Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mivel jár egy gyökérkezelés? Mennyire fájdalmas? fórum

Mivel jár egy gyökérkezelés? Mennyire fájdalmas? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. jan. 12. 19:32
De remélem csak 1 kezelésből áll.
2010. jan. 12. 18:55
Nekem egyáltalán nem fájt. Menj el minnél hamarabb!
2010. jan. 12. 15:29

Nekem alul jobboldalt kell a legutolsó rágófogam gyökér kezelni.

Annak 4 gyökere van, és ez azt jelenti hogy 4alkalommal kell mennem kezelésre? Sajnos ezt már 3éve meg kellett volna tennem, azóta is érzékeny a hidegre főleg. Csak az a legszomorúbb hogy az előtte levő jó fogamat húzta ki annak idején, és ezt kellett volna megmenteni..

26. winny
2009. júl. 30. 15:47

Érzéstelítést alkalmaz az orvos.

Nem fájt!

2009. jún. 10. 06:55

Sziasztok!


Nekem is volt már egy gyökérkezelésem, sajnos nem sikerült és végül ki kellett húzni a végleges tömés előtt, de a dokik mindent elkövettek, hogy megmentsék, nem az ő hibájuk. Végül már én könyörögtem, hogy húzzák ki. A húzást végül is egyáltalán nem bántam meg, mert egy krónikus légúti problémám egyik napról a másikra szűnt meg vele.


Nekem úgy kezdtek a kezelésnek, hogy éppen be volt gyulladva, de muszáj volt kezdeni vele valamit... Na, úgy már gázos. 3 érzéstelenítő után is amikor hozzáért a fúróval, majd kiugrottam (csak a fájdalomtól, nincs fóbiám). Aztán sikerült az idegig lejutni, és "idegölő" gyógyszeres vattát beletömni. 2 hét múlva, mikor már hatott és a gyulladás lelohadt, lehetett folytatni a kezelést, onnantól semmit nem éreztem.


Egyébként a kezelés sikerére kevesebb az esély, ha a fog be van gyulladva, mert akkor már bacitelep :-), valamint a fog helyétől is függ, legkritikusabbak az alsó őrlőfogak. De meg lehet próbálni.


Egyébként nekem is az állcsontom fájt, nem közvetelenül a fogam. A gyökércsúcs szokott begyulladva lenni ilyenkor. Kétséges ilyenkor a kezelés sikere, de mégegyszer: nem vesztesz vele, ha megpróbálják megementeni.


A gyökérkezelt fognak kijár egy korona, mert törékeny. Nemcsak a gyökérkezelés miatt, hanem ált. ezek a fogak már agyon lettek furkálva a kezelés előtt.

2009. jún. 4. 21:37

Nagyon jól gondoljátok meg,hogy ki végzi a gyökérkezelést!!!!!!

Nekem nem kezelték ki rendesen,betömték....eltelt 2 hónap...elkezdett fájni....most újabb orvos gyökérkezelés 30 ezerért majd utána szájsebészeti operáció 25 ezerért!!!!Talán így megmenthetem a fogam!!!!!

23. Pocy88
2009. jún. 4. 20:46
sehol senki?
22. Pocy88
2009. jún. 3. 19:40

Sziasztok.

Régi a fórum, de ide kapcsolódik a kérdésem.

Múlt héten gyökérkezelték a fogamat, hétfőn kell először visszamennem. Fogok még akkor érezni valamit? Vagy adnak érzéstelenítőt? Kinek hogy telt a második alkalom?

21. 7dea0ad493 (válaszként erre: 18. - Mar.csi)
2009. márc. 24. 16:47

Elmész, megnézi a doki.Még akkor sem biztos hogy egyből szúrnak.

Megröntgenezi és megmondja mi vele a teendő

20. Mar.csi (válaszként erre: 19. - Nikcsike)
2009. márc. 24. 15:49
Köszönöm! Én is ájulok a vérvételen, meg tényleg a fájdalmat bírom, egyszerűen a látvány meg a tudat. Azt tudom, hogy ha terhes lennék, a picim életéért mindent bevállalnék. De magam miatt? De muszáj lesz elmennem, mert így meg nem maradhat, néha alig bírom kinyitni a számat. És a fogorvosi székben ájuldozhatok, ott legalább nem fordulok le a székről, mert kényelmes. :) Jah, soha nem is értettem a drogosokat, hogyan bírják szurkálni magukat. :)
19. nikcsike (válaszként erre: 16. - Mar.csi)
2009. márc. 24. 15:33

megnyugtatlak nem vagy egyedül a túparával! Ha valakinek akkor nekem az van. Ájuldoztam már eleget tőle. Ezért is félek a fogorvostól. Mert egyszerüen reflexből bezárom a számat ha közelit felém a tűvel és kb harmadjára tudom kinyitni nagy erőfeszítéssel. Úgyhogy gondolhatod mi szokott lenni vérvételen. Pedig olyan genetikai rendellenességem van, hogy terhesség alatt minden nap szúrnom kellett magam, és hetente egy vérvétel. Szóval ha valaki tudja akkor én tudom milyen félni a tűtől. De a kicsi érdekében muszály volt legyőznöm, és magamnak beadni a szurit. Szóval nem volt egyszerü. Hát nem mondom hogy ennek ellenére kinőttem ezt a fóbiát.

Azóta is ugyanúgy félek tőle!

Vicces mert egyébként semmitől sem félek. Még tartok itthon egy madárpókot is. Szóval bátorság!!!

De legalább vigasztaljon az hogy nem lennél jó drogos. :)

Ha én túléltem azt a 8 hónapot amit végig szurtam magam, hidd el akkor te is túl fogod élni!

2009. márc. 24. 14:13
Csak azt nem értem, hogy semmelyik fogamat nem érzem, hogy fájna, még ha piszkálom sem. Olyan mintha a csontom fájna ott oldalt, mint mikor nagyot ásít az ember. De azt mondták lehet a fogamról. De annyira parázok. :(((
17. 7dea0ad493 (válaszként erre: 16. - Mar.csi)
2009. márc. 24. 14:11

Pedig jobb ha elmész

Ugyanis ha erős a gyulladás, akkor akár szövődmény is lehet

2009. márc. 24. 14:10
Sziasztok! Nekem nagyon fáj már 2hete az arcom bal oldalt, de nem a fogam. De néha alig bírom kinyitni a szám, mert úgy sajog. Azt mondták, valószínű a fogamról fáj. De annyira félek a tűtől, hogy nem merek elmenni. A fájdalmat elég jól tűröm, de ha meglátom a tűt, az ájulás kerülget. Hogyan lehet ezt legyőzni? Nem volt vki ennyire parás a tűtől?
15. pemete
2009. márc. 24. 14:00

Van még egy jótanácsom a tapasztalataim mellé:)

Soha ne nézd, hogy épp milyen szerszámokkal közelít a fejed felé, sőt egyáltalán rá se nézz a szerszámokra, mert attól tuti beparázol, én is végig csukva tartottam a szemem:)

14. Sirga
2009. márc. 24. 13:50

Szia!

Őszinte leszek: már nem emlékszem, mennyire fájt a gyökérkezelés! Amiért mégis írok, az a néhány év távlat. Szóval, úgy 8 éve gyökérkezelték a fogamat. Aztán rá 2-3 évre kitörött belőle egy darab.(Érdekes volt, mert egy vékony, hosszú darabka: mint egy tű, olyan forma.)Pótolták. Aztán még vagy kétszer, legutóbb - bő fél éve - azt mondta a doktornő:nem érdemes, a gyökérkezelt fogaknak ez a sorsuk, Mivel már nem él, idővel szétesik. Ez decemberben bekövetkezett.(Persze, nem elhanyagolható, hogy ennyi évvel tovább használhattam, és nem fájt!)Úgyhogy sajnos ki kellett húzni.(A szétesés olyan volt, mint egy horrorfilm! 3 fogmosásnál folyamatosan potyogtak ki darabok, míg végül csak a gyökér maradt!)

Úgyhogy nyugi, túléled! :) Csak azért írtam ezt le, hogy tudd: "csak" meghosszabítani tudják a fog "életét", megmenteni sajnos nem.

2009. márc. 24. 13:49

Egyedi. Nekem három vagy két gyökere volt, és el is volt fordulva-görbülve. A fogorvosok, meg az én rámálmom volt :) A lenti fogam viszont sokkal fájdalom-mentesebb volt.

Ha szerencséd van, kibírható, viszont ne úgy ülj be a székbe, h nem érzel majd semmit...

Én az egyik körmömmel az ujjbegyemet nyomtam, és arra koncentráltam. (Az agy mindíg a nagyobb fájdalomra koncentrál)

12. 7dea0ad493 (válaszként erre: 11. - Nikcsike)
2009. márc. 24. 13:41
Nekem már 4 fogam van gyökérkezelve,és még itt vagyok:))
2009. márc. 24. 13:40
hát nincs begyulladva! De nagyon köszi nektek! Azt nem mondom hogy megnyugtattatok, mert nyugodt úgyis csak akkor leszek ha túl vagyok rajta, de azért jobb egy kicsit! Végülis pozitívum hogy még senki nem halt bele! :)
10. 7dea0ad493 (válaszként erre: 3. - Pemete)
2009. márc. 24. 13:40

Ez teljesen így van.

Csak annyi még, hogy utána vissza kell járni pár alkalommal, hogy mindig kitisztítsák a helyét.De az már tényleg nem fáj.

Majd betömik próbatöméssel, és ha minden oké, akkor betömik rendesen.

2009. márc. 24. 13:38
Ha nincs begyulladva, akkor jól el tudják érzésteleníteni, úgyhogy semennyire.
2009. márc. 24. 13:36
Semmi az egész!!!
2009. márc. 24. 13:36

nem olyan nagy ügy

orvosfüggő ÉS! függ a gyükércsatornák számától is

6. megryan (válaszként erre: 2. - Nikcsike)
2009. márc. 24. 13:36

Szia!

Nekem egyáltalán nem fájt a kezelés alatt, és utána 1-2 napig is inkább kellemetlenül sajgott kicsit, de nem fájt.

Pedig én is féltem tőle, de nem volt semmi negatív élmény benne. :)

2009. márc. 24. 13:36

Szia!


Nem kell parázni(mondom én akinél senki nem félt jobban a fogorvostól)! :)

Nem feltétlenül kell fájnia utána! Nekem több mint egy éve kezelték, máár az első után sokkal jobb volt, kaptam gyógyszeres tömést! A kezelés inkább megkönnyebbülést hoz! Kitartás, hamar túl leszel rajta!

2009. márc. 24. 13:34
Nekem utána két napig fájt még, de nem volt vészes, ki lehet bírni:)
2009. márc. 24. 13:33

Szia! Én 2 hete voltam, és egyáltalán nem fájt! Nagyon rettegtem a fogorvostól, de találtam egy tündér nőcit, aki nagyon kedves és ügyes, így azon kívül, hogy fél órán keresztül tátva volt a szám és ez kellemetlen volt semmit nem érzetem.

Egyébként úgy történik, hogy elérzéstelenít, aztán kifúrja a fogadat, és utána kiszedi az idegeket, ilyen kis tűre tekeri fel, és úgy húzza ki. Egyáltalán nem vészes. És ezt most egy olyan ember szájából hallod, illetve írásából olvasod, aki a fogorvos gondolatára is ájulásközeli állapotban volt!!!

2009. márc. 24. 13:32
Sziasztok! A napokban derült ki hogy gyökérkezelni kell majd két fogamat, és péntekre van időpontom a dokinál. Na én teljesen be vagyok tojva, mert keresztanyámnak volt és ő igen szenvedett vele. Ez törvényszerü hogy utána fáj még, vagy nem. Hú nagyon parázok!
2009. márc. 24. 13:31
Mivel jár egy gyökérkezelés? Mennyire fájdalmas?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook