Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mivel ízesítsem a babateát 6 hós kislányomnak, kell-e egyáltalán ízesíteni? fórum

Mivel ízesítsem a babateát 6 hós kislányomnak, kell-e egyáltalán ízesíteni? (tudásbázis kérdés)


16. win (válaszként erre: 12. - 39f5f6877d)
2008. szept. 20. 14:07
A szacharin mű, miért nem teszel bele akkor már inkább fruktózt? A gyógyszertárban is lehet kapni. A gyümölcscukor mégis csak természetes anyag. Ráadásul a gyerek által megismert első étel a gyümölcs, ami szintén ezt tartalmazza.
2008. szept. 20. 13:59
Nem kell. De ha nem akar teázni az szerintem nem baj, a víz a legjobb szomjoltó, meg a teátol sokkal többet pisil. Majd eljön az idő hogy visszasírod hogy inkább vizet igyon és nem teát :)
2008. szept. 20. 13:55
kell-e egyáltalán babatea naki??? Szerintem nem :)
13. 39f5f6877d (válaszként erre: 10. - Uracsvivi)
2008. szept. 19. 16:32
Ha elfogadja a vizet szerintem jobban járnál, ha nem erőltetnéd az édes löttyöket, mert később a szénhidráttól szuvasak lesznek a fogai. Örülj, hogy megissza vizet. Bár az enyém inná, hol adnék én neki teát!
12. 39f5f6877d (válaszként erre: 11. - 9df60c3431)
2008. szept. 19. 16:30
Az hülyeség, hogy nem játszik szerepet az íz. Nekem négy hós a kisfiam és nem kellett neki a tea, pedig sokfélet kipróbáltunk. Mióta kap a teájába egy negyed szem sacharint azóta szépen megissza. Az elhízás és a cukorbetegség kialakulása nem ilyen egyszerű. Az is hajlam kérdése. Akkor a férjem olyan kövér lenne, hogy nem férne be az ajtón. És egy szál kóró. Ja és cukorszintje is normális.
2008. szept. 19. 15:40

Felesleges ízesíteni, ebben a korban még nem igazán játszik szerepet az íz. Nem azért issza mert ilyen meg olyan íze van, ahhoz még túl kicsi.

A cukor a legrosszabb választás ami létezik.

Hozzászokik, és utána minden csak édesen kell majd neki. Abból is egyre intenzívebb ízérzetet kíván, tehát mind több és több cukrot fog igényelni hogy ugyanazt a hatást elérje amihez korábban kevesebb is elég volt. Mivel tompul az ízérzékelés. Aztán szépen lassan szinte észrevehetetlenül édességfüggővé válik. Ez pedig később cukorbetegséghez és elhízáshoz vezethet.

10. uracsvivi (válaszként erre: 9. - Rohiani)
2008. szept. 19. 15:36
Pedig a vizet igenis kéri.Tápszeres baba így a folyadékpótlás fontos.Először csak teával kínáltam úgy is lehet mondani erőltetni akartam .sehogy nem fogadta.Azt gondoltam az lehetetlen hogy 40 fokban nem szomjas és akkor kínáltam neki a vizet amit azóta is szívesen fogad.a lenti almalét azért ki fogom próbálni.
9. rohiani (válaszként erre: 8. - Uracsvivi)
2008. szept. 19. 15:28

Egy 6 hós baba nem fog kérni sem vizet sem teát, azt iszik amit te adsz neki. De ha előbb adod az teát nehezebben fogja elfogadni utána a vizet.

Ha minden áron ízesíteni akarod neki, akkor a lentebb írt almahéjből főzött ízes ital az jobb mint a tea.

De a te babád, azt adsz neki amit te akarsz. Ez csak tanács, ha megfogadod jó, ha nem az is.

2008. szept. 19. 14:42
Nem fogom erőltetni a dolgot ha vizet kér vizet kap.Csak azért érdekelt a dolog mert azt hittem rosszui teszem hogy nem ízesítem a teát neki.De ha neki nem kell akkor nem adom.
2008. szept. 19. 13:33
Én a gyerkőceimnek az alaposan megsikált alma héját megszárítottam,majd beáztattam meleg vízbe és a leszűrt folyadékot itták.Nagyon szerették.Nem kell ízesíteni,fini alma -üdítő...
2008. szept. 19. 13:24

Szerintem is felesleges a tea, nincs jobb a víznél. Annyi rossz dolgot fog magához venni amig felnő, nem kell ezt már babakorban elkezdeni.

Egyébként, ha mindenáron teát akarsz neki adni, a babateát nem kell ízesíteni semmivel.

2008. szept. 19. 13:20

Miért kell neki teát adni. A víznél nincs egészségesebb szomjoltó. Az én kislányom csak vizet ivott baby korában és ha vendégségben megkérdezik tőle, hogy "mit szeretnél inni?" azt válaszolja, hogy "hideg vizet csapból."

Na ettől persze mindenki padlót fog.

2008. szept. 19. 12:59
Szerintem nem kell ízesíteni. Aztán majd ha nagyobb lesz, úgyis megmondja mit szeretne inni. Tea, víz, esetleg limonádé. Ja, meg cola, mint korosztályi eltévelyedés:))
2008. szept. 19. 12:57
anaem szívesen fogadja el a teát csak a vizet issza meg ha szomjas.Próbálkoztam a teával de lehet hogy nem izlik neki ahogy csinálom.
2008. szept. 19. 12:57
A babateát szerintem semmivel nem kell ízesítened. A baba még csak most ismerkedik az ízekkel, neki minden íz más még, így ababateájé is különleges, külön ízesítés nélkül is.
2008. szept. 19. 12:56
Mivel ízesítsem a babateát 6 hós kislányomnak, kell-e egyáltalán ízesíteni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook