Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mivel foglaljam le a 3 éves fiam? fórum

Mivel foglaljam le a 3 éves fiam? (beszélgetős fórum)


3. TiffanyMary (válaszként erre: 1. - 8ed46bf585)
2013. febr. 4. 09:54

nálunk a 4éves kor volt a nagyobb vízválasztó, akkor már egész jól eljátszott a gyerek, bizonyos dolgokat megértett, megcsinált (pl. idd meg a kamilla a teát, nem baj ha nem annyira finom,de ettől gyógyulsz meg, stb)


ahhoz pedig hogy összenőjenek, kell még kb. két év.

mire a kisebbik is lesz 3 (de inkább 4) éves, már jól le fogják kötni egymást.


neked meg addig kitartást


jön a jobb idő, neked is könnyebb lesz velük,



és hamarosan megkezdi a nagyobb gyereked az ovit, akkor már csak a kicsivel kell foglalkoznod napközben


:)

2013. febr. 4. 08:47

Szia!


Nálunk is hasonló a korkülönbség: a nagyobbik lányom 3 múlt októberben, a középső 1 januárban és a pici most lesz 2 hónapos.

Kb. ugyanaz a problémánk, a nagylányom elővesz ezt-azt, játszik vele, aztán veszi elő a másik játékot és nem pakol el maga után. A tesóval jól elvan, már sokat hancúroznak és zsiványkodnak, csak az a baj, hogy néha kicist durván játszik a nagy, elfelejti, hogy nem egy súlycsoportban vannak :)

Nekem általában a meseolvasás az ami bejön, ha egy kicsit le akarom higgasztani, van, hogy ő is fog egy könyvet és utánozza, ahogy olvasok.

2013. febr. 3. 23:25

Sziasztok!

Két gyerekes anyuka vagyok. Keni 3 lesz augusztusban,Vini pedig 1 márciusban. Bár kicsi a korkülömbség,mégsem lehet őket egyszerre lekötni,így próbálkozom külön-külön! A nagyobbik szívesen belekezd mindenbe (festés,hajtogatás,"olvasás",legózás),de kb. 2 percig köti le bármi is! Ha a kertben vagy a játszón vagyunk,ott is ez a helyzet! Ráadásúl estére én totál lemerülök,ő meg teli van energiával! Van valakinek valami jó ötlete?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook