Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mitől zsibbad a fog és az arc? fórum

Mitől zsibbad a fog és az arc? (tudásbázis kérdés)

11. bujuli
2011. dec. 28. 09:41
Arcidegzsába?
2011. dec. 28. 08:10

Szia! nem elképzelhető, hogy csak beképzeled?Nekem hónapokig fájtak a fogaim, és az arcom,a város összes fogorvosát végigjártam,és egyik sem találta a bajom.Én is beképzeltem minden bajt, tiszta pánik voltam, főleg este, és hétvégén jött rám, amikor tudtam, hogy nem tudok orvoshoz rohanni.Azután észrevettem, hogy, ha veszek be feszültségoldót, akkor nem fáj.Rá kellett jönnöm, hogy "agyban" van a hiba, úgyhogy tudatosan próbáltam az agyamat átállítani, hogy nem gondolok rá..A stressz,hozta ki nálam.hosszú folyamat volt, de sikerült legyőznöm.Ha feszültebb napjaim vannak, még most is előjön néha.

Persze nem biztos, hogy nálad is ez a gond, de ha úgy véled, hogy jók a fogaid, akkor lehet, hogy lelki eredetű.Azért szerintem is mutasd meg minél hamarabb egy fogorvosnak, legfőképpen, hogy megnyugtasson arról, hogy semmi komoly bajod nincs...:)

9. pillangó28 (válaszként erre: 2. - Kicsilányka1984)
2011. dec. 28. 08:04

Szia! nekem ez van a külső combomon. voltam vele orvosnál neurológián, nagy nehezen kiderítették, hogy vitamin hiány B1. Tavasszal meg ősszel jön elő, meg ha beteg leszek utána! Lehet ideggyulladás is.

Szerintem menj el dokihoz. meg próbáld ki a B1 vitamint. Nekem használ! az az egyetlen dolog ami használt! :)) Most is beteg voltam, vagy két hétig zsibbadt, de végre kopp-kopp elmúlt! :) Nekem pl. csak akkor zsibbad, ha oldalt fekszem, ha hanyatt akkor nem zsibbad.

8. Boszy28 (válaszként erre: 5. - Kicsilányka1984)
2011. dec. 27. 23:24

Ha első fogaidnál zsibbad az ínyed, akkor lehet, hogy nem a bölcsességfogad jön, bár nem vagyok szakértő a témában.

Szerintem ünnepek után keress fel egy fogorvost, ártani nem árt.

A halál miatt ráérsz később is izgulni, ez biztos, hogy nem halálos!

Amúgy szerintem simán zsibbadhat az egész arcod a bölcsességfogtól, én 32 leszek, de még nincsenek kint, de évente 3-szor, 4-szer megkínoz, volt, hogy szájzáram lett.:)

2011. dec. 27. 23:24

Ja igen.

Esetleg az iny maga lehet begyulladva. Ez van ugy,hogy kulso, lathato jelet nem produkal, fogorvos remekul tudja tisztitani ugynevezett zart vagy nyitott "curettage"-zsal.

2011. dec. 27. 23:21

Egy ideg gyulladasa is okozhatja a fog-fogak es a korulotte levo terulet fajdalmat, zsibbadast.

A helyedben bejelentkeznek egy szajsebeszhez vagy sima fogorvoshoz.

2011. dec. 27. 23:18
bölcsességfog?nem tudom szerintem nem jött ki. de az első fogaim fájnak.én már a halálra készültem..gondoltam rák vagy valami.hát remélem csak ennyi a gond!és ettől zsibbadhat a fél arcom?
2011. dec. 27. 23:16
bölcsességfog?
2011. dec. 27. 23:16

Bölcsességfogad kinőtt már?

Mert lehet, hogy az jön.

2011. dec. 27. 23:15
pár havonta előjön.a jobb oldalamon 4 fenti fogam elkezd zsibbadni.fél óra, óra múlva megszűnik...az utóbbi napokba szinte 2 naponta előjön ez a tünet,de már a szám és az arcom is zsibbad.rossz fogam nincsen.valami bajom lehet???
2011. dec. 27. 23:13
Mitől zsibbad a fog és az arc?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook