Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mitől van? fórum

Mitől van? (beszélgetős fórum)


2011. márc. 11. 20:36

Most tényleg nagyon sok helyen ilyen járvány van, és nagyon makacs. Az ovinkban ma 6-an voltak...


A lányom se robbant le, csak két éjszaka is felébredt, hogy hányingere van. Nappal meg nem volt közben semmi. A kiütés is lehet a vírus jele. Most szerintem, aki teheti, egy hétig ne menjen sehova..

Persze, ha utána is tartanak a tünetek, az más..


A kisfiamnak fél éve van, hogy kb.. 1-2-3 hetente hány éjszaka. Neki refluxra gyanakszanak.. Még ultrahang nem volt, de amióta felemeltük az ágyát, hogy a feje feljebb legyen, azóta sokat javult a helyzet...


Jobbulást!

2011. márc. 11. 12:39
Annyi még furi, hogy az orra alatt lett néhány kiütés...
12. trapiti (válaszként erre: 1. - Nyuszi011)
2011. márc. 11. 11:14

SZia!

Ha csak a reggeli kakaóval van a gond, és minden más benne marad, akkor azért nagyobb bajtól biztosan nem kell félned.

Lehet vírusfertőzés is, de biztosan nem súlyos, mert különben egész nap hányna nemcsak reggel.

A kakaó egyébként elég nehezen emészthető dolog, nem igazán jó szerintem egy 2 évesnek. Ha bármi kicsi gond van a pocakjával, már lehet hogy túlterheli. Én kihagynám egyelőre a kakaót, helyette lehet pl. túrókrémet adni. A joghurt szintén savasabb, azt is könnyebben kihányják.

A másik: vírusfertőzés okozhat átmenetileg megnövekedett gyomorsav termelést, ami szintén reggeli hányást okoz, és mivel minden reggel kakaót kap, hát azt hányja ki.

Az én kislányom 3.5 éves, csecsemőkorában refluxos volt, most épp hol taknyos hol nem és vissza is tért egy kicsit a refluxa. Reggelenként panaszkodik, hogy savanyú a szája, ha pl. joghurtot adnék, kihányja.


Ha nincs más tünete, próbáljátok ki a GASTROTUSS szirupot, ez egy vékony védőrlteget képez a gyomor nyálkahártyáján, nem szívódik fel, csak "nyákdugó" szerűen megakadályozza hogy a gyomortartalom visszajöjjön. Egész pici kortól adható, nálunk nagyon bevált, egy nap 2x kell adni amíg vannak ezek a tünetek. És a kakaót szerintem elfelejteni.

11. .livia
2011. márc. 11. 10:48
Szerintem 1-2 napig ne kapjon tejet a kislányod, mert, ha hányás/hasmenés van, akkor tejet nem szabad adni, attól méginkább hány. Bármi más tejterméket igen, csak kimondottan tejet nem.
10. .livia (válaszként erre: 9. - Nyuszi011)
2011. márc. 11. 10:46
Persze, lehet vírus is. A héten mi is benne voltunk, szerencsére csak 1 napig tartott (két hányással). Egyéb tünet nem is volt, sem láz, sem hasfájás.
2011. márc. 11. 10:31
Szerintetek is lehet vírustól?Már a legrosszabbra gondolok...
8. nyuszi011 (válaszként erre: 2. - Macika71)
2011. márc. 11. 10:29
Nem hinném, hogy allergiás lenne rá, pont azért mert az estitől semmi baja.
7. nyuszi011 (válaszként erre: 4. - .livia)
2011. márc. 11. 10:29
Már 1 és fél éve iszik bolti tejet.Eddig nem volt gond, vizezni sem kellett.Az estit viszont nem hányja ki.
6. nyuszi011 (válaszként erre: 5. - Manó2000)
2011. márc. 11. 10:27
Talán 3-4 perce.Egy picit köhintett és már jött is ki.Minden előjel nélkül.
2011. márc. 11. 10:22
Ivás után mennyivel hányta ki?
2011. márc. 11. 10:21

Házi vagy bolti tej?

Az én lányom a házi tejet, ha "töményen" adtam neki, akkor kihányta... ha felvizeztem, akkor bent maradt.

3. Vigyorex6 (válaszként erre: 1. - Nyuszi011)
2011. márc. 11. 10:20
Talán nem bírja a tejet? Nem feltétlenül allergia, csak nem bírja a gyomra...
2011. márc. 11. 10:18
nem lehet, hogy allergia???? Nem hasznaltal valami mas tejet??
2011. márc. 11. 10:17
2 éves a kislányom, kedden reggel kihányta a kakaóját.Ma reggel is.Az orvos szerint most ilyen járvány van, de lehetséges, hogy csak a reggeli kakaót hányja ki, mellette nem lázas, nem köhög, nincs hasmenése és a hányas csak 2 nappal később jelentkezett újra?Aggódom,hogy komolyabb baja lehet.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook