. két percig érdekli, aztán mehet a polcra a többi közé. Olvasni viszont nagyon szeret.
2009. jún. 3. 15:26

amúy meg egész nap pakolgatott,széttépte az újságokat, papírlapokat és mindent megszerelt.

az enyém szeretett elbújni a függöny vagy a fotel mögé és kukucsott játszani,meg húzgálni a földön a kisebb szőnyeget párnákat esetleg párnát dobálgatni.

De ilyenkor már lehet vele mesekönyvet nézni, és kérni mutassam meg hol van a maci, nyuszi stb. lehet nem tud még úgy beszélni, de mindent megért és meg tudja mutatni.Lehet tanítani neki a testrészeit,és egyáltalán bármit boltban a gyümölcsöket zöldségek neveit.utcán az autót buszokat biciklit stb.

2009. jún. 3. 15:24
Zsófim leginkább a könyveket szereti, az építőkockákat meg kapott egy játék kiskonyhát, ami elé oda tud állni, és állandóan főzőcskézik nekünk és a babáinak is.
2009. jún. 3. 15:24

Itt van egy jó cikk erről: [link]

A férjem unokaöccse ilyen korú, én színes gyurmát vettem neki legutóbb. Ha lányod van szerintem ebben a korban már a közös sütés-főzés is nagy attrakció!

2009. jún. 3. 15:23
18 hónapos korában a Kisfiam egy búgócsigával játszott szívesen.
2009. jún. 3. 15:21
Az én kisfiam 20 hónapos és nagyon szívesen szétszedi nekem kis darabokba a szivacskirakóját,szereti nézegetni a mesekönyveket,firkál(az udvaron krétával,a lakásban ceruzával),motorozni szokott és még a formabedobókkal is szívesen eljátszik,na meg a focizás az a mindene.
2009. jún. 3. 15:21

labda,homokozó,tologatható játékok(játékbabakocsi,játékfűnyíró,játékbevásárló kocsi),játéktelefon és gumi állatkák.nagyobb építőkocka.

bébihangszerek,csörgő,dob.

2009. jún. 3. 15:15
Mivel játszik gyerkőcöd szivesen, és te mit játszol vele?Mik az ideális játékok 18hósnak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook