Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mivel állítsam meg két éves kisfiam hasmenését? fórum

Mivel állítsam meg két éves kisfiam hasmenését? (tudásbázis kérdés)


24. maya80
2009. máj. 19. 11:13
Gondolom, megoldódott a probléma...
2008. okt. 14. 21:03
Sziasztok! Voltunk orvosnál, azt mondta, hogy nem beteg a gyerek, valószínű valami enyhe lefolyású vírusról lehet szó. Két nap múlva kell visszamenni, ha csütörtökig megszűnik a hasmenés, akkor pénteken már mehet oviba. Dél óta már csak kis mennyiségű volt a hasmenés, most este már semmennyi nem volt, evett, ivott rendesen.
22. judit0625 (válaszként erre: 19. - Raistlin Majere)
2008. okt. 14. 19:35
Normális az az orvos aki egy magas koffeintartalmú szénszavas üditőital adását javasolja egy 2 éves gyereknek?? Vagy ezt csak én gondolom furcsának???
2008. okt. 14. 19:32
Én a gyerekeimnek Bolus adstrigens tablettát vettem,ez bélfertőtlenítő.2 évesen 3x1-2 tablettát lehet adni.Én kruplipürébe adtam a kicsinek (sós vízbe főzve,levével kikavarva).Igaz,hogy borzasztó színe van,de nincs ramaty íze.Olyan semmilyen inkább.Nekem mindíg van itthon.Csak javasolni tudom.
20. sereva
2008. okt. 14. 15:42
Orvossal!
19. Raistlin Majere (válaszként erre: 3. - Ibi75)
2008. okt. 14. 15:06
A doktornőnk nekünk is azt szokta mondani, hogy ebben az egy esetben megengedett a Coca-Cola ivása.
2008. okt. 14. 14:36
sok folyadékot kell adni, nehogy kiszáradjon, mert a kiszáradás eszméletvesztéssel is járhat!
17. berdor (válaszként erre: 16. - A5f2072932)
2008. okt. 14. 14:30

Akkor talán nem olyan rossz a helyzet, persze tudom hogy ilyenkor minden anyuka kétségbe van esve :)


Jobbulást nektek !!!!!

16. a5f2072932 (válaszként erre: 14. - Berdor)
2008. okt. 14. 14:14
Köszi a tanácsot! Megpróbálok megnyugodni, de nem könnyű akkor amikor alul-felül minden kimegy a gyerekből. A kicsinek tegnap délután kezdődött, neki négyszer ment, azóta semmi. A középső ma kezdte délelőtt, eddig összesen ötször volt hasmenése, plusz egy hányás a Smectától. Délután elviszem orvoshoz mindenképpen, mert oviba nem engedik vissza másképp. Este megírom majd, hogy mit mondott a doki.
15. sodrak
2008. okt. 14. 13:52
Ropi, keksz, sóban-vízben főtt krumpli adása. Tejtereméket min 3 napig ne. Ha megáll a hasmenés, lehet adni csibemellet is , de csak sóval fűszerezve és párolva. Folyadék: tea.
14. berdor (válaszként erre: 13. - A5f2072932)
2008. okt. 14. 13:45

Szia!


Ha adhatok egy tanácsot, akkor először is nyugodj meg! :)

A hasmenésnek oka van, nem kell feltétlenül megszüntetni, mert a szervezet így védekezik.

Mióta van hasmenése a kisfiadnak? Általában ha a folyadékot vissza tudod pótolni, akkor nem fenyegi kiszáradás! Sok folyadék és pihenés, na meg ha 36 órán belül nem javul, akkor orvos.


Jobbulást!!!!

2008. okt. 14. 13:21
Megitattam a Smectát a kisfiammal, az eredmény az lett, hogy 5 perc múlva kihányta azt a kevés kaját is amit nagy nehezen megevett. Most már duplán aggódom...:-(
12. Mimus
2008. okt. 14. 12:34
Sziasztok!Igen a smecta nagyon jó,viszont agyerekek ki nem állhatják.De ez nem szeretetet kérdése,kavard össsze neki nagyon kevés vízzel,hogy szinte két kiskanálnyi legyen csak,aztán rengeteg vizet igyon rá.Az én kislányom sem szereti,de muszáj volt neki beadni,volt ordítás,de helyrejött.
2008. okt. 14. 12:30

Sziasztok!

Mindenkinek köszi a hozzászólást! A két éves kicsinek ma eddig még nem ment a hasa, most a négy évesnek megy. Sajnos a Smectát nem hajlandók meginni, így maradnak a hasfogó ételek és a sok folyadék fogyasztás! Remélem megússzuk kórház nélkül!

10. contu (válaszként erre: 9. - Ibi75)
2008. okt. 14. 00:27
Én sem szeretem az ízét, de emlékszem rá, hogy Márk néhány hónapos korában simán benyakalta.
9. ibi75 (válaszként erre: 8. - Contu)
2008. okt. 14. 00:26

én fejből nyomtam ... borzasztó íze van, ezért megjegyeztem... :(


én nem szoktam egy pohárnyiban feloldani, hanem csak 1-2 kortynyiban, az még lemegy, aztán sok folyadék utána.

8. contu (válaszként erre: 7. - Ibi75)
2008. okt. 14. 00:24

Azaz. Én is most találtam meg a neten. :)

Itt van a betegtájékoztatója:

[link]

7. ibi75 (válaszként erre: 6. - Contu)
2008. okt. 14. 00:19

de igen :)


esetleg a Smecta?

6. contu (válaszként erre: 3. - Ibi75)
2008. okt. 14. 00:18

Ibikém! Nem kevered a hányingerrel? Arra tényleg jó a Coca-cola.

Hasmenésre van egy porkészítmény, ami kicsiknek is adható, de nem jut eszembe a neve és nem találom a neten sem.

2008. okt. 13. 23:59
A folyadék fogyasztás legyen bőséges és a sózással sem fontos most annyira visszafogni magunkat. A coca-colát semmi féle képpen nem javaslom és az alábbi reszelt répa és banán sem elegendő az emésztőrendszer kíméletéhez. 2 nap után sem enyhülő panaszokkal viszont tényleg orvoshoz kellen menni. Ha megszűnik a hasmenés, érdemes probiotikus tejtermékeket (symbiofir, activia, kaukázusi kefír) fogyasztatni a gyerekkel. Vegye komolyan az állapotot! Jobbulást a kicsinek!
2008. okt. 13. 23:45
Szigorú diétával! Csak főtt burgonya, főtt répa, főtt rizs, vízben főtt zabpehely, főtt alma, főtt vagy sült sütőtök, enyhén pirított kenyér - margarin nélkül, az indítás, sok folyadékkal (víz) és fehérjének tápszer. Ha javul az állapot akkor jöhet a főtt szárnyas melle hús, minimális olajhasználat és csak a legvégén a tejtermékek és a tej az utolsó.
2008. okt. 13. 23:39
állítólag kortyolgatva a coca-cola is jó rá
2008. okt. 13. 23:39

reszelt sárgarépával és banánnal. Ennyire egyszerű lenne, ha csak két napig tartana.

H a tovább, orvos.

2008. okt. 13. 23:37
Mivel állítsam meg két éves kisfiam hasmenését?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook