Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mivel ápoljam a hajam? fórum

Mivel ápoljam a hajam? (tudásbázis kérdés)


2014. máj. 13. 21:15

A citromlé szőkíti hajadat. (Ne kérdezd, mi a pontos folyamata, nekem is úgy tanácsolták, nálam bevált.)

Azért érdemes elkeverni olívaolajjal és/vagy mézzel, mert túl savas, és tönkreteheti a hajadat.

Nem leszel full szőke tőle, a meglévő árnyalatot világosítja, úgymond. Azért érdemes vele kiülni a napra, mert ilyenkor alapvetően is "kiszívja" a nap a hajadat, és a citrom rásegít.

Én a magam részéről nem próbálkoznék bolti citromlével, mivel köze sincs a valódi citromhoz, tehát gondolom, hogy kb semmit nem fogsz elérni vele. (Még nem próbáltam, csak feltételezem.)Másrészt az ilyen termékek nem arra készültek, hogy a hajadra rakd, nem tudhatod mi van benne. Lehet, hogy a végeredmény csak rosszabb lesz.

(Amikor a lent említett balzsamokat/samponokat részleteztem, nem a natúrkozmetikumokra gondoltam, ilyeneket sajnos még nem használtam.)

2014. máj. 10. 20:12

szóval igazi citromlé? akkor az 50% nem jó?

azzal mit érek el?

10. mistvan2 (válaszként erre: 9. - Emagdi)
2014. máj. 10. 10:55
de azokra értetem.
9. emagdi (válaszként erre: 4. - Mistvan2)
2014. máj. 10. 09:48
ehhez csak annyit: a természetes anyagok a biztonságosak, a bolti vegyszerek a legkevésbé (kivéve néhány natúrkozmetikumot, amik nem ártanak, de gondolom nem azt terveztél venni:))
2014. máj. 10. 09:47
szőke hajra: citromos víz!
2014. máj. 10. 00:29
Ecetesvíz.
2014. máj. 10. 00:29

Kamillatea.

Nem kell túlzásba vinni a haj kezelését vegyi anyagokkal, mert nem lesz jobb, sőt. Ne dőlj be a reklámoknak.

5. MorninGlory (válaszként erre: 4. - Mistvan2)
2014. máj. 9. 21:55

Az attól is függ, alapvetően milyen a hajad...Száraz, festett, igénybe vett (ez azt jelenti, hogy pl sokszor mosod amitől könnyebben kiszáradhat), könnyen korpásodik, zsírosodásra hajlamos...ezeket is megtalálod feltűntetve az üvegeken.

A márkát illetően pedig, ami Neked szimpatikus, illat, ár vagy bármi más alapján. (Az alapján ne válogass szerintem, hogy milyen vitaminok meg egyéb ingyombingyom fémjelzi azt a tégelyes "csodát", ez csak reklámkamu.)Nem javasolnék konkrét márkát, mert ami nekem bejön, közel sem biztos, hogy Neked is, másrészt férfi termékekben nem vagyok otthon:)

Ami a használatot illeti; sampon után öblített hajra megy a balzsam, kb 2-5 percig rajta hagyod, leöblíted. A hajpakolást nem kell minden hajmosás után használni, elég max 2 hetente, balzsamozás után, szintén 2-5 percig.

4. mistvan2 (válaszként erre: 3. - MorninGlory)
2014. máj. 9. 20:50

A citromot olvastam már a fodrászos topikban.

De inkább kipróbálom a biztonságos módszert, balzsamot vagy mit.



Na de melyiket? ma voltam az egyik drogériában és elég sok választék volt.

3. MorninGlory (válaszként erre: 2. - MorninGlory)
2014. máj. 9. 20:30
*Illetve, amikor szeretnéd lemosni a pakolást, azt csinálhatod üres kamillateával. (Ezt már rajta is hagyhatod, nem kell leöblíteni.)
2014. máj. 9. 20:19

Szia. Minden topikban Veled találkozom:)

Szőke haj ápolása házilag; citromlé (facsart nem bolti üveges), méz, olívaolaj. Ezekből a hozzávalókból keverhetsz hajpakolást. Hígitsd fel vízzel, úgy könnyebb kimosni a mézet utána, és a citrom sem fogja károsítani annyira (ez utóbbi miatt fontos, mert ha tömény citromot raksz rá, csak még gyorsabban tönkre megy a hajad). Ha szeretnéd, hogy élénkebb színe legyen, akkor kiülhetsz így, pakolással napozni, de bent is nyugodtan felrakhatod.

Illetve, drogériában, vagy bármilyen üzletben nézhetsz Magadnak sampont/hajpakolást/balzsamot, kimondottan szőke hajra.

Ezek segítenek, hogy szebben mutasson, de ha genetikailag korán őszülő típus vagy, azon sajna nem lehet segíteni semmivel.

Üdv; egy másik szőke :)

2014. máj. 9. 19:29

Hali


Egy héten két topik :D nagyon beindultam.

Szőke hajam van, és kicsit fakó, a testvéremnek már vannak őszes hajszálai, és talán nekem is az lesz, azért írók hogy ajánljatok sampont amivel szebb lesz a hajam ill erősebb vagy csillogóbb, nem is tudom mit akarok, talán hogy szőkébb legyen, és ne szürkés szőke, és legyen természetes.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook