Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mitől vérezhet a kutyám mancsa? fórum

Mitől vérezhet a kutyám mancsa? (tudásbázis kérdés)


25. kriszta773 (válaszként erre: 23. - Hugi Hugica)
2015. jan. 29. 11:10
elvághatta valamivel, letört a körme stb. nézd meg a mancsát :) de jobban jársz, ha dokihoz viszed, ha olyasmi merül fel benned, hogy nem is volt eltörve a lába, nem vérezhet
24. d1e807c461 (válaszként erre: 23. - Hugi Hugica)
2015. jan. 29. 10:12
belelépett valamibe?
2015. jan. 29. 10:03

Tegnap észrevettük hogy kormi véres láb nyomokat hagy maga után . Az egyik hátsó lába vérzett.


Neki nem volt eltörve a lába így nem tudom mitől lehet ez. Van valakinek ötlete mi okozhat vérzést a mancsán ? Segítsetek

22. Kanalasorvosság (válaszként erre: 21. - Kanalasorvosság)
2011. nov. 10. 08:52
JA egyébként kis korában hoztuk el menhelyről ezért nem tudtuk hogy lehetett-e törése pici korában(mert nálunk már nem volt baja).
21. Kanalasorvosság (válaszként erre: 20. - Mzsuka)
2011. nov. 10. 08:50

Néha feltartotta az egyik hátsó lábát. Nem volt nagyon feltünő vagy gyakori de azért kihívtuk az orvost. Ő azt mondta hogy valamikor el lehetett törve a lába és nem jól forrt össze(röntgent is csináltattunk).És hogy később ebből baj lehet úgyhogy műtétben el kell törni hogy jól forrhasson össze.

És most nem végigmenve az összes bénaságukon...

A gipszet rosszul rakták fel és eltörött a sarokcsontja. A sarokcsont letörésére beraktak egy rugószerű cuccot amit elrontották és így nemhogy nem tartotta oda hogy összeforrjon de végül szétnyílt és az alsó lábszárát fölhasitotta úgy hogy még a csontját is láttuk!

Másik dokihoz vittük aki röntgen alapján elmondta hogy nem látszik korábbi törés(ergó az elsőműtét sem kellett volna, talán csak valami ízületi dolog volt). A sarokcsont még mindig lötyög és nem tud ránehézkedni a lábára a kutya(3 lábát tudja használni) és 1 év alatt már vagy 5 műtéten van túl!

Ha az elején megkérdezünk mást is(bár a családban én már akkor sem akartam a műtétet) akkor megtudjuk hogy valószínű nincs semmi komoly baja a kutyának!

Még mindig nem vagyunk a végén de reméljük hogy sikerül most pár spéci dologgal úgy rendbehozni hogy ha bicegve is de tudjon járni a 4. lábán is.

Hát kb ennyi.

20. Mzsuka (válaszként erre: 19. - Kanalasorvosság)
2011. nov. 9. 22:52

Semmi gond!


Csak szomorú,hogy vannak ilyen dokik,mint amit írtál is.:(


Mi volt a kutya baja?

19. Kanalasorvosság (válaszként erre: 18. - Mzsuka)
2011. nov. 9. 22:24

Remélem nem vetted számonkérésnek a több orvost részemről mert tényleg nem annak szántam!

Csak engem bosszantott utólag hogy 1 doki alapján mi belementünk egy műtétbe ami kiderült hogy egyáltalán nemkellett volna és most az van amit írtam!

De örülök hogy jobban van már a kutyus :)

18. Mzsuka (válaszként erre: 17. - Kanalasorvosság)
2011. nov. 9. 11:57

Hidd el,ha anyagilag megtehetném,akkor nem vártam volna,amíg ez a doki ki tud jönni,hanem kerestem volna másikat.4órát kellett rá várjunk,mert nem volt a közelben. De sajnos nem tehettem meg.


De amúgy nagyon rendes ez a doki és most úgy tűnik,hogy érti is a szakmáját.A kutyus jól van,aminek hihetetlenül örülünk.

17. Kanalasorvosság (válaszként erre: 16. - Mzsuka)
2011. nov. 9. 10:34

Azért egy jótanács hogy nyugodtan kérd ki másik doki véleményét is ha nem vagy biztos!(és anyagilag nem túl megterhelő)

Mi egyszer nem tettük és a kis semmiségből a végeredmény az lett hogy most a kutyánk 3 lábon tud csak járni!

Szóval a "doki mindent tud, hagyd rá" tanácsot erős fenntartással kezeld!

Inkább legyél óvatos mint hogy egy életre szóló hibát csinálj!

16. Mzsuka
2011. nov. 9. 10:19

Szia!


Minden rendben vele,állandóan szaladgál,ugrál,ugat,újra a régi.:)

2011. nov. 9. 09:21

Szia!


Mi újság van a kutyusotokkal? :)

14. Sylvia81 (válaszként erre: 13. - Mzsuka)
2011. nov. 4. 09:11
Örülök, hogy minden rendben. :)
13. Mzsuka
2011. nov. 4. 07:26
Tegnap este a kutyus kapott még antibiotikumot,meg a doki átkötötte a lábát,bár azt mondta,ha az ő kutyája lenne be sem kötné.Ma le is kell venni róla,mondta,hogy mivel seb,vérezhet még,akkor éjszakára kössük vissza,de nappalra ne.Mert akkor a kutya nyalogatja és előbb gyógyul.Amúgy az hogy eszik nem kifejezés és már szaladgál az udvarban,nagyon jó kedve van.:)Jól megijesztett..
12. Sylvia81 (válaszként erre: 11. - Mzsuka)
2011. nov. 3. 21:54

Bocsi, csak most olvastam...

Azért ez jó hír. :)

Remélem, a doki is csupa jót mondott!


Amúgy, ha egy kutya feláll, és enni kezd, akkor már erőteljesen gyógyul. :)

11. Mzsuka
2011. nov. 3. 13:42

Szia!


Köszi az érdeklődést!

Képzeld,reggel 6-kor remegő lábakkal rohanok ki,hogy él-e még szegénykém,megyek a kazánházba és üres a helye. Erre hátulról majdnem fellökött,úgy rohant hozzám,állandóan ugrált,alig bírtam leültetni,nehogy megint vérezzen a lába.Picit látszik a földön pici vérnyom,de szerintem az csak az,hogy tegnap átázott nagyon a kötés.És állandóan csak enni akar,meg játszik a cicákkal.Remélem a doki jót mond este.

2011. nov. 3. 13:06

Szia!

Mi újság felétek? Kutyus hogy van?

2011. nov. 2. 15:50
Amennyire hagyta fertőtlenítettem,nem tudom mennyire sikerült.Az előbb voltam kint nála,a cicákkal aludt,de egyből csóválta a farkát,és felült.Adtam neki enni,de nem kellett neki,viszont amikor az egyik cica el akarta venni,akkor úgy rámordult,hogy még én is megijedtem.:) Remélem azért ez jó jel. És már kb 2órája kötött rá a doki és nincs friss vér a kötésen.Csak ami átázott kötést csináltam,az látszik,de az már egyből látszott még mikor a doki is itt volt.
8. Sylvia81 (válaszként erre: 6. - Mzsuka)
2011. nov. 2. 15:17

Ha nem láttál benne semmit, az már jó. Ugye, azért lefertőtlenítetted kötözés előtt?

Szerintem azért nem szedte le a kötést, mert ha relatíve sok volt a vér, akkor vagy vénás, vagy artériás vérzésnek gondolja a doki. Főleg, hogy még kötözés után is tovább vérzett, sőt, átáztatta a kötést. Azok a vérzések nem állnak el máshogy csak folyamatos nyomókötéssel.

Láttad, hogy kötötte? Ha igen, és ez is átázik, köss rá még egy adagot, úgy, ahogy a doki kötözte.

2011. nov. 2. 15:12
Amúgy egy 40év körüli doki van itt,úgy látom ért hozzá,remélem igaza lesz. Nagyon félek,hogy valami baja lesz.:(
2011. nov. 2. 15:10
Megnéztem a sebet,de nem láttam benne semmit.Sajnos nem tanultam elsősegélyt.És nincs jogsim,hogy el tudnám vinni másik dokihoz,meg egy 1éves gyerekkel,segítség nélkül egy 30kg-os pitbullkeveréket nem is tudok vinni sehova.A férjem meg késő estig dolgozik.:(
5. 9c8432d068 (válaszként erre: 1. - Mzsuka)
2011. nov. 2. 15:00
A dokira hallgass,ne pedig arra,amiket itt a laikusok írnak. Tudom,félted a kutyádat,de gondolom,a doki jól tudja mit csinál,hiszen kapott antibiotikumot és más szurit is a kutyus.
2011. nov. 2. 14:53

biztos felsértette valami üveg

nézd meg nincs e a sebbe valami

2011. nov. 2. 14:52
szerintem azonnal vidd el egy normális dokihoz, ha ennyire vérzik akkor lehet, hogy varrni is kell!
2. Sylvia81 (válaszként erre: 1. - Mzsuka)
2011. nov. 2. 14:52

Ha tanultál elsősegélyt, rájöhetsz, miért nem vette le az átázottat...


Remélem, tényleg igaza lesz a dokinak, és semmi baja nem lesz!!!

2011. nov. 2. 14:45

Délelőtt 10-kor mentem ki és láttam,hogy csupa vér az udvar.Rohantam a kutyához és a bal első mancsa vérzett/vérzik/.De nem az a párnás rész,hanem alatta.Valamibe beleléphetett. Felhívtam a dokit,mondta,hogy kössem be,de csak délután tud kijönni.Nemrég volt itt,de le sem vette a kötést,csak arra tett még szorítókötést/át volt ázva pedig:(/.Adott neki antibiotikumot,meg még valami injekciót,azt mondta holnap este 8körül vigyük el hozzá,addigra eláll a vérzés majd és megnézi,de szerinte semmi baja nem lesz.

Járt már valaki így?Annyira féltem,nagyon szeretem..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook